• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akváriumi halak

AlanLoyd

Új regisztrált
Helló, lehet hogy rossz helyre tettem ezt a témát, ha igen, akkor elnézést kérek érte, még csak most regisztráltam az oldalra, és még nem ismerem ki magam teljesen.

A következő a problémám: Vettem tegnap egy új 75 literes akváriumot , vettem bele 3 műnövényt, új szenes szűrőt, autómata fűtőt, kvarc alljzatot , és szines diszkavicsokat az aljára. Mindent átmostam többször is , ahogyan kell. Amikor mindennel elkészültem a régi akváriumból átpakoltam a halakat ebbe az újba, és innen kezdőtek a gondok. Már tegnap este 3 halam kifeküdt (2 harcsa és egy neon). A ma reggel pedig 2 neon. A viz hőfoka 24 fok, eddigis ennyiben éltek.
Lehet hogy az vágta őket haza, hogy hirtelen tettem át őket az új akváriumba? Vagy más lehet a gond? Mert a régiben vigan éltek.

A válaszokat előre is köszönöm
 
AlanLoyd said:
Lehet hogy az vágta őket haza, hogy hirtelen tettem át őket az új akváriumba?
:shock:
Ez nem kérdés.Várnod kellett volna legalább 3-4 hetet. :?
 
Igen, sejtettem, hogy ez lehet a baj. Egyébként a szűrőben van egy széntablettás cucc is, az nem okozhat a halaknál problémát?
 
Javaslom próbáld megszerezni Horn, Zsilinszky: Akvarisztika című alapművét. Ha elolvasod nem fogod "hazavágni" a halaidat.
hzsa.jpg
 
AlanLoyd said:
Helló, lehet hogy rossz helyre tettem ezt a témát...
... vettem bele 3 műnövényt...

Lehet..., ha mint ezt az egész akvakertész fórumot nézzük, akkor mindenképp....
:wtf:
 
Lehet műnövénnyel is élvezhető akváriumot készíteni, főleg, ha nincs időnk élő növényeket ápolni. Persze műnövényekben is óriási a szórás, kevés a természetesnek ható dolog. Úgy viszont csak egy giccsparádé lesz belőle.
Én is azt tudnám tanácsolni, hogy olvass kicsit előtte. A türelmetlenség leginkább csak bajt okoz.
 
Nigro blogján is sok mindent megtalálsz az alapokról, de javaslom az akvarista.hu -n található, kezdőknek szóló eBookokat is, abban elég jól össze vannak foglalva az akvarisztika kezdéséhez szükséges első lépések és ismeretek.
 
Hali!

Növényes-garnis akiban lenne egy raj neon és 1 raj galaxy rasbora.
Milyen halacskát ajánlotok, ami jól érezné magát nálam és kb 1 méreten lenne a neonokkal? :)
Gondoltam már kolibrihalra, van erről a fajról véleményetek?

Köszönöm! ;)
K.
 
sziasztok én a sokcsíkos csigasügérről szeretném kérdezni hogy nagy baj ha nincs nekik homok hanem kisebb szepü kavicsok vannak??
Üdv:Imre
 
Viszonylag kevés afrikai sügértartó rohangál errefelé, de ahogy én tudom, csigaház és némi homok kell nekik. ;)
 
ketchup07 said:
Hali!

Növényes-garnis akiban lenne egy raj neon és 1 raj galaxy rasbora.
Milyen halacskát ajánlotok, ami jól érezné magát nálam és kb 1 méreten lenne a neonokkal? :)
Gondoltam már kolibrihalra, van erről a fajról véleményetek?

Köszönöm! ;)
K.

Mehet. ;)
Egyébként egyféle csapat hal jobban mutat egy akváriumban, mint 4-5 összekeveredve. Lehet, hogy inkább a galaxy, vagy a neon csapatot bővíteném.
 
ketchup07 said:
Hali!

Növényes-garnis akiban lenne egy raj neon és 1 raj galaxy rasbora.
Milyen halacskát ajánlotok, ami jól érezné magát nálam és kb 1 méreten lenne a neonokkal? :)
Gondoltam már kolibrihalra, van erről a fajról véleményetek?

Köszönöm! ;)
K.

Üdv!
Kolibri hallal volt szerencsém.Ugrálós fajta, fedett akváriumba való, saját tapasztalataim alapján.
Esetleg még az izzófényű pontylazacok is hasonló "súlycsoportban" vannak a neonokkal. Ők kevésbé ugrálnak.
Bár szerintem is jobban mutat ha 1 fajta rajhal van az akváriumban.
Sok sikert a halacsokhoz! :)
:wave:
 
Imre2396 said:
sziasztok!
A sokcsíkú csigasügérnek milyen viz kell? kemény lágy van milyen ph?
Üdv:Imre

Segítő szándékkal: miért egy növényes fórumon kérsz segítséget a sügérek kapcsán? A sügéres fórumon talán többen tudnának segíteni. :geek:
 
Imre2396 said:
Más is itt kért segítséget a halakkal kapcsolatban például az előbb a neonokkal kapcsolatban.

Növényes akváriumban kicsit több neonhalat találsz mint afrikai vagy akármilyen sügeret ;) De a te érdekedben írtam.
 
Ha a halnak a farok és a hát úszóit lecibálja egy másik hal, akkor az idővel visszanő vagy életben maradhat?
Elkülönített akvában tartom, kaját kap rendesen.
 
Nem igazán szokott az visszanőni.Ha szakadás van az összehegedhet,de látszani fog.Belehalni nem hiszem hogy fog ha nincsen csontig berágva. :p
 
Back
Oldal tetejére