• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akváriumi halak

Én is a vitorlásban látom a leggyengébb láncszemet(ha együtt nőnek fel a neonokkal akkor nem bántják egymást)viszont a növényeket szarrá csipkedik mikor ikrázni akarnak (tisztogatják)meg szerintem a kisebb garnikat is kajának néznék.Egyféle rajhal +algaevők+corryk+garnélák ....... ennél többfajta már sok lenne.....szerintem többünknek is ez állás pontja.
 
Hát nálam nem volt soha gond a vitorlások és a neonok tartása.Az előfordult hogy terelték a neonokat,de semmi agresszív magatartás.Nálam az ívásnál sem szedték szét azért a növényeket.Az persze megvolt hogy letisztították róla az algát,de ennyi és nem több.Garnélával még nem tartottam vitorlást,de valami azt súgja hogy az nem lenne jó ötlet. :)
 
Sziasztok!

Azt hogy tudhatom meg h öreg-e a hal és azért halt meg?Van az öregségüktől elpusztuló halnak vmi ismérve?(guppi, előző nap semmit nem láttam rajt h baja lenne,ma meg az akvárium alján forgolódott fejjel lefelé és hát nem nagyon értettem.)Pedig csak egy guppi azok szokták bírni a strapát úgy tudom.A többi halam meg vidáman úszkál most is...
 
keneseig said:
Sziasztok!

Azt hogy tudhatom meg h öreg-e a hal és azért halt meg?Van az öregségüktől elpusztuló halnak vmi ismérve?(guppi, előző nap semmit nem láttam rajt h baja lenne,ma meg az akvárium alján forgolódott fejjel lefelé és hát nem nagyon értettem.)Pedig csak egy guppi azok szokták bírni a strapát úgy tudom.A többi halam meg vidáman úszkál most is...

Én eddig összesen 2 halamat mérgeztem le véletlenül carbo-val, ugyan így viselkedtek... A tünetek napokkal a mérgezés után jelentkeztek. Nem ez történt véletlenül?
 
katonajanos said:
keneseig said:
Sziasztok!

Azt hogy tudhatom meg h öreg-e a hal és azért halt meg?Van az öregségüktől elpusztuló halnak vmi ismérve?(guppi, előző nap semmit nem láttam rajt h baja lenne,ma meg az akvárium alján forgolódott fejjel lefelé és hát nem nagyon értettem.)Pedig csak egy guppi azok szokták bírni a strapát úgy tudom.A többi halam meg vidáman úszkál most is...

Én eddig összesen 2 halamat mérgeztem le véletlenül carbo-val, ugyan így viselkedtek... A tünetek napokkal a mérgezés után jelentkeztek. Nem ez történt véletlenül?

Semmiféle CO2 adagolást nem használok.
 
A guppik már közel sem olyan strapabíróak, mint annó 20 éve. Túl vannak tenyésztve a legtöbb helyen, és minimális a szelektálás. Ha "az akvárium alján forgolódik fejjel lefelé a hal" az nem öregségben pusztul el. Én is mérgezésre tippelnék...
 
Érdekellne, hogy az Ancik mennyire koszolják a vizet mint az otok?
Ugyanis van 4 ancim és 4 otom 300 literben és félelmetesen mulmos az akvárium.
Mitől? Semmi más hal nincs benne + 2 csigaevő csiga.
 
Érdekellne, hogy az Ancik mennyire koszolják a vizet mint az otok?
Ugyanis van 4 ancim és 4 otom 300 literben és félelmetesen mulmos az akvárium.
Mitől? Semmi más hal nincs benne + 2 csigaevő csiga.

Nekem amikor voltak állandóan a talajba fúrták magukat. Vagy a dekorok alá kövek fák alá. Ilyenkor mindig flekavarodott az akvárium. Anno az első agyagos talajomnál ezért szabadultam meg tőlük.
 
Szia Mexx2!

Érdekellne, hogy az Ancik mennyire koszolják a vizet mint az otok?
Ugyanis van 4 ancim és 4 otom 300 literben és félelmetesen mulmos az akvárium.
Mitől? Semmi más hal nincs benne + 2 csigaevő csiga.


Van a vízben gyökér (mangrove, szavannafa, stb...), mert azt nagyon szeretik radirozni az Ancik!
Az Otocinklusok sokkal inkább az egész akváriumban keresik az algát, nem annyira rost függők!

