• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Algásodás

Sziasztok,

Segítséget szeretnék kérni az alga elleni harcba. Sajnos vesztésre állok. Újra indítottam a rendszert 1.5 hónapja mert más már nem jutott eszembe. Eddig bírta az akvárium. Durva ütemben, rosszabb módon elindult az algásodás.
akvárium 54 liter 60*30*30
Szűrés Ecco pro 200 pro 2 l eheim substrat pro-val töltve
Világítás 28 w 10 órában
Algák típusai amivel nem bírok:
Zöld por. néhol barnás. Nem áll össze vastag zöld réteggé ezért ez pengés alga kaparóval fogom eltávolítani
Ecset, nagyon durván kezd beindulni. Sajnos ez miatt kaptam szét 1.5 hónapja
Zöld szőr



A kedvencem:
 

Attachments

  • IMG_5392.JPG
    IMG_5392.JPG
    126.5 KB · Megtekintések: 0
Sziasztok,

Segítséget szeretnék kérni az alga elleni harcba. Sajnos vesztésre állok. Újra indítottam a rendszert 1.5 hónapja mert más már nem jutott eszembe. Eddig bírta az akvárium. Durva ütemben, rosszabb módon elindult az algásodás.
akvárium 54 liter 60*30*30
Szűrés Ecco pro 200 pro 2 l eheim substrat pro-val töltve
Világítás 28 w 10 órában
Algák típusai amivel nem bírok:
Zöld por. néhol barnás. Nem áll össze vastag zöld réteggé ezért ez pengés alga kaparóval fogom eltávolítani
Ecset, nagyon durván kezd beindulni. Sajnos ez miatt kaptam szét 1.5 hónapja
Zöld szőr



A kedvencem:
Szia!
Ha az ecset és a zöld szőr(vagy bármi is az) leginkább az Anubiasokon van - mint a mellékelt fotón is- akkor az egy carbo-s kezeléssel megoldható. Ha ki tudod venni az algás növényeket, akkor egy tálban carbo-s vízben áztatva vagy ha nem kivehetőek, akkor carbo-s víz ráspriccelésével/fecskendővel való rányomásával érhetsz el eredményt.
 
Sajnos nem csak azon van. Ez kivehető volt az aksiból, könnyen fényképezhető.
A probléma már inkább az, hogy nem tudom mit csináljak.
 
Szia!
Ha az ecset és a zöld szőr(vagy bármi is az) leginkább az Anubiasokon van - mint a mellékelt fotón is- akkor az egy carbo-s kezeléssel megoldható. Ha ki tudod venni az algás növényeket, akkor egy tálban carbo-s vízben áztatva vagy ha nem kivehetőek, akkor carbo-s víz ráspriccelésével/fecskendővel való rányomásával érhetsz el eredményt.
Ati ,ezt a carbos kezelést hogy értitek????
Milyen arányú legyen az áztató víz ,és mennyi ideig érdemes benne hagyni????Anubias lett egy kicsit staghorn algás,és kivehető;).
megpróbálnám ezt az eljárást ,de nem akarom nagyon nagy sokknak kitenni a növényt:)
 
Sziasztok.Tudom hogy nem teljesen a témába vág,mert nem algám,hanem hidráim vannak,de a segitségeteket szeretném kérni hogy mégis mivel lehetne kiirtani őket,mert kezdenek nagyon elterjedni .. :D :D És nem tetszenek :D :D
Nano halak vagy törpeszájú pontylazacok ideális tápláléka. Szóba jöhet még néhány apró dánió vagy razbóra
 
Ati ,ezt a carbos kezelést hogy értitek????
Milyen arányú legyen az áztató víz ,és mennyi ideig érdemes benne hagyni????Anubias lett egy kicsit staghorn algás,és kivehető;).
megpróbálnám ezt az eljárást ,de nem akarom nagyon nagy sokknak kitenni a növényt:)
Mi kb. fél liter vízhez teszünk 10 ml carbot, benne hagyjuk az egész növényt kb. 5 percig, majd mehet vissza az akiba. Hamarosan elszíneződik rajta az alga, amit így a garnélák már szívesen lecsipegetnek.
 
