• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akváriumok méretezése merevítés nélkül

Köszönöm szépen válaszod. Sajnos 2 vagy 3 keresztmerevítő kizárt. Talán egyet tudnék bevállalni, meg persze végig hosszmerevítőt. Akkor talán 12 mm is elég lenne.
Mindenesetre beletetetem a biztosításomba az akváriumot.

-----------

A cég, aki 12 mm-es üvegből megcsinálná merevítés nélkül, annyit mondott, hogy biztonsági üvegből oldaná meg. Azzal érveltek, hogy nézzem a zuhanykabinokat, amik ilyen üvegből vannak - ha nekiesik egy 120 kg-os ember, akkor sem lesz baja az üvegnek, pedig nem vastagok.

Szerintetek jó ötlet a biztonsági üveg? Vagy nagyon ronda lenne, ha mondjuk hasasodna 2-3 cm-t is akár 174 cm-en?
Esetleg kis golyócskákra elrobbana az egész üveg?
Szerintem ne csinaltasd biztonsagi üvegböl, ha abbol nem szoktak jellemzöen akvariumokat kesziteni. Laikuskent mondom, hogy szerintem mas az, ha nekiesek a zuhanykabinnak egyszer, vagy folyamatosan 1 tonna viz nyomja az akvarium falat......szerintem ez oriasi különbseg.
En akkor maradnek a te esetedben 15 mm-es oldalüvegnel, 19 mm-es aljzatüvegnel, hosszanti es egy db keresztmerevitövel. Szerintem az rendben lenne, mondom ugy, hogy nem vagyok szakember, csak probalgatok utananezni. Megkerdezhetem honnan kertel eddig ajanlatokat? Ird meg nyugodtan privatban, ha ezt lehet. Csak azert van nehany ceg Magyarorszagon, akik keszitettek mar nagy akvariumot, kivancsi lennek ra, hogy azok mit szoltak hozza eddig. Nagynak nagy az altalad elkepzelt meret, de nem olyan extrem...
 
Sziasztok!
@Pecás szakértelmében bízom, de más ötletet is szívesen meghallgatok !
Az üveg méretre vágásánál mennyi helyet hagyni min. - max. a ragasztó anyagnak?
90x40x45-ös (szé-ma-mé) medence lesz 8-as vagy 10-es üvegből. Tudna valaki egy szabásmintát javasolni?!
Köszönöm!
 
Sziasztok!
@Pecás szakértelmében bízom, de más ötletet is szívesen meghallgatok !
Az üveg méretre vágásánál mennyi helyet hagyni min. - max. a ragasztó anyagnak?
90x40x45-ös (szé-ma-mé) medence lesz 8-as vagy 10-es üvegből. Tudna valaki egy szabásmintát javasolni?!
Köszönöm!
Először is köszönöm a megelőlegezett bizalmat:happy:
Ragasztónak kb fél millimétert szoktam számolni, többet csak nagy akváriumnál, ahol távtartóval (gyufa, fogvájó) szárazon összerakom, rögzítem az üveglapokat és utána töltöm ki a lapok közti réseket ragasztóval.
szabásminta 8-asból:
fenéküveg: 88,3 x 43,3 cm
hátlap: 88,3 x 40 cm
két vége: 44,2 x 40 cm
frontüveg: 90 x 40 cm

szabásminta 10-esből:
fenéküveg: 87,9 x 42,9
hátlap: 87,9 x 40
két vége: 44 x 40 cm
frontüveg: 90 x 40 cm

Mindkettő köré építéses módszerhez van (ezt sokkal jobbnak/erősebbnek tartom, mint a ráépítéses módszert), az összeragasztás sorrendje: hozzáragasztod a fenéküveghez a hátlapot, a két végét ráteszed, végül a frontüveget is felragasztod.
Kevésbé hajlamos elmozdulni sablon nélkül is, egyedül is könnyű összerakni. (én ezért agyaltam ki ezt a szabásmintát)
 
Szerintem ne csinaltasd biztonsagi üvegböl, ha abbol nem szoktak jellemzöen akvariumokat kesziteni. Laikuskent mondom, hogy szerintem mas az, ha nekiesek a zuhanykabinnak egyszer, vagy folyamatosan 1 tonna viz nyomja az akvarium falat......szerintem ez oriasi különbseg.
En akkor maradnek a te esetedben 15 mm-es oldalüvegnel, 19 mm-es aljzatüvegnel, hosszanti es egy db keresztmerevitövel. Szerintem az rendben lenne, mondom ugy, hogy nem vagyok szakember, csak probalgatok utananezni. Megkerdezhetem honnan kertel eddig ajanlatokat? Ird meg nyugodtan privatban, ha ezt lehet. Csak azert van nehany ceg Magyarorszagon, akik keszitettek mar nagy akvariumot, kivancsi lennek ra, hogy azok mit szoltak hozza eddig. Nagynak nagy az altalad elkepzelt meret, de nem olyan extrem...
Teljesen jól mondod. Az üveges jó nagy laikusnak nézte a kollégát. A biztonsági üveg nem azért biztonsági, mert erösebb, hanem mert törés esetén millió apró szilánkra hullik, s nem nagy éles felületek keletkeznek. Ezek edzett üvegek, amit vágás után hökezelnek. Sajnos ez által romlik az üveg "mechanikai" tulajdonsága, de a biztonság a fontosabb.
 
