• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akváriumok méretezése merevítés nélkül

Aquafaunában, Aquatopnál a 100**40*40 6-os üvegű akksit csak hosszmerevítővel árulják (pont mint az enyém). Trópusban kereszt is van. Nem szükséges kivenni, csak nagyon útban van, csúnya is, és szeretném a tető eltüntetni.
 
Ha ez tényleg az volt, akkor most van ott mit takarítani, nekem a 20l-es vödör felborítása is 1 óra takarítást adott...
Talán nem, a boltban nem lehetnek ilyen koszos csövezések ;), meg ha jól tudom, akkor a jobb hátsó felszínleszívós szívópipa kínai.
 
Nagyon jó téma, otthon nekem is van egy 100* 50 * 40-es szétvágva.
Szétkaptam mert nem tudom hol tárolni összeragasztva plusz a ragasztás is kókány volt nem volt szépen elsímítva, plusz csúsztatható üvegtető volt a tetején, keresztmerevítéssel ez sem tetszett! :)

Szóval majd valamikor (leghamarabb a nyáron) nekifogok összeragasztani szépen türelmesen óvatosan, addig ráállok a témára, hogy milyen ragasztóval is lenne érdemes, mert én sem szeretnék bele keresztmerevítést, az üveg 1cm vastag élcsiszolt :)
 
Nagyon jó téma, otthon nekem is van egy 100* 50 * 40-es szétvágva.
Szétkaptam mert nem tudom hol tárolni összeragasztva plusz a ragasztás is kókány volt nem volt szépen elsímítva, plusz csúsztatható üvegtető volt a tetején, keresztmerevítéssel ez sem tetszett! :)

Szóval majd valamikor (leghamarabb a nyáron) nekifogok összeragasztani szépen türelmesen óvatosan, addig ráállok a témára, hogy milyen ragasztóval is lenne érdemes, mert én sem szeretnék bele keresztmerevítést, az üveg 1cm vastag élcsiszolt :)
Ilyen vastag üveghez szerintem semmilyen merevítés nem kell, de az enyém csak 6-os és nem egyértelmű, hogy kibírja-e keresztmerevítés nélkül, csak hosszmerevítővel. A boltból, ahonnan vettem azt a választ kaptam, hogy vegyem ki, és nézzem meg, hasasodik-e, de én nem szeretem az ilyen empirikus tanulást ez esetben :) De van olyan bolt, aki keresztmerevítő nélkül adja.
 
Ilyen vastag üveghez szerintem semmilyen merevítés nem kell, de az enyém csak 6-os és nem egyértelmű, hogy kibírja-e keresztmerevítés nélkül, csak hosszmerevítővel. A boltból, ahonnan vettem azt a választ kaptam, hogy vegyem ki, és nézzem meg, hasasodik-e, de én nem szeretem az ilyen empirikus tanulást ez esetben :) De van olyan bolt, aki keresztmerevítő nélkül adja.
Nem tudom, számít-e nem is vagyok szakértő a témában de szerintem az üveg minősége is fontos ilyen téren. Ha gyengébb vagy rosszabb minőség könnyebben hasasodhat, de ez nem 100%.

Én tuti raknék be merevítőt inkább legyek biztos, mint, hogy mindig azon aggódjak mikor hasad meg az akvárium :(
 
Nem tudom, számít-e nem is vagyok szakértő a témában de szerintem az üveg minősége is fontos ilyen téren. Ha gyengébb vagy rosszabb minőség könnyebben hasasodhat, de ez nem 100%.

Én tuti raknék be merevítőt inkább legyek biztos, mint, hogy mindig azon aggódjak mikor hasad meg az akvárium :(
Nyilván a merevítővel biztosabban tart az akvárium. De nagyon sokan használnak merevítő nélkülit, minden gond nélkül. A 10-es üveg azért elég erős már.
 
Ilyen vastag üveghez szerintem semmilyen merevítés nem kell, de az enyém csak 6-os és nem egyértelmű, hogy kibírja-e keresztmerevítés nélkül, csak hosszmerevítővel. A boltból, ahonnan vettem azt a választ kaptam, hogy vegyem ki, és nézzem meg, hasasodik-e, de én nem szeretem az ilyen empirikus tanulást ez esetben :) De van olyan bolt, aki keresztmerevítő nélkül adja.




Sziasztok!
Bocsi ,hogy belekotyogok és tényleg jó szándékkal! De Te most magadat győzködöd?;):)
Vagy azt várod ,hogy mások azt mondják amit hallani szeretnél... mert így visszaolvasva nekem az jön le;)
Én nemnagyon értek hozzá, de én a Te helyedben biztos benn hagynám, mondom ezt úgy ,hogy nekem sem jön be a merevítő! Sem a hossz, sem a kereszt de még a sarokmerevírő sem.
Én a helyedben mindenkép bennt hagynám, és ha lehetőségem adódna csináltatnék egy másikat vastagabb üvegből!;)
De a döntés a TE kezedben van, mert ha :poop:-ul sül el a dolog a TE szobád fog úszni, nem a tanácsadóké és ez szerintem elég kényes kérdés.
A végén meg többe kerül a leves mint a hús!
Én egyetértek @viktorlantos al. csak óvatosan!
De mégegyszer kihangsúlyozom, nem értek hozzá és csak JÓSZÁNDÉKból szólok hozzá, nem szeretnélek megbántani!!!
 
Sziasztok!
Bocsi ,hogy belekotyogok és tényleg jó szándékkal! De Te most magadat győzködöd?;):)
Vagy azt várod ,hogy mások azt mondják amit hallani szeretnél... mert így visszaolvasva nekem az jön le;)
Én nemnagyon értek hozzá, de én a Te helyedben biztos benn hagynám, mondom ezt úgy ,hogy nekem sem jön be a merevítő! Sem a hossz, sem a kereszt de még a sarokmerevírő sem.
Én a helyedben mindenkép bennt hagynám, és ha lehetőségem adódna csináltatnék egy másikat vastagabb üvegből!;)
De a döntés a TE kezedben van, mert ha :poop:-ul sül el a dolog a TE szobád fog úszni, nem a tanácsadóké és ez szerintem elég kényes kérdés.
A végén meg többe kerül a leves mint a hús!
Én egyetértek @viktorlantos al. csak óvatosan!
De mégegyszer kihangsúlyozom, nem értek hozzá és csak JÓSZÁNDÉKból szólok hozzá, nem szeretnélek megbántani!!!
Tulajdonképpen a probléma megoldódott, mert szereztem egy 10-es üvegből épített 225l-es akváriumot. A kérdésem amúgy azért volt, mert lehet kapni ezt a méretű akváriumot keresztmerevítővel és anélkül is, és a véleményetekre/tapasztalatotokra voltam kíváncsi, hogy kivehetem-e az enyémből vagy sem. Mivel amúgy nem volt egyértelmű a válasz, bent marad, éreztem én, hogy nagyon a határon van az üveg/méret arány.
 
Nagyon jó téma, otthon nekem is van egy 100* 50 * 40-es szétvágva.
Szétkaptam mert nem tudom hol tárolni összeragasztva plusz a ragasztás is kókány volt nem volt szépen elsímítva, plusz csúsztatható üvegtető volt a tetején, keresztmerevítéssel ez sem tetszett! :)

Szóval majd valamikor (leghamarabb a nyáron) nekifogok összeragasztani szépen türelmesen óvatosan, addig ráállok a témára, hogy milyen ragasztóval is lenne érdemes, mert én sem szeretnék bele keresztmerevítést, az üveg 1cm vastag élcsiszolt :)
Én a helyedben ha már szét van szedve levennék 10 centit a hosszából meg 5 centit a magasságából, hogy szabvány armatúrát tudj felé rakni + ne kelljen HQI-t tenni rá, mert túl magas a vízoszlop.
Ragasztani FBS, vagy pl Den Braven Aqua-Silicone, stb.
 
