• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Amano garnéla - Caridina multidentata

Nekem is ilyen szép pöttyösek, igaz én boltban vettem pár hete, már akkor is 1,5-2 centisek voltak, és ezek 4-5 centisre nőnek meg szemben az előbb említett Hógolyó garnéla 2 centiével.
 
Van valami légáteresztő zacsi, ami az oxigént beengedi, a CO2-t meg ki, így folyamatosan tudnak cserélődni az oldott gázok. "Breathing bag" néven fut talán, vagy valami hasonlón, de nem tudom, @szentgyo -nak van ezzel tapasztalata is.
Köszi ugyis csak november vége felé megy addig utána nézek
 
Sziasztok
Nem akarom már az amano garnéla oldalát nem ide illő gondokkal teleÍrogatni, de ma leküldtek nekem újabb 10 példányt, hogy kicserélik.Meghozták megnéztem addig a futár várt, de ezek ugyanolyanok voltak mind a tegnapiak!
Így mind a 20 garnéla ment vissza a feladónak, a futár visszaadta a pénzemet, igaz az egyszeri postát bebuktam, de már mindegy!
Akinek van hasonlója problémája ezzel a sráccal, az privátba nyugodtan Írhat, ne itt tegyük!
 
Az ilyen alattomos emberek miatt nem mer megbízni az ember senkiben...
Ha rám hallgatsz, csak olyan embertől vegyél, akit fórumról ismersz; vagy erről vagy másikról.
OLX és társain sok a csaló...

Tény, ha megviseli az út őket kitudnak fehéredni, nálam is azt tették anno. De pár órán belül megjelent a mintájuk erőteljesen...
 
Kontaktálok az eladóval, rákérdezek, hogyan is szaporította őket...
Majd otthon megfigyelem a garnikat jobban, mert én sem emlékszem a csíkokra, pöttyökre az oldalukon. Mindenesetre azért már most nagyobbak, mint a red cherryk.
 
Kontaktálok az eladóval, rákérdezek, hogyan is szaporította őket...
Majd otthon megfigyelem a garnikat jobban, mert én sem emlékszem a csíkokra, pöttyökre az oldalukon. Mindenesetre azért már most nagyobbak, mint a red cherryk.
A pöttyök egyértelműen láthatóak, csak azt keresd...
 
Sziasztok! Már hónapok óta vannak amano garnéláim, viszont egy ideje csak 1-2 darabot láttam. Ma viszont mind a 8 előjött és az akvárium egyik sarkában táboroznak az Eheim Skimen. Néha úsznak egy kört a víz felső harmadában, mintha ki akarnának mászni, aztán ugyanabba a sarokba visszatelepszenek. Dolgozni nem dolgoznak, a mellső lábaik fel vannak húzva és kvázi csak gubbasztanak. Az akváriumban annyi változás történt, hogy betettem egy Twinstar Minit és egy új fát, amit már hónapok óta áztatok. Gyorsan mértem is vízparamétereket tesztcsíkkal, de látszólag minden oké. Ph, KH,GH,nitrát, nitrit. Mi lehet a baj?
 
A garnélák viselkedése egyértelműen arra utal, hogy valami gond van a vízzel, azt sajnos nem tudom megmondani mi lehet a baj, de akkor viselkednek így, ha valami nem tetszik nekik. Sajnos a tesztcsíkkal történő mérések szerintem igazából semmit nem jelentek, nagyon pontatlanok és megbízhatatlanok.
 
