• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akváriumi halak

Nekem régebben volt aranyhalam meg vitorlásom is aminek megtépték a z úszóit. Mindegyiknek visszanőtt, csak sok időbe telt.
 
Nem tudom hirtelen hol feltenni a kérdést , de muszáj valahol
Építem az akváriumomat, már igazából meg is van, de még most indult állapotban van nem akarom a halakat visszarakni még.
Kérdésem.
Mennyi ideig bírják egy szűrt vödörben? :?
Lehet e ott őket etetni? :?
 
someday said:
Nem tudom hirtelen hol feltenni a kérdést , de muszáj valahol
Építem az akváriumomat, már igazából meg is van, de még most indult állapotban van nem akarom a halakat visszarakni még.
Kérdésem.
Mennyi ideig bírják egy szűrt vödörben? :?
Lehet e ott őket etetni? :?

Amikor Viktor átrendezte a nagy akiját ő is vödörben tárolta őket ,de neki volt benne már növény és fa is benne. Ha esznek akkor adj nekik kaját, ha nem várj 1-2 napot és próbáld meg megint.
 
thx Dani!
Már 3 napja vannak benne de csak szűrés fodros vízfelülettel van, meg termosztát.
Viszont ma ettek kicsit. szal, ok csak pl benne van egy szép nagy frenatus meg egy rami. Ők meg amúgy rosszban vannak.
Először ki is ugrott csóri frenatus.
Őt nagyon sajnálnám. gyönyörű példány.
viszont legalább hétvégéig bent kéne őket tartanom 20 liter sötétségben.
Meg kéne hogy nyugtassatok, hogy ez menni fog.
 
Ha megy a vödörben a szűrés, és a hőmérséklettel sincs baj, akkor nem lesz semmi bajuk pár nap alatt. Etetést én kerülném, illetve minimális szintre csökkenteném, nehogy a maradék bomlásával gond legyen...
 
Nálam mondjuk nem voltak területvédő ellenséges halak, de több hétig voltak így vödörben. Nem volt semmi gond, de utána az új akváriumba kicsit szoktatni kell őket a sok fényhez. Hogy a full sötétségből ne a reflektort kapják.
 
Serpa lazac

Milyen tapasztalataitok vannak a serpával kapcsolatban?Arra lennék kíváncsi, hogy mennyire ugrálós fajta???Már több helyen láttam hogy nyitott akváriumba tartották őket, tehát nem egy öngyilkos fajta :eek: ???A 160l-es leendő akváriumomba szeretnék belőlük egy 20 fős rajt.Valamint lenne benn 6 amano garnéla.Kérdésem, hogy kell e üvegtető, vagy maradhat teljesen nyitott az akva???Várom a tapasztalatokat, hozzászólásokat, köszi!!!
 
Nekem fátyolos Serpám volt, kisebb csapat.
Kergetőzés az gyakran előfordult, de soha nem ugráltak ki!
 
Köszi Patzu a választ, hogy megerősítesz a nyitott akváriumba való tartáshoz és remélem nem lesznek kis akrobaták a serpák :lol:
 
Sziasztok!Adott egy 54 literes aki ami inkább garnélás mint halas.2 panda harcsa van benne és 5 vörös neon,és RC garnélák.Egy ecco 2234 500L/H külső szűrő dolgozik és a neonok a nagy flow miatt lent vannak állandóan alig lehet őket látni!Ezért lecserélném a neonokat.Van olyan halacska ami jobban tűri az áramlást és legalább látnám is gyakrabban őket,és az rc garnikat nem bántanák?Ötletek?Köszi
 
myk74 said:
Sziasztok!Adott egy 54 literes aki ami inkább garnélás mint halas.2 panda harcsa van benne és 5 vörös neon,és RC garnélák.Egy ecco 2234 500L/H külső szűrő dolgozik és a neonok a nagy flow miatt lent vannak állandóan alig lehet őket látni!Ezért lecserélném a neonokat.Van olyan halacska ami jobban tűri az áramlást és legalább látnám is gyakrabban őket,és az rc garnikat nem bántanák?Ötletek?Köszi
Nem lehet, hogy a túl erős fény miatt bujkálnak a neonok? Mert nálam is van áramlás bőven, de gyakran kifejezetten az áramlatban tempóznak. Akkor bújtak el, amikor még nem volt árnyékot adó növény az akvámban.
 
Hupika said:
myk74 said:
Sziasztok!Adott egy 54 literes aki ami inkább garnélás mint halas.2 panda harcsa van benne és 5 vörös neon,és RC garnélák.Egy ecco 2234 500L/H külső szűrő dolgozik és a neonok a nagy flow miatt lent vannak állandóan alig lehet őket látni!Ezért lecserélném a neonokat.Van olyan halacska ami jobban tűri az áramlást és legalább látnám is gyakrabban őket,és az rc garnikat nem bántanák?Ötletek?Köszi
Nem lehet, hogy a túl erős fény miatt bujkálnak a neonok? Mert nálam is van áramlás bőven, de gyakran kifejezetten az áramlatban tempóznak. Akkor bújtak el, amikor még nem volt árnyékot adó növény az akvámban.

54literes aki fölött van T5 24 watt,a növények nem dúsak,kezdeti fázisban vannak :D .Fény lesz a ludas,lehet vehettem volna egy pár kagylótutajt felülre árnyéknak egyenlőre!Örökbe adtam őket és akihez kerültek mondta ő is hogy a fényt nem szeretik, de nála van egy 15fős csapat és van árnyékos hely is!Jó helyen lesznek!De nem tudom mi legyen helyette?Galaxy razbóra?
 
Őket melegen ajánlom, nálam van egy 10 fős csapat és remek, szép halak! Fekete neon, bár az még félénkebb talán.
 
Hengeli razbóra van nálam, 54 liter, 2x24 watt, szóval hasonló körülmények a világítás terén! Első perctől kezdve élvezik az áramlást, a fény elől sem bújnak el, az egész medencét szépen belakják! Nálam is voltak neonok, ég és föld! Bátran ajánlom tehát őket :) Kiváló rajhal, még erős világítás mellett is ;)
 
dekalabda00 said:
Hengeli razbóra van nálam, 54 liter, 2x24 watt, szóval hasonló körülmények a világítás terén! Első perctől kezdve élvezik az áramlást, a fény elől sem bújnak el, az egész medencét szépen belakják! Nálam is voltak neonok, ég és föld! Bátran ajánlom tehát őket :) Kiváló rajhal, még erős világítás mellett is ;)
Köszi!Szépek ezek a Hengeli razbórák!Itt nálunk biztosan nem lehet kapni.A garnikat nem terrorizálják?
 
Egyáltalán nem terrorizálják, sőt, az amanók harcolnak a kajárét velük :)
de mióta rendes garnikaját kaptak, azóta csökkent az agresszivitásuk ;)
Szerintem nagyon jó kis halak ezek a hengelik, élmény nézni őket!
 
dekalabda00 said:
Egyáltalán nem terrorizálják, sőt, az amanók harcolnak a kajárét velük :)
de mióta rendes garnikaját kaptak, azóta csökkent az agresszivitásuk ;)
Szerintem nagyon jó kis halak ezek a hengelik, élmény nézni őket!
:thumbup: Akkor nincsen más hátra mint Nyíregyházán beszerezni ezeket a szép kis halacsokat!Nehéz lesz sajnos!
 
Hello mindenki!

Kezdő vagyok és a segítségeteket kérném. Elindítottam a kezdő, tanuló akváriumomat, lassan letelik az ajánlott 4 hét szóval szeretnék állatosítani. Igénytelen állatkákat szeretnék, halakat és garnélákat, csak az a lényeg, hogy kiegyék az algát, elhaló leveleket. Mit ajánlotok? És mennyit? (az akim 40l vízzel van feltöltve, de a DIY külső szűrőm miatt inkább csak 30l -re számoljatok)
itt van az akiról a napló: https://akvakertesz.hu/viewtopic.php?f=11&t=1964

Válaszokat előre is köszi, sokat segítenétek!
 
A segítségeteket szeretném kérni. Leendő akváriumomban otocinclus affinist, panda corydorast, 1-2 ancit, vörös neonhalakat, vitorláshalakat, amano garnélákat és sulawesi vagy pagoda csigákat tartanék. A kérdésem pedig az, hogy megférnek-e ezek egymás mellett, illetve kitúrják vagy megeszik-e a növényeket. Konkrét növényt még nem tudok írni, arról a megfelelő topicban kérdezek.
 
Back
Oldal tetejére