• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Algairtás vegyszerekkel

hectorvti

Kertész szaki
Az lenne a nagy kérdésem, hogy növényes akváriumok esetén szabad-e ill. egyáltalán van-e értelme használni algaölő szereket pl. JBL Algol és társai. Amennyit megtudtam az az, hogy vannak érzékeny növények amik nem komázzák de a többség immunis rá és a halakat sincs káros hatással, a garnélákról nem ír semmit, lehet itt van elásva a dolog.
 
Re: Algaírtás vegyszerekkel

Én azt mondanám, hogy nem. Kivéve az ADA Phyton Git, Carbo használható szerintem növényesben (és néha a blackout kúra).
Mindig a kiváltó okot kell megszüntetni.
A növények egyébként nem csipázzák az algaölő szereket, tapasztalatból mondom. Hónapokig regenerálódnak használatuk után.
 
Re: Algaírtás vegyszerekkel

Én még nem találkoztam olyan termékkel ami működött volna, így már 2 éve nem is próbálkozom... ezek amúgy is max átmeneti kezelésre jók.
Az alapvető problémát kell megoldani, és akkor magától visszahúzódik az alga, nincs szükség ilyen szerekre.
Ha nagyon elszaporodott akkor blackout. Ha pedig lokálisan fordul elő sok, akkor fecskendővel tömény carbo-val megkínálod, ez elég jó hatásfokkal megoldja a problémát.
 
Re: Algaírtás vegyszerekkel

Én sem hiszek benne, csak gondoltam megkérdezem, hogy mik a vélemények és ha valamelyik működik, akkor melyik az, én is féltem a növényeket az ilyen szerektől, inkább egy Blackout.

Köszönöm a hasznos infókat
 
Re: Algaírtás vegyszerekkel

Az algairtók működhetnek, de amíg az okot nem szünteted meg, újra vissza fog jönni az alga. Én pl. a Happy Life Algin Regulart próbáltam anno ecsetalgára. Működött, de "mellékhatásként" red cherry garnélából naponta volt elhullás.
 
Re: Algaírtás vegyszerekkel

Én ugyanezzel a szerrel teljesen kipusztítottam az algákat, viszont garnélám az nincs.Semmire nem volt negatív hatással a rendes kúra alatt.A növények is nőttek rendesen.Hatékonysága 4-5 kh-s vízben jobb mint a keményebb vízben.
De ezt csak tényként írtam, nem javaslatként, valóban az algásodást kell megszüntetni.
 
Mint sok minden más ez is körülmény függő. A régi low tech akimban amikor még semmivel sem foglalkoztam a vízcseréken kívül folyamatos problémám volt az algákkal. Kipróbáltam egy rakat ilyen terméket Tetra és Sera családból.
Látványos eredményt nem is, de alga visszaszorításra jó volt. Viszont folyamatosan kellett adagolnom, hogy "jobb állapotok" legyenek és ez akkori pénztárcámhoz viszonyítva fájdalmas volt. Ecset algám és a hátfalon keletkező algákra hatásos volt. Durva algásodásra szerintem nem megoldás. Ott más problémák vannak. Kevés algásodás tüneti kezelésére jó lehet, de amint abbahagyod visszajön az alga.

Amikor ilyet használtam nem volt érzékeny garnim stb. Szóval strapabíró halak mellé lehetett adagolni.

Mostani fejjel, mivel sok garnis, mikro razbórás stb akvárium van nem igazán javaslom az ilyen cuccokat. Igaz az ilyen "érzékenyebb" környezetbe a carbo-t is csak félve.
 
Az algaölő szereket az aktív szenes szűrőréteg kiszűri? A gyógyszereket aktív szénnel távolítjuk el, nem?
 
kope, még egyszer. Az algaölő szereknek semmi értelmük. A kiváltó okot nem szüntetik meg. Ezért újra és újra ugyanabba a gödörbe fogsz lépni. (Kivéve ha pl. a bejáratás miatt van algád, sokszor láttunk ilyet, de az szer nélkül is eltűnik, ha türelmes vagy). Tény, hogy pl. az Easy Carbo algaölő hatását az aktívszén nem szünteti meg, saját tapasztalatból mondom.
 
