• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Alga a Tubifex tároló üvegen.

A. Kavicsos

Legenda
Sziasztok!

Az algáról mint hasznos jelenségről szeretnék írni!
Természetesen tudom hogy az akvakertészet és a Tubifex etetés nem jár kéz a kézben!

A jelenség a következő: korábban az eleségállatokat naponta kétszer kellet fürdetnem (a Feleségem nem tűri meg a
lakásban így se Wc tartály se hűtőszekrény).
Kétnaponta kitakarítottam az üveget, hogy mégis tiszta környezetben legyenek.
Az utóbbi időben az üvegtakarítás elmaradt, szépen bezöldült!
Most előfordult hogy három napig nem cseréltem vízet rajtuk és lám vígan lubickolnak (elpusztult a fő Tubifex fogyasztó,
szörnyikénk-a Mexikói Axolot és csak heti egyszer etetek belőle egy keveset)!
A napokig kimaradó fürdetés régebben teljes pusztuláshoz vezetett!
Ha valaki hasonló helyzetben van mint én, ajánlom az üveg algásítását!
Természetesen a napra tenni TILOS Tubifexel együtt, azt nem bírnák (észak-keleti ablakpárkányon van)!
 
Sziasztok!

Ma kb. másfél hónap után az algamező összeomlott.
Öblítésnél az üveg faláról 3/4 részben levált apró darabokban.
Kíváncsian várom mi lesz a maradékkal.
A tubifexek ennek ellenére jól vannak.
Vízcsere továbbra is 2-3 naponta.
 
Sziasztok!

Vége a két hetes szabadságnak!
A meleget nem szerette az alga, 2/3 részben levált.
Most már kíváncsi vagyok min él a tubifex!
Másfél hónapja nem etetek belőle, mégis vígan megvan a mogyorónyi adag, 3dl csapvízben, Nescafés műanyag kupakos üvegben, algán (két hétig nem volt vízcsere sem)!
Lassan bármilyen algaevőnek adhatom növényes kajaként!
 
Hali!
Én is tubival etetek március óta folyamatosan!
Hűtőben tartom,reggel este frissítem a vizüket!
Tudom,hogy nagy a fertőzésveszély de nagyon jó kondiba hozza a halakat!
Fagyasztott eleséget is adok nekik a száraz mellett!
Jövő nyáron lehet élő szúnyoglárvával is megpróbállkozok!
Üdv Jani.
 
Szervusztok!
A tubifex tárolásához szeretnék bevált ötletet adni, mivelhogy pár évtizeddel ezelőtt én, jómagam is termeltem ki tubifexet módjával a Séd és az Eger patak patak fövényéből és a konyhapénz kiegészítésére pár, gyerekkori ismeretségből származó díszhal üzletes barátaimnál értékesítettem kis tételekben.
A tubifex egy olyan gyűrűs féreg, ami főleg táplálkozásnál a fenekén keresztül veszi a levegőt.
Szükségük van arra, hogy a hátsóik érintkezzen a tároló vízfelszínével.
Érdemesebb olyan üvegtégelyben tartani, ami laposabb, a mennyiséghez kalibrálva szélesebb.
Túlfolyásos, csepegtetéses, csurgatásos, folyamatos, tiszta vízre van szüksége a vízhálózatunkból.
Ha a társaságuk nagy részét magasan ellepi a tároló vize, a lent lévők egy napon belül tömegesen elpusztulnak.
Hűtőszekrénybe semmi esetben NE tegyük, mert a származási helyükön, évmilliók óta nincsenek kitéve fagyási veszélynek!
Ahol ők élnek, szaporodnak, azok a szerves hulladékokban dús vizek soha nem fagynak be, de még a fagypont közelébe sem kerülnek.
Pár napos, (egy-két hetes) tartásánál is folyamatos tápellátásra van szükségük módjával.
Vágjunk ügyesen egy-két darab, a (tubifex mennyiségéhez kalibrálva) 1-2mm vastagságú krumpliszeletet és tegyük a tárolótégelybe, hogy némi táplálékhoz jussanak!
Üdv: Jeti
 
Sziasztok!

Csináltam egy képet!
Egy hónapja nem volt vízcsere!
A Mollik kicsit húzódoztak először tőle, de aztán ették (megkímélem az életüket-feletetem őket a halakkal :twisted: )!

IMG_2841.JPG
 
Sziasztok!

Behoztam az üveget az erkélyről, mert féltem hogy szétfagy.
Az alga teljesen leépült, majd tavasszal újra kezdem!
Úgy tűnik bevált a módszer, persze a tubifex aránya a vízhez képest sosem volt pár százaléknál több.

A.ttila
 
Back
Oldal tetejére