A.ttila
 
Érdekellne, hogy az Ancik mennyire koszolják a vizet mint az otok?
Ugyanis van 4 ancim és 4 otom 300 literben és félelmetesen mulmos az akvárium.
Mitől? Semmi más hal nincs benne + 2 csigaevő csiga.
Nekem korábban anciaim voltam, de az Otokkal össze sem lehet hasonlítani. Növényesben nem tudom elképzelni az ancikat, mert folyton turkálnak az aljzatban és valószínűleg a nálad képződő mulmfelhőt is ők okozzák. Ezzel szemben az Otoknál nem tapasztalok semmilyen túrást, a HC gyepemet is nyugodtan nevelgethetem mellettük. Semmi túrás, csak szépen végzik a dolgukat anélkül, hogy egy növény is feljönne. Méretileg is nagy különbség van köztük.
 
Szia Mexx2!




Van a vízben gyökér (mangrove, szavannafa, stb...), mert azt nagyon szeretik radirozni az Ancik!
Az Otocinklusok sokkal inkább az egész akváriumban keresik az algát, nem annyira rost függők!

A.ttila

Igen, vagy egy szőlő gyökér és egy red moor, és egy több mint 20 éves tuskó.

Nekem korábban anciaim voltam, de az Otokkal össze sem lehet hasonlítani. Növényesben nem tudom elképzelni az ancikat, mert folyton turkálnak az aljzatban és valószínűleg a nálad képződő mulmfelhőt is ők okozzák. Ezzel szemben az Otoknál nem tapasztalok semmilyen túrást, a HC gyepemet is nyugodtan nevelgethetem mellettük. Semmi túrás, csak szépen végzik a dolgukat anélkül, hogy egy növény is feljönne. Méretileg is nagy különbség van köztük.


De nem ez a gond, hogy feljönnek a növények, vagy hogy szopogatják a dekorációt, hanem, hogy 8 hal van benne és nagyon sz@ros az akvárium, annyira, hogy félelmetes, és nem hiszem el, hogy 8 hal ennyit termeljen.
 
A növényevő állatoknál ez a normális, alacsony a kaja tápértéke, sokat kell zabálniuk, sok a végtermék. A dolog jó oldala, hogy az ilyen haltrágya alig tartalmaz olyan maradványokat, amiből ammónia származna, mivel eleve fehérjeszegény anyag volt, és a hal is kivonta belőle, amit meg tudott emészteni.
 
Tud nekem abban segíteni valaki, hogy vettem egy pár pillangó sügeret, és szerencsétlenek dara kórosok lettek. Az akvárium 112 litere, és azt mondták egy kereskedésben, hogy kezeljem COSTAPUR-al. Ezt meg is tettem, a leírásnak megfelelő mennyiségben, viszont most iszonyat ronda lett a víz színe. Olyan zöld hogy alig látni bármit is az akváriumban.
A kérdés a következő: nem fognak a növényeim kimúlni a kezeléstől?
Van valami egyéb teendőm azon kívül amit a doboza ír?
Igaz hogy csak 1x25ml-t kell beleönteni 100 literbe?
 
A növények ettől nem, de a szűrőbacik igen nagy valószínűséggel. Ki kellett volna venni őket és külön kezelni. De elég lett volna nekik egy "sókúra" :) Vizet besózni (most meg nem mondom mennyi sótkell elerakni, de valaholláttam leírva a forumin már), hőmérsékletet megemelni.
Most már csináld végig szerintem a kúrát, amit a dobozán írnak. Utána rakj be egy aktivszenes szűrőpárnát a szűrőbe, hogy rendesen kiszűrje a gyógyszert és adagolj napont baktériumkulturát a vízbe.
 
Én is erre gondoltam, de sajnos mindenhol azt írták, hogy egyedül ennél a betegségnél van, hogy az akváriumot kell kezelni nem a halakat, mert az egészet megfertőzi, és tartottam tőle, hogy ha kiveszem a szűrőt, 1 - nem tudom 4 napig mivel szűrni a vizet egyáltalán, 2 - ha visszarakom ugyan úgy visszaviszem a darakórt.
 
lehet az egész akváriumot is, de akkor a sózásos módszerrel célszerűbb.
De már ne filózzál rajta :) csináld végig a kúrát, aztán aktivszén, bacikultura és esetleg picit többször vízcsere, amig újra beáll a szűrő.
 
Back
Oldal tetejére