A cél az ecsetalga és a fonalalga kiirtása. :twisted: Nyomom a CO2 -t Tápokat, fényt, a növények bubiznak, az előbb említett algák meg mindig megtelepednek az új levelek szélein, szárain elég durván. Ezért gondoltam egy komoly irtás után talán nem lesz esélyük életben maradni.
Ha nem lesz változás 1-2 héten belül :crazy: akkor a totális támadást akváriumszőkítésben fogom befejezni (Hidrogén per Oxid). :twisted:
És mindent kezdünk elölről. (talajcsere, növénycsere, stb...) :thumbup:
 
meddu said:
A cél az ecsetalga és a fonalalga kiirtása. :twisted: Nyomom a CO2 -t Tápokat, fényt, a növények bubiznak, az előbb említett algák meg mindig megtelepednek az új levelek szélein, szárain elég durván. Ezért gondoltam egy komoly irtás után talán nem lesz esélyük életben maradni.
Ha nem lesz változás 1-2 héten belül :crazy: akkor a totális támadást akváriumszőkítésben fogom befejezni (Hidrogén per Oxid). :twisted:
És mindent kezdünk elölről. (talajcsere, növénycsere, stb...) :thumbup:

Az algák eltűnése egyenesen arányos a megfelelő paraméterek tartós alkalmazásával és a türelemmel.
Szerintem bármilyen más toxikumot kár lenne bevinni az akváriumba.
Ha nem tűnnek el akkor annak meg kell keresni az okát, szűrés , co2, flow, táp, stb. és ezek megfelelő aránya.
.....és az ember egyszer csak ott találja magát algák nélkül. :(.... :)
 
meddu said:
A cél az ecsetalga és a fonalalga kiirtása. :twisted:
Ha nem lesz változás 1-2 héten belül :crazy: akkor a totális támadást akváriumszőkítésben fogom befejezni (Hidrogén per Oxid). :twisted:
És mindent kezdünk elölről. (talajcsere, növénycsere, stb...) :thumbup:
Utolsó lehetőségként próbáld meg a Happy-Life Algin-Regular -t. Többen sikerrel használták.
 
Üdv Mindenkinek!

A Happy-Life Algin-Regular-t tapasztalatból javaslom. ...és még 6 hét hit ( :lol: ) sem kell, hogy hasson.

+ infó a használathoz. Az ajánlott 12,5 ml helyett 20 ml/100 liter. A terméket ugyanis a Happy Life megvette (átcímkézte) de a javasolt adagolási menyiséget valamiért csökkentett értékben adták meg.

A mellett, hogy nyilvánvalóan az okot kell megszüntetni. ...bár nem tudom, hogy amennyiben az okot megszünteted akkor a meglévő kis "fekete szépségek" egyszerűen eltűnnek, vagy sem. Ezzel kapcsolatos tapasztalat?

...aki holtig tanul
 
patzu said:
meddu said:
A cél az ecsetalga és a fonalalga kiirtása. :twisted: Nyomom a CO2 -t Tápokat, fényt, a növények bubiznak, az előbb említett algák meg mindig megtelepednek az új levelek szélein, szárain elég durván. Ezért gondoltam egy komoly irtás után talán nem lesz esélyük életben maradni.
Ha nem lesz változás 1-2 héten belül :crazy: akkor a totális támadást akváriumszőkítésben fogom befejezni (Hidrogén per Oxid). :twisted:
És mindent kezdünk elölről. (talajcsere, növénycsere, stb...) :thumbup:

Az algák eltűnése egyenesen arányos a megfelelő paraméterek tartós alkalmazásával és a türelemmel.
Szerintem bármilyen más toxikumot kár lenne bevinni az akváriumba.
Ha nem tűnnek el akkor annak meg kell keresni az okát, szűrés , co2, flow, táp, stb. és ezek megfelelő aránya.
.....és az ember egyszer csak ott találja magát algák nélkül. :(.... :)
Abszolúte Veled értek egyet!
Nem kellenek semmilyen csodaszerek (amik rombolják az élővilágot)!!!
Stabil minőségi tápozás/világítás/nagynyomású CO2/szűrő-szűrőanyagok, okosan megválasztott növények halak társítása stb...stb
És esélye nincs az algának...jah és persze egy kis EasyCarbo sem árt! ;)
Nálam ez bevált!
Meg az előbb említett "türelem"!!!
Minden aki más és más! Ami nálam használt az lehet máshol nem jön be! De az alapoknak jónak kell lennie ennyi a siker alapja és ezután jön a kísérletezgetés!
 
