• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akváriumok méretezése merevítés nélkül

Sziasztok!

A korábbi kérdésemre valaki? Sajnos Miskolcon nincs olyan üveges, aki merevítés nélkül be merné vállalni, csak az én felelősségemre. Ha azt mondjátok rá, hogy mehet, hogy elbírná, akkor megcsináltatnám.

Eredeti kérdés mégegyszer (most már harmadszor):
"Jövőre, ha minden igaz, tervezek építeni, vagy építtetni egy 174 cm hosszú 70 cm széles 75 cm magas akvát. Kérdésem az volna, hogy 15 mm-es üveg megbírná-e, úgy, hogy csak hosszmerevítése lenne alul felül teljes hosszban (15mm-es üvegből az is) 5 cm széles üvegcsíkkal? Illetve a jobb tartás érdekében alul széltében is 5 cm-es üvegcsík lenne (nagyobb ragasztófelület). A ragasztása FBS-ből lenne (erősebb ragasztót nem láttam, de ez is kb. 3-szor nagyobb szakítószilárdsággal rendelkezik mint a sima akva ragasztók)."


Ja, és kérlek, hogy ne olyan hozzászólások jöjjenek, hogy mit nem tudnék benne nevelni, mert jelenleg nem érdekel. Majd fog, ha meglesz az akva.;)
Köszönöm

Üdv,
KRisz
 
Sziasztok!

A korábbi kérdésemre valaki? Sajnos Miskolcon nincs olyan üveges, aki merevítés nélkül be merné vállalni, csak az én felelősségemre. Ha azt mondjátok rá, hogy mehet, hogy elbírná, akkor megcsináltatnám.

Eredeti kérdés mégegyszer (most már harmadszor):
"Jövőre, ha minden igaz, tervezek építeni, vagy építtetni egy 174 cm hosszú 70 cm széles 75 cm magas akvát. Kérdésem az volna, hogy 15 mm-es üveg megbírná-e, úgy, hogy csak hosszmerevítése lenne alul felül teljes hosszban (15mm-es üvegből az is) 5 cm széles üvegcsíkkal? Illetve a jobb tartás érdekében alul széltében is 5 cm-es üvegcsík lenne (nagyobb ragasztófelület). A ragasztása FBS-ből lenne (erősebb ragasztót nem láttam, de ez is kb. 3-szor nagyobb szakítószilárdsággal rendelkezik mint a sima akva ragasztók)."


Ja, és kérlek, hogy ne olyan hozzászólások jöjjenek, hogy mit nem tudnék benne nevelni, mert jelenleg nem érdekel. Majd fog, ha meglesz az akva.;)
Köszönöm

Üdv,
KRisz
http://www.theaquatools.com/building-your-aquarium
A kalkulátor szerint 3-as biztonsági faktorú ez a méret 15-ös üvegből. Hogy ez mit jelent? Lövésem sincs... :D
Viccet félretéve 15-ös üvegből ulul és felül is végig hosszmerevítve szerintem rendben kell lennie, de majd az okosabbak válaszolnak, Rám nem kell hallgatni.
 
Szia @BKRisz!

Sziasztok!

A korábbi kérdésemre valaki? Sajnos Miskolcon nincs olyan üveges, aki merevítés nélkül be merné vállalni, csak az én felelősségemre. Ha azt mondjátok rá, hogy mehet, hogy elbírná, akkor megcsináltatnám.

Eredeti kérdés mégegyszer (most már harmadszor):
"Jövőre, ha minden igaz, tervezek építeni, vagy építtetni egy 174 cm hosszú 70 cm széles 75 cm magas akvát. Kérdésem az volna, hogy 15 mm-es üveg megbírná-e, úgy, hogy csak hosszmerevítése lenne alul felül teljes hosszban (15mm-es üvegből az is) 5 cm széles üvegcsíkkal? Illetve a jobb tartás érdekében alul széltében is 5 cm-es üvegcsík lenne (nagyobb ragasztófelület). A ragasztása FBS-ből lenne (erősebb ragasztót nem láttam, de ez is kb. 3-szor nagyobb szakítószilárdsággal rendelkezik mint a sima akva ragasztók)."


