• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

viktorlantos

Alapító
Admin
Azt hiszem nincs ilyen téma, legalábbis az okos kereső nem dobta fel. Ha mégis majd összevonjuk.

http://www.greenaqua.hu/hu/jbl-proscape-akvarium-tisztito-kesztyu.html

jbl-glove-2.jpg

Avagy kesztyűs kézzel az alga ellen.

Ma eme gyöngyszemet teszteltem egy kis ideig. Bizarr fura dolog kesztyűben matatni a víz alatt, de az első 5 perc után megszokod. A kesztyű spec bevonata miatt simogathatod az üveget, a dekorokat, a lily csöveket skimmert, amit látsz kivétel a halak! :)

Bárhol is használod egész jól működik. Mondhatni meglepően jól.

Üveget simogatva vele viszonylag könnyen lejön a GSA és GDA. Az újjak mozgása miatt egy szivaccsal itt talán előbb végzel, de nagyon sok helyre nem férsz oda szivaccsal ahol a kezed még tök jól dolgozik.
Nagy üveg felületre ezért inkább a szivacsot, mágnest, algakaparót mondom. De a többi részre frankó lehet.

Dekorácók - kövek Nekiesel dörzsölni a köveket itt szerintem egy fogkefe, drótkefe jobb attól függően mennyire kemény az anyag. Valami lejön róla, de makulátlanul tiszta köveid nem lesznek.

Fa dekorációk - először nem annyira éreztem, de pikk pakk leszedtem egy ropi méretű red moor ágról az ecsetet vele. Mivel itt használhatod a két ujjbegyed nagyon finoman lehet dolgozni és gyorsan! Eddig a leggyorsabban sikerült leszedni a kis ágakról az ecsetet. Itt a legjobb választás a pro pickert is lenyomja. A simizés közben a fán található zöld por is szépen lejön anélkül, hogy a fa kérge sérülne mint pl egy kaparás alatt.

Lily pipe. Hét közben amikor a barna alga már itt ott kóstolgatja az üveget szivaccsal a tölcsért meg lehet tisztítani, de az ujjaidat használva sokkal jobb eredményt érsz el és jobban hozzáférsz. Ide is csak ezt használnám.

Összességében egy nagyon praktikus kis cucc. Mielőtt kiveszed a kezed a vízből azért szorítsd ökölbe nehogy a földön landoljon a csomó víz ami a kesztyűben van :)

A csomagban 1 kesztyű van, utólag talán nem is baj. Ritkábban vagyunk hónaljig az akváriumban két kézzel.

GA értékelés 4/5 - szerintem ott a helye a karbantartó ládikában. (y)
 
Utoljára módosított:
A következő dolog amit az utóbbi fél évben mondhatni napi rendszerességgel használunk az ő

CLEANATOR! nagyon terminátorosan hangzik :)

http://www.greenaqua.hu/hu/dennerle...tisztito-szivacs-durva-es-finom-oldallal.html

4603-dennerle-cleanator-2_1_.jpg

Kicsit fura ez a teflon bevonat :) Hezitáltunk amikor először használtuk, de azóta már megbarátkoztunk vele.
Kárt semmilyen mértékben nem tesz az üvegben, viszont sokkal könnyebb vele bármit leszedni mint egy sima szivaccsal ami bár puhának tűnik tényleg karcol évek alatt.

Üvegre szerintem nagyon szuper. Gyorsan lehet haladni. Kellően kemény, nem kell csiszatolni soha.

Dekorokra. Kövekre nem használnám, mert kikezdi ezt a finom fém szálat a szivacson. Arra ott a fogkefe és a drótkefe.

Dekor fára. Pici ágakra alkalmatlan a bumszlibb felépítés miatt, de egy nagyobb dekornál remekül használható. Ide is azért inkább pro picker vagy a fenti kesztyű az ami praktikusabb.

Üvegek stb takarításához kiváló szintén.

Tartósság?

