• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Amano garnélát szerettem volna

viktorlantos

Alapító
Admin
Pár hete beszerváltam pár amano garnélát hogy rendben legyen a kis aki....

Akkor még nem tudtam, hogy valami mást adnak :roll:
Két garnéla gyanús volt, de még kicsik volta és állandóan a növényzetben bújtak ezért nehéz volt őket megfigyelni. Én meg nem vagyok egész nap az aki előtt....

Aztán pár napja láttam hogy kis garnélák vannak... :? :shock: :roll:
A múltkori nagy garnéla pusztulás óta megmaradt 2 CRS garnim nem petés.. akkor honnan?
Amano garnéla nem lehet ugye.

Elkezdtem keresni a bűnöst és két garnélát találtam ami kilóg a sorból. Az egyik petés a másik a hím szerintem őt ma lekaptam.
4822067838_e9171982f2_b.jpg

Szentgyo kijavít ha rosszat írok, de úgy néz ki mintha tigris garnélát adtak volna az Amanok közé. És szépen születnek sorban a kicsik. :twisted: mert pár jött természetesen...

Szal kedves kereskedők. Ha valaki amano garnélát akar venni, azért veszi, mert azt keresi nem mást. Baromira nem frankó amikor mást adtok el és ráadásul szaporodik is.
Ha némi szakéértelem is lenne, akkor elkerülhetőek lennének az ilyen balesetek. :twisted: és most nem kellene azon törnöm a fejem hogyan halásszam ki a crs akimból :thumbdown:
 
Szia Viktor,

Engedelmeddel akkor kijavítalak. Egyértelmű, hogy nem tigris garnéla. A kép alapján nem lehet teljesen biztosan megállapítani, de vagy N. heteropoda, vagy pedig N. palmata.
 
szentgyo said:
Szia Viktor,

Engedelmeddel akkor kijavítalak. Egyértelmű, hogy nem tigris garnéla. A kép alapján nem lehet teljesen biztosan megállapítani, de vagy N. heteropoda, vagy pedig N. palmata.

tudtam, hogy többet kellett volna olvasnom a blogod ;) mindenesetre köszi a korrigálást. :thumbup:

szerk: lehet hogy mindkettő? :roll:

a fotóm inkább erre hasonlít: http://www.planetinverts.com/Neocaridin ... hrimp.html
de a nőstény olyan mint a lap aljan lévő: http://www.planetinverts.com/Neocaridin ... opoda.html
 
Amano vásárláskor egyszer én ilyet kaptam, kis korában nem volt feltünő, de így!!! :D
4291215244_3be3843f05.jpg
 
A topik elejére vissszakanyarodva az Amano gaarninak vásárolt nemtudomi kb 50 kis garnélát hozott utódnak. Ebből kb a fele háromnegyede lett elengedve a nanoban ahol azóta elég jól fejlődnek. A többit elengedte a karanténba ahova átraktam.

Az amanók nem jutnak kajához tőlük. ;) Vérmes egy népség.
A másik része a karantén 60-as akiban van. Közben elkezdtem a kicsik átköltöztetését is a karanténba.....

Örülök neki, hogy a nagy garnéla hullásom után megint minden a régi, de jobb minőségű garnélát szeretnék tartani, így ezek csak a karanténban lehetnek. Ha már kifogható állapotban vannak és megtudom, hogy pontosan micsodák, akkor szívesen adok bárkinek.

A kicsik egyébként zöldes színűek. Lehet ez közelebb visz a megoldáshoz.
 
szentgyo said:
Szia Viktor,

Engedelmeddel akkor kijavítalak. Egyértelmű, hogy nem tigris garnéla. A kép alapján nem lehet teljesen biztosan megállapítani, de vagy N. heteropoda, vagy pedig N. palmata.

A leírás alapján akkor most már inkább a Neocaridina Heteropoda-raa tippelnék a zöld kis utódok miatt.
 
Back
Oldal tetejére