• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Amatőr...csapó 2

Szerintem szerez be egy kis Ancit meg vagy két darab Ottot. Azok rendben fogják tartani a dekort.
Szia!
Most lehet zöldséget kérdezek: az anci, az a közönséges algaevő harcsa? mert ha igen, akkor nemrég távolítottam el az akiból 2 darabot.. Az egyik nagyon rendetlen volt, etetésnél a páncélos harcsákat és a másik algaevőt is hajkurászta, a gyökerek alól elég sok aljzatot, és növényt dúrt ki.. Rendrakáskor, növény vissza ültetéskor, volt, hogy nekitámadt a kezemnek és a csipesznek is.. A gyökereket viszont tényleg rendben tartották..
 
Sziasztok!

Itt a naplómban is szeretnék köszönetet mondani egy nagyon kedves fórumtársnak, kmisi-nek!
Tegnap kaptam Tőle egy nagy adak fekete palakövet, jó szón és egy kézfogáson kívül nem volt hajlandó mást elfogadni érte.
Most már meg tudom építeni az eredeti elképzelésem, palaköves fal a gyökerek köré..:woot:
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

Itt a naplómban is szeretnék köszönetet mondani egy nagyon kedves fórumtársnak, kmisi-nek!
Tegnap kaptam Tőle egy nagy adak fekete palakövet, jó szón és egy kézfogáson kívül nem volt hajlandó mást elfogadni érte.
Most már meg tudom építeni az eredeti elképzelésem, palaköves fal a gyökerek köré..:woot:
Ezen ne lepődj meg. Itt csak segítőkész emberek vannak[emoji4]
Jó szórakozást az építéshez, képek pedig jöhetnek!

Tapatalkkal küldve az én 6039Y eszközömről
 
Sziasztok!

Itt a naplómban is szeretnék köszönetet mondani egy nagyon kedves fórumtársnak, kmisi-nek!
Tegnap kaptam Tőle egy nagy adak fekete palakövet, jó szón és egy kézfogáson kívül nem volt hajlandó mást elfogadni érte.
Most már meg tudom építeni az eredeti elképzelésem, palaköves fal a gyökerek köré..:woot:
Hajrá!(y) Palakővel nekem is nagy elképzeléseim voltak, de sajnos nem jutottam hozzá, még. Figyelem mit hozol ki belőle!;)

Szerk.: Hisz ebben már vannak köveko_O ...
 
Palakővel nekem is nagy elképzeléseim voltak, de sajnos nem jutottam hozzá

Szia @Rebal
Én a helyi Oázis kertészeti áruházban vettem. Véletlen találtam rá, 20-25 kilós müa.zsákos kiszerelésben van, filléres tétel. Egyetlen probléma vele, hogy nagyon kevés a nagyobb méretű kő benne.
FBS ragasztás játszott, nagyon jól tart a partfal, de piszok időigényes vele az építés az apró darabok miatt.

@Gyukker bocsi az off miatt.
 
Szia @Rebal
Én a helyi Oázis kertészeti áruházban vettem. Véletlen találtam rá, 20-25 kilós müa.zsákos kiszerelésben van, filléres tétel. Egyetlen probléma vele, hogy nagyon kevés a nagyobb méretű kő benne.
FBS ragasztás játszott, nagyon jól tart a partfal, de piszok időigényes vele az építés az apró darabok miatt.

@Gyukker bocsi az off miatt.
Igen, olvastam a szerencsédet. Bár talán ilyen "dekorkavics" jellegűt én is láttam már, inkább a nagyobb darabokra hajtok.:)
 
Sziasztok!
A partfalak kicseréléséhez építkezésbe fogtam... annyira nem is egyszerű valami dekoratívat összehozni, mint gondoltam:grumpy:. A sokadik próbálkozásból, talán az első, ami nyilvánosság elé tárható:pompous:... Egy kis tanácsot, észrevételt nagyon szívesen elfogadok!IMG-6273013ab61ec600b58a09094d817421-V.jpg IMG-df96c8056e8673f2005e720fc2d52bfc-V.jpg
 
Ez a második építés nekem nagyon tetszik. Oly annyira, hogy ha nem egy hónapja építettem volna akkor most hasonlóban kezdenék gondolkodni! Várom a folytatást!

