• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akváriumok méretezése merevítés nélkül

@dexkill
Nekem nincs olyan menüpontom. Akkor marad a képfeltöltés.hu.

Szerk: oda már nem lehet tölteni.
Itt a kép:
http://www.kephost.com/image/v3EJ

90 cm hely van az alsó és a felső sor között. 2 cm nikecell 75 cm akva, 11 cm a led reflektorok magassága. Pont befér. Vagy eltoltható, vagy felnyitható fa vagy bútorlap tető lesz rá (természetesen egyedi).
Kicsit azért gáz középen a merevítő, mert ha középen felnyitható a tető, akkor pont akadályozni fog nagyobb műveletekben. Vagy az egész tető könnyen felnyitható lesz (iszonyat barkácsmunka az).
A felső sorból az alsó polc kivehető (fióksínnel van feltéve). Felső sor csak 30-35 cm-re ugrik ki a falból, míg az alsó 70-re. Tehát az akvárium felszínének több mint 55%-a könnyen hozzáférhető, a tető félretolása, vagy felnyitása után.

Nagyjából ennyi.:)

Szerinted ki fogja bírni a súlyt? Ebben csak a víz 1000 kg, dekoráció, üveg stb nélkül. Nem tudom mekkora biztonsági tartalékkal szokták ezt méretezni, de min 2-3 tonnát illik elbírnia.

Egyszer láttam egy ~200 literes akváriumot leszakadni halakkal, nem szép látvány. (Elcsuklott az állvány) Csak hogy a nem túl előremutató paráztató kommenteket szaporítsam.... :)
 
Szerinted ki fogja bírni a súlyt? Ebben csak a víz 1000 kg, dekoráció, üveg stb nélkül. Nem tudom mekkora biztonsági tartalékkal szokták ezt méretezni, de min 2-3 tonnát illik elbírnia.

Egyszer láttam egy ~200 kg-s akváriumot leszakadni halakkal, nem szép látvány. (Elcsuklott az állvány) Csak hogy a paráztató kommenteket szaporítsam....


Hali!

Belül hegesztett vasállvány, azt hiszem 40 mm-es profilból. 5 tonnát is elbír.
Ha hazamegyek, akkor még belülről lövök képet, a vasszerkezetről.
 
Hali!

Belül hegesztett vasállvány, azt hiszem 40 mm-es profilból. 5 tonnát is elbír.
Ha hazamegyek, akkor még belülről lövök képet, a vasszerkezetről.

Oké, nem sejtettem, hogy a 80-as éveket idéző konyhabútor alatt technika húzódik meg. :) Nem lesz semmi egy akvárium, az biztos.


Arc szerint USA ban használtan 150 KHUF (500 USD) volt... ;) 830 liter.
 
HOgy nevessetek egy jót...
Befutott egy ajánlat egy miskolci ismerőstől.

"bruttó 121 ezer HUF-ért, megcsinálom 12-es üvegből merevítés nélkül".:ROFLMAO:

Gondolhatjátok... azonnal mondtam, hogy köszönöm nem élek a lehetőséggel.
 
A merevítés nélkül azt jelenti, hogy vastagabb üveg ez pedig arányosan sokkal drágább ár.
Szerintem nem nagyon fogsz olcsóbban akváriumot találni. Érdemes átgondolni, hogy biztosan ekkora akváriumot szeretnél. Mert minden eleme ennyire "nevetséges" lesz később :)
 
A merevítés nélkül azt jelenti, hogy vastagabb üveg ez pedig arányosan sokkal drágább ár.
Szerintem nem nagyon fogsz olcsóbban akváriumot találni. Érdemes átgondolni, hogy biztosan ekkora akváriumot szeretnél. Mert minden eleme ennyire "nevetséges" lesz később :)
900 liter, 12es üvegből, merevítés nélkül?
 
A merevítés nélkül azt jelenti, hogy vastagabb üveg ez pedig arányosan sokkal drágább ár.
Szerintem nem nagyon fogsz olcsóbban akváriumot találni. Érdemes átgondolni, hogy biztosan ekkora akváriumot szeretnél. Mert minden eleme ennyire "nevetséges" lesz később :)
@viktorlantos !

Félreértesz, nem az áron nevettem, hanem, hogy ilyen vékony üvegből csinálja (tuti elrobban), és még ehhez képest is brutál olcsón.

Említettem már, hogy 300 ezer el van rakva csak az üvegre.
Futná anyagilag erre az akvára, csak normális szakemberek nincsenek (legalábbis a közelemben), sem angol tudásom, hogy külföldről hozzassak be 19 mm-es üveget.
 
Utoljára módosított:
Futná anyagilag erre az akvára, csak normális szakemberek nincsenek (legalábbis a közelemben), sem angol tudásom, hogy külföldről hozzassak be 19 mm-es üveget.

normálból könnyebben találsz ilyen vastagságot

optiból nem nagyon lesz. ha meg hozatod akkor ennek az árnak a duplája is lesz.

a merevítő ezért lehet érdekes. nagy méretnél sokat lehet spórolni vele.
 
Szeretnék készíteni/készítetni egy 120x35x40es akváriumot milyen vastag üvegből kell és kell-e bele merevítés és hova?
 
