• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Aljzat emelése

Szigetelésből maradt ki szigetelő anyag...
Kék színű és kemény,nem olyan a szerkezete mit hungarocelnek.
Szerintetek használhatom akváriumba?
 
És nem fogja színezni a vizet vagy káros anyagot kibocsátani magából?Mert ismétlem KÉK SZÍNŰ :D
Köszi a segítséget
Idézem: A STYROFOAM lemezek:
››› teljességgel ártalmatlanok az egészségre
››› környezetbarát anyagból készülnek, azaz nem
szennyezik a levegőt, a talajt és a vizet
emellett vízfelvétele nagyon csekély csak 0,1%.
 
Meglévő akeszomat újbol terveztem és alkotom. Talajt szeretném megemelni néhol de ahoz rengeteg talajhoz lenne szükségem amit nemigazán akarok. Valami egyéb ötlete valakinek nincs hogy azt a nagyob ürt kb 10-20 cm-t mivel tölthetném fel?
 
Meglévő akeszomat újbol terveztem és alkotom. Talajt szeretném megemelni néhol de ahoz rengeteg talajhoz lenne szükségem amit nemigazán akarok. Valami egyéb ötlete valakinek nincs hogy azt a nagyob ürt kb 10-20 cm-t mivel tölthetném fel?

Szia!
Jó helyen tetted fel a kérdésed de jobban jártál volna ha elolvasod a topikot az elejétől akkor egyből kaptál is volna választ a kérdésedre ;)
 
igen Bocsánat késöbbiekben kerestem é találtam ne haragudjatok új vagyok a forumon és hát ez azt jelenti hogy még tudatlan is:)) de kérdésem lenne hogy én hunarocelell emelném a talajt most akkor nem mindegy milyennel emelem?
 
Sok helyen olvasni, hogy az aljzat hasznosan hat a víz paramétereire. Én is köveket szeretnék végig az akváriumom hátsó részébe. Ezek alá hungarocelen gondolkoztam, így jelentősen sporólhatnék az aljzattal (ADA).
Kérdésem csak annyi lenne, hogy ha nagyon csökkentjük a talaj mennyiségét a vízre ható tulajdonságát ugyanúgy megőrzi-e?
 
Sok helyen olvasni, hogy az aljzat hasznosan hat a víz paramétereire. Én is köveket szeretnék végig az akváriumom hátsó részébe. Ezek alá hungarocelen gondolkoztam, így jelentősen sporólhatnék az aljzattal (ADA).
Kérdésem csak annyi lenne, hogy ha nagyon csökkentjük a talaj mennyiségét a vízre ható tulajdonságát ugyanúgy megőrzi-e?
Nyilván a talaj mennyiség csökkenésével arányosan csökken a hatás.:)
 
Azért a növények ne jöjjenek fel benne, 3-4cm minimum legyen.
 
Szerintetek lehet talajt emelni PP lapokkal? Elvileg nincs káros hatása, nehezebb mint a hungarocell így nincs akkora kockázat a felúszásra.
5,10,20 Lv. lenne elérhető, vélemény?
 
Sziasztok!

Kinek milyen ragasztó vált be eddig a lépésálló hungarocell víz alatt tartásához, ezen kívül: Pattex montage?

AmegA
 
Emlékeim szerint mindegyik polisztirol lapra ráragadt (2év építőipar;)) Ven speckó polisztirol ragasztó is, viszont azt nem biztos hogy benyomnám víz alá.
 
Sziasztok,

valaki látott már illetve használt már ilyen talaj illetve kő emelést?


A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül
Lényegében szellőzni engedi a talajt, ami a fő szempont talaj emelésnél. Nem sokban különbözik attól mikor kerámiagyűrűt használnak ilyen célra. Csak szerintem ez nagyon macerás, és vigyázni kell vele, hogy nehogy olyan anyagot használj, amiből esetleg káros dolog is kioldódhat a vízbe.
 
Nekem az jutott eszembe, hogy ha az akvárium üvegei sem érintkezhetnek a táptalajjal, akkor elképzelhető, hogy a csövek közelébe is csak általános aljzatot szabad használni.
Tudok egy egyszerű megoldást a talajemelésre , le kell cserélni a szűrőben ,a kerámia gyűrűket is biológiai töltetre, és máris van mivel emelni :D
 
Back
Oldal tetejére