• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Anentome helena - Csigaevő csiga

Szép Napot Mindenkinek!
Bár már régóta olvasgatom ezt a fórumot, csak most regeltem, mivel egy kis segítségre lenne szükségem. Tegnap volt egy hete, hogy kaptam egy Helenát. Az a problémám, hogy a betelepítés éjszakáján, tehát az első napon mozgott pár centit, majd beásta magát és azóta meg sem moccan. Biztosan él, mivel néha kidugja a fejét (vagy valamit) a háza alól, de egyéb aktivitást nem mutat. Visszaolvasgattam és normálisnak tűnik az, hogy egy időre beássa magát, de arra nem találtam választ, hogy mennyi idő után kezdjek aggódni, ha egyáltalán aggódnom kell. Szóval lényeg a lényeg:láthatóan él, de egy hete nem mozdul. Mi lehet a gond? Előre is köszönöm.
 
Idegen neki a hely. Inkább beássa magát, abból baj még nem származott. Ha látja, hogy a kutya se keresi és mardossa az éhség majd előjön. A finom csigahúsról nem fog lemondani. :) Nekem ez a procedúra két hét volt.
 
Idegen neki a hely. Inkább beássa magát, abból baj még nem származott. Ha látja, hogy a kutya se keresi és mardossa az éhség majd előjön. A finom csigahúsról nem fog lemondani. :) Nekem ez a procedúra két hét volt.
Köszönöm a gyors választ. Sajos, ennivalója akad, szóval még beszerzek mellé párat, ha egyszer "elindul".
 
Sziasztok, mennyire hatékony ez a jószág? Csiga táplálék nélkül is tartható?
Nálam kipucolt mindent. 2 akváriumból is kiszedett minden más csigát. Szaporodni pedig nem szaporodott. A legjobb.
Csiga kaját pedig nem evett. Amikor már 2 hónapja nem talált csigát akkor sem evett "műkaját" , így kölcsönadtam másnak, had vadásszon ott is :)
 
Sziasztok! Sakura garnélák mellé merjek helenát tenni? És 54l be hány darab helenát érdemes tenni csigák ellen? (nemtudom milyen gyorsan szaporodnak.)
 
Sziasztok! Sakura garnélák mellé merjek helenát tenni? És 54l be hány darab helenát érdemes tenni csigák ellen? (nemtudom milyen gyorsan szaporodnak.)
Szia!
7-8 darab csiga biztosan megoldja a "problémát" 54 literben. 200l-be vettem egy éve 5 darabot, le is rendezték a csigaállományt (postakürt, hólyag)
Viszont Rohamsisak és Teknős csigákat nem bántják. Most kb 40-50 darab csigaevőm van. (Rárabolnak a garnéla kajára, száraz eleségre, hamár nincs kit "meggyilkolni"):);)
Garnélákkal nálam jól elvannak.
 
Szia!
7-8 darab csiga biztosan megoldja a "problémát" 54 literben. 200l-be vettem egy éve 5 darabot, le is rendezték a csigaállományt (postakürt, hólyag)
Viszont Rohamsisak és Teknős csigákat nem bántják. Most kb 40-50 darab csigaevőm van. (Rárabolnak a garnéla kajára, száraz eleségre, hamár nincs kit "meggyilkolni"):);)
Garnélákkal nálam jól elvannak.
Köszönöm! :) Akkor egyenlőre én is csak 5 darabot veszek. :)
 
Sziasztok! Sakura garnélák mellé merjek helenát tenni? És 54l be hány darab helenát érdemes tenni csigák ellen? (nemtudom milyen gyorsan szaporodnak.)
Szerintem sokkal jobban jársz, ha egy salátalevéllel begyűjtöd a csigákat, majd összeroppantod és visszadobod.
Ha néha megcsinálod, minimális gondod lesz velük. Esetleg tegyél be olyan fajokat, amik nagytestűek (pl. Neritina fajok) és megeszik a nem kívánt fajok elől a táplálékot.
 
Én kb fél éve vettem vagy 4 db helenát, azóta minden akváriumomban vannak s szépen szaporodnak és lenyomják a többi csiga fajt nullára. Egy nagy akváriumomban van 5 db saluwesi, na abba nem teszem bele, max ha előtte kimenekítem jar-jarékat :)
 
Sziasztok!

Eléggé új vagyok a témában, a story a szokásos, vettem mohát, majd felfedeztem pár kis csigát a 30L aksiban. Elkezdtem kiveszegetni Őket egyesével, de mára annyian vannak, hogy a petékkel kb 100 kiscsigát és petét számolok a 30 literben. Gondoltam a Helenára, de van egy sulawesim. Rakhatok be Helenát, vagy rámennek a nagy sógorra is?
 
Sziasztok!
Kb. 1 hónapja van négy darab Helena 54 literes akiban. Felettek minden helyi és csillagközi csigát, majd ma azon kaptam az egyiket, hogy a legnagyobb, legkopottabb házú társát kóstolgatja. NEM párzottak, mert azt nem a másik házát rágcsálva szokták - tudtommal. Széthasajtottam őket, akkor figyeltem meg, hogy az áldozat háza bizony meg van kezdve. Szóval a tény az tény, ami csiga, az (biga...) ehető... :)
Nem tudom, hogyan jutnak kajához, mert a harcsák felesznek mindent, akkor is, ha a kis fülükön jön már ki a vacsi. Sokmindent meg nem lehet bedobni, mert így is szügyig algás már minden... Hát kíváncsacsi leszek.
 
Sziasztok!
Kb. 1 hónapja van négy darab Helena 54 literes akiban. Felettek minden helyi és csillagközi csigát, majd ma azon kaptam az egyiket, hogy a legnagyobb, legkopottabb házú társát kóstolgatja. NEM párzottak, mert azt nem a másik házát rágcsálva szokták - tudtommal. Széthasajtottam őket, akkor figyeltem meg, hogy az áldozat háza bizony meg van kezdve. Szóval a tény az tény, ami csiga, az (biga...) ehető... :)
Nem tudom, hogyan jutnak kajához, mert a harcsák felesznek mindent, akkor is, ha a kis fülükön jön már ki a vacsi. Sokmindent meg nem lehet bedobni, mert így is szügyig algás már minden... Hát kíváncsacsi leszek.
Ha nagyon éheznek szívesen átveszek kettőt kölcsönbe. Kb több száz postakürt csigák van. Sajna behurcoltam egyet egy növénnyel. Persze ha földrajzilag megoldható az átvétel. Örökbe nem szeretném mert így is zsufi a nano akim
 
Ha nagyon éheznek szívesen átveszek kettőt kölcsönbe. Kb több száz postakürt csigák van. Sajna behurcoltam egyet egy növénnyel. Persze ha földrajzilag megoldható az átvétel. Örökbe nem szeretném mert így is zsufi a nano akim
Mandy, sajnos földrajzilag nem megoldható. :) De egyelőre meg van mindenki, élés/virulás. Illetve alkalomadtán egy egy hólyagcsigának sikerül elbújnia és ügyes helyre petéznie, így van egy kis kaja is a Helenaknak. (Mellesleg jegyzem csak meg, hogy mi is kettőt vettünk belőlük, de az eladó volt oly bájos, hogy mondta, ő szívesen ad 4-et kettő áráért, úgyis még kicsik, így ez lett) :)
 
Azért köszi. Talán majd mástól sikerül kölcsönözni. Venni nem szeretnék, mert vannak süncsigaim is és nem szívesen etetném őket a Helenakkal meg
 
Azért köszi. Talán majd mástól sikerül kölcsönözni. Venni nem szeretnék, mert vannak süncsigaim is és nem szívesen etetném őket a Helenakkal meg
Egy darab Helenám van, egy hónap alatt kipucolta az egyik növénnyel behozott hólyag csiga populációt 200 literben. Szívesen átadom a kiirtás idejére, nálam már nincs mit ennie. PM pls.
 
Back
Oldal tetejére