Tulajdonképpen a probléma megoldódott, mert szereztem egy 10-es üvegből épített 225l-es akváriumot. A kérdésem amúgy azért volt, mert lehet kapni ezt a méretű akváriumot keresztmerevítővel és anélkül is, és a véleményetekre/tapasztalatotokra voltam kíváncsi, hogy kivehetem-e az enyémből vagy sem. Mivel amúgy nem volt egyértelmű a válasz, bent marad, éreztem én, hogy nagyon a határon van az üveg/méret arány.
Jól döntöttél! (y)
 
Sziasztok!

Akváriumot szeretnék a következő mèretben: 200*30*30 cm. Kérdésem, hogy milyen vastag üveg kellene hozzáhozzá, én merevítéssel gondoltam, de passz mivel már sok verziót halottam.

Köszönöm a segítséget!
 
Sziasztok!

Akváriumot szeretnék a következő mèretben: 200*30*30 cm. Kérdésem, hogy milyen vastag üveg kellene hozzáhozzá, én merevítéssel gondoltam, de passz mivel már sok verziót halottam.

Köszönöm a segítséget!
Elég hosszú akváriumot tervezel, nem lesz egyszerű fényképezni! :D
Mivel csak 30 cm magas, ezért igazából nem kell böszme üvegvastagság, 6mm simán elég. Szerintem.
 
Elég hosszú akváriumot tervezel, nem lesz egyszerű fényképezni! :D
Mivel csak 30 cm magas, ezért igazából nem kell böszme üvegvastagság, 6mm simán elég. Szerintem.
Bőségesen.
Ha teszel bele két kereszt merevítőt (5 cm széles megteszi), alájuk pedig 3x15-20 cm-es élmerevítőket, az bőven elég lesz, több nem is kell.

Izgalmas lesz berendezni, no meg @Beni -vel egyetértek fotózás ügyben. ...is;)
 
Bőségesen.
Ha teszel bele két kereszt merevítőt (5 cm széles megteszi), alájuk pedig 3x15-20 cm-es élmerevítőket, az bőven elég lesz, több nem is kell.

Izgalmas lesz berendezni, no meg @Beni -vel egyetértek fotózás ügyben. ...is;)
Én merevítés nélkül gondoltam a 6-os üveget. Merevítéssel a 4-esnek is elégnek kéne lennie.
A helyedben megcsinálnám 6-osból, majd feltöltve néznék egy hasasodást középen a tetején. Ha több, mint 3-4 mm, akkor leengedném, és oda raknék 1 db keresztmerevítést, ennyi.
Világítás 2*2*39W lesz?
 
Én merevítés nélkül gondoltam a 6-os üveget. Merevítéssel a 4-esnek is elégnek kéne lennie.
A helyedben megcsinálnám 6-osból, majd feltöltve néznék egy hasasodást középen a tetején. Ha több, mint 3-4 mm, akkor leengedném, és oda raknék 1 db keresztmerevítést, ennyi.
Világítás 2*2*39W lesz?
Azért 2 méter hosszú oldalt én tuti megerősíteném, merevítés nélkül nyolcasból csinálnám legalább. Nem gondolom, hogy árban akkora különbség van, hogy ne érné meg. Nekem a 40 cmes magas, 1 méter hosszú van 6os üvegből, de ott is van merevítő, senki nem javasolta, hogy kivegyem ;)
 
Nigró írt a blogjában arról, hogy mérték boltban lévő 8-as és 10-es üvegből készült 120x45x45cm-es, 243 literes akváriumaik hasasodását. Az előbbinél 6 az utóbbinál 3 milliméter volt.
Hogy válasszunk üvege(s)t? | Nigro Blogja
Merevítés nélkül én tuti nem csinálnám, ilyen hosszú akváriumoknál , a hosszt három fele osztva be szoktak tenni 2db keresztmerevítőt. a jófogáson láttam is valami hasonlót, bár szerintem a tulaja nincs tisztában a matekkal :D 200 centi hosszú, és 200 literesnek írja, , így keress rá: akvárium akciósan. Vastagabb üveg azért is indokolt lehet, mert így nagyobb a ragasztási felület, ami szükséges is, hiszen az oldalsó, függőleges ragasztásnak kétfajta erőt is ki kell bírnia, egyrészt feszíti kifelé a víznyomás, másrészt a hasasodás miatt oldalra is tartani kell.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére