• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Aljzat kiszedése/tárolása

Badar kérdés, de jó lenne tudnom. Ha most megveszem a táptalajt és az aljzatot, és nmeghagyom eredeti csomagolásában, akkor meddig áll el otthon? Gond lesz ha mondjuk csak egy évvel késôbb használnám?
 
Badar kérdés, de jó lenne tudnom. Ha most megveszem a táptalajt és az aljzatot, és nmeghagyom eredeti csomagolásában, akkor meddig áll el otthon? Gond lesz ha mondjuk csak egy évvel késôbb használnám?

Nem gond! Én is így csináltam anno!
 
Amazonia aljzatot szeretném újra felhasználni, viszont össze van keveredve (friss) Tropica táptalajjal. Az működik, hogy alaposan átmosom, és kiszárítom? Ahogy elnézem, a táptalajt nem fogom tudni teljesen kimosni belőle.

Alaposan átmosod, kijön belőle. Sajnos azzal jár, hogy az Amazóniából is elvész egy kevés, ami mosás közben szétmorzsolódik...
 
Hello!
Szeretnem lecserelni a jelenegi aljazatomat jo kis ADA taptalajokra a mar bejaratott akvariumomban. Na de mi legyen a halakkal? :S Ahogy olvasom az uj talaj eleg sok ammoniat fog kiereszteni, nyilvan egy uj inditasnal nem tennek bele 1 honapig halakat. Na de ha mar megvan a bejaratot szuro ugy kibirjak majd a halak a talajcseret? Benne hagyhatom oket az akvariumban?
 
Én nem kockáztatnék. 1-2 hetet várnék
és folyamatosan nézném a vízparamétereket.
No igen de addig hova rakjam a halakat? :sleep:
Vegyek egy kis akvariumot pluszba? (ez meg akar karantennak is jo lehet kesobb). Abba akkor kell valami szures/futes megint gondolom..

Biztos sokan cseretlek mar aljzatot, akinek mar halak is voltak az aksiban.
Ha jol latom az Africana talaj szinte semmi ammoniat nem ereget, esetleg ezzel megoldhato lenne?
 
No igen de addig hova rakjam a halakat? :sleep:
Vegyek egy kis akvariumot pluszba? (ez meg akar karantennak is jo lehet kesobb). Abba akkor kell valami szures/futes megint gondolom..

Biztos sokan cseretlek mar aljzatot, akinek mar halak is voltak az aksiban.
Ha jol latom az Africana talaj szinte semmi ammoniat nem ereget, esetleg ezzel megoldhato lenne?

Én most csináltam új akváriumot 2 hete.
Az amazinoát cseréltem Environmentre, plusz új táptalaj, stb.
Vettem 5e forintért egy 72 literes akváriumot, az most a vendégszobában üzemel egy belső szűrővel. Ott van a 50 amandám, az ottók, az amanók és vagy 100-150 sakura.
Pedig az Environment sem enged magából ammóniát, mégsem merem berakni még őket.
Mondjuk ennek az is az oka, hogy félek az amanók kikapálják az MC-t. Ettől függetlenül egy belső szűrő és egy kisebb pótaksi mindenféleképpen megéri, hogy legyen otthon.
 
Én most csináltam új akváriumot 2 hete.
Az amazinoát cseréltem Environmentre, plusz új táptalaj, stb.
Vettem 5e forintért egy 72 literes akváriumot, az most a vendégszobában üzemel egy belső szűrővel. Ott van a 50 amandám, az ottók, az amanók és vagy 100-150 sakura.
Pedig az Environment sem enged magából ammóniát, mégsem merem berakni még őket.
Mondjuk ennek az is az oka, hogy félek az amanók kikapálják az MC-t. Ettől függetlenül egy belső szűrő és egy kisebb pótaksi mindenféleképpen megéri, hogy legyen otthon.
Végül mennyi időt vártál a betelepítéssel? Volt utána valami probléma?
 
Végül mennyi időt vártál a betelepítéssel? Volt utána valami probléma?

Probléma egy szál se. Vagy két hetet vártam és fokozatosan pakoltam át a csapatot. Az Amanók mentek utoljára, mert ők a legnagyobb földművesek.
 
Ja, szét lett kapva. A régi amazonia át lett mosva, ki lett szárítva és el lett téve.
Jó lesz majd a következőben talajemeléshez
 
először a lényeket szedtem ki
aztán a köveket, majd növényeket.
Végül kilapátoltam a mocskot, ami felkavarodott :)
A víz egy részét és a növényeket egy tartalék aksiba raktam, egy belső szűrővel
Pár óra után mentek bele a lények is
Utána már lehetett kitakarítani az eredeti akváriumot és lehetett az újat legózni.
Utána hetekig maradtak a tartalékba a növények és az állatok
 
Tervem: előbb dekor (kövek, fa), aztán növények, végül a garnélák hálóval.
Sóder, táptalaj, takarítás. Vízből én is teszek félre minél többet. Az állatok ideiglenes helyre mennek.

Gondolom az eredeti vízből öntöttél vissza jócskán, és a szűrő is bejáratott volt. Miért kellett várni heteket?
 
Leírom, hogy más ne kövesse el ezt a hibát: egy nanoból kivettem Amazoniát, átmostam, majd sütőben terveztem kiszárítani, fertőtleníteni, a későbbi felhasználás reményében. Csakhát 80 fokra tettem be, majd ottfelejtettem kb. 45 percre. Eléggé odakozmált. Olyan szaga van, mint a kifutott, és a platnira leégett tejnek. Ránézésre semmi baja, de többszöri átöblítéssel sem sikerült ezt a szenes szagot eltüntetnem. Valószínűleg megy a szemétbe... :whistle: Szóval alacsonyabb hőfok, rövidebb idő: ezt próbálom mantrázni. :D
 
Leírom, hogy más ne kövesse el ezt a hibát: egy nanoból kivettem Amazoniát, átmostam, majd sütőben terveztem kiszárítani, fertőtleníteni, a későbbi felhasználás reményében. Csakhát 80 fokra tettem be, majd ottfelejtettem kb. 45 percre. Eléggé odakozmált. Olyan szaga van, mint a kifutott, és a platnira leégett tejnek. Ránézésre semmi baja, de többszöri átöblítéssel sem sikerült ezt a szenes szagot eltüntetnem. Valószínűleg megy a szemétbe... :whistle: Szóval alacsonyabb hőfok, rövidebb idő: ezt próbálom mantrázni. :D

Attól, hogy ilyen illata lett, még nem érdemes kukázni. Gondolom azért nem lehet olyan nagy mennyiség (nano), tehát érdemes lehet egy kisebb medencében megpróbálni.
Ha nem akarod, akkor tedd fel az Ingyenes rovatba. Szerintem.
 
Régi akiból(1 évet használt) kiszedtem még hónapokkal ezelőtt a Tropica általános talajt, ki lett szárítva, sütőben fertőtlenítve.
A kérdésem a következő:
- mindenképpen kell az új scape-hez egy felső új talajréteg, vagy ennek csak esztétikai okai vannak (nem olyan szép fekete a használt)?
- természetesen varázsporok mennek alá + tropika táptalaj
 
Régi akiból(1 évet használt) kiszedtem még hónapokkal ezelőtt a Tropica általános talajt, ki lett szárítva, sütőben fertőtlenítve.
A kérdésem a következő:
- mindenképpen kell az új scape-hez egy felső új talajréteg, vagy ennek csak esztétikai okai vannak (nem olyan szép fekete a használt)?
- természetesen varázsporok mennek alá + tropika táptalaj
Nem kell új talajréteg.
Elárulod, hogy mit tervezel?
 
Back
Oldal tetejére