• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Anentome helena - Csigaevő csiga

Abból kiindulva hogy a kifejlett almacsiga nem nevezhetô ellenfélnek, én a helenákra fogadnék. :cool:

Volt akinél azt olvastam, hogy a kifejlett Almacsiga egyszerűen simán továbbmegy, ha a Helena bepróbálkozik, viszont látod van ahol simán "többfogásos laktató" kajaként végzik... :D :whistle:
Gondolom akkor a zebracsigákkal sem lennének békés szomszédok... :cautious: :blackeye::)
 
Arról van valakinek valamilyen infója, hogy a más csigafaj petéit is meg eszik-e?
Van egy két csiguszom, ami a petéinek számát látva irtózatosan el akar szaporodni és mindenáron szeretném megfékezni.
 
Én petét enni nem láttam még őket, bár leeső szúnyoglárva fagyit láttam már, hogy ettek.
 
Ezt én sem tudom, nem hiszem... Eleve a (legtöbb) csiga petéje jól eldugva és főleg laposan a levélhez van ragasztva, nem hiszem hogy Helena-ékat különösebben meghatná... Nem tudom, de nem hiszem...
Viszont ami tény, hogy mióta kaptam még pár darab "vérfrissítő" Helena-t is, azóta nagyítóval kell keresnem az akváriumban más csigát... Szinte már hiányoznak, éjszaka lámpaoltás után is villanylámpával keresem, hátha akadnak... :(:D:ROFLMAO:
 
5 hónapja vannak helenáim, és sokszor látom őket összeragadva gruppenezni, utódok viszont sehol. Van valakinek tapasztalata velük kemény vízben?
 
A csigaevő csigák nem hermafroditák, tehát szaporodásukhoz kell nőstény és hím is, ezért célszerű többet tartani belőlük, hogy biztosan legyen mindkét nemből. Ezek a csigák könnyen szaporíthatóak, csak nagyon kevés petét raknak, és gyakran azt is megeszi a többi akváriumlakó. Szaporodáskor általában az aljzaton összetapadnak, ami órákig is eltarthat, és ilyenkor gyakran több csiga is összetapad. A petéiket egyesével rakják le általában valamilyen keményebb tereptárgyra. A peték csak nagyon lassan kelnek ki, és ezután a kiscsigák beássák magukat a homokba, akár több hónapra is.

Read more: http://diszhal.info/Anentome_helena.php#ixzz3BOuAp3TC
nekem is vannak már több mint egy éve , van köztük kissebb is gondolom azok az ifjak.de talán 5 db van 3 at vettem akkor. tehát igaz amit irnak roluk
 
A csigaevő csigák nem hermafroditák, tehát szaporodásukhoz kell nőstény és hím is, ezért célszerű többet tartani belőlük, hogy biztosan legyen mindkét nemből. Ezek a csigák könnyen szaporíthatóak, csak nagyon kevés petét raknak, és gyakran azt is megeszi a többi akváriumlakó. Szaporodáskor általában az aljzaton összetapadnak, ami órákig is eltarthat, és ilyenkor gyakran több csiga is összetapad. A petéiket egyesével rakják le általában valamilyen keményebb tereptárgyra. A peték csak nagyon lassan kelnek ki, és ezután a kiscsigák beássák magukat a homokba, akár több hónapra is.

Read more: http://diszhal.info/Anentome_helena.php#ixzz3BOuAp3TC
nekem is vannak már több mint egy éve , van köztük kissebb is gondolom azok az ifjak.de talán 5 db van 3 at vettem akkor. tehát igaz amit irnak roluk
Igen, ezt természetesen olvastam...
Nálam 5 van, és sokszor mind az 5 összetapad, úgyhogy biztosan van hím és nőstény példányom is.
 
Igen, ezt természetesen olvastam...
Nálam 5 van, és sokszor mind az 5 összetapad, úgyhogy biztosan van hím és nőstény példányom is.

Nekem is csinálták már ezelőtt jó pár hónappal is, csak gondolom mivel még voltak nagyobb testű halaim, így mindig kajaként végezték a kis csomók... Most 42 liter garnélásban vannak, egyesével mindenfelé kicsi csomók vannak lerakva, benne 1-1 kis csiga fejlődik... ;)
 
Sziasztok! Lehet hülyé kérdés, de valamelyik nap fogalmazódott meg bennem, hogy mivel a Helena (is) a talajba ássa magát, így:
1. -mennyire gyakori Nálatok, hogy kitúrja a kisebb növényeket?
2. -ami fontosabb, mennyire teszi tönkre az agyagtalajt a folyamatos áskálódással?
o_O
 
Sziasztok! Lehet hülyé kérdés, de valamelyik nap fogalmazódott meg bennem, hogy mivel a Helena (is) a talajba ássa magát, így:
1. -mennyire gyakori Nálatok, hogy kitúrja a kisebb növényeket?
2. -ami fontosabb, mennyire teszi tönkre az agyagtalajt a folyamatos áskálódással?
o_O
Szerintem is nagyon "hülye" kérdés. soha nem turta nálam ki a növényeket. és nem teszi tönkre az agyag talajt. örülhetsz annak hogy lazitja egy kicsit a talajt de olyan lassan mozog hogy nem tur ki semmit
 
Szerintem is nagyon "hülye" kérdés. soha nem turta nálam ki a növényeket. és nem teszi tönkre az agyag talajt. örülhetsz annak hogy lazitja egy kicsit a talajt de olyan lassan mozog hogy nem tur ki semmit

Pl. a Monte Carlo-ra gondoltam, mert ha mellette kezd el "bújócskázni", ameddig még nincs kifejlődött gyökérzete, akkor bizony szépen felszáll a növényke... :) A lazításnak örülök is, sőt -tőlük már csak a maláj lenne hasznosabb talajlazító, de belőlük lenne is hadsereg 1-2-re, na jó Helena-k mellett elvileg nem is annyira... :D
 
"Átforgatják az aljzatot. Hasznosak. Kivéve, ha agyagos aljzatod van, mert azt sajna tönkre-vágják." /Nigro/
Igaz ez a mondat Maláj tornyosokkal kapcsolatban "hangzott el" a fórumon, de a lényege "ugyan az", hiszen túrják a talajt... Igaz eleve kevesebben vannak és nem is olyan intenzitással túrnak a Helena-k, inkább csak beássák magukat, de... :rolleyes::)
Arról nem is beszélve, hogy ha szaporodnak, akkor a kicsi Helena-k hónapokig csak a talajt túrják, nem is jönnek elő...
Szóval nem is olyan hülye kérdés ez, max. kicsit túlbonyolított... :p:D
 
"Átforgatják az aljzatot. Hasznosak. Kivéve, ha agyagos aljzatod van, mert azt sajna tönkre-vágják." /Nigro/
Igaz ez a mondat Maláj tornyosokkal kapcsolatban "hangzott el" a fórumon, de a lényege "ugyan az", hiszen túrják a talajt... Igaz eleve kevesebben vannak és nem is olyan intenzitással túrnak a Helena-k, inkább csak beássák magukat, de... :rolleyes::)
Arról nem is beszélve, hogy ha szaporodnak, akkor a kicsi Helena-k hónapokig csak a talajt túrják, nem is jönnek elő...
Szóval nem is olyan hülye kérdés ez, max. kicsit túlbonyolított... :p:D
egyetértek csak tul b onyolitott kérdés
maláj tornyos csiga:
Az akvaristák által kedvelt csigafaj, mert megeszi a fölösleges haltápot és a vízinövények lehullott leveleit és átszellőzteti a talajt. A növényeket nem rágja meg és a halakkal nem törődik. Túletetés esetén azonban igen hamar képes elszaporodni.
heléna csiga:
A csigaevő csigák nem hermafroditák, tehát szaporodásukhoz kell nőstény és hím is, ezért célszerű többet tartani belőlük, hogy biztosan legyen mindkét nemből. Ezek a csigák könnyen szaporíthatóak, csak nagyon kevés petét raknak, és gyakran azt is megeszi a többi akváriumlakó. Szaporodáskor általában az aljzaton összetapadnak, ami órákig is eltarthat, és ilyenkor gyakran több csiga is összetapad. A petéiket egyesével rakják le általában valamilyen keményebb tereptárgyra. A peték csak nagyon lassan kelnek ki, és ezután a kiscsigák beássák magukat a homokba, akár több hónapra is.

nekem másfél éve van 3 azota talán ha 2 szaporulat van. volt növénnyel behozott maláj tornyoscsigám de nagyon hamar csak a háza került elö.
 
Képzeld, Google-ban keresgélni én is tudok... :censored::D
Komolyra fordítva a szót, ezeket természetesen én is mind elolvastam és tudom is...
Amúgy sem a szaporaságukra vonatkozott az alapkérdés, hanem az agyag talajok szerkezetéből adódó "sérülékenységére"... :)
 
Engem az érdekelne, hogy van náluk valami minimum méret, ami alatt nem eszik meg a csigát?
Hólyagcsiga utódok lepték el a medencét, de igen picik.
 
Engem az érdekelne, hogy van náluk valami minimum méret, ami alatt nem eszik meg a csigát?
Hólyagcsiga utódok lepték el a medencét, de igen picik.

Amit már emberi szem nem lát (legalább is nálam ez a tapasztalat), azaz olyan nincs is:LOL:
 
Back
Oldal tetejére