• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akvárium újraindítása

Hát vettem ma egy 30 literes akit... :) Ebből később lesz egy nano.. :)

Átköltöztettem a növényeket a vödörből, viszont a kevés fényt annyira nem tudom megoldani. Quad 4*24 W-os lámpa fog menni, igaz, csak két csővel. Remélem tényleg kibírják ezt a mostoha körülményt. :confused:
 
Én a műanyag kád mellett vagyok továbbra is, 80L 2.000Ft volt. Persze jó ötlet így bővíteni a medencék számát! :cool:
Ha elég magasra tudod vinni a Quad lámpát, akkor jó(bb) lesz mint a semmi.

Miért kell olyan sokat várni az újraültetéshez?
 
hali
Nekem olyan jellegű gondom,van,hogy 3.nap az akváriumom víze elkezdett nagyon erősen besárgulni..nah ez mitől van?
Csak 2 növény van benne és baktérium starter ...Lehet hogy a 500l/h szűrő ennyit ér??
 
hali
Nekem olyan jellegű gondom,van,hogy 3.nap az akváriumom víze elkezdett nagyon erősen besárgulni..nah ez mitől van?
Csak 2 növény van benne és baktérium starter ...Lehet hogy a 500l/h szűrő ennyit ér??

Először is. Kérlek ha kérdésed van 1x tedd fel egy lehetőleg a témába illeszkedő topikba.

Ez a rend. Pont. :) A többi bejegyzést automatikusan töröljük.

Valószínűleg dekor fa, vagy más dekoráció miatt is lehet. Ha van fotó az akváriumról tedd fel egy megosztó oldalra és ha belinkeled meg tudjuk nézni.
 
ja,bocsi a dupla üzenetért! csinálok képet bár nem tudom mennyire fog látszani...
Ilyen volt az első nap és ilyen lett a 3.nap....
 

Attachments

  • 20160513_153039.jpg
    20160513_153039.jpg
    109.3 KB · Megtekintések: 10
  • 20160515_214240.jpg
    20160515_214240.jpg
    90.1 KB · Megtekintések: 10
  • 20160515_214255.jpg
    20160515_214255.jpg
    65.8 KB · Megtekintések: 10
  • 20160515_214315.jpg
    20160515_214315.jpg
    71.1 KB · Megtekintések: 9
ja,hirtelen nem tudok ilyet beszerezni,mert nem vagyok Magyaroszágon...esetleg valami más megoldás?
Még egy olyan jellegű gondom van hogy vettem egy JBl Bio 80 co2 rendszert és 4 napja beűzemeltem,de nem indul be..ez ilyen Por mix.... de semmit nem csinál...
 
hali
Nekem olyan jellegű gondom,van,hogy 3.nap az akváriumom víze elkezdett nagyon erősen besárgulni..nah ez mitől van?
Cserelj naponta 50% vizet es nezd meg valtozik-e.
Purigent megeri, es lehet kulfodre is rendelni - szerintem :)
 
tudom hogy lehet rendelni de pár napja érkezett meg a rendelésem ,most nem fogok még egyszer egy termékért rendelni,de amugy megoldottam....kicseréltem mindent..kidobtam a homokot..dekort 2 óráig mosstam...
Majd ha legközelebb rendelek Ga-tól akkor majd ezt is berakom a listámra....amugy nagyon elégedett vagyok Greenaquaval..első rendeleésem volt nagy mennyiségbe ,de nagyon szép növényeket kaptam!
 
Kerestem volna vmi oktatoanyagot, de talan ez a topic a legjobb erre. Jo lenne valahol osszegezni mikor erdemes ujrainditani az akit par pontban, es mi mindent kellene elotte megtenni. Mar sajnos ott tartok hogy talan az ujrainditas a legjobb megoldas, hat tervezek, mit is csinaljak.

Ujrainditas kell ha(persze csak tippelek):
1. Nem tetszik a layout :)
2. Nagyon elterjedt es sokfele alga
3. eltelt 3-4 ev
(4). elromlott, uj a technika.