Tapatalkkal küldve az én 6039Y eszközömről
 
Sziasztok!

Menő a berendezőkereted @Gyukker !
Komoly manőver lesz a működő akváriumot át rendezni (még hagynám fejlődni a mostanit, akár mohákkal dekorálni a köveket és majd már mikor túlnőtte magát, akkor újjat építeni)!
Mindenesetre a térhatás növelése érdekében elől legyenek a nagyobb palák, hátrafelé csökkenő mérettel egy kanyarral cifrázva, némi emeléssel lehet természetesebb hatást elérni!

A.ttila
 
Ez a második építés nekem nagyon tetszik. Oly annyira, hogy ha nem egy hónapja építettem volna akkor most hasonlóban kezdenék gondolkodni! Várom a folytatást!

Tapatalkkal küldve az én 6039Y eszközömről[/QUOTE
Sziasztok!

Menő a berendezőkereted @Gyukker !
Komoly manőver lesz a működő akváriumot át rendezni (még hagynám fejlődni a mostanit, akár mohákkal dekorálni a köveket és majd már mikor túlnőtte magát, akkor újjat építeni)!
Mindenesetre a térhatás növelése érdekében elől legyenek a nagyobb palák, hátrafelé csökkenő mérettel egy kanyarral cifrázva, némi emeléssel lehet természetesebb hatást elérni!

A.ttila
Sziasztok!
Köszönöm a hozzászólásokat, a dícsérő szavaka, ötleteket! Jól esik!
Igen számomra is a második építmény a szimpatikusabb, olyan mint ha egy külön "szigetről" nyúlna át a gyökér ága a túl part fölé. Viszont az első építménnyel szemben van hátránya is, a jobb oldalra ívelő partfal miatt sokkal kevesebb a hasznos, beültethető ingatlan. Ennek ellenére valami hasonló kialakítást szeretnék megvalósítani.. Mire kialakul a végső forma, számtalanszor lesz még tele az egész lakás palakővel:joyful:.. ezért is készítettem valami terhelhetö berendező keretet, a karton doboz nem bírná a strapát.
Tervbe van a talaj emelés is, arra még valami stabil, massziv megoldást kell kitalálni. A lejtős megoldás nem lesz jó, az algaevők szétdúrkálják... Valami rejtett, vagy plusz falat gonoltam, ezzel szint különbségetet, patkát alakítva a gyökerek alatt.
Csak a fal, vagy a meder emelésére is gondoltál Attila? A térhatás növelés nem igazán akar össze jönni, a belső rész valahogy mindig "kurta" lesz.. Még sokat kell gyakorolnom.
Néhány mondat a működő akiról: Az algaevő harcsák eltávolítása után elkezdett barna alga növekedni az üvegen, kövön, növényeken.. Így az algázó gépeket visszatelepítette, két pofára lakmároznak.. két nap alatt elég jól rendbe rakták a terepet! A növények szép lassan növekednek..
A tegnapi szerzeményem:):IMG-b49088e4c0f0c2ea70da768b56c1ac77-V.jpg IMG-dfd0e6ee035625aaa22b41db2db349f9-V.jpg IMG-a58990b3c5be36158c012cfceef42de2-V.jpg IMG-e292d7ec8c59555d8651f8bb6ab81bb1-V.jpg
 
Sziasztok!

A tegnap esti bejegyzésem valamiért nem jelenik meg. Valakinek van ötlete mit bakkeroltam el?
 
