• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Algásodás

Kössz a cikket, már olvastam itt pár ilyent ami az algásodással foglalkozik, de mindegyiknek az volt a konklúziója, hogyha megfelelő a tápozás/fény/szűrés aránya akkor megszűnik az alga!

Ha pörgeted az akváriumot, akkor nem igazán. Ha mondjuk évekig akarod működtetni, akkor tényleg beállhat úgy, hogy az algakérdés inkább "szexepil" legyen mint fejfájás. De ez azért idő és függ a növényektől, a scaptől és persze az algázók számától is. Egy pár hetes/hónapos akvárium tápozás mellett algásodni fog. Az nem rutin kérdése, tényleg természetes jelenség.
 
Kössz a cikket, már olvastam itt pár ilyent ami az algásodással foglalkozik, de mindegyiknek az volt a konklúziója, hogyha megfelelő a tápozás/fény/szűrés aránya akkor megszűnik az alga! :meh: De ehhez meg tényleg óriási rutin kell, amit meg nem tudok olvasással elsajátítani! :(
Hát akkor be kell szereznem még pár amanot, nem fogom megúszni...
Nekem 64 literben 5 amano csodát művelt.
 
Ha pörgeted az akváriumot, akkor nem igazán. Ha mondjuk évekig akarod működtetni, akkor tényleg beállhat úgy, hogy az algakérdés inkább "szexepil" legyen mint fejfájás. De ez azért idő és függ a növényektől, a scaptől és persze az algázók számától is. Egy pár hetes/hónapos akvárium tápozás mellett algásodni fog. Az nem rutin kérdése, tényleg természetes jelenség.
Kössz a biztatást srácok! :) Tervbe vettem akkor 10 amano beszerzését, aztán meglátom mennyire boldogulnak, talán nem kell többe beruháznom...
 
Az sem mind1 mekkora az amano garnéla. Kis akváriumba érdemes a kis méretet vinni a szökés miatt, de ezek kevesebbet esznek.
Egy anyahajó kb 10x annyit eszik mint a kis méretű társaik.

Árban van némi különbség ha boltban találsz mindkettőből. Általában a kicsik 690-800 körül vannak. A nagyok 1200+
 
Az sem mind1 mekkora az amano garnéla. Kis akváriumba érdemes a kis méretet vinni a szökés miatt, de ezek kevesebbet esznek.
Egy anyahajó kb 10x annyit eszik mint a kis méretű társaik.
És a kicsik egy idő után nem nőnek meg? Azok egy külön "törpe" faj, vagy csak elfajzottak? :)
 
Kis akváriumban nem annyira. Szerintem még idő előtt elköltöznek (a másvilágra)
Egy 200-as akváriumban 1-1.5 év max.
Én nekem, és az amanokat csak tőletek vittem, az egyik nőstény mára már megvan vagy 5 centi és pont ma néztem hogy már annyi petéje van hogy alig fér bele a pocijába! :D
A hímek eddig nem haladnak meg 4 centit és ez minden 360-asban kb 3 hónap alatt.
 
Sziasztok!

Elöször is mindenkinek gratulalok az akvariumahoz....elismeresem a rengeteg munkaert amit belefektettetek. 4 hete összedobtam en is egy 30 literes Dennerle nanoakit. Kepeket majd kesöbb teszek fel, egyenlöre a kiserletezgetes fazisaban vagyok. Keves zöld fonal algam van, föleg a tereptargyakon. Vilagitas jelenleg 2 x 11 W, a masodik vilagitast kb. 2 hete üzemeltem be. Az egyik 9 orat megy, a masik pedig napi 6 orat, kesöbb kapcsol be es hamarabb ki. Elesztös CO2 van es Easy Carbo adagolas napi 0,8 ml, plus Tropica tapoldatok. Min kellene valtoztatnom, hogy a fonal algat eltüntessem? Zöld alga akad meg a sziklakon,de ecsetalgam nincsen, pontalgam üvegen nincsen, keves barna algam van a sziklakon. Csökkentsem a masodik vilagitas idejet 6 orarol?
Bocs az ekezetek hianya miatt!

