• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Amano garnéla - Caridina multidentata

Helló mindenkinek,

mi van olyankor, amikor így "vakaródznak"? :S

Remélem ez normális és nem valami betegség vagy nem megfelelő vízparaméter (esetleg egyéb szörnyűség..)

Üdv
Boldi
Ez normális, így pucolják le magukat. Én már megfigyeltem szépen végigpucolják magukat.
 
Igazából ezek az Amanok nagyon szeretnek bújkálni, vagy kicsit szokatlan nekik a 150W.
Azért kezdenek elő-előbújni, csak egy kis spirulina kell nekik :)
Megnyugodtam, hogy nem hógolyó garnélákat kaptam, amiket eddig láttam, azokon megvannak a jellegzetes pöttyök-csíkok.
 
Sziasztok!

180 l-es akim van, ma vettem 4 db Amano garnélát (hány darab lenne az ideális?), nem akartam többet, mert ha nem megfelelő a víz, akkor esetleg elpusztulhattak volna...
Szépen, fokozatosan szoktattam őket az akvárium vízéhez,kb. 2 óra után kerültek át. A négyből egyszerre csak 3-at láttam a negyedik jól rejtőzködik (remélem). Az egyik teljesen nyugodt, látni, hogy eszeget. Viszont kettőnél is megfigyeltem, hogy a belső szűrőm rácsán akarták átpasszírozni magukat. Nem tudom, mi lehet ott olyan izgalmas számukra... :) Szerencsére szúnyoghálóval előre levédtem a bebújás lehetőségét :) Az akvárium le van fedve, még a csövek környéke is hézagmentesen le van zárva. Remélem csak rejtőzködik az, amelyiket nem látom, nem pedig meglépett....
 
Utoljára módosított:
Nálam vedlés után sem jönnek elő sokszor, de ha bekukkantok az aki mögé, mindig nagy munkában vannak.:)
Azért a kajára rárohannak, ha a foguk alá való.:p
 
Ma este adtam garnélánként 1-1 szem garnélaeleséget (JBL NovoPrawn) és előjött a negyedik garnéla is! Sikerült úgy beleejteni az egyik szemet, hogy az egyik garnéla közvetlen közelébe esett, egyből felkapta :) Közben a halaknak is adtam enni és a garnéla hamarabb megtalálta, mint a halak.....
 
Ma este adtam garnélánként 1-1 szem garnélaeleséget (JBL NovoPrawn) és előjött a negyedik garnéla is! Sikerült úgy beleejteni az egyik szemet, hogy az egyik garnéla közvetlen közelébe esett, egyből felkapta :) Közben a halaknak is adtam enni és a garnéla hamarabb megtalálta, mint a halak.....
:) Amanóknál mehet a 2/1- es arány is. Az enyémek simán felkapnak 2 darabot egyszerre ;)
 
Ma este adtam garnélánként 1-1 szem garnélaeleséget (JBL NovoPrawn) és előjött a negyedik garnéla is! Sikerült úgy beleejteni az egyik szemet, hogy az egyik garnéla közvetlen közelébe esett, egyből felkapta :) Közben a halaknak is adtam enni és a garnéla hamarabb megtalálta, mint a halak.....
:) Amanóknál mehet a 2/1- es arány is. Az enyémek simán felkapnak 2 darabot egyszerre ;)
 
Nálam is csinálják szerintem is természetes és nagyon aranyos . én elmondhatom hogy 8 honapja halakkal vannak együtt .még nem ugrott ki egy sem ,az elsök hárman voltak azokat alig lehetett látni pár hétig aztán vettem hozzá még négyet azota ök az urak az etetésnél a chipset ellopják és elvonulnak vele.oda kell figyelnem hogy a törpe harcsáknak is maradjon
 
Ha az ember eteti is a garnélákat, azzal nem rontja le teljesen a hatékonyságukat az alga kordában tartására? Éheztetni persze semmiképpen nem akarnám őket...
 
Ha az ember eteti is a garnélákat, azzal nem rontja le teljesen a hatékonyságukat az alga kordában tartására? Éheztetni persze semmiképpen nem akarnám őket...
egyáltalában nem rontja a hatékonyságukat.állandoan matatnak a leveleken nekem nincs algám egyáltalán de lehet hogy beállt az akim már és mindig éhesek
 
egyáltalában nem rontja a hatékonyságukat.állandoan matatnak a leveleken nekem nincs algám egyáltalán de lehet hogy beállt az akim már és mindig éhesek
Köszönöm a megnyugtató infót! Akkor nagy nyugalommal etetem őket továbbra is. Lehet, hogy az újonc lelkesedése, de olyan öröm látni, amikor odarohannak az eleségre, felkapják és eszegetik :)
 
Az Amanók külső nemi jellege mikor alakul ki, látható? Ma kaptam 10 db Amanot (kb 1,5 cm-esek), és lehet, hogy mind fiú, eléggé pontszerűek a pontjaik, nem csíkocskák, van egy öregebb nőstényem, azon látszik a nőisége. De ezek az újak még kisebbek. Remélem azért lesz köztük 1-2 leányzó.
 
Az Amanók külső nemi jellege mikor alakul ki, látható? Ma kaptam 10 db Amanot (kb 1,5 cm-esek), és lehet, hogy mind fiú, eléggé pontszerűek a pontjaik, nem csíkocskák, van egy öregebb nőstényem, azon látszik a nőisége. De ezek az újak még kisebbek. Remélem azért lesz köztük 1-2 leányzó.
"klasszikus" misszionárius, nőstény alul, hím felül (azért hanyatt fekhetett volna a csajszi :LOL:):
amano_shrimp_mating.jpg
Náluk nem teljesen egyértelmű mindig a dolog, de a nőstények háta általában sötétebb. Kifejlett korukban már könnyű, hiszen a méretkülönbség jelentős lesz.
 
Plusz a képen látszik, hogy a mama hasa szép ívelt, míg a srácé csapott.
 
Back
Oldal tetejére