• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Amano garnéla - Caridina multidentata

Úgy gondoltam beszerzek pár garnélát. Amano és Red cherry között vacilálok... Amano mellett szól, hogy talán igénytelenebb (vízre), jobban eszi az algát (?), édesvízben nem szaporodik. Viszont nagyobbra nő. Mekkorára is? [emoji5] 4-5 cm?
A Red Cherry mellett szól, hogy kisebbek (3-4 cm?) jobban passzolnának az akvárium összképébe, mint egy nagyobb fajta. Viszont ők állítólag kevésbé szorgalmasak.
Mit gondoltok?
Jelenleg 2 oto (ők csak az üveget takarítják, korábban levélről is ettek), 2 rácsmintás páncélos harcsa, és 5 Galaxy razbóra lakik nálunk.
3-4 garnélát vennék azzal a nem titkolt szándékkal, hogy talán fonál algát is ennének [emoji16]
A kinézet, szín annyira nem mozgat...
Hali, amano fonalat nem eszik tudtommal, viszont ecset ellen jó. Red cherry meg inkább a biofilm réteget legeli mint az algákat, de majd valaki okosabb kijavít ha nem jót írtam.
 
Nálam mindkettő van. Attól is függ még milyen halat akarsz tartani. Van amelyik hal megeszi az RC-t,mert az kicsi,kb.2cm.Viszont az Amano mérete miatt nagyobb biztonságban van.
 
Úgy gondoltam beszerzek pár garnélát. Amano és Red cherry között vacilálok... Amano mellett szól, hogy talán igénytelenebb (vízre), jobban eszi az algát (?), édesvízben nem szaporodik. Viszont nagyobbra nő. Mekkorára is? [emoji5] 4-5 cm?
A Red Cherry mellett szól, hogy kisebbek (3-4 cm?) jobban passzolnának az akvárium összképébe, mint egy nagyobb fajta. Viszont ők állítólag kevésbé szorgalmasak.
Mit gondoltok?
Jelenleg 2 oto (ők csak az üveget takarítják, korábban levélről is ettek), 2 rácsmintás páncélos harcsa, és 5 Galaxy razbóra lakik nálunk.
3-4 garnélát vennék azzal a nem titkolt szándékkal, hogy talán fonál algát is ennének [emoji16]
A kinézet, szín annyira nem mozgat...
Fonal alga ellen a fekete molly lehet jó.
 
Nettó 30 liter, tehát sok lehetőség nincs. Több halat nem akarok, garnélák talán még elférnénk.
Zöld szőr, agancs, talan ecset is van. Meg ilyen barna loboncos hajféle is szokott lenni.
Amanoknak mennyi a max mérete?
Ennyi halam van, nem hinném, hogy bármelyikre is veszélyesek lennének [emoji5]
Nagyjából mindegyik bújkálós...

af7f9afcf90d6f67e9fcb050835408b9.jpg


Ez lenne a műveleti terület [emoji16]
 
10l/1db Amano garnélát lehet számolni.A nőstény nagyobb.
Rc-t 30l-be 15db-ot tettem. Most rengeteg van. És van 1 algamentes akváriumom.:) Tegyél bele mindkettőt. Úgy szép az élet,ha zajlik.
Az algásodás kiváltó okát kell megkeresni és megszüntetni.(fény,táp,szűrés,áramlás)
 
10l/1db Amano garnélát lehet számolni.A nőstény nagyobb.
Rc-t 30l-be 15db-ot tettem. Most rengeteg van. És van 1 algamentes akváriumom.:) Tegyél bele mindkettőt. Úgy szép az élet,ha zajlik.
Az algásodás kiváltó okát kell megkeresni és megszüntetni.(fény,táp,szűrés,áramlás)
Az okfejtés folyamatban van, elkél a segítség, a takarításban...
Akkor a RC nem sok vizet zavar alga témában?
 
Sziasztok
Érdeklődnék hogy,mitöl fehérednek ki az amanók? Van valami bajuk vagy nálam van valami amit nem szeretnek nem szökik 1 sem viszont ezen a héten is bolt 3 elhullásom sajnos. A heti vizcsere csak 1 napot csuszott szerintem nem ez a gond.
 
Sziasztok,
Amano garnéla indítás után hány nappal kerüljön be az akváriumba?
Ez sokmindentöl függ. Szerintem teljesen uj inditasnal minimum a ket hetet megvarnam. De ha bejarotott a szürö vagy akar a viz is, akkor mar valaki par nap vagy 1 het utan berakja öket.
Ha tudsz merni vizparametereket, azert a nitrit es NH4-NH3 lehetöleg hatatertek alatt legyen, különben kinyiffannak szegenyek.
 
9 db szumátrai márna,5 neon, 2 db orrmányos, 10 razbóra, 4 páncélos harcsa, és 2 db borelli közé tudnék berakni ilyen drágaságokat ? Túltelepítésem nincs. Nitrát, nitrit jó szűrés, teljesen ok. Gondoltam rájuk algaevő szorgalmuk miatt. Szumik miatt elbújhatnak, vagy nem biztos ?
 
Szumátrai díszmárnák mellett voltak RC-m, soha nem láttam őket mert elbújtak a fű jellegű növényzetben, és csak szétbontáskor láttam, hogy mégis vannak, sőt szaporulat is volt. Igaz, hogy az amano nagyobb, de szerintem a szumik nekimennének mert elég csipkedős fajta.
 
Szumátrai díszmárnák mellett voltak RC-m, soha nem láttam őket mert elbújtak a fű jellegű növényzetben, és csak szétbontáskor láttam, hogy mégis vannak, sőt szaporulat is volt. Igaz, hogy az amano nagyobb, de szerintem a szumik nekimennének mert elég csipkedős fajta.
Erre gondoltam. Bár nálam már senkit nem csipkednek. Akkor nem erőltetem köszönöm.
 
Sziasztok
Tegnap megint volt 1db hátast dobott amanóm,a többinél elhullás volt a vége a dolognak. Gondoltam kivettem simán kézzel engette magát nem mutatott életjelet sima ro vizbe /visszasózás nélkül/raktam és lám feltámadás mi lehetett a baja kevés oxigen?
 
Sziasztok. Most 4-5 hete bepetésedett 1 amano, most nézegettem és a toljásokat el engedte. Az lenne a kérdésem, az RCS garnélák meg ehetik a kicsi lárvákat vagy le kapcs fény és jöhet a zsblámpával való keresés. Előre is köszönöm a válaszokat.
 
Back
Oldal tetejére