Ja, és kérlek, hogy ne olyan hozzászólások jöjjenek, hogy mit nem tudnék benne nevelni, mert jelenleg nem érdekel. Majd fog, ha meglesz az akva.;)
Köszönöm

Üdv,
KRisz

Az érdekel miért szeretnél ilyen extrém magas akváriumot?
Hátrányai:
- magasabb kivitelezési költség ( vastagabb üveg ),
- nehéz karbantartás ( búvárszemüveg, pipa kötelező kellék lesz egy egyszerű algakaparásnál ),
- nagyobb súly ( födém terhelés, szállítási nehézségek ),
- erősebb nyomás nehezedik az üvegre,
- kisebb tér érzet,
- nagyobb szűrő és világítási kapacitás,
- halasításnál inkább a vízfelszín a mérvadó a gáz csere miatt ( nem tudsz jelentősen több halat bele tenni ),
- növények lassabb fejlődése.

Előnye?
- ...

Utólag alacsonyabbra vágatni macerás.

A.ttila
 
Utoljára módosított:
Most tényleg muszáj ilyen felesleges köröket járnunk? Egy kérdést tettem fel, amire sajnos továbbra sem kaptam meg a választ. Ehelyett jönnek a burkolt lebeszélő kommentek. 18 éve akvarizálok, 50+ cm magas akváriumom van jelenleg is. Azt gondolom, hogy tudom, hogy mit jelent nagy akváriumot takarítani.
Úgy tudom, hogy mindannyian akik itt vagyunk a növények és az állatok szeretetéért vagyunk itt.
Szívem szerint sokkal nagyobb akvát csináltatnék, de csak ekkora fér be a házba.
Hangsúlyozom, hogy a helye már megvan (szekrénysor), ezért sem kisebbet, sem nagyobbat nem fogok csináltatni, akárki akármit mond.
Statikussal beszéltem, nem lesz gond. Szállítás meg nem az én gondom lesz.
Alga kaparás nem lesz, mert nem lesz alga.
Porlasztó kő létezik a világon stb stb
Az üveg ára a legkevesebb, hogy ezen spóroljak. Simán 800 ezer körül vagy felette leszek árban, ha teljesen elkészül a remekmű.
Nagyon át van ez gondolva részemről.
Szal vissza a kérdésemre, az továbbra is nyitva áll.
 
Most tényleg muszáj ilyen felesleges köröket járnunk? Egy kérdést tettem fel, amire sajnos továbbra sem kaptam meg a választ. Ehelyett jönnek a burkolt lebeszélő kommentek. 18 éve akvarizálok, 50+ cm magas akváriumom van jelenleg is. Azt gondolom, hogy tudom, hogy mit jelent nagy akváriumot takarítani.
Úgy tudom, hogy mindannyian akik itt vagyunk a növények és az állatok szeretetéért vagyunk itt.
Szívem szerint sokkal nagyobb akvát csináltatnék, de csak ekkora fér be a házba.
Hangsúlyozom, hogy a helye már megvan (szekrénysor), ezért sem kisebbet, sem nagyobbat nem fogok csináltatni, akárki akármit mond.
Statikussal beszéltem, nem lesz gond. Szállítás meg nem az én gondom lesz.
Alga kaparás nem lesz, mert nem lesz alga.
Porlasztó kő létezik a világon stb stb
Az üveg ára a legkevesebb, hogy ezen spóroljak. Simán 800 ezer körül vagy felette leszek árban, ha teljesen elkészül a remekmű.
Nagyon át van ez gondolva részemről.
Szal vissza a kérdésemre, az továbbra is nyitva áll.

Ha tudod, hogy milyen egy ekkora akvárium, akkor miért van szükséged ránk/fórumra? :)

Ha én azt mondom Neked, hogy igen, csináltasd meg, mert tutirabiztosan elbírja, Te megcsináltatod, majd eldurran az egész, akkor jössz és számonkéred rajtam, hogy mit mondtam?! Mire mész vele?

A GA-ban van egy nagy akva 180*60*60 cm. Talán 15 mm-es üveg. Fent semmilyen merevítés nincs benne, lent nem tudom. Régen láttam már, és nem tudom felidézni, hogy mennyire hasasodik. Szerintem(!!!), a 174 cm hosszhoz elég lenne a hosszanti merevítő, ha csökkentenéd a magasságot 60 cm-re. Mivel nem csökkented, a 75 cm magasság miatt én nem merném megcsinálni keresztmerevítő nélkül. Jobb a békesség és a nyugalom.

