• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Algásodás

Ártani biztos nem fog, ha beraksz egy légpumpát is. Nigro blogján megtalálod, hogy kell sikeresen véghezvinni egy Blackoutot.
(http://akvarisztika.budapet.hu/2008/09/ ... kvariumom/)
1 nap 50% vízcsere világítás Co2 kikapcs és egy nagy pokrócot rá terítettem az akváriumra.
3. nap 50 % vízcsere
3-6 nap további sötétítés.
7. napon 50% vízcsere, világítás bekapcs. 4 órára,
8. napon világítás bekapcs 6 órára,
9. napon világítás bekapcs 9 órára és CO2 bekapcs.
 
Köszi Vartan.

Itt is fent van a módszer: http://theplantedtank.co.uk/algae.htm

3-4 napnál nem akarom hosszabra, nehogy növényeim lássák kárát.

Üdv


vartan said:
Ártani biztos nem fog, ha beraksz egy légpumpát is. Nigro blogján megtalálod, hogy kell sikeresen véghezvinni egy Blackoutot.
(http://akvarisztika.budapet.hu/2008/09/ ... kvariumom/)
1 nap 50% vízcsere világítás Co2 kikapcs és egy nagy pokrócot rá terítettem az akváriumra.
3. nap 50 % vízcsere
3-6 nap további sötétítés.
7. napon 50% vízcsere, világítás bekapcs. 4 órára,
8. napon világítás bekapcs 6 órára,
9. napon világítás bekapcs 9 órára és CO2 bekapcs.
 
Ha jelenleg olyanok a körülmények az akváriumban, hogy kedveznek az algának (pl fonalalga), de lassan sikerül ugy alakítani a körülményeket, ahogy a nagy könyvben meg van írva, stb... Az addig kifejlődött alga eltűnik szép lassan, vagy csak nem nő tovább és nekem kell kiügyeskednem?

Csak mert két különböző fajta algatámadást is visszavertam. Az egyik amint számára kedvezőtlenül változott a környezet, magától eltűnt nyomtalanul, míg a másikból csak annyi tűnt el, amennyit én kézzel eltávolítottam, viszont most már nem terjed tovább...

Érdekelne, hogy van e ebben valami rendszer, hogy melyik alga tűnik el teljesen és melyik nem... És ezen belül nagyon kíváncsi lennék jelenlegi főellenségemre, a fonalalgára...
 
Edorn, a nagykönyv azt mondja, hogy az algát mindig érdemes fizikailag is eltávolítani lehetőség szerint, hogy a spóra-utánpótlás útját elvágd. Ez nyilván nem megvalósítható bizonyos algáknál (pl. barna alga), de a fonalalgánál kifejezetten javallott. Akár úgy, hogy az érintett leveleket egészében eltávolítjuk. Próbaképp anno hagytam némi staghorn algát az akiban és valóban magától eltűnt (bevörösödött, majd bebarnult és levált, majd szűrő beszippantotta) - de a nagy részét kivettem...
 
Sziasztok!
Az úszónövényeimet (májmoha)zöld vattaszerű alga lepte el.
Tavaly az egész állományt ki kellett dobnom, most az újjakon megint megjelent.
lehet valamit teni ellene, vagy kidobhatom et is?
Üdv kszabi
 
pecas62 said:
Mutatok egy másik képet, hátha erről jobban kiderül :)
pecas-alga_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Megkérdezhetném mi ennek a vörös növénynek a neve? Eszméletlenül tetszik :)
 
Sziasztok Akvakertészek!
Lenne egy napokban kezdődött probléma, amire szeretnék tőletek tanácsot kérni, mi is lehet.
Először is az akim adatai, 160 l-ben a következő növények: Hemianthus callitrichoide "Cuba", Lilaeopsis brasiliensis, Eleocharis acicularis, bacopa (nem tudom melyik fajta..), néhány fodros vízikalász-tő, anubias barteri-k, és az eddigi büszkeségem, ami elég szépen növekedett idáig: hydrocotyle leucocephala. A táptalajom JBL, felette kb két centi 5 mm-s kavicsszerű díszaljzat van. A világításom Sera Plant Color (30W) és Brilliant Daylight (szintén 30). Eddig semmilyen co2-zést nem használtam, de most megpróbálkoztam a co2-tablettákkal. Mellette Happy Life ProFito-t is adagolok, hetente egyszer, méretarányosan. A tabikat 3 naponta raktam a vízbe, négyet, kb négyszer idáig.
A problémám az, hogy nem nagoyn láttam sem a világítástól sem a táptalajtól a látható növekedést, kivéve a hydrocotyle-tól, ami láthatóan jól érezte magát idáig. Co2-reaktorral még nem mertem próbálkozni, házi építésűt értek alatta elsősorban. Amióta adagolom a co2-t, a bacopán és a hydrocotyle-on is látok barnás lepedékszerűséget a levelein, algára tippelek jobb híján. nem mindegyiken van, úgy figyeltem meg, a hydrocotyle-on, ami felkúszik szinte a víz színéig, inkább az alsóbb leveleken található. Mellette pedig leveleinek töredezése is megjelent... Mit csináljak szerintetek? Ez egy vegyes akvárium, tehát halas, és bár a növények növekedését nem nagoyn láttam eddig, a cuba meg egyenesen katasztrofálisan elfogyott, legalább alga nem volt. Amíg nem merek megpróbálkozni co2-reaktorokkal, mit javasoltok? hagyjam a fenébe a tabikat?

köszönet, hha vki ezt a hosszadalmas postot elolvassa, és főleg ha válaszol is rá:) priviben is üzenhettek, el fogom olvasni az biztos ;)
 
quetzalmadar said:
Sziasztok Akvakertészek!
Lenne egy napokban kezdődött probléma, amire szeretnék tőletek tanácsot kérni, mi is lehet.
Először is az akim adatai, 160 l-ben a következő növények: Hemianthus callitrichoide "Cuba", Lilaeopsis brasiliensis, Eleocharis acicularis, bacopa (nem tudom melyik fajta..), néhány fodros vízikalász-tő, anubias barteri-k, és az eddigi büszkeségem, ami elég szépen növekedett idáig: hydrocotyle leucocephala. A táptalajom JBL, felette kb két centi 5 mm-s kavicsszerű díszaljzat van. A világításom Sera Plant Color (30W) és Brilliant Daylight (szintén 30). Eddig semmilyen co2-zést nem használtam, de most megpróbálkoztam a co2-tablettákkal. Mellette Happy Life ProFito-t is adagolok, hetente egyszer, méretarányosan. A tabikat 3 naponta raktam a vízbe, négyet, kb négyszer idáig.
A problémám az, hogy nem nagoyn láttam sem a világítástól sem a táptalajtól a látható növekedést, kivéve a hydrocotyle-tól, ami láthatóan jól érezte magát idáig. Co2-reaktorral még nem mertem próbálkozni, házi építésűt értek alatta elsősorban. Amióta adagolom a co2-t, a bacopán és a hydrocotyle-on is látok barnás lepedékszerűséget a levelein, algára tippelek jobb híján. nem mindegyiken van, úgy figyeltem meg, a hydrocotyle-on, ami felkúszik szinte a víz színéig, inkább az alsóbb leveleken található. Mellette pedig leveleinek töredezése is megjelent... Mit csináljak szerintetek? Ez egy vegyes akvárium, tehát halas, és bár a növények növekedését nem nagoyn láttam eddig, a cuba meg egyenesen katasztrofálisan elfogyott, legalább alga nem volt. Amíg nem merek megpróbálkozni co2-reaktorokkal, mit javasoltok? hagyjam a fenébe a tabikat?

köszönet, hha vki ezt a hosszadalmas postot elolvassa, és főleg ha válaszol is rá:) priviben is üzenhettek, el fogom olvasni az biztos ;)

Szia!

Azaz igazság, hogy ehhez a terjedelmes írásodhoz kb. 4x ennyit kellene írni, hogy képbe kerüljél. :)
A legjobb amit tehetsz az a következő blog olvasgatása, itt minden kérdésedre megkapod a választ: http://akvarisztika.budapet.hu/
Le lehetne írni, hogy mit tegyél, de nem értenéd az összefüggéseket. Jó olvasást! ;)
 
Szia
hát a blog rendszeres olvasója vagyok:) ciki nem ciki a kérdésemre mégsem tudom a választ...valószínű h a co2 tabi csak nem értem miért...de nem is kell nekem mindent érteni;) tudom készítsek reaktort és legyek vele boldog:D nade a jelen állapotokban mit tudok tenni?
 
Hali!

Figyelmesen olvasd el a blogot, ne hagyjál ki pl.olyan fontos részt mint a világítás, tápozás és a CO2.

A világításod 60 Watt, ez nagyon kevés, a tablettázás váltakozó CO2 szintet okoz, ez is hiba,algásodást okoz, a tápozásod is kevés.
Hát én sem írom le mindet ami a blogban van de hogy az olvasásánál valami elkerülte a (sztem sok minden)) a figyelmedet az biztos mert benne van a:
http://akvarisztika.budapet.hu/2008/12/ ... y-tunetei/
http://akvarisztika.budapet.hu/2008/12/ ... ytapokrol/
http://akvarisztika.budapet.hu/2008/11/ ... m-barrtol/
http://akvarisztika.budapet.hu/2008/08/ ... ilagossag/
http://akvarisztika.budapet.hu/2008/08/ ... ig-a-gazt/

Úgy érzem ezekben megtalálod a választ, és itt jobb ha meg értesz mindent, mert itt sztem nem helyénvaló az a kijelentés, hogy "nem is kell mindent értenem". :)

Én is valamilyen "receptet" akartam követni de már látom, hogy itt meg kell érteni mindent.Jobb ha az ember látja az összefüggéseket, több eredményt elér vele.
 
Nagyon rossz hozzáállás a "nem is kell nekem mindent érteni".Olvasgassál , a hozzászólásokat is.Nagyon sok mindent úgy fogsz megérteni.
 
hát, azt kell mondjam, igazatok van. a nem is kell mindent érteni nem az érdektelenség jele, hanem hogy kettes voltam fizikából :D jó ez félig vicc volt de nem mondhatom magam annak a műszaki zseninek.. co2 tabit elfelejtettem, és megpróbálok én is beüzemelni vmilyen tápozást.
A talajom: legalsó szinten 3 cm JBL Aquabasis, utána pedig ez a kaviccszerűség következik kb három-négy centivel. Van ahol több is van...azért raktam így mert borzasztóan fel tudott keveredni az aljzatde most meg így néhány növény egyszerűen nem éri el sztem.. de azért nem fogom kihúzkálni őket h megnézzem :)
Köszönöm a bemásolt cikkeket, rávetem magam.
bocsi a hülye kérdésekért...
ha abbahagytam a tabikat, azért ez a nyomorult kis barna alga elvonul?...
 
Hali!

Közel sem biztos, hogy eltűnik a barna algád.Bár ha elolvastad az ajánlott részeket magad is rájössz, hogy miért.Most abbahagyod a tablettázást, most megint változtatsz a víz CO2 tartalmán, tehát csiki-csuki.........ehhez türelem kell és sok olvasás, tanulás.
 
Back
Oldal tetejére