• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Algairtás vegyszerekkel

tibicuk said:
Ha nem szünteted meg az okot , ugyan úgy vissza fog nőni.

Amíg keresem az okot addig sem nézem a sok algát és legalább tetszik az egész.
Amúgy most szép az akim. Küldök neked képet valamelyik nap.
 
Sokan használunk vízkezelőt a csapvíz KLÓRmentesítésére. Pedig abban csak annyi van, amennyit gond nélkül meg lehet inni. Mégis drasztikusan pusztíthatja a szűrő baktériumait. A biológiai szűrés, mint tudjuk :geek: , lebontja az algák által olyannyira kedvelt ammóniát. A klórral szerintem hazavágod a szűrőbacik garmadáját, ennek köszönhetően még nagyobb algásodásra számíthatsz, mint az azt megelőző időszakban. Ne így legyen, de én is inkább hanyagolnám ezt a módszert.
 
Ez már majdnem olyan mint a "tiszta állat"!
Grillcsirke domestossal jól áttörőlve. :lol:
 
DobraPeter said:
Gondoltam megosztom, hogy hogyan tüntetem el az algát az akiból, ha nagyon tulburjánzik.
Kiveszem a köveket és Clorox-os (fehérítős)vizben áztatom egy darabig. Ezután az összes alga elhal rajta, jól átmosom és megy vissza az akiba.
Ugyanezt megcsináltam növényekkel is, amelyik növényem leveleit belepte az alga kiveszem és beáztatom. A gond az, hogy nem mindegyik növény bírja ki, legutóbb fordult elő hogy túl sokáig hagytam a vödörben és elpusztult a növény. Viszont van amelyiknek meg se kottyan, nem kell levágdosni a hajtásokat és leveleket hogy eltünjön az alga. Kiveszed áztatod visszateszed ennyi...
A növényes dologgal mégegszer mondom vigyázni kell, mert tuti nem tesz jót a növénynek. Amit tudok hogy bírja az a bacopa monierri, meg az anubiasok.
Ezekben semmiféle kárt nem okozott szerintem.. látszólag. nyílván megkérdezni nem tudom őket hogy milyen volt :)


Régebben én is kipróbáltam ezt a módszert :)
Igaz csak növénynél használtam és csak akkor mikor már egy ilyen reset egyszerűbbnek tűnt az akvárium újraindításánál.
1:10 arányban lett a Clorox bekeverve és csak 4 másodercre volt a növény belemerítve. (nem áztatva)
Anubiasra, Microsoriumra semmilyen káros hatással nem volt, vékonyabb levelű növényeket viszont hazavágja, így azokkal nem is próbálkoztam.
De ma már nem ajánlanám senkinek, fontosabb inkább a kiváltó okokat megszűntetni. ;)

Hátteres akváriumok újraindításánál viszont teljesen jól működik. Nemrég passzoltam el a régi 200 literesem, ami hátterezve volt, ott korábban is pl. költözés utáni újraindításnál alkalmaztam az 1:10 arányú fehérítős oldatot rápermetezve a háttérre 1 percig majd utána alapos :!: öblítés. Semmi gondom nem volt belőle, de csak nagyon ésszel szabad csinálni.
Rendszeresen, "normál üzemben" szerintem nincs szükség ilyen drasztikus megoldásokra.. ;)
 
Sziasztok! Érdeklődnék hogy tudtok-e valami okos infót erről a cuccról?

Aquatic Nature Alg Control F (150 ml)

Alg Control F
Eltávolítja az ecset- és fonálalgát.
Az ecset- és fonálalgák megjelenése a megbomlott biológia egyensúly következménye.
Az Alg Control F megállítja az ecset- és fonálalga növekedését, majd eltávolítja.
Helyreállítja az aerobe folyamatot.
Ártalmatlan a halakra és növényekre.
Használat előtt jól rázza össze és csináljon 1/3-os vízcserét.
Ne használjon UV lámpát és aktív szenet a kezelés ideje alatt.
Távolítsa el az elhalt algákat.

Adagolás: 1 x hetente 25 ml / 100 liter vízhey 4 héten keresztül.
Folytassa tovább a kezelést amíg az összes alga el nem tűnik.
Az Alg Control F használata után használjon Bio-Bacter 2 in 1-et a biológia egyensúly helyreállításhoz.

Figyelmeztetés: Használja a szert körültekintően!
Alaposan olvassa el a fenti leírást használat előtt!
Ne adagolja túl.
Gyermekektől elzárva tartandó!
Aktív hatóanyag: Szalicilsav.
 
Kipróbálom az Easy-Life Blue exit és Algexit termékeit. Van egy csigasügeres 63 literes akváriumom, ahol minden igyekezetem ellenére elönt a BGA... a nagy sziklán nem néz ki olyan rosszul, de a homokon és a csigaházakon nem tetszik. Mivel a "növényes" megoldások nem múködnek és képtelen vagyok megszabadulni tőle, ezért határoztam úgy, hogy "külső" segitséget veszek igénybe. Felteszek pár képet a mai állapotról, ami tegnapi vizcserét és 2 napi adagokat már tartalmaz:

P1010308.JPG


P1010309.JPG


P1010310.JPG


folytatása következik.... nézzük meg mennyit ér!
 
és ha azzal kezded hogy a csigaházakat kiveszed és letakarítod, hogy annyival is kevesebb legyen? japánból származó tokosodott baktérium "készítmény" jó a többire :!:
 
Nem, nem... minél algásabban kezdem, annál jobb! Direkt nem takaritottam ki.

Fogalmam sincs a nitrátszintről. Lehet, hogy kéne? Növény egy darab sincs, Eheim Substrat Pro és Sera Biopur van a külső szűrőben, ami egy éve megy már! Plusz kétheti 50%-os vizcserénél nem tudom elképzelni, hogy gond lehet vele.

Kapott Bacter 100-at, áramlást, fogkefét, világitáscsökkentést... semmi sem használt, hogy teljesen eltűnjön!

Most kap a pofájára egy kis vegyszert! Megnézzük mit segit! :ugeek:
 
Nitrátot azért kérdeztem, mert van egy elmélet miszerint 10 alatti nitrát szintnél ez az alga virul. És ahogy emeled a nitrátot szép lassan visszaszorul.

Persze semmi sem egyszerű, mert lehet épp az áramlás miatt van, vagy erősen szennyezett szűrés miatt.
 
Egy hét kezelés és egy hét várakozás után pusztul a dög, de még pár nap kell neki használati utasitás szerint:

P1010314.JPG
 
Jelentem a teszt sikerült, a BGA tényleg eltűnt a szer hatására és mivel kap heti emlékeztető adagot, ezért nem is jön vissza.
 
Sziasztok.
Easy Life AlgExit Lassan ugyan, de felszámolja a zöld algát az üvegről,nano akváriumban próbáltam ki.
Semmiféle káros hatást nem tapasztaltam az élő világban.
Szerintem jó kis szer.
 
Most olvastam itt a Happy-Life Algin-Regularról ,hogy van is elhullás meg nincs is :D Akkor megkérdezem most azokat akik használtak azoknál volt e garnéla vagy egyéb elhullás? Nincs már más ötletem mint ez a szer :( hosszú hónapok óta harcolok eredménytelenül :/ Most még kipróbálom azt hogy megszüntetem az esőztetőt mert az nagyon erős flowal rendelkezet majd meglátom mi lesz az eredmény ,de ha nem lesz más akkor muszály lesz valami radikális módszert alkalmaznom :(
 
Inkább az Easy Life AlgExit-et használd. Nekem csak pozitív tapasztalatom van róla. Semmi elhullás, tökéletes eredmény.
 
Arra Carbot nyomjál, azt szereti:D
A napi adagot leállított szűrővel, fecskendővel bele az arcába.

Ez szép és jó csak olyan szinten el van már terjedve ,hogy annyi carbot be kellene fecskendeznem akkor nagy bajok lennének :D
 
Back
Oldal tetejére