• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Algaölő értekezés

Huhh! Komolyan mondom, legközelebb befogom a pofámat akármi is történik az akváriumommal, vagy akármit is csinálok vele. Nem akartam megint egy vitát kirobbantani, csupán teljes jóhiszeműséggel közöltem a tényt, hogy mekkora bal... voltam! Tettem ezt azért, mert érdeklődtetek hogyléte után illetve azért is, hogy lássátok elég az embernél egy gyenge pillanat és kész a baj.

MÉG EGYSZER MONDOM, NEM A HASZNÁLT SZERREL VOLT A PROBLÉMA, HANEM AZ ÉN MEMÓRIÁMMAL! MIVEL A 20%-OS OLDATBÓL ADAGOLTAM ANNYIT, AMENNYIT A 3%-OS OLDATBÓL KELLETT VOLNA ÉS MIVEL EZ TÖMÉNYEBB, ÁT KELLETT VOLNA SZÁMOLNOM AZ ADAGOLÁST, DE VALAMILYEN MEGMAGYARÁZHATATLAN OKBÓL EZT NEM TETTEM(na ez volt a gyenge pillanat és a bal....ság egyben)
TECCIKÉRTENI?!

Egyébként azt is írtam, hogy fecskendővel nyomtam az algás részre, csak pár embernek ez is elkerülte a figyelmét.

Viktor, nektek meg sok-sok boldogságot és örömöt kívánok a kis jövevényhez!
 
Szerintem nem gond, hogy előkerült a H2O2 és az sem baj ha előveszünk pár algaölő megoldást.
A beszélgetés vége teljesen más irányba kanyarodott, mint kellett volna ez meg nem a te hibád.

Egyébként akkor lenne hasznos a topik, ha olyanok is megosztanák véleményüket, pl akik garnélák mellett használták bármelyik dolgot és prolémát észleltek. Esetleg a garnélák tipusát is leírhatnák. Pl sokkal több Carbos nyavajáról olvasni, mint bármi másról. Pedig szívesen látnám ezeket is.

Szóval nem a leoltás volt a cél, leginkább egy kibeszélés, ki mit tapasztalt. Ezügyben Tom Barr-al is volt már egy kardozásom korábban. Nála pl. gond nélkül ment garnikkal is a szitu, de a net tele van vegyes visszajelzésekkel. Persze sokan rossszul adagolnak, vagy nem tartják be az előírásokat ilyen is van.

Viszont ha én pistike vagyok és otthon egy low tech akimban sok az alga, de mondjuk nem tudom hogy milyen módszert válasszak, hogy senki se sérüljön meg, akkor még úgy érzem megnyugtató választ nem tudunk adni. Persze javítsatok ki, ha rosszul látom. Megjegyzem sok helyre a carbot sem javasoljuk pont ezért.

Egyébként ha jól tudom készen kapható 3%-os H2O2 oldat is patikában, ha valaki fél az arányoktól, vagy esetleg attól, hogy elszámolja magát.

Andris köszi a jókívánságokat. ;) :thumbup:
 
N-dee said:
Huhh! Komolyan mondom, legközelebb befogom a pofámat akármi is történik az akváriumommal, vagy akármit is csinálok vele. Nem akartam megint egy vitát kirobbantani, csupán teljes jóhiszeműséggel közöltem a tényt, hogy mekkora bal... voltam! Tettem ezt azért, mert érdeklődtetek hogyléte után illetve azért is, hogy lássátok elég az embernél egy gyenge pillanat és kész a baj.

MÉG EGYSZER MONDOM, NEM A HASZNÁLT SZERREL VOLT A PROBLÉMA, HANEM AZ ÉN MEMÓRIÁMMAL! MIVEL A 20%-OS OLDATBÓL ADAGOLTAM ANNYIT, AMENNYIT A 3%-OS OLDATBÓL KELLETT VOLNA ÉS MIVEL EZ TÖMÉNYEBB, ÁT KELLETT VOLNA SZÁMOLNOM AZ ADAGOLÁST, DE VALAMILYEN MEGMAGYARÁZHATATLAN OKBÓL EZT NEM TETTEM(na ez volt a gyenge pillanat és a bal....ság egyben)
TECCIKÉRTENI?!

