• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Aljzatok

Sziasztok! Nem találtam alkalmasabb topikot. A képen elől az milyen dekorhomok lehet? :) Hasonlót szeretnék de nem nagyon találtam, sok termékről nincs kép hogy hogyan mutat az akváriumban.8d40c518d7142b3afbee3d8fd115dd7d.jpg


Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről
 
Hirtelen ranezve siman a medence szurohomok ugrott be, az picit nagyobb szemcseju es emlekeim szerint nagyon hasonlo a texturaja.
 
Sziasztok!

Egyetlen helyen olvastam csak, hogy a bazalt emel a pH-n. Ezt meg tudna erositeni valaki? Nekem bazalt van es ha valoban igy van akkor hiaba RO vizezek talajt is kell cserelnem...
 
Sziasztok:)
Éppen egy új, high-tech projectben segédkezek a sajátjaim mellett...
Általános talaj szempontjából, eredetileg a terv természeteseten ( :happy: ) az Amazonia volt, viszont egy másik ötlet is felmerült itt az indítás elött, mégpedig a DENNERLE Scaper's soil.
Valakinek esetleg van ezzel kapcsolatban tapasztalata? Hozzászólásokban nagyon dícsérik, viszont mielött fejjel rohannánk a falba, örülnék, ha valaki itt is megerősítené, avagy cáfolná a hallottakat.

Erről lenne szó:

dennerle-scaper-s-soil.jpg
 
Sziasztok!

Működő low tech akváriumban mennyire kockázatos talajt cserélni? Dennerle Shrimp King Active Soil-t néztem ki, mert úgy néz ki hiába cserélek tiszta RO vízzel 1 hét alatt ugyanannyira visszapufferel (valószínűleg) a bazalt aljzat, mint az előző vízcsere paraméterei. Így gyakorlatilag nem tudom kihasználni az RO víz adta előnyöket. :( 6-os KH-t mérek vízcsere után, ami a vízcsere ciklus végére 8-10 is lesz. Ezt az ingadozást a garnélák sem hiszem hogy élvezik.
 
Sziasztok:)
Éppen egy új, high-tech projectben segédkezek a sajátjaim mellett...
Általános talaj szempontjából, eredetileg a terv természeteseten ( :happy: ) az Amazonia volt, viszont egy másik ötlet is felmerült itt az indítás elött, mégpedig a DENNERLE Scaper's soil.
Valakinek esetleg van ezzel kapcsolatban tapasztalata? Hozzászólásokban nagyon dícsérik, viszont mielött fejjel rohannánk a falba, örülnék, ha valaki itt is megerősítené, avagy cáfolná a hallottakat.

Erről lenne szó:

View attachment 44954
Mindkettő kiváló minőségű prémium talaj. Egyikkel sem tudsz mellé lőni!
 
Sziasztok!

Működő low tech akváriumban mennyire kockázatos talajt cserélni? Dennerle Shrimp King Active Soil-t néztem ki, mert úgy néz ki hiába cserélek tiszta RO vízzel 1 hét alatt ugyanannyira visszapufferel (valószínűleg) a bazalt aljzat, mint az előző vízcsere paraméterei. Így gyakorlatilag nem tudom kihasználni az RO víz adta előnyöket. :( 6-os KH-t mérek vízcsere után, ami a vízcsere ciklus végére 8-10 is lesz. Ezt az ingadozást a garnélák sem hiszem hogy élvezik.
Ez csak az elején szokott, ameddig ki nem alakul a film réteg.
 
Sziasztok!

Működő low tech akváriumban mennyire kockázatos talajt cserélni? Dennerle Shrimp King Active Soil-t néztem ki, mert úgy néz ki hiába cserélek tiszta RO vízzel 1 hét alatt ugyanannyira visszapufferel (valószínűleg) a bazalt aljzat, mint az előző vízcsere paraméterei. Így gyakorlatilag nem tudom kihasználni az RO víz adta előnyöket. :( 6-os KH-t mérek vízcsere után, ami a vízcsere ciklus végére 8-10 is lesz. Ezt az ingadozást a garnélák sem hiszem hogy élvezik.

Szia. Benéztem a naplódba és szerintem az nem sima bazalt aljzat, rengeteg a világos kvarcos darabka benne és azok keményítik fel a vized szerintem.
 
Úgy érted az elején szokott kockázatos lenni?
Hát úgy 4-5 hétig ugrani fog a vízkeménység. Én is mikor indítottam 130-140re állítottam be, aztán mire jött a következő vízcsere már 180-190 volt. Mostanában kezdet úgy beálni.
 
Szia. Benéztem a naplódba és szerintem az nem sima bazalt aljzat, rengeteg a világos kvarcos darabka benne és azok keményítik fel a vized szerintem.

Igen, csináltam is tesztet egy befőttes üvegben. RO vizet 5 óra alatt 1-ről 3-as GH-ra emelte, valamint a pH-t is 2 tizeddel feljebb nyomta. Ami érdekes viszont hogy vettem sósavat is egy csipetnyi kavicsot beleszórtam és nem igazán láttam hogy pezsegne, ezért nem tudom mi pufferelhet ennyire.


Hát úgy 4-5 hétig ugrani fog a vízkeménység. Én is mikor indítottam 130-140re állítottam be, aztán mire jött a következő vízcsere már 180-190 volt. Mostanában kezdet úgy beálni.

Akkor lehet még várok ezzel a dologgal, csak a garnélák tolerálják. Még csak 2 hete cserélgetek RO vízzel, kicsit sűrűbben mint szoktam.
 
Sziasztok!

