• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Algásodás

Köszi srácok a segitséget! Beszerzek egy nitrát tesztet és meglátom.

Tapatalkkal küldve az én SM-A500FU eszközömről
 
Dexkill hogy érted azt, hogy a Tropica talaj sok foszfátot köt meg? Lehet erről olvasni valahol bővebben?

Ecology of the Planted Aquarium (Diana Walstad) c. könyv, 3. kiadás

2 fejezet is tárgyalja ezt, "Plant Nutrition and Ecology" és "Substrate" fejezet. Nem csak foszfát, hanem egyéb tápanyagok is szerepelnek benne. Ezen kívül az is, hogy milyen tápanyagot honnan (gyökér vagy víz) tud (vagy preferál) felvenni a növény.

Véleményem szerint érdekes olvasmány, még akkor is, ha High Tech akváriumod van Estimative Index tápozással. Ha másért nem, a mérgezésekről szóló fejezetek olvasgatását szerintem elég sok hal vagy garnéla megköszönné :)
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

Valaki tudna segíteni mit tudnék ezzel kezdeni?Bármit csinálok nem tűnik el.
Akva mérete: 130l netto a világítás 1w/l.Táptalaj: jbl aquabasic plusz és aqualit keverék.Fedésnek Akadama talajt használtam.Szűrés: 1500l/h.Nagynyomású co2. Élőlények: egy sziámi algaevő,2 db algázó géb és 8 db red cherry garnéla.Vízcsere : Ro víz csapvízzel keverve.Tápozás: tf planter és macro.
 

Attachments

  • 15658635_1271960926212273_122602353_o.jpg
    15658635_1271960926212273_122602353_o.jpg
    180.5 KB · Megtekintések: 2
  • 15658187_1271960232879009_765229234_o.jpg
    15658187_1271960232879009_765229234_o.jpg
    148.7 KB · Megtekintések: 2
  • 15681717_1271960626212303_1798489588_o.jpg
    15681717_1271960626212303_1798489588_o.jpg
    163.2 KB · Megtekintések: 2
130l netto a világítás 1w/l.


egy sziámi algaevő,2 db algázó géb és 8 db red cherry garnéla

Magyarra fordítva agyonvilágítod az akváriumot, szétpörgeted a szűrővel és annyi algaevő van benne ami egy 50 literes akváriumba is kevés lenne.
Most a CO2 szintre nem térek ki. Szerintem addig nincs értelme bármiről beszélni amíg az algaevőket nem rakod partiba a rendszered többi elemével.
 
Magyarra fordítva agyonvilágítod az akváriumot, szétpörgeted a szűrővel és annyi algaevő van benne ami egy 50 literes akváriumba is kevés lenne.
Most a CO2 szintre nem térek ki. Szerintem addig nincs értelme bármiről beszélni amíg az algaevőket nem rakod partiba a rendszered többi elemével.
Ezt nem teljesen értem.Akkor algamentes akvárium nem létezik csak Algaevőkkel? :) (Szerk.)
Igaz nincs algamentes... akkor kevesebb algával üzemelő.
 
Ezt nem teljesen értem.Akkor algamentes akvárium nem létezik csak Algaevőkkel? :) (Szerk.)
Igaz nincs algamentes... akkor kevesebb algával üzemelő.

Hát érdemes mindent elolvasni a növényezésről.
Sok fény és CO2 mellett nincs olyan, hogy nem használsz algaevőt. Ahogy az akváriumod is mutatja. Ez ennél csak rosszabb lesz.

A rendszer attól működik, hogy minden ajánlást szigorúan veszel. Nincs olyan, hogy 1w/l világítás és CO2 és sok táp és közben nincsenek algázók.
A jelenlegi takarító csapatod abban segít neked, hogy napi munkát adjon az algákkal :)

Tehát ha nem akarsz megőrülni az algáktól, akkor 1 amano / 5 liter és érdemes lenne betolni néhány barna és zöld pontra használható csigát vagy otocinclust.

Vagy....

Felére visszaveszed a fényt és tripla annyit melózol az akváriumon. És persze kiveszed a kényesebb növényeket aminek a megváltozott körülmény nem tetszik majd.
 
Őő. A közepét nem értem.
Azt vedd figyelembe , hogy mennyi a nitratod. Ehhez merten a tablazat mutatja annyi nitratnal ,mennyinek kell lennie a foszfatnak.

Szabó Henrik 70/883-4940
Azt én se vágom mi ez a betühalmaz[emoji4] Veszek nitrát tesztet és akkor meglátom, ha mégse boldogulnék kérdezek majd. Köszi a segitséget! Szép estét!

Tapatalkkal küldve az én SM-A500FU eszközömről
 
"Sok fény és CO2 mellett nincs olyan, hogy nem használsz algaevőt" Ezt nem nagyon olvastam sehol.
"Vagy....

Felére visszaveszed a fényt és tripla annyit melózol az akváriumon. És persze kiveszed a kényesebb növényeket aminek a megváltozott körülmény nem tetszik majd." Ez pedig számomra úgy hangzik mintha azt mondanád jobb ha most abba hagyod az egészet.Mivel a felszerelés adott (úgy gondolom) nem szeretném abbahagyni.Viszont némi jó tanácsot szívesen fogadtam volna nem ilyen "hülye vagy" (mármint én)hangnemben de azért köszönöm!Több éve járok ide és olvasgatok ez a rész valahogy elkerülte a figyelmemet."Sok fény és CO2 mellett nincs olyan, hogy nem használsz algaevőt" Elnézést
 
Felére visszaveszed a fényt és tripla annyit melózol az akváriumon. És persze kiveszed a kényesebb növényeket aminek a megváltozott körülmény nem tetszik majd." Ez pedig számomra úgy hangzik mintha azt mondanád jobb ha most abba hagyod az egészet.Mivel a felszerelés adott (úgy gondolom) nem szeretném abbahagyni.Viszont némi jó tanácsot szívesen fogadtam volna nem ilyen "hülye vagy" (mármint én)hangnemben de azért köszönöm!Több éve járok ide és olvasgatok ez a rész valahogy elkerülte a figyelmemet."Sok fény és CO2 mellett nincs olyan, hogy nem használsz algaevőt" Elnézést

Nem az oltás volt a cél, hanem az iránymutatás. Szerintem sokkal jobban jársz, egy egyenes gyors válasszal ami sikerre vezet.

http://tropica.com/en/guide/algae-control/preventing-algae/
http://tropica.com/en/guide/algae-control/
http://www.greenaqua.hu/hu/alga-tajekoztato

Ez pedig számomra úgy hangzik mintha azt mondanád jobb ha most abba hagyod az egészet.

Azért segítek, hogy 2 hónap múlva ne az eladó topikban legyen a szetted mint néhány kollégának.
Sokan akvarizálunk sikeresen évek óta. Ha a megfelelő lépéseket betartod, gyerekjáték egy szép akvárium működtetése.

A visszavételt azért írtam, mert ha valami oknál fogva mégsem akarsz erősíteni algázó fronton, akkor van egy másik megoldás.
 
ui, mivel a részletfotók alapján az alga mögött a növények kondija jó én maradnék ezen a fényen és az algaevők és a karbantartáson erősítenék.
Köszönöm.Az algaevőket bővíteni fogom mihamarabb,csak sajnos nem járok mostanában felétek és élőlényeket nem szállítotok ha jól tudom.Addig esetleg valami egyéb javaslat?A Ga blogon úgy láttam hogy ez Érdes Békanyál,amire azt ott olvasható javaslat erősebb co és vízmozgás.Elméletileg ezt semmilyen algaevő nem fogyasztja.A Karbantartás alatt mit értesz?
 
Kicsit szerteagazo a kerdesem, de tanacsot kerek.
Gyenge algasodast latok a novenyeimen es a tereptargyakon. Sziklakon es red moor gyokeren.
Teljeserteku novenytapot hasznalok egy magyar termeket, TF Plantert.
Adagolas szerint heti 10 mlt ir, en ezt het 2x5 ml-ben adagolom.
Milyen iranyba jatszak a ha algairtas nelkul nem csak tuneti kezelest szeretnek elerni?
Szami, hogy heti egyszer adok nagyobb dozist vagy akar napi 1/7-ed adagolasban?
Heti 40% vizcserem van.
A vilagitasom eddig egy 2x24W-os lampa volt 12 oraban, majd a regi akim ki 24W-os lampajat is hozzaszerkesztettem igy most 72W feny van napi 11 oraban.
Milyen iranyba jatszak a tapozassal vagy a vilagitassal es milyen atfutasi ideje van a javulasnak amit szemmel lehet is latni?
Napi 3 ml Carbo is megy a novenyeknek. 100 literes az aki.

Ebben kernek kis utmutatast ...
 
Kicsit szerteagazo a kerdesem, de tanacsot kerek.
Gyenge algasodast latok a novenyeimen es a tereptargyakon. Sziklakon es red moor gyokeren.
Teljeserteku novenytapot hasznalok egy magyar termeket, TF Plantert.
Adagolas szerint heti 10 mlt ir, en ezt het 2x5 ml-ben adagolom.
Milyen iranyba jatszak a ha algairtas nelkul nem csak tuneti kezelest szeretnek elerni?
Szami, hogy heti egyszer adok nagyobb dozist vagy akar napi 1/7-ed adagolasban?
Heti 40% vizcserem van.
A vilagitasom eddig egy 2x24W-os lampa volt 12 oraban, majd a regi akim ki 24W-os lampajat is hozzaszerkesztettem igy most 72W feny van napi 11 oraban.
Milyen iranyba jatszak a tapozassal vagy a vilagitassal es milyen atfutasi ideje van a javulasnak amit szemmel lehet is latni?
Napi 3 ml Carbo is megy a novenyeknek. 100 literes az aki.

Ebben kernek kis utmutatast ...

Egy kicsit kevés az info. Van-e CO2? Ha nincs, akkor ennyi fényt soknak gondolok. Mind teljesítményben, mind világítási időben. 8 órára levenném először is. A következő kérdés, hogy milyen alga, ezt azonosítani kellene először is.

A táphoz: ha nincs CO2, akkor még jó is lehet a gyári adagolás, mehet naponta de akár hetente is, stabil, jófajta kelátok vannak benne. Az egyenletesség miatt célszerű naponta adagolni (a jelenlegi adagod mellett 1,5 ml/nap). A továbblépéshez azonosítsuk az algát, illetve írj a halakról/lakókról is kicsit. Növényeknek nincs hiánytünetük?
 
Kicsit szerteagazo a kerdesem, de tanacsot kerek.
Gyenge algasodast latok a novenyeimen es a tereptargyakon. Sziklakon es red moor gyokeren.
Teljeserteku novenytapot hasznalok egy magyar termeket, TF Plantert.
Adagolas szerint heti 10 mlt ir, en ezt het 2x5 ml-ben adagolom.
Milyen iranyba jatszak a ha algairtas nelkul nem csak tuneti kezelest szeretnek elerni?
Szami, hogy heti egyszer adok nagyobb dozist vagy akar napi 1/7-ed adagolasban?
Heti 40% vizcserem van.
A vilagitasom eddig egy 2x24W-os lampa volt 12 oraban, majd a regi akim ki 24W-os lampajat is hozzaszerkesztettem igy most 72W feny van napi 11 oraban.
Milyen iranyba jatszak a tapozassal vagy a vilagitassal es milyen atfutasi ideje van a javulasnak amit szemmel lehet is latni?
Napi 3 ml Carbo is megy a novenyeknek. 100 literes az aki.

Ebben kernek kis utmutatast ...
Túl sokat világítasz, 8 órára vedd vissza. A fény is kicsit sok, a 2*24W-nak elégnek kell lennie egy low-tech akváriumhoz.
 
Back
Oldal tetejére