Egyébként azt is írtam, hogy fecskendővel nyomtam az algás részre, csak pár embernek ez is elkerülte a figyelmét.

Viktor, nektek meg sok-sok boldogságot és örömöt kívánok a kis jövevényhez!

Az hogy ilyen lett a beszélgetés hangulata egyáltalán nem a Te hibád N-dee, ne is törődj az egésszel. Ebben a topikban egy ideig szerintem nem is fog már sok okosság elhangzani sajnos...
Igen, én írtam valami olyasmit, hogy fecskendővel kell adagolni vagy nemtommár, vissza lehet nézni ezt inkább csak megerősítésnek szántam mert olvastam, hogy azzal csináltad.
 
schruz said:
Igen, én írtam valami olyasmit, hogy fecskendővel kell adagolni vagy nemtommár, vissza lehet nézni ezt inkább csak megerősítésnek szántam mert olvastam, hogy azzal csináltad.

Bocsi, akkor csak félre értettem a dolgot, amúgy sem bántó jelleggel írtam csak önmagam ismétléseként, hogy hogyan is történt ;)
 
viktorlantos said:
Szerintem nem gond, hogy előkerült a H2O2 és az sem baj ha előveszünk pár algaölő megoldást.
...
Egyébként akkor lenne hasznos a topik, ha olyanok is megosztanák véleményüket, pl akik garnélák mellett használták bármelyik dolgot és prolémát észleltek.
...

Viktor, eloszor is sok-sok gratula es jokivansag a karacsonyi ajandekhoz! :D

Garnis teszteket nem olvastam meg (ill. nem is igazan kerestem), de tenyleg jo 5let lenne. Viszont H2O2 temaban egy jo kis oldal, a vegen teszt esetekkel megvertezve:
http://catweazle.rgkoelman.nl/(S(mqtu2tndgudf0j55h4bz4lvp))/artikelen/h2o2.aspx

Ha mar volt v. ismeros, akkor bocs`, de hatha erdekes meg vkinek.
 
vinczi said:
viktorlantos said:
Szerintem nem gond, hogy előkerült a H2O2 és az sem baj ha előveszünk pár algaölő megoldást.
...
Egyébként akkor lenne hasznos a topik, ha olyanok is megosztanák véleményüket, pl akik garnélák mellett használták bármelyik dolgot és prolémát észleltek.
...

Viktor, eloszor is sok-sok gratula es jokivansag a karacsonyi ajandekhoz! :D

Garnis teszteket nem olvastam meg (ill. nem is igazan kerestem), de tenyleg jo 5let lenne. Viszont H2O2 temaban egy jo kis oldal, a vegen teszt esetekkel megvertezve:
http://catweazle.rgkoelman.nl/(S(mqtu2tndgudf0j55h4bz4lvp))/artikelen/h2o2.aspx

Ha mar volt v. ismeros, akkor bocs`, de hatha erdekes meg vkinek.

Nagyon érdekesnek tűnik. Bár tudnánk hollandul :D A vége fele az adatlapok egy része angol mondjuk.
 
egedzs said:
frolikjani said:
Nem kell a patika elég egy díszhalbolt.
Közönséges nevén oxigéncsepp .
Szia!

Algát (fonalas és ecset) szeretnék irtani hidrogén-peroxiddal moha közül. Vettem oxigén cseppet. Ezt milyen töménységben tehetem rá a mohára, hogy az túlélje?
A mohás ágakat, köveket ki tudom venni az akváriumból és úgy kezelném.
Esetleg vegyek gyógyszertári hidrogén-peroxidot? Milyen töménységűt és hogy kell használni?

Köszönettel: Egedi Zsolt
Nézd egedzs szerintem hidrogén peroxiddal ne kezelj mohát. Szerintem a 3% oldat is kinyírja, annál alább meg nem érdemes menni. Szintén ne Carbózd a mohát. PythonGit szerintem csak kicsit fog segíteni.

Én ilyenkor egyszerűen vízcsre előtt megnyírom picit a mohát, megtöfködöm finoman egy elektromos fogkefével, hogy szépen kijöjjön belőle a kaki, amiért megtelepszik rajta az alga, aztán vizetcserélek és várok 1 két hetet. Az alga általában eltűnik. Ha nem, nyírás nélkül megismétlem a fentieket és megint várok picit. Ezután nekem még mindíg eltűnt eddig.

Esetleg vízcsere után adhatsz az akihoz (csak úgy öntve mintha tápoznál) egy kicsivel több Carbo-t (mondjuk 5 ml helyett 7-et, egyszeri ilyen mennyiségtől nem lesz baj) persze csak ha nincsenek kényes garnéláid, csigáid. Az RC-k/Amanok úgy tapasztalom bírják.
 
Sziasztok!
Szeretném a segítségeteket kérni,algásodás ügyében.Két és fél centi hosszú barna alga lepte el a növényeket meg a tereptárgyakat.Akvárium mérete:100*50*55,275l de csak kb 220 liter víz van benne.
Van táptalaj:JBL Aquabasis Plus 10l,rajta 2-3mm-es kavics ami 3-4cm vastag.
Szűrés:JBL e1500 plusz Aquel 450/l belső szűrő.
Világítás:6*39w 6000 és 6500 kelvines T5-ös csővek.Reggel 8-tól este 8-ig megy.
Az akvárium nyitott,vízfelszín mozgatása enyhén,éjszaka megy a levegő porlasztó.Van magas nyomású Co2,ami reggel 8-tól este fél 8-ig megy.2 másodpercenként 1 bubi.
15 tő növény van benne,25c fokos víz.
Hetente 50l vizet cserélek,ami 2 napos állott csapvíz vízelőkészítő nélkül.
Növények tápozása: Green Aqua Macro és Micro 5ml/nap, Carbo 4ml/nap.A tápozást 2012.02.04.-én kezdtem,ekkor bubiztak a növények és sokat is fejlődtek.2012.02.15.-én megjelent az alga.Van sziámi algaevő de nem foglalkozik az algával és nem etetem túl a halakat.Mit tanácsoltok,mit tegyek,hogy jól működjön a rendszer?Segítségeteket előre is köszi!:)
 
totics said:
Sziasztok!
Szeretném a segítségeteket kérni,algásodás ügyében.Két és fél centi hosszú barna alga lepte el a növényeket meg a tereptárgyakat.Akvárium mérete:100*50*55,275l de csak kb 220 liter víz van benne.
Van táptalaj:JBL Aquabasis Plus 10l,rajta 2-3mm-es kavics ami 3-4cm vastag.
Szűrés:JBL e1500 plusz Aquel 450/l belső szűrő.
Világítás:6*39w 6000 és 6500 kelvines T5-ös csővek.Reggel 8-tól este 8-ig megy.
Az akvárium nyitott,vízfelszín mozgatása enyhén,éjszaka megy a levegő porlasztó.Van magas nyomású Co2,ami reggel 8-tól este fél 8-ig megy.2 másodpercenként 1 bubi.
15 tő növény van benne,25c fokos víz.
Hetente 50l vizet cserélek,ami 2 napos állott csapvíz vízelőkészítő nélkül.
Növények tápozása: Green Aqua Macro és Micro 5ml/nap, Carbo 4ml/nap.A tápozást 2012.02.04.-én kezdtem,ekkor bubiztak a növények és sokat is fejlődtek.2012.02.15.-én megjelent az alga.Van sziámi algaevő de nem foglalkozik az algával és nem etetem túl a halakat.Mit tanácsoltok,mit tegyek,hogy jól működjön a rendszer?Segítségeteket előre is köszi!:)

Ez ecsetalga lesz!Erős az áramlásod ahol előjött?Ha igen próbáld a flow-t lecsökkenteni valahogy,első körben.Meg a bubiszámot inkább fordítsd meg (1másodperc/2-3 bubi)
 
totics

kb. 1W/l-el világítasz, azért ez elég sok.Ilyenkor már talán elég lenne a 6-7 óra világítás.
Én is ennyivel világítottam, eleinte 9 órával, de aztán lecsökkentettem 6 órára.Bőven elég volt, a növények meg se érezték az időtartam csökkenését.

De hogy egy 1500 -as szűrővel szűrsz 1 W/l-nél, én ezt keveslem.

Lehet, hogy ecsetalga, de akkor az kapitális méret, ( 2.5 cm. ??!) mert én még soha nem láttam 10 mm-nél nagyobbat sehol.Sőt még ekkorát sem.

A heti 50 liter vízcserét is kevésnek érzem.
Kép van valahol?
 
Nem ilyen véletlen?Mert akkor Staghorn
180x134-images-stories-staghorn1.jpg
 
Sziasztok!
Köszönöm a tanácsokat!Változtattam a dolgokon amiket javasoltatok.Egyedül a szűréssel nem tudok mit csinálni,majd később lesz még egy szűrőm.A tápozásról nem írtatok.Az maradhat?Viszont két csövet kikapcsoltam és most így működik.
 
totics said:
Sziasztok!
Szeretném a segítségeteket kérni,algásodás ügyében.Két és fél centi hosszú barna alga lepte el a növényeket meg a tereptárgyakat.Akvárium mérete:100*50*55,275l de csak kb 220 liter víz van benne.
Van táptalaj:JBL Aquabasis Plus 10l,rajta 2-3mm-es kavics ami 3-4cm vastag.
Szűrés:JBL e1500 plusz Aquel 450/l belső szűrő.
Világítás:6*39w 6000 és 6500 kelvines T5-ös csővek.Reggel 8-tól este 8-ig megy.
Az akvárium nyitott,vízfelszín mozgatása enyhén,éjszaka megy a levegő porlasztó.Van magas nyomású Co2,ami reggel 8-tól este fél 8-ig megy.2 másodpercenként 1 bubi.
15 tő növény van benne,25c fokos víz.
Hetente 50l vizet cserélek,ami 2 napos állott csapvíz vízelőkészítő nélkül.
Növények tápozása: Green Aqua Macro és Micro 5ml/nap, Carbo 4ml/nap.A tápozást 2012.02.04.-én kezdtem,ekkor bubiztak a növények és sokat is fejlődtek.2012.02.15.-én megjelent az alga.Van sziámi algaevő de nem foglalkozik az algával és nem etetem túl a halakat.Mit tanácsoltok,mit tegyek,hogy jól működjön a rendszer?Segítségeteket előre is köszi!:)
14677191_343130250bf5ad4b8b642158f5f1502f_s.jpg

14677189_98b7566b6bc2d41543c6802babfa4924_s.jpg
 
Fekete ecset algával küzdök már nagyjából egy hónapja. 9 óráról 8-ra, később 7-re vettem vissza az időtartamot, viszont jön a tavasz, és sajnos a kelő nap pont telibe világítja az akváriumot úgy egy órán át (már amikor éppen süt), árnyékolás nem megoldható. A szűrésem szerintem rendben van (200-220l-re 2200l/h és 15 l szűrőanyag), szépen tápozok (GA m-m és Frofito napi váltásban), nyomom a carbót töményen rá (8ml/nap), ami írtja is szép lassan, van 2 sziámi algaevőm is, mégsem javul a helyzet, sőt, egyre rosszabb, úgyhogy nagy bánatomra kénytelen leszek valami vegyszerrel rásegíteni a küzdelemre.

Mit tudnátok javasolni erre az algára, ami nem veszélyes sem a növényeimre, sem az állataimra? A környékemen többnyire csak sera, tetra, jbl és happy life termékek érhetőek el, ezekből sem minden.
 
Egy 10%-os H2O2 oldatból hogy lesz 3%-os oldat egy 54literes akváriumban, hogy kell ezt számolni?
Valaki vezesse már le, mert addig nem merem alkalmazni.
 
Back
Oldal tetejére