• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Algaölő értekezés

viktorlantos

Alapító
Admin
Re: Konyhakert 73 literben :)

Gratu a keresztelőhöz. Szuper a fotó is. :p

Bevallom őszintén ezért nem használtam korábban H2O2-t. Baromi hatékony tud lenni, de nekem nem túl barátságos.
Pedig sokan használják és ha figyelsz az arányokra még jó is lehet és gyorsan hoz eredményt.
A kiégetett "szőnyegek" meg az elpusztult garnélák miatt én valahogy kihagytam korábban.

Rosszul hangzik és nem lehetett kellemes az elpusztult lakókat látni, de az akvárium valószínűleg túléli még ezt a sokkot is.
Drukkolok, hogy mihamarabb rendbejöjjön.

Az AGA-n kívűl vár a HAC is. ;)
 
Re: Konyhakert 73 literben :)

viktorlantos said:
Gratu a keresztelőhöz. Szuper a fotó is. :p

Bevallom őszintén ezért nem használtam korábban H2O2-t. Baromi hatékony tud lenni, de nekem nem túl barátságos.
Pedig sokan használják és ha figyelsz az arányokra még jó is lehet és gyorsan hoz eredményt.
A kiégetett "szőnyegek" meg az elpusztult garnélák miatt én valahogy kihagytam korábban.

Rosszul hangzik és nem lehetett kellemes az elpusztult lakókat látni, de az akvárium valószínűleg túléli még ezt a sokkot is.
Drukkolok, hogy mihamarabb rendbejöjjön.

Az AGA-n kívűl vár a HAC is. ;)
A Hidrogén per oxid megfelelően használva nem éget ki semmit és nem pusztít el semmit , kivétel az algát.
Itt a nem megfelelő arány volt a gond.
 
Re: Konyhakert 73 literben :)

Gyönyörű kisgyerek! :)
Hát igen... együttérzek veled N-dee mester... :( Mindenki követ el néha butaságot, emiatt ne fájjon a fejed. Szerintem rendbejön az aki. Adva van egy tapasztalt akvarista, egy erős technika, és egy korábban jól beállt aki. Hozzád képest rövid akvarisztikával töltött időmben szerzett tapasztalataim szerint a természet azért nagyon szívós, össze tudja magát szedni kemény dolgok után is. Kis idő múlva szebb lesz mint volt ;)

Ugyan tudom, hogy drágább megoldás, és azt is gondolom, hogy megfordult a fejedben, de mondjuk EasyCarbo-val vagy PythonGit-el és egy ecsettel/fecskendővel sokkal biztonságosabb lett volna csinálni. Nehezebb talán túladagolni, mert amúgy sem olyan koncentrált készítmények.

Még egyszer sajnálom, de Nigro-hoz csatlakozva én is érzem, hogy megoldod majd Te ezt ;)
 
Re: Konyhakert 73 literben :)

Egy kis plusz az előző hszem-hez: mint frolikjani időközben elmondta nekem privátban, a PythonGit is hidrogén peroxid tartalmú. Nem tudtam, de jó tudni. Nekem nincs bajom a hidrogén peroxiddal viszont minden házilag kevert oldatban ott van a hibahányados. Mint azt N-dee példája is mutatja. Mi van ha tőbb, kevesebb H2O2 került bele a megfelelő mennyiségnél.

Szerintem mindenki érti hisz Ő maga is mondta, hogy N-dee nem simán a H2O2 miatt vesztette el az élőlényeit hanem a rossz arányban kevert oldat miatt.

Én nem reklámból vagy okoskodásból említettem meg ezt a két terméket, csupán úgy gondolom, hogy biztonságosabb jó minőségű kész termékekkel próbálkozni mint otthon kémiázni (ha csak nem vagy vegyész, lehet frolikjani, hogy Te az vagy). Mint azt itt a többség tudja, az ADA és az EasyLife olyan cégek amiktől nyugodtan lehet vásárolni bármit, jó minőséget kapunk.

Mivel egyre több új tagja van a fórumnak ezek hasznos infóként szolgálhatnak nekik.
 
Re: Konyhakert 73 literben :)

"Én nem reklámból vagy okoskodásból említettem meg ezt a két terméket"..

Ejnye nem is gondoltam erre. :(
Nem értem mire fel lettél ilyen ironikus , de Te biztosan tudod a magyarázatát.
Sajnálom.
 