Sziasztok!
Ismét építkeztem egy keveset. A.Kavicsos fórumtárs javaslatára megpróbáltam megemelni a támfalakat, mégpedig két lépcsőben. Plexi lapokból alakítottam 1.5cm magas lépcsőfokokat. A fokok élére, a zubogóba, helyeztem egy-két kisebb kibújó sziklát.. próbáltam ívet is kombinálni a falba, ez kevésbé kivehető. Annyira belendültem az építéssel, hogy a falak hátsó részét áthidaltam, szintén egy plexi lappal, majd egy nagyobb palával elfedtem. Egy kis barlang bejáratát imitálva. Mondjuk elég szürreálisnak tűnik, hogy egy barlangból ered egy folyó:alien:... A barlang fölé is terveztem ültetésre alkalmas talajt, ez a keskeny rész kötné egybe a két oldalt.
Észrevételt, javaslatot szívesen fogadok!
20180128_171101.jpg 20180128_171922.jpg 20180128_171915.jpg 20180128_171139.jpg
 
Sziasztok!
Eltelt megint egy hét.. a legnagyobb változás a lakók létszámában történt. Megelégeltem a folytonos rendrakást, növény vissza ültetést a harcsák után, csapdát állítottam nekik, kifogtam őket. A növények lassan nőnek, a háttérnövény elég jól megnyurgult, az Anubias egymás után hozza az új leveleket. Az előtéri növény, ahol nem kellett folyton vissza ültetni, elkezdett terjeszkedni. Az algaevő harcsák elkülönítése óta, a fán vékony alga szerűség nő, az alsó részen lévő "penészt" nem tudom lesikálni, kiszedni az akiból se tudom, mert ki lett rögzítve egy inox laphoz. View attachment 46973 View attachment 46974 View attachment 46975 View attachment 46976
Jó lesz ez! (y) Javasolnám, hogy bal oldalon elöl a Cryptot ültesd át, mert ha megerősödik nem lesz elég helye az üvegnél és nem is fog jól mutatni!
A támfalhoz meg csak annyi, hogy mindenképp hagyj annál is helyet a frontüvegnél, különben nem férsz hozzá az üveghez tisztításkor (alga, mulm, stb.)!
 
Jó lesz ez! (y) Javasolnám, hogy bal oldalon elöl a Cryptot ültesd át, mert ha megerősödik nem lesz elég helye az üvegnél és nem is fog jól mutatni!
A támfalhoz meg csak annyi, hogy mindenképp hagyj annál is helyet a frontüvegnél, különben nem férsz hozzá az üveghez tisztításkor (alga, mulm, stb.)!
Szia, köszönöm a bejegyzésed!
A jobb oldali falat hátra tudom helyezni, akár 2-3cm-el is, még nincs ragasztva semmi. Addig nem akarom rögzíteni, amíg a gyökereket is be nem építettem a projektbe. A falakat lehet még kell magasítani, ívelni, a gyökeret fúrni- faragni. Építkezés közben jönnek az ötletek: ha marad a barlang kialakítás, a bejárat fölé valami lelógó gyökereket el tudnék képzelni. A növényeket már nem szeretném mozgatni a fal cseréig, viszont ha eljön az idő, komoly segítségekre lesz szükségem, mit hová és hogy ültessek!:woot:
 
komoly segítségekre lesz szükségem, mit hová és hogy ültessek!
Csak vigyázz, nehogy átugorjon hozzád néhány közeli akvakertész csipesszel felszerelkezve. :D;)
Egyébként hogy is lesz? Palakerítés, mögöttünk a fák. Milyen növények lesznek? Bal oldalra gyepet tervezel, azért fut egészen a frontig a kősánc?
 
Ha nagyon ráérnek azok a kertész kollégák, szívesen látom őket, be lesz hűtve a shör :):):)! Az ültetés komoly gondot jelenett a második nekifutásnál.. Első nap nem, de azt követően sora úszált fel minden. Tisztában vagyok azzal, hogy a tapasztalatlanságom okozta nagyrészét. Bízok benne, a következő nekifutás sikeresebb lesz..:hungry:
Ezt a két gyökeret tervezem, nagyjából ebben a felállásban. A bal oldalit lehet kicsit alakítani, bővíteni kell, a barlang bejáratról lelógó gyökér részét ebből szeretném indítani. Igen, szeretnék gyepesíteni, viszont a mostani, a stagnáláson kívül nem hajlandó másra.. A gyökerek körül a meglévő növényeket szeretném elhelyezni, plusz 1-2 helyen mohásítani gyökeret, esetleg követ..
 

Attachments

  • 20171225_083242.jpg
    20171225_083242.jpg
    149.6 KB · Megtekintések: 4
Back
Oldal tetejére