• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Még valami.Pont jó a sörte merevsége,nagyon komolyan takarít a kefe.És ami pozitívum még ,hogy 45 cm hosszú.Hozzá sem ért a vízhez a kezem ;)
Mibe kerül?Gondolom több a posta költség mint a kefe!?
 
Ha már a kezdő oldalon van ez a topic gyorsan megosztom veletek az új szerzeményem ,és tapasztalataim vele kapcsolatban.Tegnap hozta meg a posta ,persze ő is keleti termék .Az esti fotózás előtt pont be tudtam vetni az alga ellen.Amivel én mindig sokat bajlódtam az a függöleges sarkokban a szilikon takarítása.Eddig fogkefével bíbelődtem ,de ennek már vége.Az új cuccos piszok gyorsan és eléggé precizen letakarította a kevés algát a szilikon csíkról.Na de a lényeg a termék.Nekem nagyon bevált.Egy NAG aqua!music algakaparó az említett eszköz.
View attachment 22849
Ezt honnan lehet beszerezni?
 
Kénytelen vagyok megosztani egy másik praktikus eszközt :)

A Tropicariumba lassan egyenesbe kerül az akvárium. A héten Atti volt kint megnézni. A világítási időt fokozatosan növelik a medencén. Fotón szép, valamikor én is megnézem már. (y)

Az előtérben két nagy méretű dekor fa van az alsó részen. Az egyik tiszta volt a másik ecsetes. A jobb oldali ecsetes rész azért nem volt letakarítva, mert nem fért hozzá a karbantartó srác a cápasimogató kesztyűvel!!!!! :nailbiting::bored::D:LOL:

Úgyhogy vegyük fel a listára ezt is :)
 
Kénytelen vagyok megosztani egy másik praktikus eszközt :)

A Tropicariumba lassan egyenesbe kerül az akvárium. A héten Atti volt kint megnézni. A világítási időt fokozatosan növelik a medencén. Fotón szép, valamikor én is megnézem már. (y)

Az előtérben két nagy méretű dekor fa van az alsó részen. Az egyik tiszta volt a másik ecsetes. A jobb oldali ecsetes rész azért nem volt letakarítva, mert nem fért hozzá a karbantartó srác a cápasimogató kesztyűvel!!!!! :nailbiting::bored::D:LOL:

Úgyhogy vegyük fel a listára ezt is :)
Hm? Tropicarium? Akvárium? Üzemeltettek egyet ott is? Van róla esetleg itt valami infó vagy topik? Kíváncsi vagyok, szívesen megnézném, olvasnék róla!
 
Hm? Tropicarium? Akvárium? Üzemeltettek egyet ott is? Van róla esetleg itt valami infó vagy topik? Kíváncsi vagyok, szívesen megnézném, olvasnék róla!
A karácsonyi nagy rohanásban csak összerakni volt egy kis idő, de semmi komoly infó, vagy topik nincs hozzá, pedig megérdemelné. Az egyik akvárium megépítésére felkért minket a Tropicarium. Onnan lehet felismerni, hogy a növényekből ömlik a buborék... ;)
A héten beszaladtam mert kértek hozzá egy kis GA tápot és mobillal lecsattintottam. Majd ha lesz egy szusszanásnyi időnk akkor csinálunk róla valami komolyabb leírást.
A képen azért látszik, hogy a bal oldalon tökéletesre lett takarítva a fa a cápaetető kesztyűvel. A jobb oldal kicsit ecsetes :D

tropicarium.jpg
 
Utoljára módosított:
A karácsonyi nagy rohanásban csak összerakni volt egy kis idő, de semmi komoly infó, vagy topik nincs hozzá, pedig megérdemelné. Az egyik akvárium megépítésére felkért minket a Tropicarium. Onnan lehet felismerni, hogy a növényekből ömlik a buborék... ;)
A héten beszaladtam mert kértek hozzá egy kis GA tápot és mobillal lecsattintottam. Majd ha lesz egy szusszanásnyi időnk akkor csinálunk róla valami komolyabb leírást.
A képen azért látszik, hogy a bal oldalon tökéletesre lett takarítva a fa a cápaetető kesztyűvel. A jobb oldal kicsit ecsetes :D

View attachment 24261
@Nigro ezek a fák nem a böszmében voltak ????Nagyon ismerősek;)
:)
 
A karácsonyi nagy rohanásban csak összerakni volt egy kis idő, de semmi komoly infó, vagy topik nincs hozzá, pedig megérdemelné.
Nagyon elkelt egy ilyen szép akva oda! A füvészkertben lenne még helye ilyesminek. Ott az algaeltávolítás eszközeiből a teljes szortimentet fel lehetne vonultatni.
 
Én a fogkefe és a drótkefe helyett használok egy módszert, amit eddig sehol nem olvastam????
Főleg kövekre hatásos, de gondolom fára is, csak ott még nem próbáltam.
Az anyag neve: Söll Peridox® algairtó és tófertőtlenítő. Mint a nevéből is kiderül nem kimondottan akvarisztika termék, de nekem jól bevált már nem is emlékszem, hogy eredetileg miért is vettem. Az ára is ennek megfelelően nagyságrendekkel olcsóbb... A legcsúnyább algás követ ( mindegy milyen alga) is újjá varázsolja kapirgálás kínlódás nélkül. Gyakorlatilag úgy működik mint a sósav, csak éppen ez oxigénnel ( valami oxidációs folyamat révén) éri el a hatást. Nem árt semminek nyugodtan a lakott akváriumban használható, oxigén szabadul fel amikor vízzel érintkezik. Egyedül arra kell vigyázni, hogy a növényekkel éppen úgy elbánik mint az algával ha fizikailag érintkeznek.
A gyakorlatban én úgy használom, hogy egy nagyobb(kiürült tengeri só ) sótartót töltöttem meg vele, állaga szemcsemérete hasonlít a konyhasóéhoz. Kiveszem a dekor elemet és "jól megsózom" a még nedves követ. Azért így, hogy könnyebb legyen egyenletesen elosztani és olyan helyekre is bejusson (gödröcskék lyukak ) ahova egyáltalán nem férni hozzá. Van hogy a kezemmel még el szoktam dörzsölni, pár perc hatásidő, felületes öblítés és mehet vissza.
A folyamat érdekes látvány, mert a barna fekete mindenféle színű lerakódás vagy ecset alga először olyan gyönyörű élénk zöld lesz mint a legszebb színek egy növényes akiban, majd 2-3 nap alatt besárgul és nyomtalanul eltűnik. Volt hogy csak felülről beszórtam, ugyanúgy hat a víz alatt is. Pl elszíneződött ajzat tisztításra is használható.
Talán egy agály lehet a módszerrel szemben, hogy a "megperzselt" alga az akvárium vízébe bomlik bele miközben eltűnik, ezzel átmenetileg növelheti az ammónia szintet.
De ez a carbózásnál is így van, viszont ez sokkal hatékonyabb.
 
Kiveszem a dekor elemet és "jól megsózom"
Ez nagyon jól hangzik. Sajnos legtöbbünknél nem kivehetők a kövek az akváriumból (rongálás nélkül). Van ilyen felhasználású módszered is (a növények károsítása nélkül)?
Ha más nem, előkészítésre nálam is beválhat, kösz a tippet.

Szerk: pl ha sikerülne az áhított akváriumot megcsinálnod, ott hogyan kezelnéd a por állagú szerrel a köveket?
 
Utoljára módosított:
Ezt meg kell osztanom veletek, mert egy nagyon jó döntés volt! Tegnap beszerzésre került egy Eheim Rapid Cleaner, és gyorsan ki is próbáltam... ezzel egy álom az algakaparás! Szinte már várom, hogy újra megjelenjen az üvegen egy kis alga, hogy lehessen kaparni:D Én hülye mit szenvedtem eddig a plasztik kártyával...:facepalm::banghead:
Aki algakaparót keres, annak csak ajánlani tudom, egy nagyon jó ár-érték arányú algakaparó, játék vele a tisztítás!;)
 
Back
Oldal tetejére