• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akváriumok méretezése merevítés nélkül

Nem javaslom az L alakú fenéküveget -még ha az üvegesed be is vállalná- mert ahogy nekem anno mesélte egy üveges, meg kell fúrni a belső saroknál és úgy vágni, de a fúrás miatt feszültség keletkezik/marad az üvegben, ami gyengíti.
(tudom, a sok tengeris meg diszkoszos fenéken fúrt akvával jön most sok mindenki...)
Nálm volt olyan akva, ami végülis L alakúnak is tekinthető, én két darabból összeragasztottam, majd jó szélesen átlapoltam a biztonság kedvéért.
Ha nem szeretnéd, hogy az erősítés a frontnál látsszon, akkor csináld 1-2 cm--el rövidebbre, az már nem sokat ront a stabilitásán;)
Köszi a válszt!
Akkor inkább elvetem az ötletet....
 
Miért? Teljesen jól működik a két darabból készített fenéküveg.
Mekkora lenne az akva?
Jelenleg van egy space bontás előtt álló elég hülye méretű és fekete szilóval ragasztott 80x30 alapterületű 40 magas akvám 8as float üvegből. Gondoltam nagyobbra venném az új space előtt, és valami különleges formában. Szétvágom lapokra mert szintelen szilóval szeretném újra ragasztani, és a darabjai felhasználásával nagyobbra venni.
Ami itt a naplóimban szerepel....
 
Szétvágom lapokra mert szintelen szilóval szeretném újra ragasztani, .
Érdekelne majd a végeredmény.
A jelenlegi akváriumom közepét (elő és hátlapját) összefogó üveg merevítőt kivágtam. Közel fél napig tartott a művelet, és sajnos megkarcolódott az üveg (nem nagyon látszik, de én tudom, hogy karcos).
 
Jelenleg van egy space bontás előtt álló elég hülye méretű és fekete szilóval ragasztott 80x30 alapterületű 40 magas akvám 8as float üvegből. Gondoltam nagyobbra venném az új space előtt, és valami különleges formában. Szétvágom lapokra mert szintelen szilóval szeretném újra ragasztani, és a darabjai felhasználásával nagyobbra venni.
Ami itt a naplóimban szerepel....
Ha van már elképzelésed, dobj egy skiccet róla, aztán kitaláljuk;)
 
milky-way_large.jpg


Bocsána! :oops:
:)
Hát, elég rendesen meg kell majd merevíteni egy ekkorát...:eek:
 
Ha van már elképzelésed, dobj egy skiccet róla, aztán kitaláljuk;)
Na döntöttem! Nem L alkú lesz, hanem ∆ .
A két hátsó üvegek lesznek a jelenlegiből kibontott float 800x400x8as front és hátlap.
Az új frontüvegnek vágatok egy kb 1100x400x10 es opti üveget.
Az aljának meg vágatok ,egy ∆ alakú 10es float üveget, úgy hogy ahova a 800as oldalai lesznek azok derékszögesek lesznek.
Így a régi 96L helyett kapok egy 128L est és mivel sarokba lesz még mutatósabban is fog kinézni mint jelenleg keresztbe fordítva. Plusz opti lesz a front és nagyobb panorámával, valamint középen nagyobb lesz a tér mint a jelenlegi 300.
A megmaradt 800x300x8 alját ketté vágatom, valamint a két oldal üvegből kapok így 4db 400x300x8 lapot.
Vágatok egy 300x300x8 alját, és lesz még egy 300x300x400 akvárium ami 36L. Igaz ez a 8as üveg miatt atombiztos lesz!:)
A méretek mm -ben értendőek!

Ja, és a ∆ alkú akvának lesz még egyelőnye!
A hátsó sarokba beépítek pluszban egy fekete mattenszűrőt, amit a növények takarni fognak.
Persze a méretek csak tájékoztató jellegűek mert az üvegvastagságok és a meglévő üvegek miatt pontosan ki kell számolni!
Kb. Ennyi!
Vélemények?
 
Utoljára módosított:
a 800as oldalai lesznek azok derékszögesek lesznek
Ha így csinálod, akkor a front 113,13 cm lesz, amit érdemes 113,5-re vágatni. Tudom, írtad, hogy tájékoztató méretek, de muszáj volt kiszámolni...:)
Érdekes lesz, ha jól rendezed be, akkor kiváltképp. Ha beleszólhatok: a "csücskibe" inkább válaszd le egy üveglappal, ne csak a szivacsot feszítsd be. Tudsz matatni benne amikor kell és a beragasztott lap (4-es bőven jó) még merevít is.
 