Re: Konyhakert 73 literben :)

Jaj látod milyen rossz az írásos kommunikáció? Én nem akartam irónikus lenni, csak annak kapcsán amit írtál, gondoltam megosztom amit megtudtam a többiekkel is mert fontos dolgot mondtál. Csak közben eszembe jutott hogy a kettővel ezelőtti hsz-em reklámnak hangzik azt meg nem akartam. Az "okoskodást" meg azért írtam oda, hogy N-dee ne vegye annak, mert hát Ő azért nagy név itt :oops: És tényleg lehetsz vegyész, vannak itt páran, ezt sem iróniából mondtam, tényleg :) Nem akartalak megbántani becsszó :)

Bocsi az offért N-dee...
 
Re: Konyhakert 73 literben :)

schruz said:
Jaj látod milyen rossz az írásos kommunikáció? Én nem akartam irónikus lenni, csak annak kapcsán amit írtál, gondoltam megosztom amit megtudtam a többiekkel is mert fontos dolgot mondtál. Csak közben eszembe jutott hogy a kettővel ezelőtti hsz-em reklámnak hangzik azt meg nem akartam. Az "okoskodást" meg azért írtam oda, hogy N-dee ne vegye annak, mert hát Ő azért nagy név itt :oops: És tényleg lehetsz vegyész, vannak itt páran, ezt sem iróniából mondtam, tényleg :) Nem akartalak megbántani becsszó :)

Bocsi az offért N-dee...
Pace :lol:
 
Re: Konyhakert 73 literben :)

Inkább attól fázom, hogy manapság már előszeretettel használt érzékenyebb díszgarnik (pl CRS) bánják a kezelést még 3%-os direkt pontra irányuló adagolás esetén is.
Ettől még sokan használják sikeresen, lehet ez csak az én parám.

Carbo túlagadolás egyébként hasonló. Szóval ott is figyelni kell a túladagolást a szövetsérülések és a mérgezések miatt.
Egyedül a Phyton Git-nél nem tapasztaltunk ilyen jellegű dolgokat. Igaz ott MÁS az összetevő és nem elsődlegesen algaírtó.

OFF
FYI, a Phyton Git nem tartalmaz H2O2-t. Különben drasztikus túladagolásnál elpusztulnának a növények és a garnélák is. Ez viszont nincs így. A Phyton Git növényi enzimekből készült pontosan a növények természetes védekező mechanizmusát hivatott támogatni. A BGA ölő képessége pl. csak másodlagos. Más alga típusokra nem annyira hatékony.
 
Re: Konyhakert 73 literben :)

Nah... mire megírtam a hozzászólást, már ezer másik született :)
Szal a lényeg, hogy a Phyton összetett vegyszer, nem tudjuk, hogy tartalmaz-e H2O2-t, de mohára ecsetelve sem okoz pusztulást, ezért én a H2O2-t már rég kizártam mint opciót.

Sajnálom N-Dee ami történt, remélem hamarosan regenerálódik az élővilág.
A keresztelőhöz nagy gratula! Igazán helyes kis akvakertész-palántát nevelsz :clap:
 
Re: Konyhakert 73 literben :)

Nigro said:
Nah... mire megírtam a hozzászólást, már ezer másik született :)
Szal a lényeg, hogy a Phyton összetett vegyszer, nem tudjuk, hogy tartalmaz-e H2O2-t, de mohára ecsetelve sem okoz pusztulást, ezért én a H2O2-t már rég kizártam mint opciót.

Sajnálom N-Dee ami történt, remélem hamarosan regenerálódik az élővilág.
A keresztelőhöz nagy gratula! Igazán helyes kis akvakertész-palántát nevelsz :clap:
Kedves NIgro !
Leírnád ide -vagy akár privátban - a Phyton összetételét ?
Gondolom a biztonsági adatlap miatt Nektek meg van.
 
Re: Konyhakert 73 literben :)

frolikjani said:
Nigro said:
Nah... mire megírtam a hozzászólást, már ezer másik született :)
Szal a lényeg, hogy a Phyton összetett vegyszer, nem tudjuk, hogy tartalmaz-e H2O2-t, de mohára ecsetelve sem okoz pusztulást, ezért én a H2O2-t már rég kizártam mint opciót.

Sajnálom N-Dee ami történt, remélem hamarosan regenerálódik az élővilág.
A keresztelőhöz nagy gratula! Igazán helyes kis akvakertész-palántát nevelsz :clap:
Kedves NIgro !
Leírnád ide -vagy akár privátban - a Phyton összetételét ?
Gondolom a biztonsági adatlap miatt Nektek meg van.

