• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Algásodás

Érdekes ez a napfény téma... eddig úgy gondoltam, hogy engem nem érinthet, hiszen az akvárium a nappalinak az ablaktól távol eső sarkában van (kb. 6 méterre), de a délutáni órákban (15 és 19 óra között) pont megvilágítja a lemenő nap. Most, hogy pár napja borús idő van, az algám is visszavonulót fújt...

Én most szándékosan úgy rendeztem el, hogy érje reggeltől napfény kb 10:00-ig. Kíváncsi vagyok az eredményre!
Legrosszabb esetben a garnélák és a csigák kevesebb tápot esznek... :cool:
 
Ez a lényeg ne babráld majd kialakul a szűrésed a többit majd elintézik a garnélák.:)
Úgy néz ki a helyzet csak rosszabb lett, egyre inkább a barna alga áll nyerésre. Mivel nemsokára LED-es világítást szeretnék, nem akarok már venni kisebb teljesítményű kompaktokat.
Arra gondoltam: csinálnék egy feles vízcserét és elkezdeném a ProFito+EC kombót adni (ebből még van itthon). Az áramlással nincs gond, viszont semmilyen gyorsan növő, az algák elől a tápanyagot elhasználó növényem nincsen. (Anubias, Micro, moha, Bolbitis vannak) Tehát hogy tudom a jelenlegi helyzetből a legtöbbet kihozni?
 
Üdv mindenki!

Egy nagy problémával fordulok hozzátok. A 20 literes nano akváriumomat kezdik ellepni az algák. Ha jól látom két különböző fajtáról van szó. Csináltam róluk fotót, megpróbálom feltölteni..
01_www.kepfeltoltes.hu_.jpg]

http://kepfeltoltes.hu/150803/01_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/150803/02_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/150803/03_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Csak így sikerült :)

Szóval a kérdésem, mit kell beleöntenem az akváriumba, hogy ettől megszabaduljak??
Napról napra egyre jobban ellepi a köveket és már a növényekre is kezd átterjedni az a zöld szálas izé..A barna az csak a köveken van de az nem olyan vészes..
 
A 20 literes nano akváriumomat kezdik ellepni az algák.
Ne öntsd bele semmit. A Szentháromság => fény + tápanyagok + áramlás rendszerébe kell belepiszkálnod. Jóformán semmi infót nem adtál, ezért hasra ütés (!): túl sok a fény és van mellé bőven tápanyag, de sajnos nincs olyan növény ami ezt felhasználhatja. Ami kitűnő alapot szolgáltat szép zöld és kevésbé szép barna barátaidnak.
Garnélás, akkor még két dolog: valahol összegyűlik a mulm és túletetsz.
 
Ne öntsd bele semmit. A Szentháromság => fény + tápanyagok + áramlás rendszerébe kell belepiszkálnod. Jóformán semmi infót nem adtál, ezért hasra ütés (!): túl sok a fény és van mellé bőven tápanyag, de sajnos nincs olyan növény ami ezt felhasználhatja. Ami kitűnő alapot szolgáltat szép zöld és kevésbé szép barna barátaidnak.
Garnélás, akkor még két dolog: valahol összegyűlik a mulm és túletetsz.
Mulmot én meg a nagyban sem szívom el, ott az aktív talaj meg garnélák. Alga, még ha elő is jön, azt egyből felfalnak a takarítóim.
 
Sziasztok. Egy kis tanácsot kérnék.
Van egy 250 literes aksim, kb. 1,5 hónapja indítottam. Fele aljzatban van csak növény, ott is főleg parvula mini, valami bonsai, kevés MC, meg még pár pici tő lassan növő növény (ezek nevét már nem tudom) :)
Talaj: Manado, alatta 1cm Tropica táptalaj, szűrő: DIY 24literes netto tartály (bioball, keramia gyűrű, zeolit)
Hetente kb. 40liter vizet cserélek most. Van micro, maco, carbo, és palackos CO2.
Azt tapasztalom, hogyha 5ml/nap környékén nyomom bele a micro macro-t akkor elkezd erősen algásodni. Ha leveszem mondjuk 2ml/napra, akkor kicsit visszább húzódik, de akkor is növöget az alga. Fényerőt is levettem már, most olyan 120W DIY LED van napi 8 órában.
A növények szépen nőnek, bubiznak is bőszen.
Szerintetek miért nőhet az alga? 5db oto és egy sakura csapat van csak benne egyelőre.
 
Kössz! :LOL:
Jobban szeretném az okát kideríteni, nem pedig a tüneteket kezelni!
Első komolyabb akvám és most tanulnék...

Nem tudom jobban elmondani, hogy növényes akvárium algaevők nélkül nincs. :)
Nélkülük sosem lesz algamentes az akvárium. Ezért használjuk őket.

Persze beállhatsz te is napi 8 órás robotba és kiszedheted, de azért nem erről kellene szólni egy akváriumnak :)

Hiába csinálsz sötétkúrát és csökkented a fényt, karbantartók nélkül nincs akvárium.

Régen is használták őket amikor még töredéke ennyi fény ment és CO2 nuku volt.
 
Kössz a cikket, már olvastam itt pár ilyent ami az algásodással foglalkozik, de mindegyiknek az volt a konklúziója, hogyha megfelelő a tápozás/fény/szűrés aránya akkor megszűnik az alga! :meh: De ehhez meg tényleg óriási rutin kell, amit meg nem tudok olvasással elsajátítani! :(
Hát akkor be kell szereznem még pár amanot, nem fogom megúszni...
 
Back
Oldal tetejére