Sziasztok! Már hónapok óta vannak amano garnéláim, viszont egy ideje csak 1-2 darabot láttam. Ma viszont mind a 8 előjött és az akvárium egyik sarkában táboroznak az Eheim Skimen. Néha úsznak egy kört a víz felső harmadában, mintha ki akarnának mászni, aztán ugyanabba a sarokba visszatelepszenek. Dolgozni nem dolgoznak, a mellső lábaik fel vannak húzva és kvázi csak gubbasztanak. Az akváriumban annyi változás történt, hogy betettem egy Twinstar Minit és egy új fát, amit már hónapok óta áztatok. Gyorsan mértem is vízparamétereket tesztcsíkkal, de látszólag minden oké. Ph, KH,GH,nitrát, nitrit. Mi lehet a baj?
Nekem meg tegnapelőtt őrült módon úszkáltak az akváriumban, pedig csak annyi történt, hogy valószínűleg előző nap kicsúszott a CO2 mágnesszelep tápjából a 220-as kábel, így fél napig nem ment be a gáz az akváriumba. Csináltam egy részleges vízcserét és persze visszadugtam a kábelt és pár óra múlva lenyugodtak. Érdekes, hogy ez sem tetszett nekik, pedig nem egyik pillanatról a másikra változott meg a víz CO2 tartalma, PH-jat.
 
Nekem meg tegnapelőtt őrült módon úszkáltak az akváriumban, pedig csak annyi történt, hogy valószínűleg előző nap kicsúszott a CO2 mágnesszelep tápjából a 220-as kábel, így fél napig nem ment be a gáz az akváriumba. Csináltam egy részleges vízcserét és persze visszadugtam a kábelt és pár óra múlva lenyugodtak. Érdekes, hogy ez sem tetszett nekik, pedig nem egyik pillanatról a másikra változott meg a víz CO2 tartalma, PH-jat.

Szerintem egy nagyon jó indikátor ez a garnéla, mert nem egyszerűen elbújik vagy csak úgy elpusztul, legtöbbször jelzi, ha valami zavarja. És elég sok minden tudja zavarni. Saját tapasztalat szerint nem szeret semmilyen változást. Ha ingadozik a hőmérséklet, a ph, kevés nagyon az oxigén, ha nincs mit enni, akkor jelezni fogja. A kiszökött amanok mind valami problémát jelentenek szerintem. És talán kevesen vannak a fórumon, akik elmondhatják, hogy nem találtak kiszáradt amanot a lakásban.
 
Cseréltem kb 30% vizet de nem nagyon segített. Sajnos a garnélák még mindig az egyik sarokban gubbasztanak. Most már csak a ph értékre gyanakszom. A ph mérő viszont szervízben van, így most adagoltam egy kis csapvizet valamint lekapcsoltam a széndioxid beoldást és levegőztetek a lilyvel és a porlasztóval egyaránt. Remélem ez segíteni fog! Ja és mértem foszfátot is, ami 0,5.
 
Szerintem egy nagyon jó indikátor ez a garnéla, mert nem egyszerűen elbújik vagy csak úgy elpusztul, legtöbbször jelzi, ha valami zavarja. És elég sok minden tudja zavarni. Saját tapasztalat szerint nem szeret semmilyen változást. Ha ingadozik a hőmérséklet, a ph, kevés nagyon az oxigén, ha nincs mit enni, akkor jelezni fogja. A kiszökött amanok mind valami problémát jelentenek szerintem. És talán kevesen vannak a fórumon, akik elmondhatják, hogy nem találtak kiszáradt amanot a lakásban.
Akkor én szerencsés vagyok.? Négy hónapja nevelgetek 6db-ot és a kezdeti bujkáláson kívül(ami pár nap volt) más nem történt. Most másodjára petés a nőstény. Igaz sajnos nem tudom hogy lehetne felnevelni a születendőket :(
 
Helló mindenkinek,

mi van olyankor, amikor így "vakaródznak"? :S

Remélem ez normális és nem valami betegség vagy nem megfelelő vízparaméter (esetleg egyéb szörnyűség..)

Üdv
Boldi
 
Helló mindenkinek,

mi van olyankor, amikor így "vakaródznak"? :S

Remélem ez normális és nem valami betegség vagy nem megfelelő vízparaméter (esetleg egyéb szörnyűség..)

Üdv
Boldi
Szerintem ez tök normális, Nálam is csinálja minden garnéla néha.
 
Back
Oldal tetejére