• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Amano garnéla - Caridina multidentata

Sok csiga mennyire befolyásolhatja a Ca szintet ha 3 hétig nincs vízcsere (és semmilyen kő nincs az akváriumban)?
Részben megválaszolnám a kérdéseimet.
Az amano pusztulásra a megoldás a Ca heti pótlása lett. Ne elég mérni a GH-t mert azt a Mg is adhatja. Akkor szűnt meg a pusztulás amikor 5GH ig emeltem a keménységet és ezt heti 1GH val pótolni kell.
Valószínűleg nem a csigák vonják el a Ca-t mert mióta pótolva van brutálisan elszaporodtak.
 
Hát, én hét közben, mondjuk szerda magasságában vettem 15 amanót, ma csak egyet találtam már. Azon gondolkodom, hogy a víz amiben hoztam olyan 260 körül volt, nálam az akváriumban 120 körül van. Néhány úrét eljátszottam vele, hogy átszokjanak, de talán kevés volt. Szőrén, szálán eltűntek, egyet találtam az akvárium mellett :(

@viktorlantos Any őtlet? :(
 
Hát, én hét közben, mondjuk szerda magasságában vettem 15 amanót, ma csak egyet találtam már. Azon gondolkodom, hogy a víz amiben hoztam olyan 260 körül volt, nálam az akváriumban 120 körül van. Néhány úrét eljátszottam vele, hogy átszokjanak, de talán kevés volt. Szőrén, szálán eltűntek, egyet találtam az akvárium mellett :(

@viktorlantos Any őtlet? :(

Az átszoktatás nem lehet gond. Szinte mindent kibírnak és a két víz között nem volt olyan nagy különbség nekik.
Lehet elbújtak. Néha olyan helyekre tudnak bebújni, hogy felfoghatatlan. Próbáld éjjel becsalizni őket.
Kajcsi egy picit fél literes palackban. Aztán lássuk.
 
Így jó? Ilyet még sose csináltam...

798404f2fe037b710c0e0f2bc39f2476.jpg

Egy halat már megfogott [emoji41]




Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Nem jó az üveg, fél literes kólás vagy egyéb keskeny szájú üvegbe rakjál kaját, picit fúrkáld ki az oldalát hogy legyen áramlás benne azért. Abból nem tudnak kimászni ha bementek a kajáért. Ja és persze szájjal felfelé rakd be. :) Vagy kicsit döntve.
 
Szóval a csapda hatástalan volt... Azóta négyet felfedeztem itt-ott, de amikor most elkezdtem takarítani az akváriumot, megint felszívódtak... Nagyjából 9-et keresek csak :(
 
Szóval a csapda hatástalan volt... Azóta négyet felfedeztem itt-ott, de amikor most elkezdtem takarítani az akváriumot, megint felszívódtak... Nagyjából 9-et keresek csak :(
Nálam 3 növendék (kb. hizlalt matuzsálem RC méret) és 10 pici (átlagos RC méret) nem jelentkezik a névsorolvasáson. El is ment a kedvem a vásárlásuktól.
 
Sziasztok! Másnak se jönnek ki az amanokkal a sakurái? Nagyon vadul püfölik az amanot, és sakurát ilyen agresszívnek még nem láttam. Csak a hímek csinálják. Az amano felkapja a kaját (spirulina tabletta) elviszi odébb, mennének a sakurák is enni de nagyon védi, menekül vele a sakurák elől. Az elöbb becserkészte hátulról az amano-t a sakura, ráugrott a farkára és szinte körbetekeredett rajta, közbe vadul csípkedni, rugdalni kezdte ez biztos fájt az amano nak mert eldobta a tablettát és hírtelen elúszott. Így nemtudnak sérülést okozni nekik? :D
 
elég 'nyuszi' amano-t kaptál. Nálam simán elrabolja a kaját a neocaridinák elől.
Szét szoktam tördelni a tablettákat hogy mindenkinek jusson. Nálam az oto-k az alfák, aztán jönnek az amano-k és végül a snowball-ok. Csinálhatnál videót a kis harci sakurákról :)
 
Az elöbb becserkészte hátulról az amano-t a sakura, ráugrott a farkára és szinte körbetekeredett rajta, közbe vadul csípkedni, rugdalni kezdte ez biztos fájt az amano nak mert eldobta a tablettát és hírtelen elúszott
Nálam inkább elrebbennek a sakurák az amanók elöl. Viszont ha túlszaporulatod van a harci sakurákból, akkor szólj, most költözött az akváriumba egy ramirezi pár és nem ártana egy kis kiképzés az itteni sakura csapatnak:)
 
Utoljára módosított:
Ezentúl én is szét tördelem! :) És a vakarózás a garnéláknál természetes? Az amanok és a sakurák is csinálják. 1-1 lábukkal néha a hátukat vakarják. Erről nem találok semmit. :bored:

+mégegy kérdés: Az amano garnélák azok nem mérgezőek vagy ilyesmi ugye? Ha a kutya megeszi akkor lehet baja tőle? :D Amano még nem szökött meg de sakurát evett már.(levettem az akvárium tetejét már nem emlékszek miért, közben hívtak telefonon és egypár kiugrált. Egyet az akvárium mögött egyet a kutya szájában találtam meg de nem tudtam elvenni tőle, gyorsan lenyelte. :( )
 
Utoljára módosított:
Üdv.
Nem régóta vannak Amanóim,ma viszont azt vettem észre,hogy összegyűltek hatan egy kupacba a szűrőcsövön. Ezek így jönnek "össze" tömeges reprodukciós kísérletre-vagy micsudi?
:bookworm:
 
Back
Oldal tetejére