• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Alga vagy növény betegség?

szél robi

Új regisztrált
Sziasztok!

Nem tudom mi a baja a növényeimnek. Lehet nincs bajuk, hanem algáról van szó, vcsak én nem értek hozzá.
Alapvetően én nem az akva kertészet felé mozdulnék, de szeretném ha az akksim kifejezetten zöldes lenne. Kérem segítsetek beazonosítani a problémát és hogy miként kell megoldani.
Előre is köszi

tehát akkor:
új akksi kb 3-4 hetes, kb 0,36 w/l, hólyagos vizikehely, arg átokhínár és még másik 2 fajta ti biztosan felismeritek; nem tápozom a növényeket, telepítéskor a régi akksiból átraktam a vízet és csapvízzel egészítettem ki; a vizikehyhek elég nagyok, felfekszenek a víz tetejére; van benne 2 db anci algaevő

a növényeket különböző helyekről szereztem be, egészségesek szépek voltak, és akkor most meg ilyeneket látok:

Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül
Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül
Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül

Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül
Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül
Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül

cleardot.gif


(megjelentek ezek a barna foltok a vizikelyhen főleg a levél élén, de a hajlatokban máshol is itt-ott és nem csak a levélen itt-ott a száron is, ezen felül a vizikehyen színe sem a legméregzöldebb, kicsit sárgásabb mint el tudom róla képzelni és nem érzem erős masszívnak, néhol itt-ott kis lyuk is van rajtuk, nem tudok arról, hogy bármiféle csiga lenne az akváriumban)

egyébként a hínár és a másik növény egészségesnek tűnik és nől:
Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül
Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül
cleardot.gif

(a hínár felső sűrűbb része már itt nőtt 3-4 hét alatt)

szerintetek alva vagy növénybaj?
ha növénybaj, akkor mit javasoltik?
köszi
robi
cleardot.gif
 
Hali, bár nem válaszóltatok, rendeződött a dolog, szépen fejlődik visszafelé a barna valami. Vagy azért mert az Anci-k belehúztak vagy azért mert raktam a vízbe valami egyszerű növény tápoldatot. (legalább is én erre a kettőre tippelek)

Viszont van másik kérdéseim is:
Az akváriumom kb 40 cm magas. Vannak kb 20 cm-es különböző növényeim és pár kb 60 cm-es hólyagos vizíkelyhem. A vizikelyhek kb úgy néznek ki, hogy 30 cm szár és 30 cm levél. Így az akvárium közepe kb 20-30 cm között nagyon üres, nem zöld, a vizkehely leveleinek nagy része fent úszik a víz tetején.

Erre azt találtam ki, hogy a szárat elfektetem szinte vízszíntesre és kb 25 cm-re a tőtől a levelet átfűzöm valami nehézen, pl egy félbetört csigaházon, így ott kezd el felfelé kanyarodni a szár, így a teljes akváriumom magassága zöld.

Tapasztalat, hogy meg lehet,e erőszakólni így egy növényt?
Egyébként 2 hét alatt nem vettem észre negatív változást rajtuk.
köszi
 

Tápoznod kellene rendesen. Aljzat porszívózás, szűrő rendbetétel.
És utána olvasd át ezt a topikot is mert ilyen algád van:
Fekete ecsetalga (BBA) - Black Brush Algae | Magyar Akvakertész Fórum - Hungarian Aquascaping Community
A fertőzött levelekről már nem fog elmúlni, de legalább a következő levelek szépek legyenek.
 
Back
Oldal tetejére