Szükségem lenne pici segítségre. Mivel jobb ha az akvárium feneke be van építve, kiszamítja nekem valaki mekkora darabokat kell vágassak ahoz, hogy az akvárium 90x50x45 legyen. Az üveg amit szeretnék használni az 8mm opty. Előre is köszönöm.
 
Szükségem lenne pici segítségre. Mivel jobb ha az akvárium feneke be van építve, kiszamítja nekem valaki mekkora darabokat kell vágassak ahoz, hogy az akvárium 90x50x45 legyen. Az üveg amit szeretnék használni az 8mm opty. Előre is köszönöm.
vond le az üvegvastagságokat a belülre eső elemekből. és már tudod is!
 
vond le az üvegvastagságokat a belülre eső elemekből. és már tudod is!
Arra én is gondoltam :p, de nekem azzal van a bajom mennyi távolságot kell hagyni a szilikonnak, az is világos, hogy a fenék szélessége megeggyezik az oldal szélességével, DE milyen hosszú.
 
Ebben @Pecás a Góré!
köszönöm:happy:
Szükségem lenne pici segítségre. Mivel jobb ha az akvárium feneke be van építve, kiszamítja nekem valaki mekkora darabokat kell vágassak ahoz, hogy az akvárium 90x50x45 legyen. Az üveg amit szeretnék használni az 8mm opty. Előre is köszönöm.
Ha még aktuális a kérdés: én kissé saját fejem után készítem a szabásmintát;)
Az általad írt akvát én így szabatnám le (a 45 lenne nálam a magasság):
- frontüveg: 90 x 45 cm
- a fenéklap: 88,3 x 48,3 cm
- a hátlap: 88,3 x 45 cm
- a két vége: 49,2 x 45 cm
Az összerakás miatt csinálom így, mert mindig egyedül, sablon nélkül rakom össze és nekem ez jött be: fenéküveghez a hátlapot hozzáragasztom, a két végét "ráborítom", így a hátlapot is tartják (ezért volt egyforma hosszú a fenék és a hátlap), végül a frontot is felragasztom, ez a fenékhez és a két véglaphoz is hozzá van ragasztva, ez az egyetlen teljes méretű lap.
Nekem anno, amikor a klasszikus szabásminta alapján raktam össze, mindig elmozdult a két vége, így viszont csak neki kell dönteni a hátlapnak, ezért garantáltan nem megy sehova. Azért a papír ragasztószalag mindig jóbarát ;).
Ragasztónak kb 0,5 mm-t szoktam szánni. Sima színtelen FBS-el ragasztok, eddig bevált (1000 liter fölöttit még nem ragasztottam, 960 l a jelenlegi maximumom)
 
@viktorlantos !

Félreértesz, nem az áron nevettem, hanem, hogy ilyen vékony üvegből csinálja (tuti elrobban), és még ehhez képest is brutál olcsón.

Említettem már, hogy 300 ezer el van rakva csak az üvegre.
Futná anyagilag erre az akvára, csak normális szakemberek nincsenek (legalábbis a közelemben), sem angol tudásom, hogy külföldről hozzassak be 19 mm-es üveget.
Szia!

Probaltam neked utananezni, hogy milyen vastag üvegböl lehet/erdemes ezt csinaltatni. Na szoval, egy diagram alapjan, amit a Fachglas AG keszitett (nemet üveges ceg, beleolvadt a Pilkington cegbe), aszerint 15 mm-es üvegböl kell lenni a falaknak, es 19 mm-es- nek az aljzatüvegnek.
Merevitest mar 150 cm hossz felett ajanlanak, plane akkor, ha a magassag több, mint 50 cm, a te esetedben ez 75 cm lenne. Itt mar hosszanti es keresztmerevitest is ajanlanak. Igy azt szerintem nem fogod meguszni...
Egy masik forumon 200 x 70 x 70 cm meretröl irtak, azt 12 mm-esböl csinaltak, de 3 felsö kereszt-, es hosszanti merevitesekkel is... a merevitök is 12mm-es üvegböl keszültek, ha jol emlekszem.
 
Témában nagyon amatőr vagyok, de ilyen nagyobb akváriumokat nem akrilüvegből szokták csinálni? Abból a karcot is könnyebben ki lehet szedni...

Mitől függ, melyik a jó választás?
 
Köszönöm szépen válaszod. Sajnos 2 vagy 3 keresztmerevítő kizárt. Talán egyet tudnék bevállalni, meg persze végig hosszmerevítőt. Akkor talán 12 mm is elég lenne.
Mindenesetre beletetetem a biztosításomba az akváriumot.

-----------

A cég, aki 12 mm-es üvegből megcsinálná merevítés nélkül, annyit mondott, hogy biztonsági üvegből oldaná meg. Azzal érveltek, hogy nézzem a zuhanykabinokat, amik ilyen üvegből vannak - ha nekiesik egy 120 kg-os ember, akkor sem lesz baja az üvegnek, pedig nem vastagok.

Szerintetek jó ötlet a biztonsági üveg? Vagy nagyon ronda lenne, ha mondjuk hasasodna 2-3 cm-t is akár 174 cm-en?
Esetleg kis golyócskákra elrobbana az egész üveg?
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére