• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Amano garnéla - Caridina multidentata

sziasztok,
tudnátok adni tippeket, hogy hogyan szoktassam be az amanokat co2 mellett?
Én egy itt olvasott módszert használtam, ez mellett ahogy előttem írták CO2 előző este kikapcs. Kell egy elég hosszú levegőcső amire egy laza csomót kötöttem, ennek szorosságával lehet szabályozni az átfolyás sebességét. Garnikat , vizükkel együtt kiöntöm egy tálba, és az akváriumból a levegőcső segítségével szépen csurgatom rájuk a vizet. Persze ez így telik, ezért időnként le kell merni a felesleget, de egy idő után már ugyanabban a vízben úszkálnak az amanok mint ami az akváriumban vár rájuk. Ha jól emlékszem 1 óráig szoktattam így őket, aztán mentek az akváriumba, és mind túlélte az áttelepítést. De úgy vettem észre ezek nem olyan kényesek, nemrég volt egy balesetem az akváriumban, sajnos az össze galaxym odalett, de az amanoknak semmi baja, viszont a PH-ra nagyon érzékenyek, ha magas akkor őrült módon száguldoznak egész nap. Nem akartam CO2-zni, mert így kevesebb az alga, de muszáj volt megnyitni mert nem akartak lenyugodni, nyitás után 1 órával viszont már lenyugodtak. Most nézegetek valami PH csökkentő vízkezelőt.
 
"klasszikus" misszionárius, nőstény alul, hím felül (azért hanyatt fekhetett volna a csajszi :LOL:):
amano_shrimp_mating.jpg

Náluk nem teljesen egyértelmű mindig a dolog, de a nőstények háta általában sötétebb. Kifejlett korukban már könnyű, hiszen a méretkülönbség jelentős lesz.
Tehát akkor a pöttyök nem mérvadóak? Várjak pár hónapot és kiderül, melyik lesz nagyobb? A pöttyökből a képen is látszik, hogy a nőstényen a felső és felülről a 3. sor inkább vonalas, a hím ott is pettyes. Ez egész kicsi korukban is így van, vagy csak ha ivarérettek lesznek, akkor alakul ki? Ahogy a sötétebb hát is?
 
Szerintem 1,5cm-es példányokról még nem tudod egyértelműen megmondani, de 10-ben biztosan lesz 1-2db nőstény is, nyugi!
 
Tehát akkor a pöttyök nem mérvadóak? Várjak pár hónapot és kiderül, melyik lesz nagyobb? A pöttyökből a képen is látszik, hogy a nőstényen a felső és felülről a 3. sor inkább vonalas, a hím ott is pettyes. Ez egész kicsi korukban is így van, vagy csak ha ivarérettek lesznek, akkor alakul ki? Ahogy a sötétebb hát is?
Breeding Yamato (Amano) shrimp | Mikes Whatever
Itt azt írja, hogy a hímeknek mindig pöttyei vannak. Arról nem találtam hirtelen semmit, hogy milyen korban alakul ki a vonal a nőstényeken, úgyhogy lehet, hogy már egész kicsi korukban is csíkosak.
 
Mind1, ha csak hímeket kaptam, így jártam, majd figyelem őket. Szeretném majd megpróbálni a szaporításukat, de ahhoz kell nőstény is, egy, lehet, hogy kevés, de nem lehetetlen :)
 
Sziasztok :) az miért van, hogy az amanoim 2 hete mióta benne vannak fel sem bukkannak? Tegnapéjjel láttam őket, de ha megy a lámpa akkor esélytelen :(
 
Sziasztok :) az miért van, hogy az amanoim 2 hete mióta benne vannak fel sem bukkannak? Tegnapéjjel láttam őket, de ha megy a lámpa akkor esélytelen :(
1. Sokkal erősebb a világításod, mint ahonnan jöttek.
2. Eddig egyedül voltak, most meg más fajokkal osztoznak az élettéren.
3. Rengeteg kaja van a sötét helyeken :whistle:
 
Figyu! Próbáld ki! Zellerszár zsengébb zöld részét főzd meg lassú tűzön, addig amíg magától lent nem marad a víz alatt! Majd tedd be a medencébe, úgy , hogy ne mozduljon el arról a helyről ahova a legtöbb fény esik! Nyomd bele a talajba a szárát, vagy tégy rá követ stb. Utána hagyd őket békén legalább fél órát, aztán mint egy nyomozó, kezdj el leskelődni hangtalanul! Csodát fogsz látni !!!
 
Sziasztok!
Barátnőmmel ma nyüzsögtünk az akvárium körül, szokásos hétvégi tennivalók (vízcsere hasonlók), és imádja szekálni a csigákat (bevándorlók úgyhogy nem olyan kár értük :mad: ) Az egyiket elejtette és a házára esett, hanyatt. Következő pillanatban az egyik amano kiugrott a susnyásból és rávetette magát o_O létezhet hogy megeszi a csigát is ? ránézésre nagyon kalimpált a lábával, mintha ízlene neki :D
 
Na ma elhoztam még 25 amano garnélát, így már 45 van a 240-esben.
Viszont ezek az újoncok elég picurkák (növendékek még talán), nem tudja valamelyikőtök, hogy kb. havonta hány centit nőnek? Az előző adag elég nagy példányokból állt, bevallom nem figyeltem a növekedésüket. :(
 
Remélem a kicsikből amit elhoztam mind megéri a felnőtt méretét, du. 6-kor raktam be őket, most rávilágítottam az akváriumra, de nem nagyon találtam csak 2-3-at. Mondjuk mindannyian tudjuk, hogy mennyire el tudnak bújni, ráadásul most még bátortalanok mert újoncok és picikék is - esélytelen hogy elemlámpával kiszúrjam. :)
 
Olvasgattam külföldi fórumokat, néhány helyen azt írják, hogy egy-két amano poronty túlélte édesvízben is a gyermek/lárvakor viszontagságait, a nagy számok törvénye alapján gondolom. :)
Most néztem, van vagy 4-5 traktor méretű petés nőstényem, kíváncsi leszek...
 
Back
Oldal tetejére