A sima filléres szivacsokhoz képest nagyon jól megörzi a formáját állagát. Ha nem szaggatjuk szét a dekorokon a fém szálakat akkor hosszabb időn át is használható.
A bolti iszonyatos takarításokhoz 2-3 ilyen szivacsunk van és teljesen kiváltotta az olcsóbb társát. Jobb, hatékonyabb, tartóssabb, kevesebbet kell vele melózni.

GA értékelés 4/5 - szerintem ott a helye a karbantartó ládikában. Ha nem fér be a kesztyűtől, akkor kell egy nagyobb láda mert lesznek még benne más cuccok is :) (y)
 
Ecsetre....

Ha már kellően megedződtél az ültetéstől és a nyírásoktól, de még mindig keresed a kihívásokat, akkor a legjobb ecsetre való eszközt Pro Picker néven találod.

http://www.greenaqua.hu/hu/ada-pro-picker-17cm.html

ada-pro-picker-17cm.jpg

Borsos az ára, cserébe kb sosem megy tönkre.

Ez egy célszerszám ami egyetlen dologra alkalmas. Ecsetalgát kapargatni. Arra viszont brutál. Nagyon éles nagyon jó a felületet a kapargatáshoz. Használhatod fára kőre alaposan dolgozik így az ecsetet pl fogkefével szemben sokkal jobban tartósabban írtja.
Karbi tasakban a helye, főleg ha rendszeresen látogat meg az ecsetmanó :)

GA értékelés 4/5

Az egyetlen negatívum, hogy a használata olyan mintha régészkednél. Milliméterről milliméterre haladsz igaz visszanézve tökéletes munkát végzel, de ha a teljes hátfalad ecsetes, ne ezt vidd. Inkább vágd ki a hátfalat :)
 
Penge....

Sokféle algakaparó penge létezik, de ez mindengyiket hazaküldi

http://www.greenaqua.hu/hu/ada-pro-razor-2015-penges-algakaparo-40-cm.html

2_1_l_2.jpg

Csak akvárium üvegre használható. Ott is inkább édesvíz, tengeri nagyon hamar kikezdi.

Vannak klónok ami hasonlóan fest van más felépítésű penge, összességében ezek vagy karcolnak vagy eleve konstrukció hibásak és előbb utóbb karcolnak akkor is. :)

A nagyobb szerszám inkább a 100 liter és felette lévő akváriumok eszköze
A kicsi pengés 100 literig ajánlott max. De inkább 60 literig kényelmes még.

1-1 húzás és tiszta az üveg.
A japán videókon látni, hogy csak egy irányba tolják mindig. Felfele nem húzzák a pengét. Erre edzeni kell a tudatot, nekünk nem annyira fekszik ez a türelem játék.

A penge mindkét oldala használható csak meg kell fordítani.

Ha megvan a csoda akvárium és szeretnél rá vigyázni, akkor inkább ezt válaszd egy mágneses kapirgáló helyett.

Az üveglapot minden oldalról eléred és ha vigyázol a pengére nagyon hosszú életű szerszám. Társ a bajban.

Szivacsot vagy ezt? Mindkettőt mondanám.

GA értékelés 5/5
 
Utoljára módosított:
Nem tudom, de én üvegre nem mernék használni fém dörzsit. Napokban láttam olyan videót, ami filléres autónepper trükökről szólt, és ilyen fém dörzsivel csiszolták ki a szélvédőből a karcokat. Üvegre én csak tisztítókendőt merek használni, mióta még a Tetra pengés algakaparójával is sikerült pár kisebb karcot ejteni az 10-es opti üvegek. Valószínűleg nem is a penge volt ami okozta, hanem egy alá került dekorhomok szemcse . Az meg ilyen szivacsban el tud bújni.
 
