• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Amikor viszontlátod, amit elképzeltél, csak mástól

viktorlantos

Alapító
Admin
Megvan az az érzés, amikor ránézel egy akváriumra, amit addig nem nagyon láttál és ledöbbensz, hogy szinte teljes mértékben hasonlót tervezgettél fejben, papíron..... csak sosem készült el?

Így vagyok egy aksival most....

A jelenlegi otthoni akváriumomat amikor átrendeztem, csak néhány hónapra terveztem. Az új berendezéshez skicceltem pár ötletet magamnak és napokig barátkoztam vele melyik irány lenne a jó. Volt egy vízesés a fejemben, ami az akvárium bal oldalán lenne, de a front üveg felől takarva lenne egy föld részlettel. Szemből úgy éreztem vona, mintha a vízesés egy kis tavacskába ömlik, amit nem látsz szemből. Fejben sokmindent kiagyaltam, de a nehézsége miatt kicsit elodáztam. Most nyáron, ősszel lenne aktuális egyébként az újrarendezés...

Aztán néhány hete megláttam ezt és BANG! itt is van az akvárium bal oldala. Igaz a jobb oldalt máshogy képzeltem már az akváriumom arányai miatt is, de a bal olyan nagyjából amit szerettem volna. Hogy ezek után még valaha nekiugrok e az ötlet kidolgozásának nem tudom.

Ha van egy jó ötleted meg kell csinálni. Mert ha lelövik a poént oda lesz az izgalom, a lelkesedés :)

936341_522202391174310_909954235_n.jpg
 
Homok a legjobb ilyen témára. Vízben szépen hullanak a szemek. Folyamatos mozgást lehet vele csinálni. Talán 10 éve a CAU csinálta először. Azóta már több jó megoldás született.

A perlonos ultragáz szerintem. Csak pillanatnyi fotózásra jó. Nálam kb a búvár kategória.;)
 
Viktor, szerintem csináld csak meg az elképzelésedet! Ha otthonra nem is, akkor a boltba. Egyrészt a vízesés dolog már elve többször megvalósított megoldás, az pedig, hogy egy másik ember is bal oldalra tett egy venezuelai Angel vízesést....na és! A tiéd úgy sem ilyen lenne. Másrészt szerintem te jobbat tudnál --> A fenti képen pl. több növény mérete szerintem nincs a vízeséshez viszonyítva megfelelő méretarányban.
 
Back
Oldal tetejére