Azonban... Vágathatsz az üvegessel 2*2 db keresztmerevítőt, és kérhetsz egy erős, markos legényt segíteni. Amikor kész az akva és mehet a próbafeltöltés, akkor először csak félig töltöd fel, majd pár napig hagyod (a ragasztó rendeződik, a merevítők alkalmazkodnak, stb.), majd feltöltöd 75%-ig, és megnézed a hasasodást... aztán mehet a 100%-os feltöltés, és az ima. Ha hasasodik, akkor leengeded és beragasztod a merevítőket. Nem egy pillanat alatt fog eldurranni. Kb. ennyi.

Megjegyzéseim:

- ha már hosszanti merevítőt teszek egy akváriumba, akkor a keresztmerevítő már nem oszt-szoroz. Sőt, halat kifogni a hosszanti merevítő mellett rosszabb is...
- low tech akvát akarsz, amiben nem kell minden héten turkálni nyírás, alakítás céljából -> havonta egyszer ki lehet bírni azt a két keresztmerevítőt
- ilyen óriási felület nem lehet nyitott, minden tiszta penész lesz a párától, stb. Az akvárium vize naponta literszám fog párologni... Tetőt célszerű rá építeni, innentől meg a merevítőt csak akkor látod, amikor felnyitod.
 
Utoljára módosított:
Eredeti kérdés mégegyszer (most már harmadszor):
"Jövőre, ha minden igaz, tervezek építeni, vagy építtetni egy 174 cm hosszú 70 cm széles 75 cm magas akvát. Kérdésem az volna, hogy 15 mm-es üveg megbírná-e, úgy, hogy csak hosszmerevítése lenne alul felül teljes hosszban (15mm-es üvegből az is) 5 cm széles üvegcsíkkal? Illetve a jobb tartás érdekében alul széltében is 5 cm-es üvegcsík lenne (nagyobb ragasztófelület). A ragasztása FBS-ből lenne (erősebb ragasztót nem láttam, de ez is kb. 3-szor nagyobb szakítószilárdsággal rendelkezik mint a sima akva ragasztók)."

Mivel a fórumon egy kezemen meg tudom számolni hány 500+ liternél több akvárium van (jellemzően növényezni ez alatt szoktunk) tapasztalatot, választ ne várj.
Konzultálj egy akvárium készítővel.

Merevítéssel egész beteg méretekből csinálnak akváriumot. Ez a másik. A fórumon nem divat manapság a merevítés. Nyitott akváriumokat használunk legtöbben merevítők nélkül.
Ez az akvárium egy 20+ -os üvegből készülne, ha nem lenne merevítés. Beszélj egy szakival és nem kell negyedszer is megkérdezni :)
 
Ha viszont sok fényes növényezésre adod a fejed és telepakolod merevítővel, akkor a CO2 szett mellé alapból érdemes lesz egy pH controllert is beszerezned.
Ezek a retek merevítők felborítják a napi stabil működést, ha a víz a párolgással alá tud menni a merevítőknek. Instabil lesz a rendszered.
 
@viktorlantos ; @dexkill ; illetve @Beni !

Köszönöm a hozzászólásokat és a tanácsokat. Megrágom, illetve keresek valami normális üvegest. Sajnos miskolcon nincs, így Budapesten fogok keresgélni.
Csak hát a szállítási költség...
Tegnapelőtt kérdeztem rá egyik pesti cégnél egy 120*28*31-es akva szállítási költségére: 10.000 HUF, úgy, hogy maga az akvárium 13.500 HUF lenne. Így majdnem duplázódik az ár.:(

Amúgy egy keresztmerevítővel és hosszmerevítővel elég volna 12 mm-es üveg is. (85 cm magasságig) Legalábbis egy-két webshop így tünteti fel.
Szerintetek tényleg igaz?
 
@viktorlantos ; @dexkill ; illetve @Beni !

Köszönöm a hozzászólásokat és a tanácsokat. Megrágom, illetve keresek valami normális üvegest. Sajnos miskolcon nincs, így Budapesten fogok keresgélni.
Csak hát a szállítási költség...
Tegnapelőtt kérdeztem rá egyik pesti cégnél egy 120*28*31-es akva szállítási költségére: 10.000 HUF, úgy, hogy maga az akvárium 13.500 HUF lenne. Így majdnem duplázódik az ár.:(

Amúgy egy keresztmerevítővel és hosszmerevítővel elég volna 12 mm-es üveg is. (85 cm magasságig) Legalábbis egy-két webshop így tünteti fel.
Szerintetek tényleg igaz?
Hát ha azt írják, akkor biztos...
 
