• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Algairtás vegyszerekkel

Vettem AlgExitet. Azt írja a leírás, hogy írtáshoz heti 10ml/100l víz, megelőzéshez 5ml/100l/2hét.... utóbbi esetben, ha heti 50% vízcserét csinálok, akkor eléggé felhígul 1 hét letelte után. Mi a javaslat, hogy csináljam?
 
Vettem AlgExitet. Azt írja a leírás, hogy írtáshoz heti 10ml/100l víz, megelőzéshez 5ml/100l/2hét.... utóbbi esetben, ha heti 50% vízcserét csinálok, akkor eléggé felhígul 1 hét letelte után. Mi a javaslat, hogy csináljam?

Szia szerintem 1 hét és vízcsere után ha nem igen látsz változást ,ismételd meg a kúrát. Ha vissza olvasgatsz volt akinek 3 hét 3x kezelés után volt hatásos.
 
Szia szerintem 1 hét és vízcsere után ha nem igen látsz változást ,ismételd meg a kúrát. Ha vissza olvasgatsz volt akinek 3 hét 3x kezelés után volt hatásos.
az rendben, a leírás is 4 hetes kúrát ír, ti is írtátok korábban... a megelőzéses adagolás nem tiszta teljesen....
 
az rendben, a leírás is 4 hetes kúrát ír, ti is írtátok korábban... a megelőzéses adagolás nem tiszta teljesen....

Ha nincs algád csak megelőzésképpen használod akkor 5ml/100 liter 2 hétre gondolom akkor vízcsere után felesleges is utána öntened. De mivel használod így gondolom van algád az előírt adagot hozzá öntöd vízcsere után is és kész. Vagy ha nincs alga akkor vízcserekor is adj 5ml/100 litert hozzá.
 
Ha nincs algád csak megelőzésképpen használod akkor 5ml/100 liter 2 hétre gondolom akkor vízcsere után felesleges is utána öntened. De mivel használod így gondolom van algád az előírt adagot hozzá öntöd vízcsere után is és kész. Vagy ha nincs alga akkor vízcserekor is adj 5ml/100 litert hozzá.
köszi :)
 
mármint a jávai moha? miért ne bírná? ezt a szert nem az algás területekre kell fecskendezni hanem egyszerűen beleönteni hetente a vízbe.
Szia!
Megkérdezhetem, hogy adagoltad az AlgExitet. Nekem a dekorokon és az üvegen van zöld algafátylam
és a víz is zöld egy kicsit azt szeretném eltüntetni.

Attila
 
Szia!
Megkérdezhetem, hogy adagoltad az AlgExitet. Nekem a dekorokon és az üvegen van zöld algafátylam
és a víz is zöld egy kicsit azt szeretném eltüntetni.

Attila

Nem vagyok biztos benne, hogy az ALgexit hatásos lesz ezek ellen. az főleg a fonál, szakáll és egyéb zöld algatípus ellen hatásos.
Járd körbe a témát, mielőtt vegyszert öntesz az aksiba. (Mondom mindezt úgy, hogy 2 hetente 10ml Algexitet használok megelőzésként)
 
Szia!
Megkérdezhetem, hogy adagoltad az AlgExitet. Nekem a dekorokon és az üvegen van zöld algafátylam
és a víz is zöld egy kicsit azt szeretném eltüntetni.

Attila

A gyári adagolást adtam, 5 ml fecskendeztem a bruttó52 literhez.
De ahogy már előttem írták a többiek, neked erre az algafajtára nem lesz jó.
 
Köszönöm mindenkinek a gyors választ!
Igazából pontosan nem tudom milyen alga, de megnézem
a BGA-t amit javasoltatok. Képetraktam fel a naplómba, ha megnéznétek
hálás lennék. A vízcserénél az üvegről mindig letörlöm, de olyan 5 nap múlva
újra megjelenik ez a zöld fátyol főleg a frontüvegen és a 7. napra mire eljön
a következő vízcsere addigra elég látványosan elterjed az üvegen, köveken, főleg
a fehér dekoron.
Köszönöm mindenkinek a segítséget!!!!!!
 
Nem BGA algára gondolsz? Ezt az Algexit nem fogja eltűntetni.
Az alga megfelelő topikjában van rá néhány hasznos tipp. Érdemes benézni.
Szia Viktor!
Körbejártam az alga kérdésem. Nem BGA-m van hanem pontalgám. Nincs szaga nem nyálkás. A foszfát szintem elég alacsony
a teszt nem színeződik el ezért szeretném plusz foszfát adagolásával visszaszorítani az algám. Tudnál nekem segíteni mi a külömbség
a Easy Life FO1002 Fosfo és az Easy Life Fosfo-Version 2013 között?
Attila
 
Hali!
A phyton git adagolására lennék kíváncsi! Ha valaki tudna segíteni, kb. 200l-es medencében szeretném használni!
Üdv!
 
1 csepp/5 liter vízhez hetente "megelőzésként" vagy 10 csepp/10 liter víz nyírás után például.
 
Back
Oldal tetejére