• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Algairtás vegyszerekkel

Ez szép és jó csak olyan szinten el van már terjedve ,hogy annyi carbot be kellene fecskendeznem akkor nagy bajok lennének :D
Növényeken van vagy dekoron van?
Mert a növények többsége nem szereti a tömény Carbot, de ha higítod, akkor azért több napos kezeléssel eléggé hatásosan lehet küzdeni ellene.
Illetve vízcserekor a szárazra került részeket szépen le lehet ecsetelni. Utóbbi módszer nálam a dekoroknál nagyon bejött.
 
De ha kevesebb az a terület ahol nincs akkor stratégiát kell váltani és oda is ecsetet rakni ahol eddig még nem volt. Így egységes lesz a kép és senki sem veszi észre a turpisságot :D
 
Növényeken van vagy dekoron van?
Mert a növények többsége nem szereti a tömény Carbot, de ha higítod, akkor azért több napos kezeléssel eléggé hatásosan lehet küzdeni ellene.
Illetve vízcserekor a szárazra került részeket szépen le lehet ecsetelni. Utóbbi módszer nálam a dekoroknál nagyon bejött.

Köszönöm sajnos növényen is meg dekoron is :/ ,de akkor majd megpróbálom a carbo kúrát :)
 
Az akváriumomban volt pontalga, agancs alga, fonalalga. (A sírás kerülgetett, ha ránéztem.)

Általam rendelt algaölők:
esha-protalon-707
easy-life-algexit-algaolo-250ml.

Először a Protalont használtam. Végigcsináltam az 1 hetes kúrát. Az algák kezdtek visszahúzódni, agancs alga kis tövekig 'visszarohadt".
Mivel türelmetlen voltam, nem vártam még egy-két hetet, így elkezdtem adagolni az Easy life-ot.
Pár hét, talán egy hónap múlva eltűntek az algák és azóta sem jelentkeztek. Ennek már kb. fél éve. Algaölőt azóta nem adagolok.
A fentiek miatt nem tudom, hogy igazából, hogy melyik volt az "üdvözítő" szer.
 
Most olvastam itt a Happy-Life Algin-Regularról ,hogy van is elhullás meg nincs is :D Akkor megkérdezem most azokat akik használtak azoknál volt e garnéla vagy egyéb elhullás? Nincs már más ötletem mint ez a szer :( hosszú hónapok óta harcolok eredménytelenül :/ Most még kipróbálom azt hogy megszüntetem az esőztetőt mert az nagyon erős flowal rendelkezet majd meglátom mi lesz az eredmény ,de ha nem lesz más akkor muszály lesz valami radikális módszert alkalmaznom :(
Nálam nem volt semmi elhullás, pedig voltak halak, csigák, garnélák is.
 
Sziasztok a Tetra Aqua Algumin algaírtó szerrel kapcsolatban van valakinek tapasztalata ? Fonál alga ellen használnám. Nemtudok rájönni mi lehet a gond flow jó szűrő elvileg jó a fényemet vissza vettem 6 órára co2 megy 1000 el növénytápot most vettem vissza napi 3ml profito volt most hogy kevesebb a növény kicsivel csak 2 ml-t adagolok,de nem akar el takarodni a fonál algám :(
 
black molly :D

Az a gondom vele ,hogy van már 2 sziámi algázó kölyök is benne meg garnélák de nem bírnak vele. És most telepítettem tele Galaxy Razbórával így nem szeretnék nagy molly-kat beletenni.És ami még fura számomra hogy semmilyen más algám nincs a fonal algán kívül.
 
Az a gondom vele ,hogy van már 2 sziámi algázó kölyök is benne meg garnélák de nem bírnak vele. És most telepítettem tele Galaxy Razbórával így nem szeretnék nagy molly-kat beletenni.És ami még fura számomra hogy semmilyen más algám nincs a fonal algán kívül.
Deeday nem ingadozik a Co2 szinted?
 
Deeday nem ingadozik a Co2 szinted?

Nagynyomású Co2-m van diffúzorral buborékszámlálóval meg minden. Elvileg pontosan minden nap 10:00 kor kapcsolom be(kinyitom a palackot,mert még nincs mágnesszelepem), és munkába indulás előtt 16:00 kor kapcsolom ki. DC szép világos zöld ami nálam Sera reagensnél megfelelő co2- szintet jelent. Én is erre gondoltam. Viszont meg lettek ritkítva a halak és a növények is és arra gondoltam hogy nem e vissza kellene venni a profito adagból napi 3ml brutto 70 literre. Ez az utolsó ötletem. Fény 1W/liter, 12:00- 18:00 ig az sem szabadna soknak lenni szerintem.Most megpróbálom csökkenteni a profito-t hátha segít be beleöntöttem ezt a Tetra cuccot.
 
Sajnos a profitot nem ismerem,de olvastam,hogy az alacsony tápanyagszinttől is lehet.
 
Sajnos a profitot nem ismerem,de olvastam,hogy az alacsony tápanyagszinttől is lehet.

Én meg nem tudom,de pont arra gondoltam ,hogy a túl sok tápanyagot nem tudják feldolgozni a növények és ez kedvezhet az algáknak.Eddig nem volt gondom a profitoval ami növényeim vannak kivétel nélkül mind szeretik,de januártól tervezem át állok a Green Aqua Micro macrora.
 
Én meg nem tudom,de pont arra gondoltam ,hogy a túl sok tápanyagot nem tudják feldolgozni a növények és ez kedvezhet az algáknak.Eddig nem volt gondom a profitoval ami növényeim vannak kivétel nélkül mind szeretik,de januártól tervezem át állok a Green Aqua Micro macrora.
Fene tudja!De szerintem a tápváltás nem rossz ötlet.Egy próbát megér,aztán majd kiderül.
 
Sziasztok!

Aki Easy Life AlgExit -et használ(t): olvastam, hogy halak, csigák, garnélák nem károsodnak, de mi van a Taxiphyllum-okkal? Bírják???
 
Back
Oldal tetejére