• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Anonymous

Milyen stílusú akváriumot rendeznél be,a leírásban megjelölt paraméterekkel.


  • Total voters
    15
  • Poll closed .
Anonymous: 50% ga gh plussal visszasózott ro víz. Napi táp 2ml flora grow pro, 1ml fluorish excel.
Tds 103
Gh 5
Kh 5
Ph 6,9
Nitrát 3,5
Foszfát 0,04
Kálium 4mg/l
Vas 0,6mg/l
Itt egészséges minden, nagyobb de nem eltúlzott növény mennyiség.Az egyetlen észrevétel talán annyi, hogy vissza visszatérő fonal alga van. A foszfát érték láthatóan alacsonyabb mint amennyinek kellene lennie a nitráthoz képest. Úgy hogy ilyenkor 2 dolgot lehet tenni. Az egyik az, hogy veszek külön foszfátot és emelem a szintet. A másik az, hogy nagyobb vízcserét csinálok és újra mérve talán ismét a foszfát emeléshez jutok. Van még egy lehetőség, mivel ez az akvárium gyenge fénnyel volt megáldva, emelek a fény mennyiségén. Most kapott új lámpákat úgy hogy ez megoldottnak minősül. Elvileg a felszívás a többszörösére fog nőni. Abba bízok, hogy nitrátból többet fog felvenni mint foszfátból. A következő 7 nap lesz a megmondója.
Akkor most jöjjenek itt a is a mért tények:
Tds 121
Ph 6,5
Gh 4
Kh 3
Nitrát 10mg/liter (jbl csíkteszt 20mg/liter)
Foszfát 0,03 mg/liter
Kálium 7,5 mg/liter
Vas 0,4 mg/liter
Itt is a foszfát alul maradt viszont emelt fénnyel sem szívnak sokkal többet a növények max vasból. Itt csökkentem a táp heti adagját 2ml/napról 1,5 ml/ napra.
 
Itt különösebb dolog nem történt. Nem mintha szokott volna. Folytatom a háttér micro-zását és emelem az annubas buce csigavonalat jobbra hátrafelé felfelé.
Az ug csak kierőszakolta, hogy nem kíván az aljzatba lenni, ám legyen. Fent jól érzi magát. Elérte a 3 tenyérnyi szélességet. Lesz belőle homlokzat növény. Majd fotózáskor lefordítom fejjel lefelé.
DSC03365.JPG
 
Itt különösebb dolog nem történt. Nem mintha szokott volna. Folytatom a háttér micro-zását és emelem az annubas buce csigavonalat jobbra hátrafelé felfelé.
Az ug csak kierőszakolta, hogy nem kíván az aljzatba lenni, ám legyen. Fent jól érzi magát. Elérte a 3 tenyérnyi szélességet. Lesz belőle homlokzat növény. Majd fotózáskor lefordítom fejjel lefelé.
View attachment 29047

Nekem nagyon bejövős ez a kis aki is :) a BlackMolly csapat feladatot lát el vagy csak vannak? Lehet írtad de én lemaradtam róla :)


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Nekem nagyon bejövős ez a kis aki is :) a BlackMolly csapat feladatot lát el vagy csak vannak? Lehet írtad de én lemaradtam róla :)


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
Csak van. Néha szaporodik. Jól jön ha baj van.
 
Nekem is bekelle szereznem párat. Ők nem kiugrálós fajták?
Neeem. Nagyon bekesek. Neha ha latok fonalat feltekerem es bedobalom nekik. Szeduletes milyen hamar szet cincaljak. Most atalakitas alatt van az akva de nagyon keves idom van ra igy hosszabb menet lesz. Mindenkeppen jo ha van benne es ha nem verseny fotora keszulsz. En mindegyikbe hasznallok. Kotelezonek tartom mint az otot.
 
Sziasztok. A mai napot el simliskedtem. Kaja, seta, ez az akva rendbetetele, a tobbiig el sem jutottam. De ez legalabb keszen van. Bonsai-ok egyesevel ki, toosztas es vissza. Eleg szepen fejlodik. Megcsinaltam az enyhe emelkedest jobbra de meg be kell nonie. A kep telos, a viz meg paras.
8b8b40c3d1462369a6bb6cd21c706ebd.jpg
 
Kivettem az egyetlen co igényes növénykét ami egy rotala mini macrandra vagy butterfly, ( köszönet Mókusnak érte) gyönyörűen hajt. Így lekapcsolom a rendszerről ezt az akváriumot. A világítást leveszem félgőzre, a co-t kikapcsolom és belövöm a tápozást heti 1-2 ml-re. Ez már csak szoba dísz szerepet tölt be.
DSC03472.JPG
 
Kivettem az egyetlen co igényes növénykét ami egy rotala mini macrandra vagy butterfly, ( köszönet Mókusnak érte) gyönyörűen hajt. Így lekapcsolom a rendszerről ezt az akváriumot. A világítást leveszem félgőzre, a co-t kikapcsolom és belövöm a tápozást heti 1-2 ml-re. Ez már csak szoba dísz szerepet tölt be.
View attachment 29543
Az én szobámnak is lehetne ilyen szép dísze
 
Sziasztok.
Az akvárium el lett téve befőttnek. Május 10.-én a co beoldást kivettem belőle, és a tápozást lecsökkentettem 2 naponta 1ml mikro+káliumra. Szeretném lejjebb vinni heti 1-2 ml-re de csak apránként.
Mai napon buce teia tövekkel gazdagodott a kicsike,jobb hátul, illetve a törzs mögötti részeken kidobáltam a normál méretű annubiasokat. A bal hátulján is kövekkel emelem majd meg és oda is kerülnek bucek zöld illetve teia. Ugyan akkora méretet szereztem. A világítás le lett negyedelve így most kb 4-5 watt világít felette ami difuzórral van még terítve. A következő lépés a mollyk eltávolítása lesz belőle és kék rákos akváriummá alakítom. Ezt nem tervezem elbontani egyelőre még tetszik. Képeket lövök a hétvégén ha marad rá időm mert csak vasárnapom lesz szabad de már szinte be is táblázódott.
Köszönöm ha benéztél és kellemes estét.
 
Back
Oldal tetejére