• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akvárium(üveg) élettartama

Hát, ez jócskán szubjektív;)
Ha a kék nem jön be, tuti van otthon alkoholos filc. Ha annak a színe jó, azzal fesd be a kilátszó élét, a többit az akva úgyis el fogja takarni.
Hogy ez eddig nem jutott eszembe. :D
Munka után meg is csinálom :)
 
Helló!


Mivel nem találtam meg a megfelelő topicot, ezért felteszem a kérdésem itt! :p
https://www.google.hu/search?q=Viztiszta+tömör+polikarbonát&client=firefox-b&dcr=0&source=lnms&sa=X&ved=0ahUKEwjB4-3s-u3XAhVFWxQKHeklDiwQ_AUICSgA&biw=1525&bih=753&dpr=0.9
Erről ki halott, illetve kinek van hasonló építésű/típusú akváriuma?
Köszönöm! :)
Nem egy friss hozzászólás, de ha még nem késő. Szerintem a karcolásra/sérülésekre érzékenyebb lehet, mint a sima üveg. Nem tudom hogy egy mágneses algakaparó alá szorult kavics mit művelne vele.
 
Sziasztok!
Mi a velemenyetek a 45x30x30 as merevites nelkuli akva 4mm vastag uvegbol? Az 5mm vastag uvegre egy honapot kellene varnom. 4 es 6mm vastagra 1.5hetet.
A nagyobbik akvam 6mm bol van, velemenyem szerint meg az 5mm is boven elegendo lett volna ahhoz is.
A 45x30x30 hoz a 6mm vastagot tulzasnak erzem, a 4mm vastagtol meg tartok, hogy a frontuveg nagyon pupos lesz..
Szerintetek?
 
Sziasztok!
Mi a velemenyetek a 45x30x30 as merevites nelkuli akva 4mm vastag uvegbol? Az 5mm vastag uvegre egy honapot kellene varnom. 4 es 6mm vastagra 1.5hetet.
A nagyobbik akvam 6mm bol van, velemenyem szerint meg az 5mm is boven elegendo lett volna ahhoz is.
A 45x30x30 hoz a 6mm vastagot tulzasnak erzem, a 4mm vastagtol meg tartok, hogy a frontuveg nagyon pupos lesz..
Szerintetek?
Nekem greenaquas van 45×30×30-as, 4mm üvegből, és 2éve semmi baja.
 
Sziasztok!
Mi a velemenyetek a 45x30x30 as merevites nelkuli akva 4mm vastag uvegbol? Az 5mm vastag uvegre egy honapot kellene varnom. 4 es 6mm vastagra 1.5hetet.
A nagyobbik akvam 6mm bol van, velemenyem szerint meg az 5mm is boven elegendo lett volna ahhoz is.
A 45x30x30 hoz a 6mm vastagot tulzasnak erzem, a 4mm vastagtol meg tartok, hogy a frontuveg nagyon pupos lesz..
Szerintetek?

Garniga a 4 mm vastagságú 45x30x30 cm-es optiba van, nem látom, hogy görbülne, egész jól bírja, bár tény, hogy kb. fél éve van benne víz.
 
Sziasztok!
Mi a velemenyetek a 45x30x30 as merevites nelkuli akva 4mm vastag uvegbol? Az 5mm vastag uvegre egy honapot kellene varnom. 4 es 6mm vastagra 1.5hetet.
A nagyobbik akvam 6mm bol van, velemenyem szerint meg az 5mm is boven elegendo lett volna ahhoz is.
A 45x30x30 hoz a 6mm vastagot tulzasnak erzem, a 4mm vastagtol meg tartok, hogy a frontuveg nagyon pupos lesz..
Szerintetek?

Nálam 70x27x27 üzemel sok éve 5mm-es üvegből gond nélkül.
 
Koszi mindenkinek!
Meg egy kerdes: szerintetek a hagyomanyos sikuveg is van olyan eros mint az opti?
Szerintem nem az üveg erősségével lehet baj, hanem a ragasztás minőségével, illetve a ragasztott felület nagyságával. Én még nem hallottam olyan üvegről, amely külső behatás nélkül, egyszer csak elrepedt volna. Inkább a ragasztás enged el.
 
Szerintem nem az üveg erősségével lehet baj, hanem a ragasztás minőségével, illetve a ragasztott felület nagyságával. Én még nem hallottam olyan üvegről, amely külső behatás nélkül, egyszer csak elrepedt volna. Inkább a ragasztás enged el.

Nalam a kettővel ezelőtti akvárium előlapja repedésnek indult, de pont időben értem haza a beavatkozáshoz.
 
Sziasztok!
Mi a velemenyetek a 45x30x30 as merevites nelkuli akva 4mm vastag uvegbol?
Nekem egy aldis 60*30*30-as akik volt 4mmes üvegből, 2-3 év után költöztetés után kezdett szivárogni. Utána vettem egy ugyan ilyet a helyi kisállat kereskedésben, annak a 2. napon hajnalba kidőlt az oldala. 3vagy 4 napja költöztünk a fullon felújított lakásba amikor rongyá ázott a nappali! Asszony nem akart megölni.:banghead:
 
Nyilvan a bolti kesz akvaknal nincs sok valasztasi lehetosegunk, csak annyi, hogy megvesszuk vagy nem... ha keszittetjuk, akkor nem erdemes sporolni 1mm-en. Kb 1500 az arkulonbseg ekkora meretnel, viszont igy nincs szukseg merevitesekre, ami nem szokott tul esztetikus lenni..
Meg nehany akva ragasztas es egesz belejovok:hungry:
 

Attachments

  • 20180727_123835.jpg
    20180727_123835.jpg
    157.2 KB · Megtekintések: 22
  • 20180727_123847.jpg
    20180727_123847.jpg
    135.4 KB · Megtekintések: 21
  • 20180727_212734.jpg
    20180727_212734.jpg
    184.8 KB · Megtekintések: 22
Nyilvan a bolti kesz akvaknal nincs sok valasztasi lehetosegunk, csak annyi, hogy megvesszuk vagy nem... ha keszittetjuk, akkor nem erdemes sporolni 1mm-en. Kb 1500 az arkulonbseg ekkora meretnel, viszont igy nincs szukseg merevitesekre, ami nem szokott tul esztetikus lenni..
Meg nehany akva ragasztas es egesz belejovok:hungry:
Te ragasztod magadnak? :)
 
Sziasztok!
Nem biztos, hogy megtaláltam a megfelelő helyet a kérdéseimnek, de itt láttam pár alátéttel kapcsolatos témát, így itt teszem fel.
Több éve nem mozgattam az 54 literes akváriumomat. Most szivárgás gyanú miatt benéztem alá, és tudatosult bennem, hogy egy műanyag kereten áll, ami a szélein és még egy sávban középen támasztja alá. Ezen kicsit fennakadtam, mert mostanában olvastam/láttam pár helyen, hogy milyen fontos, hogy a súlyt jól eloszlassuk a teljes felületen...
Lehet, hogy 54 liternél ez még nem olyan kritikus pont? Vagy lehet, hogy ez a keret csak a szállításhoz volt rátéve?? :eek:
Ha 10 évet bírt, maradhat így tovább is?

Remélem, hogy az alatta lévő hosszabbítóba (🤫) nem szivárgás miatt csöpögött be a víz, hanem csak az oldaláról folyt ide, majd kiderül... Ehhez kapcsolódik a másik kérdésem: zárt tetőnél csak nekem csordogál le állandóan az elpárolgott és a tetőn kicsapódott víz az akvárium oldalán? A vízkővel sem boldogulok, meg a "bútort" is áztatja...
 
Sziasztok!
Nem biztos, hogy megtaláltam a megfelelő helyet a kérdéseimnek, de itt láttam pár alátéttel kapcsolatos témát, így itt teszem fel.
Több éve nem mozgattam az 54 literes akváriumomat. Most szivárgás gyanú miatt benéztem alá, és tudatosult bennem, hogy egy műanyag kereten áll, ami a szélein és még egy sávban középen támasztja alá. Ezen kicsit fennakadtam, mert mostanában olvastam/láttam pár helyen, hogy milyen fontos, hogy a súlyt jól eloszlassuk a teljes felületen...
Lehet, hogy 54 liternél ez még nem olyan kritikus pont? Vagy lehet, hogy ez a keret csak a szállításhoz volt rátéve?? :eek:
Ha 10 évet bírt, maradhat így tovább is?

Remélem, hogy az alatta lévő hosszabbítóba (🤫) nem szivárgás miatt csöpögött be a víz, hanem csak az oldaláról folyt ide, majd kiderül... Ehhez kapcsolódik a másik kérdésem: zárt tetőnél csak nekem csordogál le állandóan az elpárolgott és a tetőn kicsapódott víz az akvárium oldalán? A vízkővel sem boldogulok, meg a "bútort" is áztatja...
Szia!
Üdv itt a fórumon, láttuk a bemutatkozódat,🙂 jó helyre jöttél.
A tetővel ellátott akváriumoknál sajnos előfordul, hogy lefolyik a víz az oldalán, ami a tetőben lecsapódott.
10 év már szép kor egy akvánál, lehet, hogy szivárog.
Vagy le kell vegyed a tetőt, hogy megnézd úgy is képződik-e víz alatta, vagy ki kell ürítened, feltölteni és tesztelni...
 
Back
Oldal tetejére