Mi kb. fél liter vízhez teszünk 10 ml carbot, benne hagyjuk az egész növényt kb. 5 percig, majd mehet vissza az akiba. Hamarosan elszíneződik rajta az alga, amit így a garnélák már szívesen lecsipegetnek.
Köszönöm Ati ,Niki, boldog új évet nektek;)
szerk:ez működhet Bucéval is???
 
Utoljára módosított:
Sziasztok,

Segítséget szeretnék kérni az alga elleni harcba. Sajnos vesztésre állok. Újra indítottam a rendszert 1.5 hónapja mert más már nem jutott eszembe. Eddig bírta az akvárium. Durva ütemben, rosszabb módon elindult az algásodás.
akvárium 54 liter 60*30*30
Szűrés Ecco pro 200 pro 2 l eheim substrat pro-val töltve
Világítás 28 w 10 órában
Algák típusai amivel nem bírok:
Zöld por. néhol barnás. Nem áll össze vastag zöld réteggé ezért ez pengés alga kaparóval fogom eltávolítani
Ecset, nagyon durván kezd beindulni. Sajnos ez miatt kaptam szét 1.5 hónapja
Zöld szőr



A kedvencem:
Nem vagyok szakija a témának de szerintem a 10óra világítási idő nagyon sok. Szerintem amég javul a helyzet vedd vissza 6órára és csökkents a flowon vagy változtass az irányán. Azt is nézd meg nem e kavarja fel a talajról a mulmot, é közvetlenűl a virágok leveleit sem érje. Plussz a @Luigi13 ék által javasolt carbo kezelés. Ha dekoron van nem túl közel a növényekhez oda 20percre leállított szűrőnél akár töményen is nyomhatod. Ami dekorkövet kitudsz szedni forróvízbe áztasd be és gyökérkefe... nekem ezek beváltak. Korábban alig bírtam én is az algákkal. De amég nem pucoltam tisztára addig mindíg hamar visszajött. Még a co2 ingadozásra nagyon figyelj ha van co2. Remélem más is megerősít ezekben de nekem beváltak. Az üvegről pedig egy lejárt bankkártyával szépen lepucolható a poralga és még csak nem is karcolja össze az üveget;)
 
Sziasztok!
Egy elkapkodott szűrőcsere után (64literes aksiban 1 év után cseréltem Diy külsőre, bejáratás és átmenet nélkül) elborított a zöld por. 4ik napja sötétkúrát tartok, de a víz még mindig zöld. Szerintetek várjak még vele pár napot, vagy már ennyi idő alatt visszább kellett volna húzódnia vagy cseréljek benne vizet?
A külső egy 6l-es 160as PVC cső Eheim C1000-el. Amit feltünt még hogy alig van flow, tehát a szűrő már telítődhetett.
Tapasztalat esetleg?
 
Sziasztok!
Egy elkapkodott szűrőcsere után (64literes aksiban 1 év után cseréltem Diy külsőre, bejáratás és átmenet nélkül) elborított a zöld por. 4ik napja sötétkúrát tartok, de a víz még mindig zöld. Szerintetek várjak még vele pár napot, vagy már ennyi idő alatt visszább kellett volna húzódnia vagy cseréljek benne vizet?
A külső egy 6l-es 160as PVC cső Eheim C1000-el. Amit feltünt még hogy alig van flow, tehát a szűrő már telítődhetett.
Tapasztalat esetleg?
Most akkor zöld por algád van az üvegen és a dekorokon vagy zöld vized?
 
Uv-zni nem akarok.Eleve tervben van egy újraindítás, de szerettem volna egy beindított külsű szűrővel újraindítani. Na meg Ő volt az első és nem akarnék így szakítani vele
 
Nem tudom hova írjam.
Úgy általában a hátsó üveget hogyan szoktátok takarítani, algamentesíteni?
Milyen módszerek váltak be nálatok?
 
Na még egyszer...

Szerintem elsőre is látta ám mindenki :) Vannak akik éjszaka alszanak. Szóval csak türelem :)

A hátsó üveget pont úgy kell tisztán tartani, mint az elsőt. Szivacs, mikroszálas kendő, penge. Vaaagy ültetsz elé olyan stem-falat, hogy nem is lehet látni az üveget.
 
Back
Oldal tetejére