• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Alga probléma 1.2

Status
Not open for further replies.

baji66

Tapasztalt kertész
Sziasztok! Ismet en es az algaim....:/ 3 het utann ellepett az alga. Nevszerint a Blue Green Algae es a Rhizoclonium. Egy black out utann az elozo teljesen eltunt.A kura utan egybol a jbl kristalprofi e900 -as melle behelyeztem egy eheim 2073 -ast. 6 napig csak napi 5 orat vilagitottam.(elos 3 nap 2x24 , masik 3 nap 2x39) szoval sosem ment maximum teljesitmenyen. Az algaval nem is volt addig gond aming elnem keztem teljes fordulatszamon hasznalni a vilagitast napi 9 oraban.A Rhizoclonium visszatert eleg erossen.2 naponta porszivozom a novenyek kozul.Az eheim most 10 napos az akiban.Kapott az indulaskor bakteriumulturakat is. Nemi pontalga is jelen van az uveg falonn de minimalis. A tapozas EI- Micro Macro Carbo.Co2 az elesztos , de viszonylag kap rendesen az aki co2-t.Halak es garnélák meg nincsenek az akiban... Ha valakinek lenne valmi otlete , az osztja meg velem :) Elore is koszonom!!!
 
Szerintem vedd lejjebb a világítást, a 9 óra túl sok, hirtelen volt a váltás. És a CO2 sem lehet túl egyenletes az élesztőssel. Azt mondod, hogy szerinted elég, de van mivel mérned, az mit mond?
Szerintem ezeket próbáld megoldani, aztán ha még mindig probléma van, akkor más lehet az okozója...
 
A vilagitast mar lejjeb vettem.. :) hat merni csak a viz PH-jat tudom merni pH alter-al.(ideiglenes) Nemsoka jon egy nagynyomasu CO2 szett (+digitalis pH merovel).
 
A Rhizoclonium ellen nállam a "flow" növelése és a CO2 szint növelése vált be. A 10X-es vízforgatási érték legyen a minimális kiindulási pont és tehetsz egy powerheadet is az alacsony növények magasságában.
Röviden:
-a jó áramlás biztosítása
- növeld a CO2 szintet
- rendszeres tisztítása az akváriumnak, anélkül, hogy felkavarnád az aljzatot.

Üdv. Igéző
 
Koszi a tanacsokat! :) pontosan ezt csinaltam . + 1 filter ( eheim 2073) igy a flow 11.4 X lett. Az alga nyomtalanul eltunt!! Most egypicit kuzok a green water-al! elromlott az idokapcsolo es amig nemvoltam otthon (4 nap) ment vegig. De lassan huzodik vissza!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Oldal tetejére