Mit ne felejtsek el(persze csak tippelek):
1. csovek dekor/ technika tisztitasa = Seachem Purigen, (mondjuk en simam Savo kuttisztitoval takaritok= amiben klor van ami a vizbol par ora alatt elparolog)
2. leengedett aki kitisztitasa.
3. talaj attisztitasa
4. uj taptalaj
5. novenyek =2hetes blackout kura.
6. technika ellenorzese, szerelese.

Mit szoltok ehhez?
 
Sziasztok!

Én is hasonló dolgon töröm a fejem. Körülbelül háromnegyed éve megy az aksim. Ez az első, de már úgy érzem nem voltam elég körültekintő és sajnos én is (mint megannyian) elhittem minden baromságot a kereskedésbe a kedves eladónak,hogy: "igen,persze elég lesz ez nekik" és a "nem kell semmi más bele,csak ezek". Az elején persze reménykedtem,hogy majd helyrejön minden. Igyekeztem javítani a helyzeten,de úgy gondolom késő volt és jelenleg úgy érzem stagnál a medencém. Ezért is fogalmazódott meg bennem az újrakezdés fogalma.
Viszont a hónapok során sikerült szert tennem egy elég jó kis külső szűrőre,ami azóta is kifogástalanul működik. :) 54 l-es az akim, még mielőtt el nem felejtem.
Még csak kiforróban van a terv,de szeretném rendbe hozni. Ehhez kellene nekem segítség. Nem szeretnék megint ész nélkül belevágni,tanultam belőle,ezért minden infót és hiányzó eszközöt szeretnék beszerezni az újrakezdéshez.
Milyen megoldások és lehetőségek vannak egy kezdő számára?? :)
 
Sziasztok!

Én is hasonló dolgon töröm a fejem. Körülbelül háromnegyed éve megy az aksim. Ez az első, de már úgy érzem nem voltam elég körültekintő és sajnos én is (mint megannyian) elhittem minden baromságot a kereskedésbe a kedves eladónak,hogy: "igen,persze elég lesz ez nekik" és a "nem kell semmi más bele,csak ezek". Az elején persze reménykedtem,hogy majd helyrejön minden. Igyekeztem javítani a helyzeten,de úgy gondolom késő volt és jelenleg úgy érzem stagnál a medencém. Ezért is fogalmazódott meg bennem az újrakezdés fogalma.
Viszont a hónapok során sikerült szert tennem egy elég jó kis külső szűrőre,ami azóta is kifogástalanul működik. :) 54 l-es az akim, még mielőtt el nem felejtem.
Még csak kiforróban van a terv,de szeretném rendbe hozni. Ehhez kellene nekem segítség. Nem szeretnék megint ész nélkül belevágni,tanultam belőle,ezért minden infót és hiányzó eszközöt szeretnék beszerezni az újrakezdéshez.
Milyen megoldások és lehetőségek vannak egy kezdő számára?? :)
Olvasni, olvasni és olvasni, főként itt a fórumon! Itt szinte minden infót megtalálsz.:) Ha nem, kérdezz.;)
 
Milyen megoldások és lehetőségek vannak egy kezdő számára??
Mivel van egy túlméretezett szűrőd, a többi már azon múlik mennyit pénzt és energiát szeretnél ráfordítani, milyen élővilágot szeretnél tartani illetve megjelenés szempontjából mi a célod. Ezek ismeretében szívesen segítünk majd.
Hydor Prof 250 fojtva. Körülbelül háromnegyed éve üzemel. Azt a tanácsot kaptam,hogy amíg nem megy maxon nem kell takarítanom. Viszont én már teljesen elbizonytalanodtam,mert még most is fojtva van,de ha véletlenül hozzáérek a csőhöz vagy a szűrőhöz ilyen barna trutymó kerül az aksiba.
Kérdezem én,hogy akkor most takarítsak vagy sem? És ha igen hogyan csináljam?
A szűrőt kell! takarítani. A csövek koszolódásával illetve a házban levő szűrőszivacs telítődésével csökken a teljesítmény. A túlméretezés miatt vsz ez számodra nem zavaró, így főleg esztétikai megítélés után válassz gyakoriságot a tisztításra. A csövek pucolása nem függ össze mással, bármikor ess túl rajta amint zavaró a külleme, csőtisztító kefével. A szűrőházban a finom vattaszerű anyagot (ha van) érdemes kicserélni pár havonta. Ez végzi a finom mechanikai szűrést, nem költséges a cseréje. Ha a gyári szűrőanyagokkal operálsz, érdemes lenne azt is cserélned minőségi biológiai szűrőanyagokra, de erről bővebben majd ha leírtad mi a célod.
 
Olvasni, olvasni és olvasni, főként itt a fórumon! Itt szinte minden infót megtalálsz.:) Ha nem, kérdezz.;)

Bújom az oldalt. :) annyi kérdésem lenne,hogy már azt se tudom mikor melyik topicba lavírozok :) megfogadom a tanácsod,olvasok :) Szeretném a lehető legtöbbet kihozni a medencémből,és nem szeretném,hogy csak a kínlódás legyen. Így jött a döntés,hogy tiszta lappal indítom ezt a csodás hobbit :)
Még csak információt gyűjtök,jelen esetben nem szeretnék kapkodni. :)
 
Mivel van egy túlméretezett szűrőd, a többi már azon múlik mennyit pénzt és energiát szeretnél ráfordítani, milyen élővilágot szeretnél tartani illetve megjelenés szempontjából mi a célod. Ezek ismeretében szívesen segítünk majd.

A szűrőt kell! takarítani. A csövek koszolódásával illetve a házban levő szűrőszivacs telítődésével csökken a teljesítmény. A túlméretezés miatt vsz ez számodra nem zavaró, így főleg esztétikai megítélés után válassz gyakoriságot a tisztításra. A csövek pucolása nem függ össze mással, bármikor ess túl rajta amint zavaró a külleme, csőtisztító kefével. A szűrőházban a finom vattaszerű anyagot (ha van) érdemes kicserélni pár havonta. Ez végzi a finom mechanikai szűrést, nem költséges a cseréje. Ha a gyári szűrőanyagokkal operálsz, érdemes lenne azt is cserélned minőségi biológiai szűrőanyagokra, de erről bővebben majd ha leírtad mi a célod.

Annyi csodaszép medencéről láttam itt képet,bejegyzést. Szeretnék szép,tiszta akváriumot,gyönyörű burjánzó növényekkel. A jelenlegit elég csúnyának tartom már az itt szerzett ismereteim alapján :( Konkrét elképzelésem még nincs, de mindenképp egy egészséges egy kiegyensúlyozott légkört. Növényeknek táptalajt (merthogy ez sincs), normális aljzatot, egyenlőre kevésbé kényes növényekkel,megfelelő világítással. Jelenleg teljesen nulláról kell kezdenem,mert elbizonytalanodtam mindenben,amivel rendelkezem. :(
 
Mivel van egy túlméretezett szűrőd, a többi már azon múlik mennyit pénzt és energiát szeretnél ráfordítani, milyen élővilágot szeretnél tartani illetve megjelenés szempontjából mi a célod. Ezek ismeretében szívesen segítünk majd.

A szűrőt kell! takarítani. A csövek koszolódásával illetve a házban levő szűrőszivacs telítődésével csökken a teljesítmény. A túlméretezés miatt vsz ez számodra nem zavaró, így főleg esztétikai megítélés után válassz gyakoriságot a tisztításra. A csövek pucolása nem függ össze mással, bármikor ess túl rajta amint zavaró a külleme, csőtisztító kefével. A szűrőházban a finom vattaszerű anyagot (ha van) érdemes kicserélni pár havonta. Ez végzi a finom mechanikai szűrést, nem költséges a cseréje. Ha a gyári szűrőanyagokkal operálsz, érdemes lenne azt is cserélned minőségi biológiai szűrőanyagokra, de erről bővebben majd ha leírtad mi a célod.

Igen,a szűrő takarítás lemaradt. Már egy ideje ilyen renyhe a szűrő ki-és befolyó ága. Rendesen undorító. De abban a hitben voltam,hogy még nem kell takarítanom. Bár amikor már a barna trutyi egyre gyakoribbá vált,gyanús lett a dolog.
És hogyan kell csinálnom?? Mármint arra gondolok,ha teljesen szét kell operálnom a szűrőt,hogyan tudom belőle eltávolítani a vizet?? :) lehet alapvető,buta kérdésnek tűnik...de még soha nem csináltam :(
 
Back
Oldal tetejére