SlyChocolate said:
Nem kellenek semmilyen csodaszerek (amik rombolják az élővilágot)!!!
Stabil minőségi tápozás/világítás/nagynyomású CO2/szűrő-szűrőanyagok, okosan megválasztott növények halak társítása stb...stb
És esélye nincs az algának...jah és persze egy kis EasyCarbo sem árt! ;)
Azért a Carbo besorolásával én óvatosabb vagyok.Annyira nem természetbarát az a glutarladehid,melyet a gyógyászatban erős fertőtlenítőszerként használnak.Súlyos szem,bőr és légúti irritációt okoz.
Kicsit hasonlít a viagrához.Eredetileg szívgyógyszernek készült,aztán jó lett másra is....
Szóval szerintem (bár kis töménységben nem káros)nem sorolnám a természetes megoldások közé.
 
Bár a kiindulótermék anno valóban a glutaraldehid volt, azonban a mai Easy Carbo (és a Seachem Flourish Excel) már a glutaraldehid egy polimerizált izotópja. Éppen az irritáló hatás kiküszöbölése miatt módosították. Ezért van, hogy az enyhe túladagolás nem okoz kárt, mint a glutaraldehidnél. Meginni azért ezt sem egészséges... :D
 
Nigro said:
Bár a kiindulótermék anno valóban a glutaraldehid volt, azonban a mai Easy Carbo (és a Seachem Flourish Excel) már a glutaraldehid egy polimerizált izotópja. Éppen az irritáló hatás kiküszöbölése miatt módosították. Ezért van, hogy az enyhe túladagolás nem okoz kárt, mint a glutaraldehidnél. Meginni azért ezt sem egészséges... :D

Igen,ezzel tisztában vagyok én is,csak a természetességet bátorkodtam megkérdőjelezni a használatakor.Mit tudsz a mohákra és a májmohra gyakorolt hatásáról?Külföldön többen panaszkodtak,hogy pl.ecsetalgára való túladagolásnál hazavágták ezeket a növényeket.
 
zsotyi said:
Nigro said:
Bár a kiindulótermék anno valóban a glutaraldehid volt, azonban a mai Easy Carbo (és a Seachem Flourish Excel) már a glutaraldehid egy polimerizált izotópja. Éppen az irritáló hatás kiküszöbölése miatt módosították. Ezért van, hogy az enyhe túladagolás nem okoz kárt, mint a glutaraldehidnél. Meginni azért ezt sem egészséges... :D

Igen,ezzel tisztában vagyok én is,csak a természetességet bátorkodtam megkérdőjelezni a használatakor.Mit tudsz a mohákra és a májmohra gyakorolt hatásáról?Külföldön többen panaszkodtak,hogy pl.ecsetalgára való túladagolásnál hazavágták ezeket a növényeket.

Növényekre nem szerencsés túladagolt Carbot/Excell-t nyomni egyébként sem. Viszont ecsetalga dekorációs írtásához jó dolog. Cseppet sem természetes :) ellenben hatékony cucc. Ami miatt annyian használják világszerte, hogy azon kívűl, hogy némi algaölő hatása van, a növények növekedését serkenti, jó kis szén utánpótlás. Szerintem ha csak algaölő hatásáről ismernénk, lényegesen kevesebben használnánk.

Mohán lévő ecsetalgára sajnos sok módszer nincs. A mohát mindenképp nyírni kellene, mulmot leszívni közüle, erős áramoltatás, jobb co2 beoldás és bízni abban, hogy sokáig élvezhetjük a mohák szépségét. Kevesen tudják hosszútávon megtartani algátlan formájában, mivel minden mulm és szemét megragad benne.
 
Back
Oldal tetejére