@viktorlantos ; @dexkill ; illetve @Beni !

Köszönöm a hozzászólásokat és a tanácsokat. Megrágom, illetve keresek valami normális üvegest. Sajnos miskolcon nincs, így Budapesten fogok keresgélni.
Csak hát a szállítási költség...
Tegnapelőtt kérdeztem rá egyik pesti cégnél egy 120*28*31-es akva szállítási költségére: 10.000 HUF, úgy, hogy maga az akvárium 13.500 HUF lenne. Így majdnem duplázódik az ár.:(

Amúgy egy keresztmerevítővel és hosszmerevítővel elég volna 12 mm-es üveg is. (85 cm magasságig) Legalábbis egy-két webshop így tünteti fel.
Szerintetek tényleg igaz?

120*40*50 akvám van, ez az első, amit készíttettem, így túl van biztosítva: a két szélén és középen keresztmerevítő fent 70 cm hosszú hosszmerevítő. A felső üvegek patent párhuzamosak, cserébe "gömbölyű", olyan, mint a hordó. 8 mm-es üveg. Szóval úgy vagyok vele, hogy ha saját akváriumot tervezek/terveznék, akkor a fő csapásirányt úgy határoznám meg, hogy 50 cm-es magasságtól 10 mm, 55 cm 12 mm, 60 cm 15 mm. A merevítő szerintem a hossztól függ elsősorban, nem a vastagságtól (mert ha vékony az üveg, akkor lent-fent merevíthetem ész nélkül, max ÍGY fog repedni :) ), tehát azt mondom, hogy 100 cm-től inkább legyen benne merevítő, tehát például egy 100*50*40 cm-es akva, ezt meg lehet csinálni 6 mm üvegből keresztmerevítővel, vagy 8 mm-ből merevítő nélkül (de ezt már neccesnek gondolom!), viszont a 100*50*50-hez már 8 mm-t használnék keresztmerevítővel és 10 mm-t merevítő nélkül. 150*50*50-hez is 10 mm-t tennék de kereszt és hosszmerevítővel. Úgy gondolom, hogy a 180*50*50 is mehetne 10 mm-ből de 1 db hosszanti és 2 db keresztmerevítővel... Ezt így szépen sorba kell venni, és a végén el lehet jutni a tutihoz :) A GA akva simán lehet referencia, menj el egyszer, és nézd meg, hogy hogy néz ki, stb.

Summázva: a merevítővel pénzt spórolsz (vékonyabb üveg elég), és növeled a biztonságot. Iszonyat bosszúságot okoz, ha elreped egy kicsi akvárium is, hát még egy ekkora :)
 
@viktorlantos ; @dexkill ; illetve @Beni !

Köszönöm a hozzászólásokat és a tanácsokat. Megrágom, illetve keresek valami normális üvegest. Sajnos miskolcon nincs, így Budapesten fogok keresgélni.
Csak hát a szállítási költség...
Tegnapelőtt kérdeztem rá egyik pesti cégnél egy 120*28*31-es akva szállítási költségére: 10.000 HUF, úgy, hogy maga az akvárium 13.500 HUF lenne. Így majdnem duplázódik az ár.:(

Amúgy egy keresztmerevítővel és hosszmerevítővel elég volna 12 mm-es üveg is. (85 cm magasságig) Legalábbis egy-két webshop így tünteti fel.
Szerintetek tényleg igaz?

Üvegezéshez nagyon nem értek. Minőségi Eheim 460 literes akvárium (130x60x60) 12 mm-es üvegből van és középen van merevítés.
 
Sziasztok!

A korábbi kérdésemre valaki? Sajnos Miskolcon nincs olyan üveges, aki merevítés nélkül be merné vállalni, csak az én felelősségemre. Ha azt mondjátok rá, hogy mehet, hogy elbírná, akkor megcsináltatnám.

Eredeti kérdés mégegyszer (most már harmadszor):
"Jövőre, ha minden igaz, tervezek építeni, vagy építtetni egy 174 cm hosszú 70 cm széles 75 cm magas akvát. Kérdésem az volna, hogy 15 mm-es üveg megbírná-e, úgy, hogy csak hosszmerevítése lenne alul felül teljes hosszban (15mm-es üvegből az is) 5 cm széles üvegcsíkkal? Illetve a jobb tartás érdekében alul széltében is 5 cm-es üvegcsík lenne (nagyobb ragasztófelület). A ragasztása FBS-ből lenne (erősebb ragasztót nem láttam, de ez is kb. 3-szor nagyobb szakítószilárdsággal rendelkezik mint a sima akva ragasztók)."