Köszia segitseget, innen Nemetorszagbol!
 
Áruljátok el nekem, hogy a dekorációra (elsősorban a kövekre) ráülő zöld algát ki mivel takarítja le tökéletesen tisztára?
Én személy szerint elektromos fogkefével megyek neki, de az eredmény még így sem 100%-os.

Aki Carbo-s kezelést használ az fecskendőben a tömény Carbot tolja a kőre? (lekapcsolt szűrő mellett?)
Esetleg van valakinek egyéb más tippje-praktikája?

Köszii
 
Áruljátok el nekem, hogy a dekorációra (elsősorban a kövekre) ráülő zöld algát ki mivel takarítja le tökéletesen tisztára?
Én személy szerint elektromos fogkefével megyek neki, de az eredmény még így sem 100%-os.

Aki Carbo-s kezelést használ az fecskendőben a tömény Carbot tolja a kőre? (lekapcsolt szűrő mellett?)
Esetleg van valakinek egyéb más tippje-praktikája?

Köszii
Süncsigazni szoktam.
 
Nálam a nano akváriumban megint történt valami, mert a növényeim zöldből kezdenek átmenni barna színűbe :( és közben valami zöldeskék alga kezdi elborítani őket. Az alga amúúgy szinte egyik napról a másikra jelent meg ebben a formájában, van ötletetek,h mi lehet az oka? Attól lehet, h egyik nap rosszul állítottam be a tűszelepet a CO2 palacknál, ezért nagyon nagyon sok CO2 kerülhetett a vízbe. Mire hazaértem a visszajelzőben citromsárga volt a folyadék...
Próbálok feltenni pár képet..








 
A másik dolog amit nem értek, hogy az akváriumban mindenhol kezd tönkremenni a növény egy hely kivételével. A szűrő alatt gyönyörű zöld és szinte burjánzik.. A vízáramlás miatt lehet?



 
Jóestét!
Ha újraindítom az akváriumom, és belerakom az algás növényt az előző setupból, az elősegíti az újbóli algásodást, vagy ha az akvárium jól működik nem terjed tovább a régi növényekről?
 
Jóestét!
Ha újraindítom az akváriumom, és belerakom az algás növényt az előző setupból, az elősegíti az újbóli algásodást, vagy ha az akvárium jól működik nem terjed tovább a régi növényekről?
Az algasporak rengeteg helyen, talan meg a csapvizben is megtalalhatoak, igy ha atteszed az ujonnan indulo akvariumodba az algas növenyt, nagyobb esellyel hamarabb fog megjelennei az alga, mint egyebkent tenne, de akkor is megjelenne. Ha mar az uj akvariumodat, beallt vizzel es szürövel, sok növennyel inditod, csökken az algasodas eselye, de fontos persze a vilagitas, a nyomelemek, tapanyagok milyensege stb stb.
Algamenteset neked!
 
Az algasporak rengeteg helyen, talan meg a csapvizben is megtalalhatoak, igy ha atteszed az ujonnan indulo akvariumodba az algas növenyt, nagyobb esellyel hamarabb fog megjelennei az alga, mint egyebkent tenne, de akkor is megjelenne. Ha mar az uj akvariumodat, beallt vizzel es szürövel, sok növennyel inditod, csökken az algasodas eselye, de fontos persze a vilagitas, a nyomelemek, tapanyagok milyensege stb stb.
Algamenteset neked!

Köszönöm a választ :)
 
Sziasztok.Tudom hogy nem teljesen a témába vág,mert nem algám,hanem hidráim vannak,de a segitségeteket szeretném kérni hogy mégis mivel lehetne kiirtani őket,mert kezdenek nagyon elterjedni .. :D :D És nem tetszenek :D :D
 
Back
Oldal tetejére