• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Alga probléma

Status
Not open for further replies.

baji66

Tapasztalt kertész
Sziasztok! 2 hete inditottam az akit!parvula , acicularis , es blyxa japonicavaj! gyonyoruen nottek semmi gond, kiveve a blyxat!Ugye ugye!! nemhalgattam a hozzaertokhoz.... nemajanlatos kezdoknek!na es tobb az elfoszlott level mind az uj hajtas es beutott az alga! fonalas alga es a tarsai!.... na szoval a kerdesem az lenne h likvidaljam a blyxat?? es ez segitene az alga megszuneseben??
 
Re: Black out alga kezelés - Tom Barr

baji66 said:
Sziasztok! 2 hete inditottam az akit!parvula , acicularis , es blyxa japonicavaj! gyonyoruen nottek semmi gond, kiveve a blyxat!Ugye ugye!! nemhalgattam a hozzaertokhoz.... nemajanlatos kezdoknek!na es tobb az elfoszlott level mind az uj hajtas es beutott az alga! fonalas alga es a tarsai!.... na szoval a kerdesem az lenne h likvidaljam a blyxat?? es ez segitene az alga megszuneseben??

Az algásodás miatt jó lenne kicsit többet tudni az akváriumodról. Akvárium méret, tápozás, világítás, CO2. stb...

A Blyxa teljesen természetes, hogy tönkremegy. Beállt akinál is ritkán marad meg. Fontos hogy a növény erőteljes legyen és a vízparaméterek nagyjából azonosak legyenek azzal ahonnan kaptad. Később kicsit több gyakorlattal azért érdemes újra megpróbálni.

Az algákat amit tudsz szedj ki kézzel, fogkefével stb. A következő 2-3 hétben legyen minden 2-3. nap vízcsere. Később egy sötétkúrával is megpróbálkozhatsz ha ez nem jár eredménnyel. De lehet nem minden paraméter megfelelő a jelenlegi akiddal. Jó lenne többet tudni.
 
Re: Black out alga kezelés - Tom Barr

az aki 175 literes, vilagitas 2x39 watt (life es power glo) es ugyan ez meg 2*24 wattos. a szures JBL crystal profi E 900 (900 l/h) tapozas EI . CO2 dogivel ( nincsenek meg halak es egyeb elolenyek). talaj ( also reteg egy cseh termek stare dno az a neve.egy porozusu anyag, bakteriumkultoraval.Kozepso reteg JBL asvanyi novenytap,es felso reteg JBL MANADO)az algasodast en a blyxa levelei szetfoszlasanak tudtam be...szerintem tul sok ammonat termelt es a meg nem beallt szuro es talaj nem birkozott(ik) meg vele... de lehet h csak en latom igy :)
 
Közben nyitottam neked egy új topikot, hogy ne csapjuk szét Tomm Barr féle topikot. Ha a jövőben hasonló kérdés lenne és nem találsz megfelelő topikot nyugodtan nyiss új témát. ;)

Az alga probléma hacsak nem egy vagon blyxa-t ültettél szerintem kizárt, hogy ettől legyen.

Ha jól látom 175 literre közel 130 Wattal világítasz ami meglehetősen erősnek számít. Viszont a szűrésed nincs partiban ezzel a fénnyel. 175 literre a 900 lph kevés a fényhez mérten. Az algásodás két kiváltó oka lehet ez.

A CO2 lehet hogy megy dögivel, de hatékony is? Megfelelő a keringetés eljut mindenhova? Bent is marad az akváriumban, vagy esetleg kihajtod az erős felszíni mozgatással?

A túlzott CO2 sem jó.Ideális szintet kell belőni. Drop checkerrel, PH computerrel stb nézni kellene.

Nagyon sok növény hirtelen bomlásának kell bekövetkezni ahhoz, hogy egy ekkora akváriumban felboruljanak a folyamatok. Inkább más felé keresném a bajt. Túl sok fény már az elején esetleg, elégtelen szűrés, nem megfelelő co2 beoldás, vízcserék elhanyagolása az első hetekben. esetleg túl sok természetes fény a nappali órákban?
 
..továbbá minél előbb cseréld le a H. power glo csöveket, egyrészt mert algásíthat (ebbe ne menjünk bele) másrészt a lumen értéke kevesebb mint egy daylight csőé.
 
HAt eleivel ,pontosan 2 hetig csak 1db 39 es egy db 24 essel vilagitottam. a blixabol pontosan 8 csereppel vettem... a beoldast nagyon frappansan oldottam meg. Egy gyertya kelett hozza meg egy visszavago szelep:) az esozteto egyik L elagazojahoz olvaszottam egy olyan meretu lyukat amelybe eppen befer a viszacsaposzelep es ebbe megy a CO2.Ettol jobb beoldast maximum valami draga kulso reaktorral lehet elerni.a ph 6.8 es 7 kozott van. //A fenycsovekhez meg anyit szeretnek h ezeket kizarolag csak akvarisztikai boltokban lehet megvasarolni? Pl ezek az osram csovek amiket szokok igy latni mas akvarium adatjainal , ezeket meglehet kapni sima elektronikai boltokban is??
 
baji66 said:
HAt eleivel ,pontosan 2 hetig csak 1db 39 es egy db 24 essel vilagitottam. a blixabol pontosan 8 csereppel vettem... a beoldast nagyon frappansan oldottam meg. Egy gyertya kelett hozza meg egy visszavago szelep:) az esozteto egyik L elagazojahoz olvaszottam egy olyan meretu lyukat amelybe eppen befer a viszacsaposzelep es ebbe megy a CO2.Ettol jobb beoldast maximum valami draga kulso reaktorral lehet elerni.a ph 6.8 es 7 kozott van. //A fenycsovekhez meg anyit szeretnek h ezeket kizarolag csak akvarisztikai boltokban lehet megvasarolni? Pl ezek az osram csovek amiket szokok igy latni mas akvarium adatjainal , ezeket meglehet kapni sima elektronikai boltokban is??


Hali!

Az rendben van, hogy így oldottad meg a CO2 bevezetését, de nem annyira jó mint egy difi vagy akár egy jó DIY külső reaktor.Ha már buborékot látsz kijönni az már nem tökéletes.Ha nem látnád a bubikat akkor lenne jó.Persze én is használtam így, valamit ér, de nem az igazi.
 
hm ertem ertem.... De mi lehet az algasodas problemaja?? nemtudok rajonni...Lehet csak magaba a CO2 szint ingadozasa??Ez ekkora befolyassal lenne az algasodasra???
 
Már Vik leírta, a szűrés gyenge, a CO2 beoldás rossz is, valszeg nem is jut el mindenhová.
Szóval a fény, a szűrés, a tápozás, a CO2, nincs arányban.Csak ennyi.Bagatel.
 
a CO2 eljut midennhova lent is marad, csak egyetlen baja h elesztos a cucc. szoval ha esetleg nem figyelem hajlamos csokenni a nyomas... de most probalok beszerezni egy nagynyomasu rendszert.. Csak nem akarok mindent ujonnan megvenni(palack) mert most vasaroltam meg mindent es kcisit kimeritette a kereteket :)... Akor elos lesz nagynyomasu rendszer beszerzese , utanna megprobalkozok venni meg egy szurot...
 
Nekem 900l/órás szűrő ment(nem Eheim)ment a régi 140 literes akiban.Most 98 l-ben megy és így is kevés.

baji66 said:
Akor elos lesz nagynyomasu rendszer beszerzese , utanna megprobalkozok venni meg egy szurot...

Szerintem fordítva csináld,vegyél egy rendes szűrőt,aztán a nagynyomású cuc.Hiába nyomod a co2-őt,ha a szűrő nem tudaja eljuttatni a növényekhez.

baji66 said:
hm ertem ertem.... De mi lehet az algasodas problemaja?? nemtudok rajonni...Lehet csak magaba a CO2 szint ingadozasa??Ez ekkora befolyassal lenne az algasodasra???

Igen,hatással van az algásodásra az ingadozás.A rosz szűréssel a táp se fog eljutni a növényekhez.

Szóval a fény, a szűrés, a tápozás, a CO2, nincs arányban.Csak ennyi.Bagatel.

:!: :!:
 
Igen lehet még egy ugyan ilyen,de az Eheim szűrők ugyan annyi teljesítménnyel sokkal jobbak,és kevesebbet fogyasztanak.
 
Mar lestem is egyet.Eheim 2073 as es arban nemsokkal tobb a mostanitol es raadasul jobb teljesitmenyu is... talann megveszem :)
 
regebben is volt ez a fajta alga vagy nem tudom mi az akimban de most amiota ujbol megjelent kulonos figyelmet vettettem ra, kis indaszeru kotesekkel fut a talajon de nem csak es behalozza a mohakat, fufeleket de mas egyeb stem noenyeket is ... erdekes kis novenyke fogalmam nincs mi lehet de gondoltam az alga topikban tobb velemeny megfordul... az is lehet hogy valami kis viragfele ..habar lehet hulyeseget mondok ...egy szo mint szaz fogalmam nics, hogy mirol is van szo?
itt a kep : szerintetek mi lehet?

http://s149.photobucket.com/albums/s75/ ... 850677.jpg
 
barbus said:
regebben is volt ez a fajta alga vagy nem tudom mi az akimban de most amiota ujbol megjelent kulonos figyelmet vettettem ra, kis indaszeru kotesekkel fut a talajon de nem csak es behalozza a mohakat, fufeleket de mas egyeb stem noenyeket is ... erdekes kis novenyke fogalmam nincs mi lehet de gondoltam az alga topikban tobb velemeny megfordul... az is lehet hogy valami kis viragfele ..habar lehet hulyeseget mondok ...egy szo mint szaz fogalmam nics, hogy mirol is van szo?
itt a kep : szerintetek mi lehet?

http://s149.photobucket.com/albums/s75/ ... 850677.jpg

Ez nem alga, ki kell szedni kézzel amit lehet. Ha időt szánsz rá teljesen kiírtható. Növényekkel kerül be.
 
Sziasztok!
A növényeim levelének fonákján ilyen kis kampós pici bolyhocskák lógnak, de tényleg nagyon picikék. Mi lehet ez?
 
Status
Not open for further replies.
Back
Oldal tetejére