Először is köszönöm a megelőlegezett bizalmat:happy:
Ragasztónak kb fél millimétert szoktam számolni, többet csak nagy akváriumnál, ahol távtartóval (gyufa, fogvájó) szárazon összerakom, rögzítem az üveglapokat és utána töltöm ki a lapok közti réseket ragasztóval.
szabásminta 8-asból:
fenéküveg: 88,3 x 43,3 cm
hátlap: 88,3 x 40 cm
két vége: 44,2 x 40 cm
frontüveg: 90 x 40 cm

szabásminta 10-esből:
fenéküveg: 87,9 x 42,9
hátlap: 87,9 x 40
két vége: 44 x 40 cm
frontüveg: 90 x 40 cm

Mindkettő köré építéses módszerhez van (ezt sokkal jobbnak/erősebbnek tartom, mint a ráépítéses módszert), az összeragasztás sorrendje: hozzáragasztod a fenéküveghez a hátlapot, a két végét ráteszed, végül a frontüveget is felragasztod.
Kevésbé hajlamos elmozdulni sablon nélkül is, egyedül is könnyű összerakni. (én ezért agyaltam ki ezt a szabásmintát)
Hálásan köszönöm! Szerinted 8-as vagy 10-es üvegből építsem? Nem lesz benne semmi merevitő!
 
Én ezt mar nagyon neccesnek érezném!
Volt egy valamilyen gyári 60x35x35- ös medencém egyszer, de az is 6-os üvegből volt...
Igazából az üveg már megvan. Teknősnek lett csináltatva, neki meg negyedéig van feltöltve, azt elbírja. Nem igazán akar benne megmaradni ezért lehet hogy akváriumként fogom használni. A merevítés sem zavar, csak azt még akkor utólag bele kell rakatnom.
 
Igazából az üveg már megvan. Teknősnek lett csináltatva, neki meg negyedéig van feltöltve, azt elbírja. Nem igazán akar benne megmaradni ezért lehet hogy akváriumként fogom használni. A merevítés sem zavar, csak azt még akkor utólag bele kell rakatnom.
Akkor töltsd fel és mérd meg a hasasodást! Egy keresztmerevito és él merevitok segíthetnek, de mint itt maár sokan írták a pakliban benne van hogy az a sok viz egyszer a nappali padlón landol! :D persze az ellenkezője is igaz lehet, hogy hosszú évekig gondtalanul fog üzemelni...
 
Csináld meg 8-asból, s nem kell merevítő.
Mint írtam feljebb az üveg meg van csak nem használja ki a teknős. Inkább a radiátor alatt alszik. Ha nem lehet biztonságosan megcsinálni akkor nem erőltetem inkább.
 
Mint írtam feljebb az üveg meg van csak nem használja ki a teknős. Inkább a radiátor alatt alszik. Ha nem lehet biztonságosan megcsinálni akkor nem erőltetem inkább.
Eltörni biztos nem fog, de sokan azt nem veszik figyelembe, hogy a lelke az egésznek a ragasztási felület.

Szabatsz egy 50 mm széles, 6-os csíkot, s fent felragasztod, oszt jónapot...

csak a merevítők mindig útban vannak :D

Nekem 72x40x40-es és 8-as, nem hajlik, 6-os is bírná, de fő a biztonság.

Árban kb 5 ezerrel grágább, s nem zavar a merevítő
 
Véleményem szerint is fő a biztonság, emellett, ha látom, hogy hasasodik az üveg, az mindig rossz érzést kelt; az én aksim (140x45x55) kicsit hasasodik, mivel az üveges 8-as táblákból készítette. Vannak benne oldalélek és egy kereszt lap is: mégis hajlik....
 
Gyártás alatt a 125x50x50es akva és most rámjött a para. Nyugtassatok meg, hogy 10es üvegből merevítés nélkül nem kell aggódnom. :)
 
Gyártás alatt a 125x50x50es akva és most rámjött a para. Nyugtassatok meg, hogy 10es üvegből merevítés nélkül nem kell aggódnom. :)
Nekem az Eheim-tól van 130x50x50-es aki. 12 mm-es, merevités nélkül. Azzal semmi gond...szerintem 10-es még megfelel.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére