• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Algásodás

A hátsó üveget pont úgy kell tisztán tartani
Sejtettem, csak például egy 50 cm mély, 50 cm magas akvánál elég nehéz elérni a hátsó üveget. Általában az akva nem a szoba közepén van, azaz nem körbejárható.
Pl. ilyen esetre van ötlet, módszer? Vagy egyéni szociális probléma és meg kell oldani, ha igény van rá.
Munkát kell beleölni a hátsó üveg tisztán tartásába, nincs mese.
:);):(

Mert ugye a front- és oldalsó üvegeken a vízscsere alkalmával átszaladok és minden rendben...
 
Én pengés algakaparót használok

A pengés az jó, nem karcol? Előny lehet ebben az esetben, hogy van nyele.
Egyszer régen vettem egy alsó kategóriást , de az használhatatlan volt.

Én alapvetően mágnesest használok, a pontalgát megküldöm dörzs szivaccsal.
 
A pengés az jó, nem karcol? Előny lehet ebben az esetben, hogy van nyele.
Egyszer régen vettem egy alsó kategóriást , de az használhatatlan volt.

Én alapvetően mágnesest használok, a pontalgát megküldöm dörzs szivaccsal.
Nekem Tetrás van, nem karcol, leviszi a vízkövet is. Arra kell figyelni, hogy teljes felületen érintkezzen az üveggel!
 
A pengés az jó, nem karcol? Előny lehet ebben az esetben, hogy van nyele.
Egyszer régen vettem egy alsó kategóriást , de az használhatatlan volt.

Én alapvetően mágnesest használok, a pontalgát megküldöm dörzs szivaccsal.
Én nekem 360-asban van 9 Otom meg 4 gébem, mármint maradtak, a csigák sajnos kipusztultak :(
Szóval ezekkel nyár óta nem is kellett nagyon kaparnom az üveget.
 
Sejtettem, csak például egy 50 cm mély, 50 cm magas akvánál elég nehéz elérni a hátsó üveget. Általában az akva nem a szoba közepén van, azaz nem körbejárható.
Pl. ilyen esetre van ötlet, módszer? Vagy egyéni szociális probléma és meg kell oldani, ha igény van rá.
Munkát kell beleölni a hátsó üveg tisztán tartásába, nincs mese.
:);):(

Mert ugye a front- és oldalsó üvegeken a vízscsere alkalmával átszaladok és minden rendben...

Szia!

Én minden vasárnap, vízcserénél takarítom minden oldalát az akvának. A hátsó üveget alga kaparóval de kicseréltem a gyári nyelet egy hosszabbra, így kényelmesen tudok takarítani.
 
Mi kb. fél liter vízhez teszünk 10 ml carbot, benne hagyjuk az egész növényt kb. 5 percig, majd mehet vissza az akiba. Hamarosan elszíneződik rajta az alga, amit így a garnélák már szívesen lecsipegetnek.
Az elszíneződésig már én is eljutottam, de nincsenek garnéláim. Ez esetben mi a megfelelő eljárás? A fogkefe nem igazán hatásos. (GA tápozok, Carbo mellett, viszonylag gyenge szűréssel, félek ez nem garnéla-kompatibilis)
 
Szakállalga eltüntetésére van valami tanácsotok? Fa, kő, moha, növény, mindenen megtalálható :) Új indítású az akva, 3,5 hetes, a fénnyel toltam el valószínűleg, azt már feljebb emeltem, illetve nitrát/foszfát arány beállítását csinálom most.

Amano garnéla megeszi, mit gondoltok? Black molly?

Köszi!
 
Szakállalga eltüntetésére van valami tanácsotok? Fa, kő, moha, növény, mindenen megtalálható :) Új indítású az akva, 3,5 hetes, a fénnyel toltam el valószínűleg, azt már feljebb emeltem, illetve nitrát/foszfát arány beállítását csinálom most.

Amano garnéla megeszi, mit gondoltok? Black molly?

Köszi!
Szia!

Na en full tele voltam szakall algaval es zöld szörrel is. Nalam elöször az ammonia volt magas, kb 3 hettel az inditast követöen, majd 1 hetig a nitrit is, de ez elvileg termeszetes lefutas uj inditasu akik eseteben. Nekem ami segitett: csökentettem a fenyt, 5,5 orara, 7 ora helyett, es emeltem a CO2 bubiszamon 4/secundumra. Nalam ez segitett, illetve a manualis eltavolitas szinte minden nap. A fenyemen azota keveset emeltem, de meg most is csak 6 ora.
Amanok nem ettek,a black molly vagy algazogeb talan.
Algamenteset neked!
 
Szia!

Na en full tele voltam szakall algaval es zöld szörrel is. Nalam elöször az ammonia volt magas, kb 3 hettel az inditast követöen, majd 1 hetig a nitrit is, de ez elvileg termeszetes lefutas uj inditasu akik eseteben. Nekem ami segitett: csökentettem a fenyt, 5,5 orara, 7 ora helyett, es emeltem a CO2 bubiszamon 4/secundumra. Nalam ez segitett, illetve a manualis eltavolitas szinte minden nap. A fenyemen azota keveset emeltem, de meg most is csak 6 ora.
Amanok nem ettek,a black molly vagy algazogeb talan.
Algamenteset neked!

A szűrő nem volt új korábban egy másik akváriumban ment 3 hónpig, de a dekor/talaj teljesen új volt. Minden bizonnyal itt is az ammónia magas. Fénycsökkentést megjátszom, köszi! Manuálisan hogy távolítod el? Tapad, mint atom, és nagyon csúszik :)
 
A szűrő nem volt új korábban egy másik akváriumban ment 3 hónpig, de a dekor/talaj teljesen új volt. Minden bizonnyal itt is az ammónia magas. Fénycsökkentést megjátszom, köszi! Manuálisan hogy távolítod el? Tapad, mint atom, és nagyon csúszik :)
A fenyt szerintem is csökkentsd es merj ammoniat is. manualisan: dekorokrol, kövekröl fogkevefevel, aztan összehalzom, ha tudom...:mad:
A növenyekröl en egy hurkapalcaval szedegettem, több-kevesebb sikerrel, bar ez inkabb fonalalaganal könnyebb, illetve kezzel is dörzsöltem ovatosan. A hurkapalva veget kessel bevagtam kb 0,5-1 cm-t, es mint egy propellert kihajtogattam 2-3 kis szalkat, azzal fel tudtam tekerni kisebb-nagyobb sikerrel.
 
Szakállalga eltüntetésére van valami tanácsotok? Fa, kő, moha, növény, mindenen megtalálható :) Új indítású az akva, 3,5 hetes, a fénnyel toltam el valószínűleg, azt már feljebb emeltem, illetve nitrát/foszfát arány beállítását csinálom most.

Amano garnéla megeszi, mit gondoltok? Black molly?

Köszi!
Én már végigjártam ezt.
Türelem!
Vízcsere, fogkefézés.
3 nap black out.
Nyomát se fogod látni.
Nálam ilyen volt:
dsc_2058-jpg.11872.jpg
 
ez nem fonal?

köszi a tippet! megfogadom, bár a Black out az utolsó utáni lépés lesz
Szőr, szakáll, fonal, ecset, pont, mind volt, mind elment.

5-7 napot is javasolnak a black outban, nekem az nagyon megviselte a vegetációt, de a 3 nap baráti volt.
 
Sziasztok!
Szeretnék egy kis segítséget kérni. 2 hete átrendeztem az akimat azota teli vannak a növények zöld szőr algával. Min kellene változtatni hogy eltünjön?Az aki mérete 60x30x36 64 liter világítás ADA Aquasky 601-es napi 6 óra. Co2 nagynyomásu diffúzórral beoldva tápozás Green Aqua Micro-macro napi 4-4 ml carbo napi 3ml heti 50% víz csere ro vízzel vissza sózva 120-as tds-re.
Két kép az algáról.
2016-10-24_18.16.43_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
2016-10-24_18.16.16_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Előre is köszi a segítséget.
 
Ezek friss növények voltak? Vagy működő akváriumból átültetettek?

Hiába szép egy növény az egyik akváriumban ha megváltoznak a paraméterek ugyanúgy alkalmazkodniuk kell az új helyen. A levelek tönkremehetnek, eldobhatja őket a növény, addig pedig alga van.
Tápozás 3-3ml elég lenne.
 
Ezek friss növények voltak? Vagy működő akváriumból átültetettek?

Hiába szép egy növény az egyik akváriumban ha megváltoznak a paraméterek ugyanúgy alkalmazkodniuk kell az új helyen. A levelek tönkremehetnek, eldobhatja őket a növény, addig pedig alga van.
Tápozás 3-3ml elég lenne.
Szia!
Nem friss növények. Már benne voltak az akiban.Így néz ki most.
2016-10-24_18.29.44_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Mohákat visszavágni. Monte Carlo? és parvula is elviselne egy nyírást.
A stemeket is vissza kellene vágni, de a felső hajtásokat ültesd el. Az alatta lévő rész levelei valószínűleg megadják magukat.

Dobd be az algaevőket is most nem sokat látni.
 
Mohákat visszavágni. Monte Carlo? és parvula is elviselne egy nyírást.
A stemeket is vissza kellene vágni, de a felső hajtásokat ültesd el. Az alatta lévő rész levelei valószínűleg megadják magukat.

Dobd be az algaevőket is most nem sokat látni.
Rendben köszi!
Van benne 8db csatahajó méretű amano meg 2 oto.
 
Back
Oldal tetejére