Érdekes lesz, ha jól rendezed be, akkor kiváltképp. Ha beleszólhatok: a "csücskibe" inkább válaszd le egy üveglappal, ne csak a szivacsot feszítsd be. Tudsz matatni benne amikor kell és a beragasztott lap (4-es bőven jó) még merevít is.
Ezt mondjuk nem értem.... Ha leválasztom abból hogy lesz szűrés? Áttemelő csöveket nem akarok.
 
Ha így csinálod, akkor a front 113,13 cm lesz, amit érdemes 113,5-re vágatni.
Még annyi kérdés ezzel kapcsolatban, hogy a nyolcvanas oldalak éleit amik a frontüveggel találkoznak le kell srégre köszörültetni? Mivel elég hegyes szögben érintkeznek majd... Vagy a sziló kitölti és meg is ragasztja biztonságossan?
 
Még annyi kérdés ezzel kapcsolatban, hogy a nyolcvanas oldalak éleit amik a frontüveggel találkoznak le kell srégre köszörültetni? Mivel elég hegyes szögben érintkeznek majd... Vagy a sziló kitölti és meg is ragasztja biztonságossan?
@Pecás Ha szépen megkérlek, még a fenti kérdést véleményeznéd kiegészítve azzal ,hogy a ragasztónak mennyi helyet számoljak a fenéklap méretezésénél. Mert a jövőhéten szeretném levágatni az üveget. Előre is KÖSZÖNÖM!
 
A vízoszlop nyomása csak a magasság változásával változik igaz? Tehát ha 80Hx30SZx40M akvárium 8 as üvegből merevítés nélkül tökéletes, akkor egy 80Hx80SZx40M is jó lehet 8as üvegből esetleg 10es fenékkel vagy nem?
 
Sziasztok! Érdeklődéssel olvastam végig a topicot mert egy lassan (de megállíthatatlanul) közelgő projekt kapcsán minden, a merevítés méretezésével (esetleg elhagyásával) összefüggő tanácsot igyekszem megfontolni. Adott egy 12-es üvegből épített, 245x50x50-es akvárium, aminek a tetején ragasztott biztonsági (2x5mm) 10-es üvegből vannak keresztmerevítők. A ragasztó fólia "természetesen" megtejesedett és helyenként el is vált, sőt az üveg is csúnyán megmattult, így szükséges lesz a merevítés cseréje. Maga az akvárium 17 éves, de a többi ragasztásnál szép egészségesnek látszik, így azokat nem bántanám. A merevítés nélküli méretet megfuttattam a kihajlást számoló képlettel, így kb 7.71mm adódott a teljes oldalra - ami azért szerintem sok ahhoz hogy merevítés nélkül maradjon. Viszont a mostani merevítéseket "túlzásnak" érzem, nehéz így takarítani a medencét. Most a két végéről 26-26 centi széles, illetve középen 80 centi széles a merevítő átkötés (szabad oldalfalnak marad 2x56 centi). Hozzáértő véleményetek szerint mennyire lehetne lecsökkenteni a merevítések szélességét? Magamtól gondoltam volna 2x20 centire a két végéről és elosztva 2x20 centi középen, így maradna merevítetlenül 3db 55 centi széles "hozzáférési hely" fentről. Lehet hogy még ez is túlzás? Köszi előre is a segítséget!
 
Szia!

Egy 120 cm hosszú akváriumnál nagyon kevés a 35-ös magasság. Egyrészt az arányai nem szépek, másrészt nagyon korlátozottak lesznek a lehetőségeid növényválasztásnál. Persze ha "csak" gyepet szeretnél, akkor jó lehet, de bármi egyéb stam növény pillanatok alatt eléri ezt a magasságot és elfekszik a felszínem, ami nagyon árnyékol. Ehhez a mérethez már a 45 cm-es magasság az általános. Ez egy praktikus méret, mert már van lehetőséged felfelé is építkezni és még egy fénycsöves lámpa is átvilágítja.
A szűréshez nem kell megfúrni az üveget. Úgy vannak kitalálva a szűrők, hogy erre semmi szükség, valóban csak gyengítené az aváriumot.
A 10-es üveg jó lehet, a GA-ban is ilyennel készültek a hasonló méretű medencék.

Luigi, nektek mekkora a "lapos" akváriumotok? (szobában jobbra második :)
 
120 X 60 X 50 cm = 360 L

Köszönöm,
Nagyon tetszett (a mérete is) és mivel most új bútort kell csinálnom, úgy tervezem, hogy hasonló arányokkal elférjen rajta a következő akksi :)
Bár ideálisan 140x55x45(50?) férne el itt, de érzésre ez is elfogadható lenne..
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére