• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Aljzat kiszedése/tárolása

Régi akiból(1 évet használt) kiszedtem még hónapokkal ezelőtt a Tropica általános talajt, ki lett szárítva, sütőben fertőtlenítve.
A kérdésem a következő:
- mindenképpen kell az új scape-hez egy felső új talajréteg, vagy ennek csak esztétikai okai vannak (nem olyan szép fekete a használt)?
- természetesen varázsporok mennek alá + tropika táptalaj
Nekem annyi tapasztalatom van az újrahasznosított aljzattal, hogy jobban szétcsúszik, nem nagyon tartja meg a formáját. Hiába csinálsz lejtőt, dombot, akármit... szép lassan kisimul, mint a manado.
 
Nekem az Environment talajjal átmosás után nem nagyon volt gondom, max. annyi, hogy kicsit morzsalékosabb volt, biztos azért, mert az átmosás során azért sérültek az agyaggolyók.
Én raktam rá új talajból egy réteggel, egy zsák elég is volt, nem olyan nagy beruházás az összkiadáshoz képest. :)
 
JBL aquabasis alighasznált talajom van. Kb. 1 hónapig kellene tárolnom. Jelenleg egy vödörben van. A kérdésem az, hogy baj, ha teljesen kiszárad? Ha igen, le tudom fedni, de azért hagytam szabadon, hogy nehogy berohadjon.

Tapatalkkal küldve az én LG-D722 eszközömről
 
JBL aquabasis alighasznált talajom van. Kb. 1 hónapig kellene tárolnom. Jelenleg egy vödörben van. A kérdésem az, hogy baj, ha teljesen kiszárad? Ha igen, le tudom fedni, de azért hagytam szabadon, hogy nehogy berohadjon.

Tapatalkkal küldve az én LG-D722 eszközömről
aquabasis használtan nem sokat ér, mindegy hogy kiszárad-e, max emelésre lesz jó, tápanyag valószínűleg nem maradt benne, ha két-három hónapnál tovább használtad
 
Back
Oldal tetejére