• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Aljzat kiszedése/tárolása

danyi03

GA főstatiszta
Moderátor
Végre sikeresen beindult az új növényes akváriumom, ezzel párhuzamosan azonban meg is szűnik az ideiglenesem. Viszont az aljában van 3L Amazonia talaj, amit szívesen felhasználnék később, tervben van pl egy nano, abba jó lenne, de az hónapok múlva lesz csak, ha lesz egyáltalán.

1.El lehet tárolni és később felhasználni?
2.Ha igen, hogyan érdemes eltenni? Gondolom érdemes átmosni és kiszárítani először.
3.Egy sima zacskóban elvan?
4.Ha úgy döntök, később felhasználom, ugyanúgy várni kell a állatok betelepítésével mintha vadi új lenne?

van valakinek tapasztalata ilyesmivel?
 
Üdv!

Én 6 liter Africana-t tároltam így, és semmi baja nem lett, pedig jobban porlik, mint az Amazonia. Kiszedtem, átmostam, hogy felússzanak a növényi maradványok és a por nagy része, majd sütőtálcára terítve 40-50 fokon szárítottam alkalmanként átkeverve. Mivel agyag, ezért elkerülhetetlen, hogy néhol összeállnak a szemcsék, de ezt vagy az aljára teszed legközelebb, vagy egyszerűen csak szétmorzsolod. Nálam most az újrahasznosított anyag wabi-ban van. Szerintem kétszer biztosan fel lehet használni, kár lenne kidobni.
 
Szeretnem a meglevö Amazoniät(4*9l)Megegyszer felhasznälni,novemberi inditäskor 3*9l-el kezdtem,es 2 honapja meg egy zacsit felhasznältam.Kerdesem a következö:novemberbe teljesen uj set up,kiszedni az egesz amazoniät es ätmosni,utäna kiszäritani,utäna mehet vissza az akiba??Az ätmosäst folyo csapvizzel vagy az akiba akivizzel oldjam meg??Nem kis menyiseg es remelem meg 1 evig hasznälhatom!!
 
Én láttam pár videót újrarendezésnél, ott, ott talajporszívóval mosta át az akiban. átrendezte a tájat és ment is a növényesítés. Szerintem kiszárítani felesleges. Ami érdekesebb az talán a táptalaj szétválasztása.
 
Tervezem, hogy néhány héten/hónapon belül újra rendezem az akit. A kérdésem a talajmozgatás... Tropica táptalaj, és rajta ADA amazonia. Volt már, hogy porszívózásnál eléggé mélyre nyúltam a csővel, és olyankor láttam, hogy az amazonia alól ilyen világosbarna világos, nagyon finom szemcséjű por szökik fel. Gondolom ez a táptalaj -bár nem emlékszem, hogy eredetileg milyen volt az állaga.
Szedjem ki, és mossam át az egész amazoniát, és mossam ki belőle a táptalajt, aztán tegyek újat alá?
 
figyuzzatok -- arra van valakinek valami klassz praktikája, hogy a dekorhomokba keveredett amazoniát hogyan lehet szétválasztani, a leszívott homokból? Jó sok van benne, a szedegetés nem igazán alternatíva.
 
vagy csipesz! :D
Ez nem vicc,en kb 5-6 orät csipesz segitsegevel välasztottam külön az Amazoniät a täptalajtol.Utäna mär beäldoztam a teszta szüröt:sneaky:,Mi a tanulsäg?Aki lusta(pl En),az vegyen uj Amazoniät.;)
 
Kiszedtem egy jó vödörrel (kb 8-10 kg) a kvarchomokból, viszont ki szeretném szárítani és elcsomagolni, hogy nerohadjon be, szerintetek ez is mehet tepsi és be a sütőbe 50-60 fokra?, vagy előszőr öntsem át valami újságpapírra, hogy a felszívja a nagyját (kioldhat nyomdafestéket, stb)?
 
Szia Bükike!

Kiszedtem egy jó vödörrel (kb 8-10 kg) a kvarchomokból, viszont ki szeretném szárítani és elcsomagolni, hogy nerohadjon be, szerintetek ez is mehet tepsi és be a sütőbe 50-60 fokra?, vagy előszőr öntsem át valami újságpapírra, hogy a felszívja a nagyját (kioldhat nyomdafestéket, stb)?
Először alaposan mosd át!
Utána tedd az egészet egy erős zsákba, szatyorba, aminek az alját kiszurkálod gombostűvel, így Pl. a kádban hagyva egy éjszakára kifolyik a víz belőle!
Ezt követően már elrakhatod bárhova.

AmegA
 
Amazonia aljzatot szeretném újra felhasználni, viszont össze van keveredve (friss) Tropica táptalajjal. Az működik, hogy alaposan átmosom, és kiszárítom? Ahogy elnézem, a táptalajt nem fogom tudni teljesen kimosni belőle.
 
Amazonia aljzatot szeretném újra felhasználni, viszont össze van keveredve (friss) Tropica táptalajjal. Az működik, hogy alaposan átmosom, és kiszárítom? Ahogy elnézem, a táptalajt nem fogom tudni teljesen kimosni belőle.
Működik, de tényleg alaposan ki kell mosni. Újra felhasználásnál egy vékonyabb réteg friss talajt is szoktak rátenni, hogy tutira ne legyen gond.
 
Back
Oldal tetejére