• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Ancistrus cirrhosus

Sziasztok. Van egy kis gondom. Négy ancim volt a nagy akiban (120l). Egy helyről jöttek hozzám kb 7-8hónaposak lennének mostmár. A lényeg az, hogy egyikőjük látványosan jobban nőtt mint a többi. Kb két hete a legkisebb anci kimúlt. Majd pár napra rá kimúlt a következő is. Így már csak kettő maradt a legnagyobbik illetve egy kisebb termetű. Napok óta már csak egyikőjüket látom abból is a nagyobbat. Ő semmit sem csinál csak egy kiválasztott Anubias levelen pihen. Ha megkocogtatom ott az üveget akkor elúszik a levélről de csak egy pillanatra és vissza fekszik rá. A másikat meg nem is találom az akiban. Valakinek valami ötlet a viselkedésére? Változás nem volt az akiban.
 
Sziasztok
Az az én nagy gondom , hogy a nőstény ancim elkezte enni a növények levelét.
Mi lehet az oka?
Kapott répát , ubit de a levelek fincsibbek.
 
Üdv !
Egy kis segítség kellene
2 hete születtek nálam kis ancik kb 35 példány :)
Most külön szedtem őket egy 14 literesbe.Raktam be szivacsszűrőt és egy darab vasfát.
Kaja mennyi kell nekik?Eddig 1 db spirulinát adtam nekik plusz egy algakockát.Több kell vagy kevesebb?
Fűtőcekász kell nekik vagy bírják a szobahőmérsékletet ami ~ 21-22C között van?
Köszi
 
sziasztok!
A kis ancikra veszélyt jelent a zebra morgóharcsa?
Nálam is születtek kis ancik kb két hete 37 körül számoltam.
Vannak fenékjáró harcsáim és szerintem bekebeleztek néhányat mert most kevesebb van.Ha teheted vedd külön őket
 
Sziasztok! Olvastam, hogy a cukkínit nagyon szeretik az ancik....írtátok, hogy le szoktátok forralni. Ezt azért(a fertőtlenítésen kívül), hogy le is süllyedjen, mert én egy bögrében forráztam le, de a felszínen úszik még mindig.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Srácok, szerintem ez nem a megfelelő fórum halnevelési tanácsokkal kapcsolatban ;) Pl. van a FB-on Ancistrus csoport.

De...

Üdv !
Egy kis segítség kellene
2 hete születtek nálam kis ancik kb 35 példány :)
Most külön szedtem őket egy 14 literesbe.Raktam be szivacsszűrőt és egy darab vasfát.
Kaja mennyi kell nekik?Eddig 1 db spirulinát adtam nekik plusz egy algakockát.Több kell vagy kevesebb?
Fűtőcekász kell nekik vagy bírják a szobahőmérsékletet ami ~ 21-22C között van?
Köszi

kicsi az akvárium... 30-50 l kezdésnek, gyorsan ki fogják nőni, akkor meg kelleni fog 60-100 literes is ennyi halnak, a vége meg 100 l feletti...
A 21-22°C kevés, 24-25°C illik.
Ancikat állati eleséggel indítjuk, pl. frissen keltetett artemiaval, vagy pengével faragott fagyi artemiaval. Annyi kaját adunk nekik, amit 1-2 óra alatt eltakarítanak - naponta 3x kapjanak enni, és ebből legalább 2 kaja az növényi eredetű legyen (van aki szerint még ritkább legyen az állati).
Szerk.: a vasfa nem szerencsés, túl kemény, puhább fát szokás adni: pl. szőlő, fűz.

Ja még két kérdés:
Kell náluk aljzatporszívózni néha?
Vízcsere szükséges?

Aljzatot nem teszünk ivadéknevelőbe ;)
Vízcsere mindenhol szükséges, mivel sz*rnak a halak.

Sziasztok! Olvastam, hogy a cukkínit nagyon szeretik az ancik....írtátok, hogy le szoktátok forralni. Ezt azért(a fertőtlenítésen kívül), hogy le is süllyedjen, mert én egy bögrében forráztam le, de a felszínen úszik még mindig.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

Nem forrázni, hanem mikrozni szokás, de a fagyasztás is jó. Én kombinálom: a friss zöldséget kb. 1 percre forrásban lévő vízbe teszem, majd miután kihűlt, tálcán fagyasztom. Tárolható, ki van adagolva, stb. előnye van. De így sem süllyed le egyből, csak némi idő múlva. Alternatív megoldás, hogy súlyt kötsz rá :)
 
Srácok, szerintem ez nem a megfelelő fórum halnevelési tanácsokkal kapcsolatban ;) Pl. van a FB-on Ancistrus csoport.

De...



kicsi az akvárium... 30-50 l kezdésnek, gyorsan ki fogják nőni, akkor meg kelleni fog 60-100 literes is ennyi halnak, a vége meg 100 l feletti...
A 21-22°C kevés, 24-25°C illik.
Ancikat állati eleséggel indítjuk, pl. frissen keltetett artemiaval, vagy pengével faragott fagyi artemiaval. Annyi kaját adunk nekik, amit 1-2 óra alatt eltakarítanak - naponta 3x kapjanak enni, és ebből legalább 2 kaja az növényi eredetű legyen (van aki szerint még ritkább legyen az állati).
Szerk.: a vasfa nem szerencsés, túl kemény, puhább fát szokás adni: pl. szőlő, fűz.



Aljzatot nem teszünk ivadéknevelőbe ;)
Vízcsere mindenhol szükséges, mivel sz*rnak a halak.



Nem forrázni, hanem mikrozni szokás, de a fagyasztás is jó. Én kombinálom: a friss zöldséget kb. 1 percre forrásban lévő vízbe teszem, majd miután kihűlt, tálcán fagyasztom. Tárolható, ki van adagolva, stb. előnye van. De így sem süllyed le egyből, csak némi idő múlva. Alternatív megoldás, hogy súlyt kötsz rá :)

Köszönöm a gyors választ! Mindezek után fagyosan teszed a vízbe?


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Srácok, szerintem ez nem a megfelelő fórum halnevelési tanácsokkal kapcsolatban ;) Pl. van a FB-on Ancistrus csoport.

De...



kicsi az akvárium... 30-50 l kezdésnek, gyorsan ki fogják nőni, akkor meg kelleni fog 60-100 literes is ennyi halnak, a vége meg 100 l feletti...
A 21-22°C kevés, 24-25°C illik.
Ancikat állati eleséggel indítjuk, pl. frissen keltetett artemiaval, vagy pengével faragott fagyi artemiaval. Annyi kaját adunk nekik, amit 1-2 óra alatt eltakarítanak - naponta 3x kapjanak enni, és ebből legalább 2 kaja az növényi eredetű legyen (van aki szerint még ritkább legyen az állati).
Szerk.: a vasfa nem szerencsés, túl kemény, puhább fát szokás adni: pl. szőlő, fűz.



Aljzatot nem teszünk ivadéknevelőbe ;)
Vízcsere mindenhol szükséges, mivel sz*rnak a halak.



Nem forrázni, hanem mikrozni szokás, de a fagyasztás is jó. Én kombinálom: a friss zöldséget kb. 1 percre forrásban lévő vízbe teszem, majd miután kihűlt, tálcán fagyasztom. Tárolható, ki van adagolva, stb. előnye van. De így sem süllyed le egyből, csak némi idő múlva. Alternatív megoldás, hogy súlyt kötsz rá :)
 
Köszi a vàlaszt AZ ancikkal kapcsolatban.Azt nem tettem hozzá hogy Csak ideiglenesen raktam õket 14 literesbe Mert viszem maid kereskedésbe.
AZ FB AZ Facebookot jelent?azon én Nem vagyok.
 
Köszi a vàlaszt AZ ancikkal kapcsolatban.Azt nem tettem hozzá hogy Csak ideiglenesen raktam õket 14 literesbe Mert viszem maid kereskedésbe.
AZ FB AZ Facebookot jelent?azon én Nem vagyok.

Kereskedésbe 3,5 cm felett visszük őket, ahhoz hogy ekkorára megnőjenek sok hely kell, nálam 22,5 l-ben kelnek ki, 2 hét múlva mennek át 54 l-be, majd amikor elérik a kb. 1,5 cm-t, akkor mennek át a 200 l nevelőbe. Nem viccből mondtam, hogy a 14 liter az semmire sem jó. Egyszerűen nem fognak megnőni ilyen kicsi helyen.

Köszönöm a gyors választ! Mindezek után fagyosan teszed a vízbe?

Persze, csak bedobom, felenged, lesüllyed. A brokkolit is így csinálom, de azt mondjuk a felengedés után szétnyomom kicsit (kinyomom a szárból a levegőt) és rögtön lesüllyed.
 
Kereskedésbe 3,5 cm felett visszük őket, ahhoz hogy ekkorára megnőjenek sok hely kell, nálam 22,5 l-ben kelnek ki, 2 hét múlva mennek át 54 l-be, majd amikor elérik a kb. 1,5 cm-t, akkor mennek át a 200 l nevelőbe. Nem viccből mondtam, hogy a 14 liter az semmire sem jó. Egyszerűen nem fognak megnőni ilyen kicsi helyen.



Persze, csak bedobom, felenged, lesüllyed. A brokkolit is így csinálom, de azt mondjuk a felengedés után szétnyomom kicsit (kinyomom a szárból a levegőt) és rögtön lesüllyed.

Megpróbáltam ezt a módszert is, de le se sz@.... csak az akvárium üvegéről legel, meg a dekorról. Van ötletetek?



Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Back
Oldal tetejére