• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Aljzatok

Malaya ügyben valami el nem hangzott tapasztalat?
Már meg nem mondom hogy malaya vagy africana volt amit használtam egyszer, de nekem jobban bejött ültetésügyileg mint az amazonia. Valamint jól tartotta magát a nem iszaposodott jobban mint az amazonia, igaz csak nano-ban használtam, de a hajtásokat később is minden gond nélkül le tudtam dugdosni. Viszont a PH-t rendesen levitte ezért mennie kellett.
Kép alapján hátha felismered hogy ez a malaya volt-e :)
22545512296_95b2979005_c.jpgP1090809 by Zsolt, on Flickr
 
Sziasztok. Indítani fogok majd egy akvát (275 L) , érdeklődnék milyen növény és általános talajt ajánlotok hozzá? Sügér lesz , meg páncélos , esetleg egy-két Toro ami bánthatja a talajt . A növények még kérdésesek , egyenlőre infókat gyűjtöm. Az biztos , hogy az egyik részén lesz majd fúszerű gyep is . Legalább is tervezem. Lesz benne 3D háttér valszeg nikecelből . Tehát nem kimondottan növényes lesz .
Előre is köszi a válaszokat
 
Sziasztok. Indítani fogok majd egy akvát (275 L) , érdeklődnék milyen növény és általános talajt ajánlotok hozzá? Sügér lesz , meg páncélos , esetleg egy-két Toro ami bánthatja a talajt . A növények még kérdésesek , egyenlőre infókat gyűjtöm. Az biztos , hogy az egyik részén lesz majd fúszerű gyep is . Legalább is tervezem. Lesz benne 3D háttér valszeg nikecelből . Tehát nem kimondottan növényes lesz .
Előre is köszi a válaszokat
attól függ, mennyi rá a keret
Ha nem kimondottan növényes, akkor sztem mehet bele egyszerűbb talaj, manado, vagy manaball, homok a gyep miatt szerintem nem igazán jó...
 
Egyenlőre nem tudom még a pontos keretet , de egy nagyobb projekt lesz , bútor , akva , külső szűrő , világítás +3db nevelő . Mindez egy szekrényben . Viszont úgy akarom megcsinálni , hogy az tényleg szép és jó legyen , ne kelljen sűrűn hozzányúlni , max a növények ritkítása érdekébe. A most üzemelő 2db 115l akarom majd kiválltani .
 
Egyenlőre nem tudom még a pontos keretet , de egy nagyobb projekt lesz , bútor , akva , külső szűrő , világítás +3db nevelő . Mindez egy szekrényben . Viszont úgy akarom megcsinálni , hogy az tényleg szép és jó legyen , ne kelljen sűrűn hozzányúlni , max a növények ritkítása érdekébe. A most üzemelő 2db 115l akarom majd kiválltani .

Valami ilyesmire gondoltam
6374718617964746866
 
Nem vagyok benne biztos hogy szabad-e itt ilyet kérdezni, de majd max törlitek. Aquadepo amazing soil nevű talazát valaki próbálta már? Elvileg akár magában is használható és ph csökkentő a cucc.
 
Sziasztok!

Új vagyok az akvarisztikában, de egyre jobban érdekel! :)

Amennyiben a nem megfelelő helyen teszem fel a kérdést, légyszi egy mod. vagy admin rakja a megfelelő topikba! A kérdésem a következő:

A mellékelt képen látható akváriumunkba (60 liter)beleraktam az aljzatot. Alul 4 liter JBL Manado rajta a 4 liter kavicságy! 2 Corydoras Aenus-t, 1 Corydoras Habrosus és 3 pici Ancistrus Cirrhosus-t és egy Betta Splendens hímet telepítettem bele edig és utólag elgondolkoztam vajon jól választottam e aljzatot a Coryk és az Ancik miatt? A későbiek folyamán Mollyk vagy Razbórák és Dániók kerülnek majd bele még maximum 7-8 halacska öszesen! Amennyiben változtatnom kell a talajon, miként tegyem és milyen talaj legyen az? Illetve szerintetek bármi máson az akváriumban?

16797326_1343503172355720_3930882816692558860_o.jpg 16804176_1343503349022369_6918662563118731183_o.jpg



Előre is köszönöm! Szép napot! :)
 
Sziasztok!

Új vagyok az akvarisztikában, de egyre jobban érdekel! :)

Amennyiben a nem megfelelő helyen teszem fel a kérdést, légyszi egy mod. vagy admin rakja a megfelelő topikba! A kérdésem a következő:

A mellékelt képen látható akváriumunkba (60 liter)beleraktam az aljzatot. Alul 4 liter JBL Manado rajta a 4 liter kavicságy! 2 Corydoras Aenus-t, 1 Corydoras Habrosus és 3 pici Ancistrus Cirrhosus-t és egy Betta Splendens hímet telepítettem bele edig és utólag elgondolkoztam vajon jól választottam e aljzatot a Coryk és az Ancik miatt? A későbiek folyamán Mollyk vagy Razbórák és Dániók kerülnek majd bele még maximum 7-8 halacska öszesen! Amennyiben változtatnom kell a talajon, miként tegyem és milyen talaj legyen az? Illetve szerintetek bármi máson az akváriumban?

View attachment 26306 View attachment 26307



Előre is köszönöm! Szép napot! :)

folyami sóder nem bántja a corykat, az anciknak meg teljesen mind1 mi van alattuk mert ha megnőnek bármit széttúrnak:D
 
Nem vagyok benne biztos hogy szabad-e itt ilyet kérdezni, de majd max törlitek. Aquadepo amazing soil nevű talazát valaki próbálta már? Elvileg akár magában is használható és ph csökkentő a cucc.

Akkor válaszolok magamnak.:)

Megjött 6 liter az említett cuccból, 10 perc folyóvizes mosás után is jött belőle a fekete leves, viszont elég puha lett:confused: simán széttudtam nyomni ennyi ázás után is...(tudom hogy nem égetett agyag hanem fekete "iszap" ahogy írták is) működő akváriumba töltöttem talajfedésnek mert homok volt benne és azt eléggé szétmosta a szűrő.

Meglátjuk hosszútávon mi lesz belőle, remélem nem egy fekete mocsár:ROFLMAO:

Ennyire sikerült beködölni, madj a szűrő megoldja:
IMG_20170217_153944.jpg
 
folyami sóder nem bántja a corykat, az anciknak meg teljesen mind1 mi van alattuk mert ha megnőnek bármit széttúrnak:D
A kövek közé beágyazódó Mulm (azt hiszem ez a szakszó :) ) nem okozhat gondot? Természetesen vízcserénél pirszívózom az alját! :)
 
Megnyugodtam! Köszönöm! Te miért raktad ezt az új cumót az aljzatodra, csak azért mert a szűrő széttolta a másikat? Nekem néhol kilátszik a Manado az baj? :) :)
 
Sziasztok!

Új vagyok az akvarisztikában, de egyre jobban érdekel! :)

Amennyiben a nem megfelelő helyen teszem fel a kérdést, légyszi egy mod. vagy admin rakja a megfelelő topikba! A kérdésem a következő:

A mellékelt képen látható akváriumunkba (60 liter)beleraktam az aljzatot. Alul 4 liter JBL Manado rajta a 4 liter kavicságy! 2 Corydoras Aenus-t, 1 Corydoras Habrosus és 3 pici Ancistrus Cirrhosus-t és egy Betta Splendens hímet telepítettem bele edig és utólag elgondolkoztam vajon jól választottam e aljzatot a Coryk és az Ancik miatt? A későbiek folyamán Mollyk vagy Razbórák és Dániók kerülnek majd bele még maximum 7-8 halacska öszesen! Amennyiben változtatnom kell a talajon, miként tegyem és milyen talaj legyen az? Illetve szerintetek bármi máson az akváriumban?

View attachment 26306 View attachment 26307



Előre is köszönöm! Szép napot! :)
Szia! Van némi képzavar az egészbe de segítek ;)
A manado az nem táptalaj, az nem tartalmaz semmit szóval azt hiába raktad alulra oda a Aquabasic való vagy Dennerle deponit, Tropica substrate Ada power sand. aztán ezt a táptalajt lehet befedni valamivel pl a Manadoval
 
Akkor válaszolok magamnak.:)

Megjött 6 liter az említett cuccból, 10 perc folyóvizes mosás után is jött belőle a fekete leves, viszont elég puha lett:confused: simán széttudtam nyomni ennyi ázás után is...(tudom hogy nem égetett agyag hanem fekete "iszap" ahogy írták is) működő akváriumba töltöttem talajfedésnek mert homok volt benne és azt eléggé szétmosta a szűrő.

Meglátjuk hosszútávon mi lesz belőle, remélem nem egy fekete mocsár:ROFLMAO:

Ennyire sikerült beködölni, madj a szűrő megoldja:
View attachment 26308
Mindenre úgy ahogy volt rászórtad? Mivel ez is egy agyagos talaj sose tudod úgy kimosni mint egy kavicsot mert nem kemény, tehát kopik amitől fekete a vized és nem is kell kimosni felhasználás előtt, de ez másnapra leülepszik. Nincs vele gond a szűrő elvégzi a dolgot.
 
Back
Oldal tetejére