• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Algaevők hatékonysága

viktorlantos

Alapító
Admin
Nem tudom mennyire nézegettétek, de a kiállítási újdonságok mellett új Tropica oldal is van. És ha már van új információk is vannak, amit érdemes átolvasni még egy harcedzett kertésznek is.

itt van pl egy érdekes teszt:
Tropica.com

Ki a legjobb algaevő.

A boltban nagyjából hasonló ajánlásokat szoktunk megfogalmazni. Én kb 10x hatékonyabbnak mondtam mindig az Amano garnélákat.
 
Már arra is gondoltam,hogy a növény tároló tankokba lehetne telepíteni eleve 1-2 tucat amanot,csak mikor elfogyna a sima medencéből és növényes medencéből kéne kivenni eladásra....:wtf:
 
Tudom, hogy karbantartó brigádnak az Amano - Oto páros verhetetlen, a kérdésem mégis az lenne, hogyha valaki nem szeretné elnyomni az akváriumát nagy garnikkal (40l-es nano), akkor milyen lehetőségei lehetnek? RC-t nem szeretnék, Sakurában gondolkodom, de ezek nem igazán algaevők.
Valahol olvastam azonban, hogy a Tigris garnélák egész hatékonyak algátlanítás szempontjából. Van erről valakinek tapasztalata? Tigris - Oto páros jó lehet? Vagy maradjak a jól bevált Amanoknál?
 
Tigrisból kb. 2x annyi kell, hogy ott legyenek, mint az Amanok, de ők a második legjobb algázó garnélák.
 
Előbb-utóbb megnőnek... :)


Ok, köszi, mérlegelek.
Lehet megpróbálok minél kisebb Amanokat szerezni, és ha túl nőnek, akkor csere. No majd meglátjuk.
Hát nem tudom, nekem a normál méretűből már van több éves, nem igazán lett nagyobb. Gondolom hogy ezek a hímek és ezért kisebbek.
 
Tigrisból kb. 2x annyi kell, hogy ott legyenek, mint az Amanok, de ők a második legjobb algázó garnélák.
Viszont a tigrisek nem is akkorák, mint az elefántok, akarom mondani amanók? Őket nem mérettették meg a nagy tropica nagy algaevő versenyében???
 
Back
Oldal tetejére