Üvegre én csak tisztítókendőt merek használni, mióta még a Tetra pengés algakaparójával is sikerült pár kisebb karcot ejteni az 10-es opti üvegek. Valószínűleg nem is a penge volt ami okozta, hanem egy alá került dekorhomok szemcse . Az meg ilyen szivacsban el tud bújni.

Az a baj, hogy a Tetra penge egy rossz konstrukció. Ívben ráfeszítik a pengét az üvegre. Ok, hogy a kaparó nyele dönthető, de a penge teljesen rossz poziban fekszik fel az üvegre. Csak idő kérdése mikor lesz sérülés belőle. Ha nem lenne dönthető a nyél nem is lehetne használni. Rendesen el kell tartani az üvegtől, hogy a penge tolja a koszt. Ráadásul a műanyag idővel elfárad. Vele együtt ez a penge leszórítósdi is.

Az egyenes pengés kaparók sokkal hatékonyabbak.
 
Utoljára módosított:
Azt hiszem nincs ilyen téma, legalábbis az okos kereső nem dobta fel. Ha mégis majd összevonjuk.

http://www.greenaqua.hu/hu/jbl-proscape-akvarium-tisztito-kesztyu.html

View attachment 11299

Avagy kesztyűs kézzel az alga ellen.

Ma eme gyöngyszemet teszteltem egy kis ideig. Bizarr fura dolog kesztyűben matatni a víz alatt, de az első 5 perc után megszokod. A kesztyű spec bevonata miatt simogathatód az üveget, a dekorokat, a lily csöveket skimmert, amit látsz kivétel a halak! :)

Bárhol is használod egész jól működik. Mondhatni meglepően jól.

Üveget simogatva vele viszonylag könnyen lejön a GSA és GDA. Az újjak mozgása miatt egy szivaccsal itt talán előbb végzel, de nagyon sok helyre nem férsz oda szivaccsal ahol a kezed még tök jól dolgozik.
Nagy üveg felületre ezért inkább a szivacsot, mágnest, algakaparót mondom. De a többi részre frankó lehet.

Dekorácók - kövek Nekiesel dörzsölni a köveket itt szerintem egy fogkefe, drótkefe jobb attól függően mennyire kemény az anyag. Valami lejön róla, de makulátlanul tiszta köveid nem lesznek.

Fa dekorációk - először nem annyira éreztem, de pikk pakk leszedtem egy ropi méretű red moor ágról az ecsetet vele. Mivel itt használhatod a két ujjbegyed nagyon finoman lehet dolgozni és gyorsan! Eddig a leggyorsabban sikerült leszedni a kis ágakról az ecsetet. Itt a legjobb választás a pro pickert is lenyomja. A simizés közben a fán található zöld por is szépen lejön anélkül, hogy a fa kérge sérülne mint pl egy kaparás alatt.

Lily pipe. Hét közben amikor a barna alga már itt ott kóstolgatja az üveget szivaccsal a tölcsért meg lehet tisztítani, de az ujjaidat használva sokkal jobb eredményt érsz el és jobban hozzáférsz. Ide is csak ezt használnám.

Összességében egy nagyon praktikus kis cucc. Mielőtt kiveszed a kezed a vízből azért szorítsd ökölbe nehogy a földön landoljon a csomó víz ami a kesztyűben van :)

A csomagban 1 kesztyű van, utólag talán nem is baj. Ritkábban vagyunk hónaljig az akváriumban két kézzel.

GA értékelés 4/5 - szerintem ott a helye a karbantartó ládikában. (y)
Szia Vik / @viktorlantos ! Köszönjük ezt a topic-ot és a remek összefoglalót!
Két kérdésem lenne a kesztyűvel kapcsolatban: Belül is 'fémszálas' / 'dörzsis' az anyaga? (Gondolom nem, mert akkor leszedné az ember bőrét is...)
Több méretben kapható? (Mert ha nem, akkor ott lifeg a kis kezűek ujjai végén pont az ujjbegyeknél, amik a legaprólékosabb munkát végeznék...)
Niki
 
Szia Vik / @viktorlantos ! Köszönjük ezt a topic-ot és a remek összefoglalót!
Két kérdésem lenne a kesztyűvel kapcsolatban: Belül is 'fémszálas' / 'dörzsis' az anyaga? (Gondolom nem, mert akkor leszedné az ember bőrét is...)
Több méretben kapható? (Mert ha nem, akkor ott lifeg a kis kezűek ujjai végén pont az ujjbegyeknél, amik a legaprólékosabb munkát végeznék...)
Niki

Nekem nem túl nagy kezem van. Feszült rajta. Ezért Shaquille O’Neal szerű akvaristáknak nem jó. Ők mondjuk a tisztes kosaras fizetésből inkább bízzák meg a megfelelő cégeket :)
A kezemre jó volt. Picit elasztikus ezért simán jó lehet egy hölgy kezére is. Belül nem érzed érdesnek. Az anyaga elég vastag. Egy ideig sikáltam vele a követ, de bírja a szövés.

Nem tudom mennyi ideig marad egyben, de ha nem kaktuszokat simogatunk vele biztos sokáig jó lehet. :) Az érzést még szokni kell. De 10 perc alatt összebarátkoztunk :)
Nem olyan mint egy szivacs, nem nagyon tartja a vizet. Elég egyszer ökölbe szorítani a kezed és több víz nem ömlik belőle, ha kivetted a kezed a vízből.
 
Látva a topikot pont kérdezni akartam, hogy a Tetra pengés algakaparó milyen, de az utolsó két poszt megválaszolta a dolgot.

Ha meglesz az új opti akva, szerintem veszek egy új algakaparót. Viszont, bár elhiszem hogy az ADA a csúcs, nekem sajnos majd' 30 ezer túl borsos, van valami árban kompromisszumos megoldás szerintetek nálatok/a piacon?
 
Ha meglesz az új opti akva, szerintem veszek egy új algakaparót. Viszont, bár elhiszem hogy az ADA a csúcs, nekem sajnos majd' 30 ezer túl borsos, van valami árban kompromisszumos megoldás szerintetek nálatok/a piacon?

Wave volt nálunk mint ADA klón de nem volt meggyőző.

Volt az a széles Wave ami marokfegyver :) Az szuper, de rövid és bumszli.

Akartam mondani, hogy ha a topik meghozta a kedvet, akkor természetesen ha felénk jártok és ki akarjátok próbálni valamelyiket, szóljatok és van rá lehetőség. Így mindenki megtapasztalhatja melyik áll kézre jobban. Kesztyű, szivacs, pro picker stb. Csak szóljatok.

Ha nincs sok zsetonod, akkor egy kesztyű meg egy szivacs kiválthatja a kaparót.
 
Azt még elmondanám, hogy a topikban lévő cuccok azok amiket szeretünk használni, vagy amit örömmel ajánlunk. Van sok más termék volt itt Tetra kaparó, mágnes stb. Nagyon sokan viszik ezeket a termékeket is.
De picit szerettem volna megmutatni mit használunk, mit ajánlunk örömmel.

A topikot bővítem még :)
 
Az a gond. hogy a kesztyű vagy a szivacs a parvula mini meg az üveg közé nem fér be, és az aljzat közelében sem jó, mert ahogy húzod, felkavarod sajna.
A pengés algakaparó a legjobb, de tényleg nem a mi pénztárcánkra van méretezve, pedig tuti örök darab és csak egyszer kell megvenni, meg utána a pengéket ugye ha fárad.
Eladni meg senki nem adja el használtan. :)

RE: mágneses algakaparóm van, hát az szerintem egy elhibázott koncepció.
 
