• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akváriumok méretezése merevítés nélkül

Nem rontottad el, én viszont igen. A helyes eredményed 2,56mm lesz.
Az arányosító tényezőt nem jól írtam, mert amíg a hossz/mag. arány nem éri el a 3-at, addig mindig 0,5-el kell számolni, 3 felett pedig mindig 3-al, bocs.
;)
Akkor most hol vagyunk? :-D
 
Nem rontottad el, én viszont igen. A helyes eredményed 2,56mm lesz.
Az arányosító tényezőt nem jól írtam, mert amíg a hossz/mag. arány nem éri el a 3-at, addig mindig 0,5-el kell számolni, 3 felett pedig mindig 3-al, bocs.
;)
Hú, köszi, az úgy már más azért! Jó, hogy vannak ilyen szakik is itt a fórumon!(y)
Az persze már kérdés, hogy a 2,56 mm általánosságban sok-e 60 cm hosszon, 45 cm magassággal. Bevallom, én sokallom ezt is.
 
Hú, köszi, az úgy már más azért! Jó, hogy vannak ilyen szakik is itt a fórumon!(y)
Az persze már kérdés, hogy a 2,56 mm általánosságban sok-e 60 cm hosszon, 45 cm magassággal. Bevallom, én sokallom ezt is.
Szerintem az egyáltalá nem sok.
 
Üdv
100 x 50 x 40 (szél x mély x mag) akvárium, 6-os üveg. Elég a hosszanti merevítő vagy jobb lenne a keresztmerevítő? Csak mert most fogok venni egy ilyet tekiknek, de ha jó lehet a merevítéssel akkor lehet hogy kertészkedni fogok benne...
 
Üdv
100 x 50 x 40 (szél x mély x mag) akvárium, 6-os üveg. Elég a hosszanti merevítő vagy jobb lenne a keresztmerevítő? Csak mert most fogok venni egy ilyet tekiknek, de ha jó lehet a merevítéssel akkor lehet hogy kertészkedni fogok benne...
Nekem ugyanekkora akváriumom van, de 10-es üvegből, hosszanti merevítéssel és még ezen is van 1-2 mm hasasodás. 6 mm-esből tuti nem merném megcsinálni, főleg nem tele tölteni...
 
Üdv
100 x 50 x 40 (szél x mély x mag) akvárium, 6-os üveg. Elég a hosszanti merevítő vagy jobb lenne a keresztmerevítő? Csak mert most fogok venni egy ilyet tekiknek, de ha jó lehet a merevítéssel akkor lehet hogy kertészkedni fogok benne...
Teljes hosszában ragassz bele 6-osból 4 cm széles élmerevítőt és elég lesz.
 
Jó ez a topic, végülis erről szól;)
Összerakás: fenéküveget és a hátlapot összeragasztod, utána a két végét ráragasztod (ez már a fenék- és hátlaphoz is csatlakozik), végül felragasztod a frontüveget.
A merevítés (másnap): a végektől számolva 60-60 cm-nél egy-egy jelölést csinálsz filccel, ide illeszted a kereszt merevítőket, ragasztás után mérőszalaggal ellenőrizd, állítsd be pontosan. Várj legalább fél napot, aztán az akvát a hátlapjára fekteted és az élmerevítőket beragasztod úgy, hogy a kereszt merevítő a közepére essen. (a hátlap és a kereszt merevítő felől is ragasztózni kell!) Másnap ugyanezt megismételed a frontüveg felől is. Vársz még 1-2 napot, hogy az FBS teljesen megkössön és ha már kikeményedett teljesen, akkor tapétavágóval le tudod takarítani a kitüremkedett fölösleget és mehet a próbaüzem.
A méretekből kiindulva, ha jól értem, akkor az összeállítás módja a következő:
  1. A hátlapot az alsó üveghez hátulról kell illeszteni.
  2. Az oldalsó lapokat oldalról (nem az alsó lapra ültetve) kell illeszteni.
  3. A frontot pedig előröl kell a kész "műhöz" hozzáilleszteni.
Azaz az akvárium nem az alsó lapra, hanem aköré épül.
 
Vastagabb üvegből ha keskenyebbet rakok akkor jó lehet?
Jó lehet, de 3 cm szélesség alá ne menj.
A méretekből kiindulva, ha jól értem, akkor az összeállítás módja a következő:
  1. A hátlapot az alsó üveghez hátulról kell illeszteni.
  2. Az oldalsó lapokat oldalról (nem az alsó lapra ültetve) kell illeszteni.
  3. A frontot pedig előröl kell a kész "műhöz" hozzáilleszteni.
Azaz az akvárium nem az alsó lapra, hanem aköré épül.
Igen, a fenéküveg köré kell építeni, de úgy rémlik, hogy le is írtam, de lehet, hogy nem volt egyértelmű. Többet bír a köré épített, én még a 20 literest is mindig köré építem. Erre állt rá a kezem a többszáz literesekkel és bevált;)
 
Sziasztok.
4 mmes uvegbol szeretnek akváriumot csinalni, mekkora a max meret ami meg merevites nelkul is biztonsagos?
Eloszor egy picit csinalnek probakepp, 25*25*25 vagy 30*30*30.
Neveloaksinak kellene, esetleg szulo akavariumnak. (Guppi)
Kinek milyen tapasztalatai, otletei, praktikai vannak?
Minden segitseget, javaslatot szivesen fogadok, akar kepekkel videokkal fuszerezve.
Fbs ragasztasra jo igaz?

Koszi a valaszokat!
 
Sziasztok.
4 mmes uvegbol szeretnek akváriumot csinalni, mekkora a max meret ami meg merevites nelkul is biztonsagos?
Eloszor egy picit csinalnek probakepp, 25*25*25 vagy 30*30*30.
Neveloaksinak kellene, esetleg szulo akavariumnak. (Guppi)
Kinek milyen tapasztalatai, otletei, praktikai vannak?
Minden segitseget, javaslatot szivesen fogadok, akar kepekkel videokkal fuszerezve.
Fbs ragasztasra jo igaz?

Koszi a valaszokat!
Kb ezek a méretek még elmennek. FBS,aqua silicone teljesen jó lesz a ragasztáshoz.
 
Ez hogy?! Vagy mi?! Kristálygömb?! Tudomány?! :eek::D
its-magic-shia-labeouf-gif.gif

MAGIC!
 
Szerintetek egy 80x80x40-es akváriumhoz mekkora üveg lenne elég merevítés nélkül?
8-as ,vagy inkább 10-es?
 
Szerintetek egy 80x80x40-es akváriumhoz mekkora üveg lenne elég merevítés nélkül?
8-as ,vagy inkább 10-es?
Ilyen üvegvastagságoknál már nem szokott nagy difi lenni árban,én a vastagabbra szavaznék,jelentősen nem lenne drágább,megéri a kis felár a nagyobb biztonságot!
 
Szerintetek egy 100*45*50-es (50cm magas) 10-es üvegből készült akváriumba kell hosszmerevítés? Vagy bármilyen merevítés? :)
 
Szerintetek egy 100*45*50-es (50cm magas) 10-es üvegből készült akváriumba kell hosszmerevítés? Vagy bármilyen merevítés? :)
Nekem 100x40x50-es az akváriumom, szintén 10-es üvegből. Ebben van hosszanti merevítés és középen kb. 1-2 mm (az OBI-s mérőszalaggal ennél pontosabban ezt nem lehet meghatározni :)) a hasasodás feltöltve. A vízszint 2 cm-rel a perem alatt, pontosan a merevítés aljáig van.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére