• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Amano garnéla - Caridina multidentata

Üdv.
Nem régóta vannak Amanóim,ma viszont azt vettem észre,hogy összegyűltek hatan egy kupacba a szűrőcsövön. Ezek így jönnek "össze" tömeges reprodukciós kísérletre-vagy micsudi?
:bookworm:
"tömeges reprodukciós kísérletre" :D:D:D ez tetszik, ez egy szép szinonímája a grouppensexnek:D
 
Üdv.
Nem régóta vannak Amanóim,ma viszont azt vettem észre,hogy összegyűltek hatan egy kupacba a szűrőcsövön. Ezek így jönnek "össze" tömeges reprodukciós kísérletre-vagy micsudi?
:bookworm:
Én is a grouppen sexre tippelnék. ;)
 
Ok. Csak 2 napig voltak ott most már mindenhol ott vannak. Attól tartottam,hogy kimásznak a szűrőcsövön. Ezek szerint: no para.
Köszi.
 
Sziasztok!

Ma kivágtam egy háttérnövényt (Limnophila sessiliflora) amibe szerettek matatni , és a helyére két másik fajtát ültettem (Ludwigia repens és Egeria densa).
Az Amanok azóta nagyon izgatottan fel alá úszkálnak az akváriumban, úgy felpörögve amit még soha nem láttam tőlük.

Mi bajuk lehet?
 
Szerintem csak felzavartad őket. Ha holnap is elmebeteg módon cikáznak, akkor lehet a növényekkel hoztál be valamit a vízbe.
 
Köszönöm a választ Etele!​

A növényeket ásványvízzel "sterilizáltam", majd vödörben is áztak tiszta vízben.
A halakkal semmi gond.
 
Szerintem semmi bajuk. Az enyémekre is rájön az őrület időnként. Akkor kb. mindegyik elkezd piszok gyorsan körözni az akváriumban, megadott mintában... aztán hetekig nem látom ezt tőlük. De még bajuk nem lett tőle, max a halak agyára mennek mikor cikáznak :)
 
Szerintem semmi bajuk. Az enyémekre is rájön az őrület időnként. Akkor kb. mindegyik elkezd piszok gyorsan körözni az akváriumban, megadott mintában... aztán hetekig nem látom ezt tőlük. De még bajuk nem lett tőle, max a halak agyára mennek mikor cikáznak :)

Köszönöm!
A két legnagyobb már újra legelészik...
 
Üdv.
Nálam akkor szoktak úszóversenyt rendezni amikor be vannak zsongva a nőstények miatt/ért.
Kb. havonta egyszer.A 2 leányzóra jut 6-8 fiú, ilyenkor van nyüzsgés. Vízcsere,rendezkedés miatt eddig nem tapasztaltam ilyet.
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

Azt olvastam, hogy a nőstények 3-4 hétig hordozzák a petéket, de valaki meg tudja esetleg mondani, hogy a párosodástól kb. mennyi az annyi?

Köszönöm!
 
Sziasztok!

Azt olvastam, hogy a nőstények 3-4 hétig hordozzák a petéket, de valaki meg tudja esetleg mondani, hogy a párosodástól kb. mennyi az annyi?

Köszönöm!
Azt nem tudom meddig hordozták a petéket,de nálam havonta szoktak csoportosulni nyilvánvalóan reprodukciós céllal. :oops:Most finoman fogalmaztam. Az 1 hónap az reális.
 
Garnélázó kertészek - Jól sejtem, hogy a szaporitasi nehezsegek miatt Amano-t leginkabb boltban kapni? (Itt az adok-veszek forumon nem lattam, max ha valaki epp felszamolja az aksijat...)
[Plusz pontert a masik kerdesem, hogy az oto-ra is ugyanez igaz vajon?]
 
Garnélázó kertészek - Jól sejtem, hogy a szaporitasi nehezsegek miatt Amano-t leginkabb boltban kapni? (Itt az adok-veszek forumon nem lattam, max ha valaki epp felszamolja az aksijat...)
[Plusz pontert a masik kerdesem, hogy az oto-ra is ugyanez igaz vajon?]
Igen es igen

Tapatalkkal küldve az én LG-H815 eszközömről
 
Sziaszok

Nekem vedléssel kapcsolatos kérdésem van. A naplók között lévő akváriumban van 5 Amano, és amióta megvannak (kb.3 hét) 9 levedlett páncélt találtam. Ez normális hogy ilyen sűrűn vedlenek? Heti 30-50% vízcsere, RO víz, GA tápzás, Easy Carbo. Tápláléknak csak az akváriumban található algát eszik.
 
Sziaszok

Nekem vedléssel kapcsolatos kérdésem van. A naplók között lévő akváriumban van 5 Amano, és amióta megvannak (kb.3 hét) 9 levedlett páncélt találtam. Ez normális hogy ilyen sűrűn vedlenek? Heti 30-50% vízcsere, RO víz, GA tápzás, Easy Carbo. Tápláléknak csak az akváriumban található algát eszik.

Engem is foglalkoztat ez. Egy hete vettem őket, és legalább az 1/3-aduk már vedlett.
Mondjuk nálam tuti jó dolguk van, mert van bőven (még) alga. Másrészt biztató, hogy látványosan nőttek egyetlen hét alatt is...
Szóval garnéla szakik - hogy is van ez? Mennyit vedlenek (jelent-e bajt, ha sokat), és milyen gyorsan nőnek meg?
 
Én csak 2 páncélt találtam az 5 garnéla után, (3 hete vannak nálam) viszont 2 meghalt, 1 hét eltéréssel. Az egyiknek pedig hiányzik a hátsó lábán az utolsó ízület. Nem tudom mit csinált, nano halakkal vannak együtt és nem láttam, hogy egyáltalán egymáshoz szóltak volna, pedig sokat ülök az akva előtt. Viszont aggaszt, hogy az egyébként vad színű jószágok néha kékes színűek... Nem tudom, hogy ugyanazok a példányok e, mert nem láttam még őket annyit, hogy meg tudjam különböztetni őket
 

Attachments

  • IMG_20170101_185020.jpg
    IMG_20170101_185020.jpg
    216.3 KB · Megtekintések: 4
Én csak 2 páncélt találtam az 5 garnéla után, (3 hete vannak nálam) viszont 2 meghalt, 1 hét eltéréssel. Az egyiknek pedig hiányzik a hátsó lábán az utolsó ízület. Nem tudom mit csinált, nano halakkal vannak együtt és nem láttam, hogy egyáltalán egymáshoz szóltak volna, pedig sokat ülök az akva előtt. Viszont aggaszt, hogy az egyébként vad színű jószágok néha kékes színűek... Nem tudom, hogy ugyanazok a példányok e, mert nem láttam még őket annyit, hogy meg tudjam különböztetni őket
Ezek Amanok. Eleinte előfordul, hogy kékes színűek, aztán ha minden ok, akkor szép átlátszóak lesznek.
 
Én csak 2 páncélt találtam az 5 garnéla után, (3 hete vannak nálam) viszont 2 meghalt, 1 hét eltéréssel. Az egyiknek pedig hiányzik a hátsó lábán az utolsó ízület. Nem tudom mit csinált, nano halakkal vannak együtt és nem láttam, hogy egyáltalán egymáshoz szóltak volna, pedig sokat ülök az akva előtt. Viszont aggaszt, hogy az egyébként vad színű jószágok néha kékes színűek... Nem tudom, hogy ugyanazok a példányok e, mert nem láttam még őket annyit, hogy meg tudjam különböztetni őket
Nálam már volt narancssárga árnyalatú is[emoji2]

Tapatalkkal küldve az én SM-G925F eszközömről
 
Én csak 2 páncélt találtam az 5 garnéla után, (3 hete vannak nálam) viszont 2 meghalt, 1 hét eltéréssel. Az egyiknek pedig hiányzik a hátsó lábán az utolsó ízület. Nem tudom mit csinált, nano halakkal vannak együtt és nem láttam, hogy egyáltalán egymáshoz szóltak volna, pedig sokat ülök az akva előtt. Viszont aggaszt, hogy az egyébként vad színű jószágok néha kékes színűek... Nem tudom, hogy ugyanazok a példányok e, mert nem láttam még őket annyit, hogy meg tudjam különböztetni őket
Úgy tudom akkor kékülnek, ha esznek gömbmohát.
 
Back
Oldal tetejére