Ja, és kérlek, hogy ne olyan hozzászólások jöjjenek, hogy mit nem tudnék benne nevelni, mert jelenleg nem érdekel. Majd fog, ha meglesz az akva.;)
Köszönöm

Üdv,
KRisz

Ilyen költségvetés mellett én simán beletenném egy alsó és egy felső acél keretbe, egy szaki rozsdamentes anyagból pillanatok alatt legyártja, elég egy-két keskeny kereszt merevítő. 35x35 - 40x40-es szögprofil megteszi.

Előnye, hogy megadja a merevséget az üvegnek, csinálhatnád akár 10-15-ös üvegből, sosem fog elengedni a ragasztás, 5-1000 liter víz kifolyva rettentő kárt tud okozni, nem beszélve, hogy belepusztul az élővilág, ami benne van.
Mellesleg megvédi az érzékeny üveg széleket a sérüléstől. Elég, ha neki dől a partvis, ha az asszonyka takarít, s hipp-hopp, ott egy kagylós törés, vagy szállításnál koccan...
Egy 50-100 literes akvát simán kidob bárki, nem kerül többe 10-15-20 ezer Forintnál, de nálad az üveg komoly költség lesz.
Igen, rontja a látványt, de valamit valamiért.

Én 20 mm alatt nem is gondolkoznék, de könnyen kiszámolható, egy sima statikai számítás, csak kell ismerni a ragasztó szakító szilárdságát és hogy mekkora behajlást engedsz meg az üvegnek.
A gyenge láncszem a ragasztás, és nem az üveg, én már ezt nem is bíznám üvegesre, magam készíteném, vagy akváriumos céggel, garanciával, tokkal-vonóval.
Gondol bele: egy sima árvíz, simán okoz 1-2 millió Ft kárt.

FBS nem igazán erre való, ezen nem spórolnék.
 
Szia BKRisz!

Most tényleg muszáj ilyen felesleges köröket járnunk? Egy kérdést tettem fel, amire sajnos továbbra sem kaptam meg a választ. Ehelyett jönnek a burkolt lebeszélő kommentek. 18 éve akvarizálok, 50+ cm magas akváriumom van jelenleg is. Azt gondolom, hogy tudom, hogy mit jelent nagy akváriumot takarítani.
Úgy tudom, hogy mindannyian akik itt vagyunk a növények és az állatok szeretetéért vagyunk itt.
Szívem szerint sokkal nagyobb akvát csináltatnék, de csak ekkora fér be a házba.
Hangsúlyozom, hogy a helye már megvan (szekrénysor), ezért sem kisebbet, sem nagyobbat nem fogok csináltatni, akárki akármit mond.
Statikussal beszéltem, nem lesz gond. Szállítás meg nem az én gondom lesz.
Alga kaparás nem lesz, mert nem lesz alga.
Porlasztó kő létezik a világon stb stb
Az üveg ára a legkevesebb, hogy ezen spóroljak. Simán 800 ezer körül vagy felette leszek árban, ha teljesen elkészül a remekmű.
Nagyon át van ez gondolva részemről.
Szal vissza a kérdésemre, az továbbra is nyitva áll.

Egy kérdésre lehet több féle választ adni, ami akár mind jó vagy rossz is lehet számodra, ha nem ismerjük a pontos hátterét!

29 éve akvarizálok, korábban rengeteg hibát elkövetve az itteni közösség nélkül.
Jelenleg is tartok karban olyan medencét aminek a felső pereme 2 méter magasan van, nem lehetetlen a takarítás, csak kényelmetlen ( de lehet csak én öregszem ).
Az hogy többen megkérdőjelezzük az akváriumod magasságát valószínű nem véletlen!
Nem irígyek vagyunk, hogy nekünk nem lehet ekkora, hanem mivel még tervezési fázisban vagy ( ezért nem érzem felesleges köröknek ) érdemes néhány szempontot figyelembe venni ( még ha nagyon át van gondolva is, több szem többet lát alapon).
Milyen magasan lesz a medence alja a padlóhoz képest, milyen technika fér alá?
Mekkora hely van felette a világításnak?
E kettő közé kell még a 75 cm-nek beférni, ezt nehezen tudom elképzelni, ennyi.

Azt sugalltad hogy a pénz nem számít ( akkor csináltathatod 25 mm-es üvegből és nem kell merevítésben gondolkozni ), mégis fennakadsz a szállítási költségen, ezt nem értem!

Érdemes lenne egy naplót nyitnod, hogy ténylegesen kibeszélhessünk minden mozzanatot az akvárium indítása előtt, mert ahogy írtad valóban az élőlények legjobb körülmények között tartása az igazi cél!

Nem a lebeszélés az oka amiért írok, hanem a megértés!

Köszönettel!

A.ttila
 
Szal vissza a kérdésemre, az továbbra
Ha belekotnyeleskedhetek, írnék pár gondolatot:
- érdemes bevállalni egy keresztmerevítőt, mert sokat megspórol a költségvetésedből és nyugodtabbak az éjszakáid is.
- ezt a méretet 5 cm széles hossz merevítőkkel és 10-15 cm széles kereszt merevítővel 10-es üvegből meg lehet építeni.
- a magasságát (gondolom kitaláltál egy olyan scape-et, ami nem 45-50 cm-t igényelne) úgy próbáld meg belőni, hogy mérd meg a karod hosszát, illetve próbáld ki, milyen mélyen tudsz mondjuk egy 4-5 kg-os követ biztonsággal megfogni és 20 cm-el hátrább tenni.
(nem cinkelésből mondom, volt szerencsém berendezni 85 cm magas akvát és csak úgy tudtam dolgozni vele, hogy ráhasaltam a tetejére (200 cm+-os volt, volt rendesen merevítés, volt mire feküdni), nagyon gáz volt, pedig csak 50 cm körül volt a szélesége, illetve van itthon egy 180x80-as, 65 cm magas saját is, 10-esből, 1 db keresztmerevítővel, 10-esből 8 és fél éve hibátlan, ennek a közepétől hátrafele már nagyon macerás a pakolás, pedig a 180 centimmel nem vagyok törpe)
- a technika elhelyezése tényleg lehet gond, de a rövidebb oldalakat nem muszáj merevíteni
- @A. Kavicsos megjegyzéséhez az elhelyezést illetően csak csatlakozni tudok: két nagyon fontos paraméterre figyelnék: az akvát olyan magasra helyezném (a padlóhoz képest), hogy a helységben a lehető legjobban akadjon bele a szem, de azt is jól ki kell matekolni, hogy mennyi helyre van szükség fölötte, hogy mindenhez hozzá tudj majd férni kényelmesen. Ez nagyon fontos, mert megbosszulja magát később 5 cm hely hiánya. Hidd el, tapasztalatból mondom.
- végül gratulálok és üdvözöllek a nagyot álmodni merők táborában (y)
 
Huhh, 10-es üvegből? A 15 mm-hez képest nagyon vékonynak tűnik. Azt én nem merném bevállalni, mert lehet középen elrobbanna.
Akkor lehet 12-es lesz a nyerő egy kereszt és két hosszmerevítővel.
Lefényképeztem az akvárium helyét, hogy hova fogom tenni. Csak amiatt, hogy megértsétek, hogy miért ekkorát és ilyen magasat (azon kívül, hogy gyermekkori álmom valósulna meg, hogy egy nagy akváriumom lehet).
Hova tölthetném fel a képet, hogy Ti is lássátok? (képfeltöltés.hu?)
KRisz
 
@dexkill
Nekem nincs olyan menüpontom. Akkor marad a képfeltöltés.hu.

Szerk: oda már nem lehet tölteni.
Itt a kép:
http://www.kephost.com/image/v3EJ

90 cm hely van az alsó és a felső sor között. 2 cm nikecell 75 cm akva, 11 cm a led reflektorok magassága. Pont befér. Vagy eltoltható, vagy felnyitható fa vagy bútorlap tető lesz rá (természetesen egyedi).
Kicsit azért gáz középen a merevítő, mert ha középen felnyitható a tető, akkor pont akadályozni fog nagyobb műveletekben. Vagy az egész tető könnyen felnyitható lesz (iszonyat barkácsmunka az).
A felső sorból az alsó polc kivehető (fióksínnel van feltéve). Felső sor csak 30-35 cm-re ugrik ki a falból, míg az alsó 70-re. Tehát az akvárium felszínének több mint 55%-a könnyen hozzáférhető, a tető félretolása, vagy felnyitása után.

Nagyjából ennyi.:)
 
Utoljára módosított:

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére