• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Kerti tó AmegA tó

Sziasztok!


Teljes pompájában:
SAM_2446 (2).JPG

SAM_2448 (2).JPG

A köbméteres tartály kiürítve, egy bambuszra drótozott hálóval fogtuk ki a halakat:
SAM_2447.JPG

Nehéz jó képet csinálni róluk, mert állandóan mozognak.
Nőstény:
SAM_2461 (2).JPG
Hím:
SAM_2458 (2).JPG

Kezdetben egy slaggal eresztettük kb. a feléig a vizet, utána vödörrel a maradékot.
10db 2-3cm-es Papagály platti ifjoncot sikerült kihálózni most, így a végeredmény 25db a 30-ból.
Rengeteg Óriás acsa imágó volt az alján (20-25db), kisebb Szitakötő lárvák, egy Hátonúszó poloska, Ászkarákféle rovarok, Vörös szúnyoglárva tömérdek mennyiség a fél centis iszapban.
Tehát volt eleség és ellenség is bőven.

Holnap a másik medencéből szedjük ki a kavicsokat, engedjük át a vizet a tartályba és onnan is kivadásszuk a maradék halat.

AmegA
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

Ma kiürítettük a másik medret is.
Idénre befejeztük a tóval kapcsolatos teendőket.
Még a növényeket kell elhelyezni.
A tavirózsa marad a köbös tartályban, mert az fagytűrő.
Az Acorusok mennek a pincébe.
Az Echinok, az Eleocharis és a Lilaeopsis akváriumba kerül.

Még 30 halacskát szedtünk ki, vihetőek 50ft-os áron, mindenevők (algát is fogyasztanak), szép színesek lesznek, de nem nőnek túl nagyra.

Sikerült kimenteni Annamari maradék két Galaxyját is, így sikeresnek mondható a kitelepítés, annak ellenére hogy nem lett szaporulat.

Jövőre folytatjuk!

AmegA
 
Sziasztok!

A trópusi növények akváriumban, a mérsékelt öviek a pincében, az ablakkal szemben egy alacsony üvegmedencében, kénytelenek kivárni a tavasz végét.
A fekete kavicsokat is bezsákoltuk.

Érdekesség, hogy a mederben a behullott levek alatt, giliszták vannak a víz alatt (ezek szerint csak horogra tűzve nem bírják sokáig?).

@vricsinfo kollégának köszönhetően egy Atman cf 1200 gondoskodik majd a szűrésről jövőre a "tórendszerben".

AmegA
 
Sziasztok!

Egy téli kép:
_SAM3612.JPG

Egyszer azért, hogy ugyanabból a pozícióból menyivel nagyobb teret lát a 16-50-es objektív mint a 18-55-ös, másrészről téli képünk még nincs.
A mederben hagyott 15cm-es víz jól felduzzadt az eső hatására.
Bebugyoláltuk a juharfát fátyolfóliával még a tél elején, védve a nagy hidegtől, fagyástól, de eddig nem volt szükség rá szerencsére, reméljük ezután sem lesz és felesleges volt az egész macera (a tavalyi eset után nem mertük reszkírozni a szabadon hagyását), a régebbi csonkot visszahelyeztük tavasszal az eredeti konténerébe, ami azért kihajtott 80cm magasságig, jó pár friss oldal ágat növesztve, őt a kerti bútorokat takaró fólia alá tettük.

AmegA
 
Utoljára módosított:
Köszönjük a helyzetjelentést és ez a kép is megerősít a hitemben, mennyivel szebb és jobb a tavasz, a nyár, de még az ősz is!:LOL:

Legelső szilveszteri fogadalmam volt, hogy idén élőben is megcsodálom végre ezt a remek kertet, tavat.;)

Fantasztikus, mit alkottatok és a valóságban még mesésebb lehet! Zöld oázis a város kőrengetegének közepén. Komolyan vettétek, hogy merjünk nagyot álmodni, sőt, Ti meg is csináltátok. Grat.(y)
 
Sziasztok!

Egy téli kép:
View attachment 47006

Egyszer azért, hogy ugyanabból a pozícióból menyivel nagyobb teret lát a 16-50-es objektív mint a 18-55-ös, másrészről téli képünk még nincs.
A mederben hagyott 15cm-es víz jól felduzzadt az eső hatására.
Bebugyoláltuk a juharfát fátyolfóliával még a tél elején, védve a nagy hidegtől, fagyástól, de eddig nem volt szükség rá szerencsére, reméljük ezután sem lesz és felesleges volt az egész macera (a tavalyi eset után nem mertük reszkírozni a szabadon hagyását), a régebbi csonkot visszahelyeztük tavasszal az eredeti konténerébe, ami azért kihajtott 80cm magasságig, jó pár friss oldal ágat növesztve, őt a kerti bútorokat takaró fólia alá tettük.

AmegA
Nagyon szép lett a tavatok igazán igényesen kialakítottátok a környezetét is! Nagy gratula hozzá!!! Amit külön elismerést érdemel az a tél előtti leeresztés. Nem semmi munka! Én ezt biztos nem vállalnám be. A méter mély tavamban gond nélkül áttelelnek az aranyhalak és a tekik, erre szerencsére nincs gondom.
Nálatok meg megvan az az előny, hogy minden tavasszal kicsit másképp rendezitek be és mindig van egy kis megújulás.
 
Sziasztok!

Ma kimertem a forma mederből a teát (kicsit megszínezte a ringló tuskó).
Rengeteg élőlény volt benne - fekete- és vörös szúnyog-, szitakötő-, óriás acsa lárva, giliszták, vízibolhák, piócák, vízi ászkák, meg ami belefulladt.
Szépen kitakarítottam és csapról újratöltöttem, de csak a két tuskófelet raktam vissza egyenlőre, majd pár nap múlva visszakerülhet némi vízibolha is, ha már beállt a víz.
Főleg a ragadozó lárváktól szerettem volna megszabadulni.
Jövő hétvégén meg a köbös tartály következik.
Májusban pedig jöhet a beüzemelés, növényekkel, szűréssel, majd a halasítás hónap vége felé.
Addig is sok élő eleséget ad az akváriumi halaknak.


Itt még takarítás előtt:
_SAM4709.JPG
Meg volt az idei (és egyébként is) első bográcsozás:
_SAM4710.JPG

Áznak, süllyednek, válik a kéreg, de van idejük, a centisnél vékonyabb gyökerek már elmerülnek:_SAM4711.JPG

A kis juhar szépen hajt, néhány vékony ágvég fagyott csak el:
_SAM4713.JPG _SAM4714.JPG

A régi is összeszedte magát (a lefóliázott kerti garnitúra alatt vészelte át a telet:
_SAM4712.JPG
Virágzik:
IMG_20180415_180525.jpg IMG_20180415_180536.jpg

A többit majd jövő héten!

A.ttila
 
Az én szeldelt levelű japán juharomat nagyon tönkrevágta a késői fagy, emlékeztek, mikor 15 fok volt, és egyszer csak bejött egy -6 fok hajnalban. :(
 
Sziasztok!

Az én szeldelt levelű japán juharomat nagyon tönkrevágta a késői fagy, emlékeztek, mikor 15 fok volt, és egyszer csak bejött egy -6 fok hajnalban. :(
Reméljük azért helyre jön!

Ezért kapott nálunk is fátyolfólia takarást!
A tavalyi fagykár bizonyította, hogy jobban oda kell figyelni ezekre a "szépségekre".
Nem olcsó mulatság pótolni egy ilyen japán juhart, meg a macera is az ültetéssel, biztos hogy a következő télen is bebugyoláljuk!

A.ttila
 
Nagyon pofás kis kert! :) Ezeket a lépőköveket honnan sikerült beszerezni? Valami hasolót szeretnék én is lerakni itthon, de sehol nem találtam eddig.. :(
 
Sziasztok!

Nagyon pofás kis kert! :) Ezeket a lépőköveket honnan sikerült beszerezni? Valami hasonlót szeretnék én is lerakni itthon, de sehol nem találtam eddig.. :(
Köszönjük az elismerést!
Lesz Laci tó is?
Dunabogdányban vettem a bányában, 12000ft körül volt (3080-40/t), a szállítás volt húzós 40-ezer baráti áron :D, kevesen vállalják, mert a platónak nem tesz jót amikor a markoló ráborítja .
1.9t 10/60-as, 1,7t 5/40-es, 1-1 szűk markolás a bányában dolgozó munkagépnek.

Ma kimertem a köbméteres tartályból is a vizet, voltak 5cm-es szitakötőlárvák is.
Most már a szúnyoglárvák is nagy mennyiségben voltak, kb. fele-fele arányban vízibolhákkal, örülnek neki a halak az akváriumban.
Kitakarítás után ezt is visszatöltöttem csapról (terv szerint ebben egy ideig akácok áznak, míg véglegesen betelepítésre nem kerül).

A.ttila
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!


Köszönjük az elismerést!
Lesz Laci tó is?
Dunabogdányban vettem a bányában, 12000ft körül volt (3080-40/t), a szállítás volt húzós 40-ezer baráti áron :D, kevesen vállalják, mert a platónak nem tesz jót amikor a markoló ráborítja .
1.9t 10/60-as, 1,7t 5/40-es, 1-1 szűk markolás a bányában dolgozó munkagépnek.

Ma kimertem a köbméteres tartályból is a vizet, voltak 5cm-es szitakötőlárvák is.
Most már a szúnyoglárvák is nagy mennyiségben voltak, kb. fele-fele arányban vízibolhákkal, örülnek neki a halak az akváriumban.
Kitakarítás után ezt is visszatöltöttem csapról (terv szerint ebben egy ideig akácok áznak, míg véglegesen betelepítésre nem kerül).

A.ttila
Köszi! Hát a szállítás kicsit megdrágítja... :D
Tó majd valamikor lesz, nagyon régi vágyam, de majd csak akkor, ha a gyerekek már nagyok lesznek.
 
Sziasztok!
Most olvasom, hogy télire bevittétek az eleocharist (is) az akváriumba.
Szülőknél a télen kint maradt az acicularis és a maritima a tóban, és nem pusztultak ki. Szóval nem szükséges mindent bevinni!;)
 
Sziasztok!

Ma ismét kimertem a formamedret, de előtte kihálóztam kb. fél deci lárvát, majd csapról újratöltöttem és áttettem a ringló gyökereket.
Jövő hétvégén a köböst is újfent kitakarítom, most az akácok kerültek oda, miután nagyjából lehántottam a kérgüket.
Amennyiben lesz rá idő összeszerkesztem a szűrést is és lehajtom a köbös tartály "nyelvét" amivel így már elindulhat a próbaüzem.

A,ttila
 
Back
Oldal tetejére