Az a gond. hogy a kesztyű vagy a szivacs a parvula mini meg az üveg közé nem fér be, és az aljzat közelében sem jó, mert ahogy húzod, felkavarod sajna.
A pengés algakaparó a legjobb, de tényleg nem a mi pénztárcánkra van méretezve, pedig tuti örök darab és csak egyszer kell megvenni, meg utána a pengéket ugye ha fárad.
Eladni meg senki nem adja el használtan. :)

RE: mágneses algakaparóm van, hát az szerintem egy elhibázott koncepció.

A kesztyűvel egész jól be lehet bújni a fű és az üveg közé anélkül, hogy kitépnéd a gyepet. A szivacsvalóban bumszli.
A penge annyiból jobb, hogy ha kell az aljzatba is le tudod nyomni kicsit (agyagos aljzatoknál). Kesztyűben ez nem műxik.
 
Látom ám mire megy ki a játék: persze, menjünk be, próbáljuk ki a cuccokat, közben takarítsunk ki néhány akváriumot ;)

Viccet félretéve, nincs pengés algakaparóm, de kíváncsiságból kipróbáltam egy pengét egy vastag papírba fogva... Hát egy álom ... Csak vhogy hihetetlen számomra hogy nem eszi meg az optit, márpedig eppen most akarok egy opti nanot beállítani, ahol lényegesen kevesebb hely van a szivacsos sikálásra.
@viktorlantos , tényleg nincs egy ésszerű alternatívája az ADA-nak?
 
Látom ám mire megy ki a játék: persze, menjünk be, próbáljuk ki a cuccokat, közben takarítsunk ki néhány akváriumot ;)

Viccet félretéve, nincs pengés algakaparóm, de kíváncsiságból kipróbáltam egy pengét egy vastag papírba fogva... Hát egy álom ... Csak vhogy hihetetlen számomra hogy nem eszi meg az optit, márpedig eppen most akarok egy opti nanot beállítani, ahol lényegesen kevesebb hely van a szivacsos sikálásra.
@viktorlantos , tényleg nincs egy ésszerű alternatívája az ADA-nak?

Nekem egy BorneoWild ADA koppintás algakaparóm van a nagy akihoz. Nevetséges, mert ugyanaz a penge felfogatása és a szöge is, de amikor egymás után használom a kettőt mindig rádöbbenek, hogy hiába néz ki ugyanúgy, nem lehet lemásolni. Sokkal vékonyabb penge való bele, talán ez az oka.
FOTÓ
 

Attachments

  • borneo-wild-razor-28-und-extender-40-cm.jpg
    borneo-wild-razor-28-und-extender-40-cm.jpg
    23.8 KB · Megtekintések: 6
Látom ám mire megy ki a játék: persze, menjünk be, próbáljuk ki a cuccokat, közben takarítsunk ki néhány akváriumot ;)

Tudod jön a nyár minden kesztyűs kézre szükség van :)

@viktorlantos , tényleg nincs egy ésszerű alternatívája az ADA-nak?

Még nem találkoztunk vele :(

Olyan ez mint a spring washer keféjük. Van egy tonna más, de valahogy mintha nem ugyanarra a célra készülnének.
 
Tudod jön a nyár minden kesztyűs kézre szükség van :)



Még nem találkoztunk vele :(

Olyan ez mint a spring washer keféjük. Van egy tonna más, de valahogy mintha nem ugyanarra a célra készülnének.
Jó, hogy említed a spring washert. Vettem anno egy Tetrát, majd az első használat után bedobtam a szekrénybe és soha elő nem vettem ... Egyszerűen nem értem a gyártókat. Egyikük sem vette a fáradtságot, hogy megpróbáljon kitisztítani vele egy lilyt, egyszerűen nem lehet áttolni egyiket sem a könyökön, már látszik a termékfotón, azóta sem láttam egy normálisat

Az ADA bekanyarodik? Brühühü
 
Utoljára módosított:
Én még a tetra tisztító kendőt szoktam használni: általában 1 hét alatt nem alakul ki annyi zöld alga az üvegen, hogy kaparóval kellene nekiesni, a kendővel egy húzással lejön.
 
Back
Oldal tetejére