Ahogyan millió akvarisztikai terméknek nincs ilyen teljes összetételre kiterjedő biztonsági adatlapja (gondolom ezt te is tudod), a Phytonnak sincs. A Carbo-nak sincs, Az Excel-nek sincs. Nyilván egy része üzleti titok. Pont a másológépek miatt. Nem árulják el, a teljes összetevő listát.

Annyit lehet tudni, hogy természetes növényi alapú összetevőket tartalmaz, amit NEM LEHET túladagolni. Nem méreg, ahogyan pl a Carbo készítmények. Nem okoznak vakságot stb ahogyan a carbo készítmények. Nem okoznak szövet roncsolást és a halak garnikra sem káros.

hmm át kellene mozgatnom egy másik topikba, hogy ne csapjuk szét ndee naplóját :roll:
 
Nah így már nem offoljuk szét ndee naplóját.

Szóval jöhetnek az infók ha gondoljátok. Összetétel stb ügyben. privátba írkálásnak nem sok értelmét látom.
Senki nem tanul belőle, és félinformációkat, pletykákat nincs értelme terjeszteni.

A fenti összetétel témához talán kicsit bővebben is írnék.

Korábban az amerikai Seachem Excel kapcsán jött, hogy a szigorú amerikai hatóságok pontos adatközlésre kötelezték a céget.
A mai napig fent van az összetétel, de a kulcsfontosságú összetevő nem található meg a leírásban. Azaz, hogy pontosan mitől is írtódik olyan jól az alga stb.
EU-ban nem ennyire vaskalapos a törvénykezés, ezért lehet, hogy pl az Easy Life cégnek nincs is hivatalos összetétel listája. - Ahogy fent írtam ez mondjuk semmivel sem másabb, mint az amerikai versenytárs terméke, hiszen azt sem tudjuk micsoda. Carbonál is csak azt tudjuk, hogy glutaraldehyde polimerizált izomerje található benne. De hogy milyen formája ezt sehol sem fogod megtalálni.

Nyilván sok terméket eleve nem fog egy gyártó sem részletesen leírni, hiszen a kutatási fejlesztési munkáik 1 perc alatt elértéktelenednének.
Ha valamilyen hatóság vizssgálat alá venné ezeket a gyártókat, gondolom csak olyan mértékben nyilatkoznának, ahogyan azt a törvény elvárja tőlük.
 
Kedves Viktor .
Mivel ilyen helyen dolgozom , kell a biztonsági adatlap.
Irtószerekre - még ha algáról van is szó - kötelező érvényű.
Az alapvető összetevőket kötelező megadni -konkurencia ide, avagy oda- le kell védetni arra ott van a szabadalom.
Különös tekintettel arra , hogy a mi hazai törvényeink szigorúbbak a több EU -s országéval.
A Carbó -nak is van , de egy furcsa "csavarral " oldotta meg a cég.
No nem itthon , hanem az EU más országaiban.
De ez már tényleg off.
 
frolikjani said:
Kedves Viktor .
Mivel ilyen helyen dolgozom , kell a biztonsági adatlap.
Irtószerekre - még ha algáról van is szó - kötelező érvényű.
Az alapvető összetevőket kötelező megadni -konkurencia ide, avagy oda- le kell védetni arra ott van a szabadalom.
Különös tekintettel arra , hogy a mi hazai törvényeink szigorúbbak a több EU -s országéval.
A Carbó -nak is van , de egy furcsa "csavarral " oldotta meg a cég.
No nem itthon , hanem az EU más országaiban.
De ez már tényleg off.

Pontosan ezért mondtam. Egyetlen gyártó sem fogja elárulni a kulcs összetevőket.
A phytonnal is ez a szitu. Alap információt ráírják az adatlapra ettől még nem leszünk okosabbak.
 
Megmondom őszintén frolikjani, hogy nem értem miért ennyire fontos neked ez a dolog. Ha egyszerűen akvakertész szempontból foglalkoztatna az összetétele ezeknek a szereknek, nem mennél bele szabályzatokba, csak használnád :) Legalábbis én így tennék/teszek. Viszont akkor tényleg érdekelne már hogy miért is érdekel ennyire? :p Ja és az is hogy miért szereted ennyire a H2O2-t :lol: Nem mintha nem lenne hatásos vagy használható.

Ebben a hozzászólásban sincs semmi irónia hidd, el, egyszerűen a téma jellege provokatív... Tényleg érdekel a véleményed mert úgy látom értesz ehhez.
 
schruz said:
Megmondom őszintén frolikjani, hogy nem értem miért ennyire fontos neked ez a dolog. Ha egyszerűen akvakertész szempontból foglalkoztatna az összetétele ezeknek a szereknek, nem mennél bele szabályzatokba, csak használnád :) Legalábbis én így tennék/teszek. Viszont akkor tényleg érdekelne már hogy miért is érdekel ennyire? :p Ja és az is hogy miért szereted ennyire a H2O2-t :lol: Nem mintha nem lenne hatásos vagy használható.

Ebben a hozzászólásban sincs semmi irónia hidd, el, egyszerűen a téma jellege provokatív... Tényleg érdekel a véleményed mert úgy látom értesz ehhez.
Csak a kíváncsiság ...semmi más.
Szakmailag érdekel.
A Tetra algizit hatóanyaga - a biztonsági adatlapja szerint -monolinuron (N-(4-klórfenil)-N '-metil-N' methoxyurea) .
Szeretem tudni mi készül a boszorkánykonyhákban .
BIZTONSÁGI ADATLAP
1. A KÉSZÍTMÉNY NEVE: Tetra Pond Algo Fin
ÖSSZETÉTEL:Monoliuron-Formaldehid
Tetra Pond Algo Rem
Hatóanyag : Dialumínium-kloridpentahidroxid*
/Itt van egy érdekesség a listában , hogy hogyan bújnak ki előírások alól /
Gyártó által besorolt anyag, a magyar veszélyes anyag listában nem szerepel.
Tehát ha nem szerepel nem is lehet veszélyes :cool:
Nem titkosak az összetételek ..
 
frolikjani said:
Szakmailag érdekel.
Persze. Szakmailag. "Bizonságtechnikai adatlapok..." Van ismerősöm a NAV-nál, esetleg segíthetek a karriered egyengetésében. :) Nem kell válaszolnod erre, nem azért írtam. :(
 
Értem.

Csak azt felejtetd el, hogy se az EasyCarbo és ha jól tudom a PythonGit sem algaölőként van nyilvántartva, magyarul nem írtószer mint a Te általad említett két Tetra termék. A gyártók csak megemlítik mint jótékony hatás, hogy az alga ellen is jó. A PythonGit elsősorban ha jól tudom enzimek segítségével erősíti a növényeket és nem közvetlenül öli az algát, ezért sem olyan hatásos mint a Carbo. A Carbo is elsősorban szén kiegészítő, tehát napi adagolásával nem algát irtasz hanem növényt erősítesz, így az alga visszaszorítható. De mint Viktor mondta van belekeverve egy méreganyag is, ez köztudott, nincs eltitkolva, ami mindenféle organizmusra káros hatású. Ezért nem szabad a Carbo-t közvetlenül a levelekre kenni míg a Gitet lehet. Először hülye is voltam, hogy nem kaptam fel a fejem mikor mondtad hogy a Git-ben H2O2 van. Csodálkoztam mert tudtam, hogy természetes anyagokból készül. Hát nem lehet benne valóban, mivel én is használtam már közvetlenül a növények felületén anélkül hogy kárt okoztam volna. A Carbo-t nem tanácsos közvetlen a növények felületén alkalmazni még higítva sem, viszont fákon, köveken kiválóan alkalmazható az algák ellen, a napi adag felvitelével vagy akár higítva is.

Szerintem nem az tesz egy terméket jobbá hogy tudod pontosan mi van benne. Az általad írt Tetra termékekről több helyröl hallottam, hogy kifejezetten káros a növényekre amelett hogy az algára is az, ergo nem növényes akvarisztikában használatos. Az összetevők titkolása nem feltétlen azért van mert el akarják titkolni a méreganyagokat, hanem inkább a konkurencia miatt. Szerintem Te is tudud hogy egy jó ügyvéd segítségével ki lehet játszani bármilyen "copyright"-ot vagy fel lehet használni egy a cégéhez nagyon hasonló receptet apró változtatásokkal és eladni valami nagyon más kacifántos néven, holott nincs semmi alapvető különbség a másolatban. Szerintem ezért okoskodnak a jobb cégek.

keymaker said:
frolikjani said:
Szakmailag érdekel.
Persze. Szakmailag. "Bizonságtechnikai adatlapok..." Van ismerősöm a NAV-nál, esetleg segíthetek a karriered egyengetésében. :) Nem kell válaszolnod erre, nem azért írtam. :(
Na igen ez key-től most egy irónikus hozzászólás :lol: de jogosan az ;)
 
Back
Oldal tetejére