A mai napon teljes aljzat csere lesz, Dennerle Shrimp King Active Soil-t vettem. Tulajdonképpen fekete aljzatot cserélek fekete aljzatra így nem szeretném elrontani a talaj jótékony tulajdonságait, hiszen ezért vettem. Abban kérném a tanácsotokat, hogy a talajcsere után milyen arányban töltsem vissza az RO és használt vizet? Esetleg @viktorlantos mit tanácsolsz? Nem szeretném a régi víz pufferhatásával ellehetetleníteni azt, hogy megfelelő pH-KH-GH értékeket tudjak beállítani. Indító bacikat vettem, garnélák mennenek is majd vissza, mert máshol nem tudom elszállásolni őket.
 
Abban kérném a tanácsotokat, hogy a talajcsere után milyen arányban töltsem vissza az RO és használt vizet? Esetleg @viktorlantos mit tanácsolsz?

Talaj csere után a talaj fogja pufferelni a vized. A használt víz semmit sem ér. Soha nem használunk régi vizet. Ezért vannak az aktív talajok, hogy megoldják a problémákat. Vagy más problémákat csináljanak :) :)
 
Talaj csere után a talaj fogja pufferelni a vized. A használt víz semmit sem ér. Soha nem használunk régi vizet. Ezért vannak az aktív talajok, hogy megoldják a problémákat. Vagy más problémákat csináljanak :) :)

Kb 3/4 RO 1/4 régi vízzel hajtottam végre a cserét. Nagyon jól néz ki, és eszméletlen könnyű volt bele ültetni. :) Kíváncsi leszek az értékekre, na meg persze nem sokára hosszú beszoktatással elkezdem visszarakni a garnikat, remélem túlélik.
 
Sziasztok!

Az aktív talajokról mikor olvastam sok helyen írták a telítődést. Ez mire utal pontosan és mi a menete?
 
Sziasztok!

Segítséget kérnék, beállt akváriumban (elég magas populáció, növények halak és biológiai szűrő) hogyan lehet talajt cserélni és milyet érdemes amihez nem kell beharatas? A vizet visszatoltenem és indító baktériumot is adagolnek. Gondolom a szűrőben elpusztulna az összes mivel a csere nem 30 perc...

Köszi!
 
Szia!
Ha áttöltöd a vizet egy nagyobb lavórba, hordóba, ott nyugodtan tudod járatni a szűrőt, és máris nem pusztul ki a bacikultúrád.
Cserénél is azt ajánlják, hogy legalább 1-2 napig ne legyenek még berakva az élőlények. Eddig kétszer cseréltem talajt a 30 literes akváriumban, egyszer csak a fedőréteget, ott fél éves aquabasis lett visszarakva, tetejére manado, illetve most tavasszal táp- (Dennerle DeponitMix) és fedőtalaj (Colombo) is lett cserélve. Mindkét alkalomkor azonnal mentek vissza az állatok az ültetés után. Nem volt elhullás.
Szerintem beállt vízzel és szűrővel bármelyik talaj használható, max tartsd be mellette ugyanúgy a napi-kétnapi vízcseréket az első héten, akkor nagy baj nem lehet. Aztán lehet, hogy az okosabbak nem ajánlják ezt. :D
 
Szia!
Ha áttöltöd a vizet egy nagyobb lavórba, hordóba, ott nyugodtan tudod járatni a szűrőt, és máris nem pusztul ki a bacikultúrád.
Cserénél is azt ajánlják, hogy legalább 1-2 napig ne legyenek még berakva az élőlények. Eddig kétszer cseréltem talajt a 30 literes akváriumban, egyszer csak a fedőréteget, ott fél éves aquabasis lett visszarakva, tetejére manado, illetve most tavasszal táp- (Dennerle DeponitMix) és fedőtalaj (Colombo) is lett cserélve. Mindkét alkalomkor azonnal mentek vissza az állatok az ültetés után. Nem volt elhullás.
Szerintem beállt vízzel és szűrővel bármelyik talaj használható, max tartsd be mellette ugyanúgy a napi-kétnapi vízcseréket az első héten, akkor nagy baj nem lehet. Aztán lehet, hogy az okosabbak nem ajánlják ezt. :D
Értem koszi és mi a helyzet az új talaj ammónia kibocsátásával? Melyik talaj a legjobb ilyen téren? Félek kiirtom az állományt.

Amúgy milyen gyakran kell talajt cserélni (táptalajt kell gondolom a fedő az esztétikai kérdés)?
 
Értem koszi és mi a helyzet az új talaj ammónia kibocsátásával? Melyik talaj a legjobb ilyen téren? Félek kiirtom az állományt.

Amúgy milyen gyakran kell talajt cserélni (táptalajt kell gondolom a fedő az esztétikai kérdés)?
Én ezt az ammónia kibocsátást úgy értelmezem (lehet, hogy nagyon sajátságosan), hogy akkor okoz nagy problémát, ha nincs, ami lebontsa, felhasználja. Frissen indított akvánál ugye még nincs beállt egyensúly. Egy bejárt szűrővel, megfelelő baktériumkultúrával talán sikerül kordában tartani, és ha e mellé még csinálod a napi vízcseréket,ki tudod szedni a felesleget. Szerintem. Ez tényleg csak az én saját felfogásom, de lehet, hogy teljesen téves, és csak a mázlinak köszönhetem, hogy nem nyírtam ki az állatokat. Meg persze én nem amazoniát használtam, fogalmam sincs, hogy pl. a Dennerle mennyire eregette az ammóniát. Az amanoim kivételesen a helyükön maradtak, nagy probléma nem lehetett az akváriumban.
Van, aki nem cserél talajt, hanem táprudakat és golyókat használ, ha úgy látszik, hogy kimerült a tápanyag belőle. Én csak azért cseréltem, mert a fedőtalajt mindenképpen száműzni akartam, akkor meg már kapott új táptalajt is.
 
Back
Oldal tetejére